Esileht Lapse ootamine Rasedus ja hetke olukord

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Rasedus ja hetke olukord

Postitas:

Mida? Äkki ikka saad kuskil mujal Oscari ära teha? Natukene ebareaalne, et selline asi ära jäetakse. :O
Üldse tundub, et rasedad lükatakse kuidagi eemalde, et mitte tegeleda.. Küll ei saa rasedust tuvastada, küll ei saa tähtsaid ultrahelisid koos proovidega.
Mis saab siis, kui rasedus peetunud ja naine käib surnud lootega nädalaid ringi, sest ultrahelisid ei tehta? Ajuvaba.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 19:51; 17.03 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain täna kinnituse, et OSCAR ajad tühistatakse ja analüüse vastu ei võeta. Terviseamet olla andnud sellise käsu. Mul ei ole sõnu. Kellele selles osas kirjutama peaks, et see ei ole mõistlik otsus. Järgmine UH, mis mul oleks, on loote anatoomia 20.ndal nädalal, nii et saan alles siis teada, kas lapsega on kõik korras või mitte. ????

Kus haiglas arvel oled? Ma sain aja aprilli lõppu, et arvele saada ja nädalaid on siis 10+3. See olukord on nii hirmus. Ma ei tahaks küll 20+ nädalal teada saada, et midagi on valesti (mida oleks juba oscaris teada saanud) ja siis alles hakata asju ajama, et katkestada. Proovi erakliinikuid (Loote ultraheli keskus, Elite).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:48; 17.03 10:03; 17.03 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast keisrilõiget TÜK-is, 3 kuud tagasi…ma ei kujuta ette 2 päeva ilma abita…vbl sellepärast, et põiekateetrit ei pandud. Aga valud rindkeres olid nii suured, et ilma abikaasa abita oleks vist hulluks läinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel eile-täna-homme ämmaka vastuvõtud, kuidas proovide andmisega on? Sain eile sms-i, et visiit tühistatud ja ämmakas helistab ise. OK, sobib. Aga pidin viima hommikul uriiniproovi. Kas selle olete ikka viinud või ei pista oma nina üldse sinnakanti? Tegu siis ITK-ga Ravi tn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast keisrilõiget TÜK-is, 3 kuud tagasi…ma ei kujuta ette 2 päeva ilma abita…vbl sellepärast, et põiekateetrit ei pandud. Aga valud rindkeres olid nii suured, et ilma abikaasa abita oleks vist hulluks läinud.

Kas su ema ja vanaema on hullud?
Kui ma siiani ei pidanud noori lumehelbekesteks, siis nüüd küll. Tulge maa peale, meedikuid on vaja kaitsta! Poole rohkem inimesi sünnitusmajas, poole suurem oht nakatumiseks. Kui ämmaemandad haigena koju jäävad, tuleb päris üksi sünnitada.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast keisrilõiget TÜK-is, 3 kuud tagasi…ma ei kujuta ette 2 päeva ilma abita…vbl sellepärast, et põiekateetrit ei pandud. Aga valud rindkeres olid nii suured, et ilma abikaasa abita oleks vist hulluks läinud.

Kas su ema ja vanaema on hullud?

Kui ma siiani ei pidanud noori lumehelbekesteks, siis nüüd küll. Tulge maa peale, meedikuid on vaja kaitsta! Poole rohkem inimesi sünnitusmajas, poole suurem oht nakatumiseks. Kui ämmaemandad haigena koju jäävad, tuleb päris üksi sünnitada.

Kas just hullud, aga õnnelikud :). Ema ilmselt mitte, aga vanaema oleks keisri vajaduse korral lihtsalt ära surnud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 15:38; 16.03 16:58; 17.03 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.6. Teisi autoreid tsiteerides või faktide esitamisel viidake algallikale.

