Esileht Lapse ootamine Rasedus ja hetke olukord

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Rasedus ja hetke olukord

Postitas:

Kardate?
Täna diagnoosi saanud nakatunuid ca 80, nädala pärast on see juba 8000. 70% inimestest nakatuvad, suure tõenäosusega ka meie..
Kuidas end kaitsete?

Ise jätsin lapsed koju
Rahvarohketes kohtades ei käi
Olengi kodus või käin metsas jalutamas

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 09:48; 15.03 10:27; 17.03 14:45; 17.03 18:29; 17.03 18:30; 18.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme kogu perega kodused, v.a. minu arstivisiidid, mis ka ilmselt varsti tühistatakse, nagu mujal juba kuulda on olnud…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 10:18; 15.03 15:45; 19.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei karda, kasutan kainet mõistust. Annan endast parima, et see mulle külge ei hakkaks, aga paanikat ei korralda. Töötame mehega kodukontorist, umbes kahe nädala toiduvarud on sügavkülmas-sahvris aastaringselt olemas. Esmaspäeval on Pelgus looteanatoomia UH – eile just helistati sealt ja uuriti, kas olen terve, pole käinud reisimas, pole kokkupuuteid nakatunutega jms – väga mõistlik, mu arvates. Eeldan muidugi, et kõik, kellele helistatakse vastavad ausalt 🙂 Muidu väljas ei käi, õnneks Netflix, raamaturiiul ja lauamängud on abiks 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on esmaspäeval arsti aeg – raseduse arvelevõtmine ja sonogramm. Mulle vaja ka oscari aeg panna, käib 9. nädal. Ma olen täitsa mures, kui mu aeg nüüd tühistub.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 22:17; 16.03 15:08; 16.03 20:06; 03.04 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkan järgmisel kuul sünnitama ja suurim šokk on see, et isasid ei lubata sünnituse juurde.

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte ainult sünnituse juurde, vaid ka sünnitusjärgselt külastama. Endal küll veel on aega sünnituseni, aga sellises olukorras põgeneksin sealt koju esimesel võimalusel, mitte ei passiks 3 päeva nagu esimese lapsega

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 23:30; 15.03 13:05; 15.03 14:54; 15.03 15:24; 16.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ise rase, seega olen ilmselt vähem emotsionaalne sel teemal, aga kui see natukenegi nakatumist ennetab, on see väga asjakohane meelde. Kunagi ei tea, kes kannab, kui palju nakkust riietel on jne. Kui koroona vastsündinute juurde pääseb, võib see väga hull asi olla.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkan järgmisel kuul sünnitama ja suurim šokk on see, et isasid ei lubata sünnituse juurde.

Ela üle. Vanasti ei lastud isegi mehi beebit vaatama ja olid oma lapsega nädal aega haiglas. Täiesti põhjendamatu hala.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte ainult sünnituse juurde, vaid ka sünnitusjärgselt külastama. Endal küll veel on aega sünnituseni, aga sellises olukorras põgeneksin sealt koju esimesel võimalusel, mitte ei passiks 3 päeva nagu esimese lapsega

Kõik peavad vähemalt 48h haiglas olema.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 09:48; 15.03 10:27; 17.03 14:45; 17.03 18:29; 17.03 18:30; 18.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte ainult sünnituse juurde, vaid ka sünnitusjärgselt külastama. Endal küll veel on aega sünnituseni, aga sellises olukorras põgeneksin sealt koju esimesel võimalusel, mitte ei passiks 3 päeva nagu esimese lapsega

Kõik peavad vähemalt 48h haiglas olema.

Mitte keegi ei saa mind seal vangis hoida. Kaaluda oskan ise ka last kodus.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 23:30; 15.03 13:05; 15.03 14:54; 15.03 15:24; 16.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte ainult sünnituse juurde, vaid ka sünnitusjärgselt külastama. Endal küll veel on aega sünnituseni, aga sellises olukorras põgeneksin sealt koju esimesel võimalusel, mitte ei passiks 3 päeva nagu esimese lapsega

Tead, riigis on eriolukord, mõtle natuke oma rasedusest kaugemale, et mida see tähendab. Sina saad väga edukalt ämmaemandate ja arstide abiga sünnitatud, sinu jaoks on kõige olulisem, et su laps ja sa ise saaksite sünnitusabi. Mehe juuresolek on emotsionaalne. Ära ole nii abitu, võta eeskuju naistest, kes on tuhandeid aastaid saanud väga keerulistes olukordades hakkama, mehepuudus oli siis veel kõige pisem mure.

