Esileht Lapse ootamine Rasedus ja hetke olukord

Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )

Teema: Rasedus ja hetke olukord

Postitas:

Täpselt nii.
Aga esmasünnitajaid on vaja kindlasti hoiatada – muidu veel arvavad, et neid aktiivselt aidatakse, põetatakse ja korralikult söödetakse. Toit tuleb kaasa pakkida igasse haiglasse, mida toitlustab Eesti Eine.

Hirmutamine ei ole nüüd ka vajalik. Toit vähemalt Pelgulinnas oli täiesti söödav, nälga sellega küll ei sure. Igasugu näkse ning teed-kohvi-jooki võiks küll kaasa pakkida, neid ei anta, aga vahel on väga vaja.
Aidatakse ka, kui abi on vaja. Nunnutamist ei ole, kuid alati aidati – jälgiti haavade paranemist, lapse toitmist, tuldi appi ka öösel ning hoiti lapsel duši all käimise ajal silma (kõrva) peal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kohe 19 nädalat rasedust täis. Oscar test jäi minu süül tegemata õigel ajal, kuna sain arsti infost valesti aru. Seejärel panin kiiresti erakliinikusse aja Oscar testile, kus siis selgus, et mul on rasedust 6 päeva rohkem arvatust ning seda testi enam teha ei saa. Just täna helistas mu arst erakliinikust, et nemad on läinud üle telefoninõustamisele ning tühistas ära mu aprilli alul toimuva looteanatoomia uuringu ning 15nda aprilli kuupäeva tavavisiidi. Küsisin uriiniproovi kohta, siis väideti et ka labor on tänasest kinni. Kuuendal aprillil on mul Kliinikumis looteanatoomia, kuid hetkel lugedes Teie vastuseid, siis arvan et ka see tühistatakse. Loodan et see olukord saab kiirelt läbi. Mul tuttav sünnitas nädalake tagasi – kuna personal on miinimumini viidud, siis pidi palatis röökima, kui pressid hakkasid tulema – keegi ei tule tunde sind vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loote anatoomia ikka toimub, seda ära ei jäeta. Kuna seda tehakse riiklikus, siis erakliinikud neid praeguses olukorras ei tee. Nemad teevad Oscar uuringut neile, kel riiklikus I trimestri ultraheli ära jäeti. Sinu puhul siis jah mitte, kuna jäid hiljaks. Kuid LA pärast sa küll muretsema ei pea. Ja kui sul I trimestri ultraheli tegemata, siis rahastab riik nüüd ju Niptifyd. Küsi oma arstilt saatekiri ja tee see kiiremas korras ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kohe 19 nädalat rasedust täis. Oscar test jäi minu süül tegemata õigel ajal, kuna sain arsti infost valesti aru. Seejärel panin kiiresti erakliinikusse aja Oscar testile, kus siis selgus, et mul on rasedust 6 päeva rohkem arvatust ning seda testi enam teha ei saa. Just täna helistas mu arst erakliinikust, et nemad on läinud üle telefoninõustamisele ning tühistas ära mu aprilli alul toimuva looteanatoomia uuringu ning 15nda aprilli kuupäeva tavavisiidi. Küsisin uriiniproovi kohta, siis väideti et ka labor on tänasest kinni. Kuuendal aprillil on mul Kliinikumis looteanatoomia, kuid hetkel lugedes Teie vastuseid, siis arvan et ka see tühistatakse. Loodan et see olukord saab kiirelt läbi. Mul tuttav sünnitas nädalake tagasi – kuna personal on miinimumini viidud, siis pidi palatis röökima, kui pressid hakkasid tulema – keegi ei tule tunde sind vaatama.