Perekooli Moderaator

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 09:48; 15.03 10:27; 17.03 14:45; 17.03 18:29; 17.03 18:30; 18.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Juba teises teemas hirmutad? Ära külva paanikat, kui ise midagi ei tea, eksole! Kõik on kõvad isehakanud eksperdid koroona asjus ma vaatan. Praeguste andmete juures ei ole veel tõestatud, et koroona rasedusele või lootele kahjulikult mõjuks. Ametlik juhis: https://www.rcog.org.uk/coronavirus-pregnancy

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 15:17; 17.03 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Eks need võtavadki kõige rohkem sõna kes ise rasedad pole

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:48; 17.03 10:03; 17.03 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Loomulikult on eriolukord ja sellest saadaksegi aru. Aga kas sa oled kursis, mida Oscar test tähendab? See tuvastab väärarenguga loote. Raske puudega laps on riigile väga suur koormus, rääkimata vanematest. Paraku on meie süsteem praegu selline, et puuetega laste vanemad jäävad ikka suht üksi oma haige lapsukesega. Ülimalt tähtis on sellised looted tuvastada ENNE 12. nädalat, kui saab veel aborti teha. Loomulikult tuleb tavavastuvõtte vähendada, ämmakad suhelgu rasedatega telefoni teel, aga riigi ja meie kõigi huvides on see, et rasedad saavad edukalt oma raseduse lõpuni kanda ja terved lapsed ilmale tuua. Kas või selles kontekstis on see oluline, et kui koroonaviirus mingi osa elanikkonnast hauda viib.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 14:07; 17.03 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Vabandust, aga kas sa üldse saad aru, mis on oscar test? See ei ole mingi meelelahutuslik protseduur, mille eesmärk on omale ilus ultrahelipilt saada, vaid raskete väärarengute diagnostika – kas lapsel on aju olemas, kas ei ole seljaajusonga, kõrgenenud kromosoomihaiguste riski. Eriolukord kestab paar kuud, rasked väärarengud mõjutavad mitme inimese elu aastateks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Vabandust, aga kas sa üldse saad aru, mis on oscar test? See ei ole mingi meelelahutuslik protseduur, mille eesmärk on omale ilus ultrahelipilt saada, vaid raskete väärarengute diagnostika – kas lapsel on aju olemas, kas ei ole seljaajusonga, kõrgenenud kromosoomihaiguste riski. Eriolukord kestab paar kuud, rasked väärarengud mõjutavad mitme inimese elu aastateks.

Kommentaar eemaldatud.
3.6. Teisi autoreid tsiteerides või faktide esitamisel viidake algallikale.

Perekooli Moderaator

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 09:48; 15.03 10:27; 17.03 14:45; 17.03 18:29; 17.03 18:30; 18.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Eks need võtavadki kõige rohkem sõna kes ise rasedad pole

Olen rase. Aga võtan asja nii nagu on, me ei saa midagi muuta ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 09:48; 15.03 10:27; 17.03 14:45; 17.03 18:29; 17.03 18:30; 18.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Vabandust, aga kas sa üldse saad aru, mis on oscar test? See ei ole mingi meelelahutuslik protseduur, mille eesmärk on omale ilus ultrahelipilt saada, vaid raskete väärarengute diagnostika – kas lapsel on aju olemas, kas ei ole seljaajusonga, kõrgenenud kromosoomihaiguste riski. Eriolukord kestab paar kuud, rasked väärarengud mõjutavad mitme inimese elu aastateks.

Kommentaar eemaldatud.

Palun valgusta mind ka, mis on need tagajärjed (arvestades et arstid pole midagi selle kohta öelnud, aga perekooli isehakanud ekspert tundub targem olevat)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 15:17; 17.03 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti mingi imelik inimene on hakanud iga raseduse teema alla enda haiget hirmu külvama ja rasedaid hirmutama. Praegusel ajal vist on tõesti targem end foorumitest eemale hoida, loodad küll head infot lugeda, aga…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ülioluline on 20 n looteanatoomia, sest med abort on lubatud 21. nädalani k.a.

12 n ultraheli on rohkem selline ennetav protseduur, siis on kergem tabletiaborti teha – traumeerib organismi vähem.

kel võimalik, tehke mõlemad uuringud kusagil ikka ära.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:58; 18.03 02:09; 28.03 06:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks lihtsalt paar sõna öelda, et mina sünnitasin a 2003 ja a 2009, kummagi sünnituse juures polnud meest ega peale sünnitust teda aitamas. Jah, ta tuli ja oli ja vaatas beebit, läks tööle , teisel päeval tuli meile haiglasse järgi.