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 14:07; 17.03 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mitte ainult sünnituse juurde, vaid ka sünnitusjärgselt külastama. Endal küll veel on aega sünnituseni, aga sellises olukorras põgeneksin sealt koju esimesel võimalusel, mitte ei passiks 3 päeva nagu esimese lapsega

Tead, riigis on eriolukord, mõtle natuke oma rasedusest kaugemale, et mida see tähendab. Sina saad väga edukalt ämmaemandate ja arstide abiga sünnitatud, sinu jaoks on kõige olulisem, et su laps ja sa ise saaksite sünnitusabi. Mehe juuresolek on emotsionaalne. Ära ole nii abitu, võta eeskuju naistest, kes on tuhandeid aastaid saanud väga keerulistes olukordades hakkama, mehepuudus oli siis veel kõige pisem mure.

Ma pole abitu, minul pole meest vaja sünnituse juurde. Meestel polegi vaja selliseid rõvedusi näha. Mina ütlesin seda, et kui ma pean sünnitusjärgses üksi passima ja mees ei tohi mulle isegi kodust asju tuua, siis muidugi ma lähen kohe koju, kui jalad all!

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 23:30; 15.03 13:05; 15.03 14:54; 15.03 15:24; 16.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituse ajal eelistan kompetentse ämmaemanda abi kuid mure on ju selles, et kes aitab pärast sünnitust. Esimesed 3 päeva ma tõenäoliselt iseseisvalt püsti ei saa. Kes hakkab mind tualetti talutama ja imetamiseks lapse ulatab? Sellistel tingimustel lasen ka mina end pärast sünnitust kohe koju kärutada ja lasen end seal põetada. Meie sünnitusmajad sõltuvad väga tugevalt tasuta abilistest st meie pereliikmetest ja neil puudub abistamiseks ja põetamiseks jõudlus/personal.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:58; 18.03 02:09; 28.03 06:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel väga õige kommentaar, ka mina ei suutnud peale sünnitust iseseisvalt ratastooli saada ning pärast palatis veel voodisse. Esimesed päevad olid ikka põrgu, mis puudutas liikumist. Ning mind ja last vaevu käidi üldse vaatamas, no milleks siis haiglas olla?

Sünnituse ajal on ka tugiisikud paljudele naistele vajalikud, sest ämmakas lihtsalt ei passi su kõrval terve aja, neil pole piisavalt personali. Ja kui juhtub ükskõiksem ämmakas olema, siis ta ei pane sulle ka kätt külge, st ei aita sul poosi vahetada, ei hoia su jalga üleval jne – arusaadav, et neil ei pruugi selleks jaksugi olla. Aga mis siis saab? Naine tihti ise selleks suuteline pole, mina näiteks polnud! Suure hädaga siis veeti mulle lõpuks lisa ämmakas, kes mind väntsutama hakkas, aga ilma temata polekski laps sündinud.
Ühe sõnaga – tugiisikud teevad sünnitusosakonnale meeletu teene…

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 23:30; 15.03 13:05; 15.03 14:54; 15.03 15:24; 16.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on ka kuulda olnud, et ämmaemandate visiidid tühistatakse. Loodetakse, et ultrahelid ikka saavad toimuma. See on päris ärevaks tegev uudis.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 10:18; 15.03 15:45; 19.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu täielikus ärevuses, 20. Märtsil arstiaeg, et rasedust tuvastada, aga nüüd ei teagi, kas saan üldse arstile kui kõiki vastuvõtte peatatakse… Kellelgi veel sarnane olukord?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 19ndal ITKs ämmaka visiit. Loodan ka ikka et toimub

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 10:38; 16.03 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin raseduskeskusesse ja küsisin kas mu visiit järgmise nädala OSCAR testile ikka toimub. Nad ei julgenud lubada ja nüüd nägin kodulehel sellist uudist:

* Info plaaniliste vastuvõttude kohta raseduskeskuses, naistenõuandlas, viljatusravikeskuses ja noorte nõustamiskeskuses:

Alates 16.03.2020 on kõik plaanilised vastuvõtud peatatud. Patsientidega, kel on juba kindlaks määratud vastuvõtuaeg, võtab haigla telefonitsi personaalselt ühendust.