Lähedki siis ilma ühegi ultraheli ja uueinguta sünnitama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kinnitati peale Oscari tühistamist, et Looteanatoomia ei jää riiklikes kliinikutes mitte mingil juhul ära. Üks kahest – Oscar või LA tuleb kindlasti teha ja just suuremas haiglas (elan väikelinnas). Pandi aeg ITK-sse Looteanatoomiasse ja kohalikus haiglas võeti Niptify proov.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses olukorras on täitsa hirmus olla. Olen praeguseks 20 nädalat rase, aga 2 nädalat tagasi algasid alakõhus suuremat sorti valud. Pidasin nõu valveämmaemandaga, kes suunas mu kohe haiglasse kontrolli. Käisin ära ja öeldi, et lapsega kõik korras ja sööge no-spad kui valutab, mitte ühtegi analüüsi ei tehtud. Nädala pärast olid valud hullemad ja ka pissil käimine valus. Teavitasin oma ämmakat, kes käskis taas valvearstile pöörduda! Täiesti hull, et rasedat nii jookustatakse haigla vahet praeguses olukorras. Sain teada, et põies väike põletik ja soovitati jõhvika tablette ja palju juua. Aga Oh imet probleem ei kadunud nädalaga vaid asi läks hullemaks. Mul tekkisid ka ülakõhu valud, iiveldus, isutus. Taaskord kõne valveämmakale, kes palus kiirelt JÄLLE haiglasse pöörduda, et välistada pimesoole põletik. Valvearst sõimas kõige pealt mu näo täis, et kas ma mõtlen ka joostes 3 nädalat muudkui arstide vahet. Siis vaatas mu torisedes läbi ja saatis sealt EMOsse, kus ma istusin kokku 5H. Ja tulemus oli sapikivid, laienenud emakaveen, neeruvaagen, kusejuha ja neerukarikas. Ma olen üritanud hoiduda kõigist Kokkupuudetest praegusel ajal, aga siis jooksutatakse nii haigla vahet:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses olukorras on täitsa hirmus olla. Olen praeguseks 20 nädalat rase, aga 2 nädalat tagasi algasid alakõhus suuremat sorti valud. Pidasin nõu valveämmaemandaga, kes suunas mu kohe haiglasse kontrolli. Käisin ära ja öeldi, et lapsega kõik korras ja sööge no-spad kui valutab, mitte ühtegi analüüsi ei tehtud. Nädala pärast olid valud hullemad ja ka pissil käimine valus. Teavitasin oma ämmakat, kes käskis taas valvearstile pöörduda! Täiesti hull, et rasedat nii jookustatakse haigla vahet praeguses olukorras. Sain teada, et põies väike põletik ja soovitati jõhvika tablette ja palju juua. Aga Oh imet probleem ei kadunud nädalaga vaid asi läks hullemaks. Mul tekkisid ka ülakõhu valud, iiveldus, isutus. Taaskord kõne valveämmakale, kes palus kiirelt JÄLLE haiglasse pöörduda, et välistada pimesoole põletik. Valvearst sõimas kõige pealt mu näo täis, et kas ma mõtlen ka joostes 3 nädalat muudkui arstide vahet. Siis vaatas mu torisedes läbi ja saatis sealt EMOsse, kus ma istusin kokku 5H. Ja tulemus oli sapikivid, laienenud emakaveen, neeruvaagen, kusejuha ja neerukarikas. Ma olen üritanud hoiduda kõigist Kokkupuudetest praegusel ajal, aga siis jooksutatakse nii haigla vahet:(

Oh jummel, mis nõmedus! Ma loodan, et saad kiiresti terveks!
Väike kommentaar jõhvika tablettide kohta – hämmastav, et keegi sellist asja üldse soovitab. Isegi kui on põiepõletik, ei aita need mitte midagi, aitab ikka paraku antibootikum. Ennetamaks põiejama tuleks süüa päris jõhvikaid, mis ikka koosneb ka jõhvikast, mitte need tabletid, kus jõhvika sisaldus madal. Olin kunagi ise hädas põiepõletikuga ja söön igapäevaselt umbes 30 jõhvikat, on seni olnud asjad korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 22:17; 16.03 15:08; 16.03 20:06; 03.04 21:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 61 kuni 67 (kokku 67 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja hetke olukord