Mingeid imeasju ju pole vaja, kõik on sünnitusmajades olemas. Võtad oma hommikumantli, kojuminekuriided ja beebile sama stuffi kaasa. Isegi 2009 anti haiglast kaasa terve kotitäis asju esimeste päevade jaoks, mis siis veel nüüd Personalil on 110% olemas supervõimekus ema ja beebi jaoks. Enamik saab ikka omal jalal vetsu ja koridori peale kui vaja, see on ikka eriolukord, kui ema liigutada enam ei saa mitu päeva.
Palun ärge mõelge üle, kõik läheb väga hästi ka mehe juuresolekuta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, ma ei saa ka sellest paanikast aru. Peate üksinda sünnitama, siis peate. Ei ole mõtet protesteerida ega jonnida, sest me ei saa seda muuta. Leppige sellega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.03 09:48; 15.03 10:27; 17.03 14:45; 17.03 18:29; 17.03 18:30; 18.03 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, ma ei saa ka sellest paanikast aru. Peate üksinda sünnitama, siis peate. Ei ole mõtet protesteerida ega jonnida, sest me ei saa seda muuta. Leppige sellega.

Mina (3 lapse ema) oleksin vajadusel valmis üksi sünnitama. Ega mehest sünnituse ajal nagunii erilist kasu pole.
2 esimese lapsega polnud meest ka sünnitusjärgselt abiks, sest me ei saanud perepalatit. Sain hakkama. Küll saavad ka teised sünnitajad. Ei pruugi olla meeldiv kogemus, aga need 2-3 päeva elab haiglas üle.
Oscar testide ja LA ära jätmine on aga minu meelest täiesti kuritegelik! Tõesti loodan, et sellele olukorrale leitakse lahendus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last sünnitasin siis ämmaemand saatis isa minema, , et mine puhka vaheta riided ei hakka su naine sünnitama a arust alles nii vähe.. öö oli (me elasime 90 km sünnitusmajast) ning mees tuli otse metsast töölt haiglasse. Mees muidugi läks ja siis 2 tunni pärast ma sünnitasin 🙂
Teine sünnitus oli talvel, meie 6 aastane oli jäänud grippi ja ka isa tundis ennast juba kahtlaselt. Mina haiglas esilekutsumisel, hommikul läksin ja öösel sünnitasin, jälle üksi… Haiglas mul kedagi ei käinudki, kuna ema-lapse palatid kõik kinni siis laiutasime beebiga perepalatis kahekesi. Nüüd mõtlesin, et ehk õnnestub, see tee koos mehega läbi käia… on tekkinud naabrinna/sõbranna kes kodune ja oli nõus laste juurde tulema ja vaatama kasvõi öösel, kui nüüd sünnitamiseks läheb. Aga tuleb ka see viimane laps, meie pesamunake mul üksi siia ilmale tuua 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tuli samamoodi üleeile sõnum, et mitte ämmaemanda vastvõtule tulla, aga kuna mul on emakavälise kahtlus, siis helistasin registratuuri ja sealt öeldi, et rasedatele see ei kehti ja tulge ikkagi kohale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi ka registratuurist, et ei kehti see sõnum.. Ometigi päev hiljem helistati ja öeldi aeg ära, kutsutakse alles 3 nädalat hiljem ja tulevikku ootab ees telefonivisiidid ja ultrahelisid (kuklavolt nt) ei tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riiklikud haiglad on kõik plaanilised uuringud määramatuseni edasi lükanud, aga paljud tasulised erakliinikud teevad neid veel – helistage erakaid läbi, et saaksite ikka oma olulisemad uuringud ära teha!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tuli samamoodi üleeile sõnum, et mitte ämmaemanda vastvõtule tulla, aga kuna mul on emakavälise kahtlus, siis helistasin registratuuri ja sealt öeldi, et rasedatele see ei kehti ja tulge ikkagi kohale.

Kehtib ikka rasedatele ka. Minul pidi olema eile ämmaemanda visiit ja sain samamoodi varem sõnumi, et jääb ära. Ämmaemand helistas teisipäeva õhtul ise mulle ja vestlesime telefoni teel. Kuna mul oli tavaline plaanipärane visiit, siis kohale minna ei lubatud. Ilmselt oleneb asjaoludest, kas lastakse kohale tulla või mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle Pelgust teisipäeval öeldi, et jäävad ära Oscarid, kolmapäeval – et otsustasti et ikka toimuvad ja nüüd täna öeldi, et kindlasti ei toimu Oscareid sellel ja järgmisel nädalal. Minul pidi aeg järgmisel nädalal olema. Ülejärgmisel nädalal ka aega Oscariks ei pandud.