Kas tõesti jäetakse OSCAR testid lapseootel emadele tegemata? Kuidas nii väärarenguid jm kontrollitakse? 🙁

Link uudisele: https://www.keskhaigla.ee/piirangud-naistekliinikus-pelgulinna-sunnitusmajas-seoses-riigis-kehtestatud-eriolukorraga/

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 10:49; 16.03 16:25; 17.03 08:45; 19.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin raseduskeskusesse ja küsisin kas mu visiit järgmise nädala OSCAR testile ikka toimub. Nad ei julgenud lubada ja nüüd nägin kodulehel sellist uudist:

* Info plaaniliste vastuvõttude kohta raseduskeskuses, naistenõuandlas, viljatusravikeskuses ja noorte nõustamiskeskuses:

Alates 16.03.2020 on kõik plaanilised vastuvõtud peatatud. Patsientidega, kel on juba kindlaks määratud vastuvõtuaeg, võtab haigla telefonitsi personaalselt ühendust.

Kas tõesti jäetakse OSCAR testid lapseootel emadele tegemata? Kuidas nii väärarenguid jm kontrollitakse? ????

Link uudisele: https://www.keskhaigla.ee/piirangud-naistekliinikus-pelgulinna-sunnitusmajas-seoses-riigis-kehtestatud-eriolukorraga/

Mul sama mure, aga mul Oscari aega veel polegi. Ootan alles ämmaemanda aega. Käisin täna arstil, aga ämmaka aega ei saanud esialgu, öeldi, et alles peale 10. maid, siis mul rasedust juba 18 nädalat ja Oscariks ammu hilja, rääkimata vereproovidest jms. Ilmselt ei ole nad rasedate olukorrani jõudnudki.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 22:17; 16.03 15:08; 16.03 20:06; 03.04 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka eelkõnelejatega nõus selles aspektis, et emotsionaalselt elaksin ma mehe sünnituselt puudumise täiesti üle aga küsimus on füüsilises abis. Esimese lapse sünnitegevuse puhul olime me pidevalt mehega ainult kahekesi, kuigi sünnitajaid ei olnud väga palju. Mehest oli nii palju abi! Meie haiglates ei ole nii palju personali, et suudaks pakkuda vajalikul määral personaalset abi ning ei peagi olema (me ei ole nii rikas riik, et maksta palkasid ja ei ole ka palgata piisavalt persobali). Pisiasjade jaoks ongi tugiisik. Peale sünnitust pidi mees esmalt koju minema (magama), sest kohe perepalatit ei saanud. Olin niiii abitu, et nutt oli kurgus. Ma ei taha mõeldagi, et peaksin kolm päeva seal üksi olema, ette veel teadmata, milline on mu tervis. Loodan, et minu sünnituse tähtajaks on kõik möödas.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka Oscari aeg see nädal. Elaksin üle mehe puudumise sünnituselt (äärmisel vajadusel on ju siiski haiglas personal olemas, keda kutsuda). Küll aga ei elaks ma üle väärarenguga lapse sündi. Sellisega ei aita ju keegi, oled kogu eluks üksi, kinni, rahatu, unetu, stressis.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 15:38; 16.03 16:58; 17.03 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled üle küsinud, kas Oscar sel nädalal toimub? Millises haiglas Oscar on planeeritud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 10:49; 16.03 16:25; 17.03 08:45; 19.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sellest suurt numbrit ei tee, et mees juures ei saa olla aga küll hirmutab mind see, et sünnitusjärgses olen täitsa üksinda.