Kas on võetud vastu otsus, et on igati normaalne, et sügisel kasvab väärarengutega laste sünd?
See ei tundu üldse inimlik otsus.
Ma saan aru, et riigis on eriolukord ja kõikide elukorraldus on täielikult muutunud, kuid kas nii tähtis uuring ära jätta, millel on väga tõsised tagajärjed mitmele inimesele. Väga, väga, väga muserdav.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 10:49; 16.03 16:25; 17.03 08:45; 19.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks lihtsalt paar sõna öelda, et mina sünnitasin a 2003 ja a 2009, kummagi sünnituse juures polnud meest ega peale sünnitust teda aitamas. Jah, ta tuli ja oli ja vaatas beebit, läks tööle , teisel päeval tuli meile haiglasse järgi.

Mingeid imeasju ju pole vaja, kõik on sünnitusmajades olemas. Võtad oma hommikumantli, kojuminekuriided ja beebile sama stuffi kaasa. Isegi 2009 anti haiglast kaasa terve kotitäis asju esimeste päevade jaoks, mis siis veel nüüd Personalil on 110% olemas supervõimekus ema ja beebi jaoks. Enamik saab ikka omal jalal vetsu ja koridori peale kui vaja, see on ikka eriolukord, kui ema liigutada enam ei saa mitu päeva.

Palun ärge mõelge üle, kõik läheb väga hästi ka mehe juuresolekuta.

2018 küll mingit kraami ei jagatud, öösel oleks riideid juurde vaja olnud beebile, ei saanud ja kuskilt ämmakat/arsti mees ei leidnud. Panin teki peale lihtsalt, õnneks see oli selle suvise leitsakuga.

GTT ka enam ei tehta, kellel eelnev kogemus, see saab hakkama, aga kelle jaoks uus teema, siis…

28ndal nädalal tehakse paastuveri uuesti ja sealt siis võib diagnoosi saada. Minul olid paastuvered esimesega kogu aeg korras, ometi testi keskmine ja kolmas tulemus halvad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 10:18; 15.03 15:45; 19.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK-st helistati ka ära ja järgmise nädala 12 nädala UH jäeti ära, õnneks vereproovi sain enne tehtud. Arst ütles küll, et eks arusaamatu ole, aga 19 nädala UH tähtsam.. Nojah, igatahes nüüd ma lähen järgmine nädal erakliinikusse. Plekin kinni selle lõbu, aga vähemalt tean ja teen selle testi lõpuni. Jõudu!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elites saab veel teha Oscar uuringut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on alati võimalus ette mõelda. Kui peab eriolukorra tõttu üksi saama hakkama, siis viigi end sellele lainele. Ükskõik mis juhtub, ma saan hakkama.
Teiseks on alati võimalus omale 3 päeva toit, näksimine, jook kaasa võtta.
Mõelge positiiselt. Kui kuidagi ei saa, siis Sina ise saad hakkamaz sest muud võimalust pole! Väike inimene tuleb ju Su juurde peale sünnitust.
Pidage vastu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on alati võimalus ette mõelda. Kui peab eriolukorra tõttu üksi saama hakkama, siis viigi end sellele lainele. Ükskõik mis juhtub, ma saan hakkama.

Teiseks on alati võimalus omale 3 päeva toit, näksimine, jook kaasa võtta.

Mõelge positiiselt. Kui kuidagi ei saa, siis Sina ise saad hakkamaz sest muud võimalust pole! Väike inimene tuleb ju Su juurde peale sünnitust.

Pidage vastu!

Täpselt nii.
Aga esmasünnitajaid on vaja kindlasti hoiatada – muidu veel arvavad, et neid aktiivselt aidatakse, põetatakse ja korralikult söödetakse. Toit tuleb kaasa pakkida igasse haiglasse, mida toitlustab Eesti Eine.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:58; 18.03 02:09; 28.03 06:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja hetke olukord