Esimese lapse sain üksi sünnitatud. Mees oli küll kaasas ja juures aga tema kohalolek häiris mind. Ma olen see naine kellele ei meeldi kui teda paitatakse, selga muditakse või mida iganes muud sellist. Kui mul on valus, siis ma tahan selle kuidagi ise üle elada ja olla ning mees on viimane keda näha tahan ja kellele mõtlen.

Kui ma sünnitamas käisin, siis ämmakas käis mind iga 10 minuti tagant kontrollimas. Liikusin ise ringi ja kõik oli normaalne. Minu juurde jäi kui mul oli täisavatus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:48; 17.03 10:03; 17.03 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled üle küsinud, kas Oscar sel nädalal toimub? Millises haiglas Oscar on planeeritud?

Olen küll. Mul on kaks Oscarit pandud sellesse nädalasse. Kuna tean, kui pealiskaudne võib olla suurhaigla konveier, on mul tasuline aeg ka erakliinikus. Viimase registratuurist öeldi täna, et Oscar toimub. Riiklikus on arstidel pea laiali otsas, öeldi, et asjaolud muutuvad kiirelt, aga Oscari toimumist ka ei kinnitatud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 15:38; 16.03 16:58; 17.03 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule öeldi täna ITK-s, et ultraheliuuringud kindlasti toimuvad. Aga eks jah, kõike võib veel juhtuda – arstid haigestuvad vms. Siiski mõelge loogiliselt, KV ja LA on nii olulised uuringud, ei jäeta neid midagi ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.03 23:30; 15.03 13:05; 15.03 14:54; 15.03 15:24; 16.03 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna ITK-s esimesel ämmaemanda visiidil. Olin eile õhtul saanud ITK-lt sõnumi, et palun kohale mitte tulla ja et arst helistab broneeritud ajal. Saatsin siiski ämmaemandale emaili selgituseks, et sooviks rasedusega arvele võtmist ja et on juba 9. nädal ning telefoni teel te ilmselt ei saa rasedust kinnitada. Ämmaemand vastas, et tuleksin ikkagi kohale. Vastuvõtul pani Oscari ultraheliaja kirja ning ütles, et see oleks mõeldamatu, kui rasedatele neid uuringuid ei tehtaks. Loodetavasti on see jutt kellelegi rahustuseks, kes samas seisus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule saadeti sõnum ITKst, et vastuvõtt jääb ära ja helistatakse hoopis selle asemel. Läbi telefoni on raske raseduse tuvastamiseks UHd teha, seega olen täitsa nõutu hetkel..
Ma loodan, et saan ikka varsti sellel ära käidud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 19:51; 17.03 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul 19ndal ämmaka visiit ITK ja raseduse tuvastamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 10:38; 16.03 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna ITK-s esimesel ämmaemanda visiidil. Olin eile õhtul saanud ITK-lt sõnumi, et palun kohale mitte tulla ja et arst helistab broneeritud ajal. Saatsin siiski ämmaemandale emaili selgituseks, et sooviks rasedusega arvele võtmist ja et on juba 9. nädal ning telefoni teel te ilmselt ei saa rasedust kinnitada. Ämmaemand vastas, et tuleksin ikkagi kohale. Vastuvõtul pani Oscari ultraheliaja kirja ning ütles, et see oleks mõeldamatu, kui rasedatele neid uuringuid ei tehtaks. Loodetavasti on see jutt kellelegi rahustuseks, kes samas seisus.

Olen täpselt samas seisus, ka 9.nädal ja arvele võtmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 22:17; 16.03 15:08; 16.03 20:06; 03.04 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain täna kinnituse, et OSCAR ajad tühistatakse ja analüüse vastu ei võeta. Terviseamet olla andnud sellise käsu. Mul ei ole sõnu. Kellele selles osas kirjutama peaks, et see ei ole mõistlik otsus. Järgmine UH, mis mul oleks, on loote anatoomia 20.ndal nädalal, nii et saan alles siis teada, kas lapsega on kõik korras või mitte. 🙁

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 10:49; 16.03 16:25; 17.03 08:45; 19.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja hetke olukord