Esileht Lapse ootamine Rasedus ja kaitsevägi

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rasedus ja kaitsevägi

Postitas:

Nii, mure järgmine. Olen 4 kuud rase ja kodus kasvamas 3 ja poole aastane. Mees sai täna teate, et kuna laps 3 ja tema kaitseväe pikendus läbi siis 01.07 minek.
Kuna mul on riskirasedus ja isegi igapäevaste toimingutega hakkama saamine üksi keeruline, siis hetkel oleks mehe minek mõeldamatu.
Kas on mingit seadusliku alust tal pikenduse taotlemiseks või peame hakkama tarahve maksma ja lubadega riskima.
NB: ma ei pea kaitseväe teenistusest hiilimist üldse õigeks, aga antud olukorrast ei ole valikut.

Loodan, et keegi sama mure ees olnud ja oskab nõu anda

Päikest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:01; 25.05 20:53; 27.05 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki kirjutate muret sinna kus tuli kiri,et peab minema.Seal vb oskavad edasi suunata näiteks on ainus,kes toob toidu lauale või ma ei kujuta ette juidas see toimib. Vb peate esitama ämmakalt tõendit et oled ootel ja siis kuidagi lõpuks saate veel pikendust kuigi kahtlen . Aga proovida ju võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sealt helistati. Kui mees ütles, et naine ootab teist siis öeldi, et lastakse välja kui laps sündinud ja saab sünnitunnistuse esitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:01; 25.05 20:53; 27.05 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole seadusliku alust. olen selle läbi käinud. Kas maksad räiged trahvid ja lepite mis iganes karistuse nad komisjonis otsutavad, või mees läheb.
Saatsin ka igast tõendeid, olin ka voodi reziimil, mees ainus leiva lauale tooja ja maksumaksja, ei huvitanud kedagi kahjuks.
Me tookord leppisime trahviga, mis oli kõvasti üle miinimumpalga, aga me oleks rahaliselt lihtsalt meeletult rohkem kaotanud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 13:23; 26.05 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina uuriks veel seda asja. Ehk ikka leiate võimaluse. Selline olukord täiesti absurdne minu meelest. Mees läheks ju nii või naa ainult mõneks (3ks?) kuuks ja siis sünnib juba laps, et milleks sellist tsirkust korraldada ja võtta väikelapsega riskirasedal igasugune toetus ära, et ta nüüd ilmtingimata need 3 kuud kaitseväes olla – ta ei saa ju nii või naa täitõppust sellisel juhul.

Olen ka muidu kahekäega poolt kaitseväes osalemisele, aga ilmselgelt on olukorrad, kus võiks seda lihtsamini edasi lükata saada. Näiteks sinu olukorras.

Ja kui lahendust ei leia, kas ehk lähedased saaksid ikka sulle toeks olla või oleksid täiesti üksinda? :/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ei saa ajapikendust. Selge sõnaga ju öeldud et lapse ülalpidamisega saab pikendust veel taotleda. https://www.kra.ee/ajateenistus/ajapikendus/

Ärge kysige telefonis vaid taotlused kohe teele. Juhul kui naine siis ise tööl ei käi. Vms.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Funktsionaalne arusaamisoskus puudu, eh?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 16:43; 26.05 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ei saa ajapikendust. Selge sõnaga ju öeldud et lapse ülalpidamisega saab pikendust veel taotleda. https://www.kra.ee/ajateenistus/ajapikendus/

Ärge kysige telefonis vaid taotlused kohe teele. Juhul kui naine siis ise tööl ei käi. Vms.

Kahjuks vanem laps on juba 3 täis Ja kui lapsel ema olemas siis isal ei ole ainsana ülalpidamiskohustus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:01; 25.05 20:53; 27.05 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seaduse järgi on mehel ka raseda naise ülalpidamise kohustus. No need ju lähevad siis vastuollu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise seaduse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 16:43; 26.05 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seaduse järgi on mehel ka raseda naise ülalpidamise kohustus. No need ju lähevad siis vastuollu.

Ei ole sellist kohustust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks nii on. Ei ole ma ka kaitseväe vastane, vastupidi, kindlasti peaks iga mees sral ära käima. Aga kui ülejäänud koduste elu kummuli keeratakse, siis on ikka jama küll.
Nt mu mehe õde on ise tegev kaitseväelane. Siis kui oli Siil, oli ta 5-kuuse rp lapsega kodune ja talle tuli kutse. Ja õeldi, et peab tulema, 100% rinnapiima laps, ei ole mingi vabandus, et lapsel on ju ka isa. Ja seobki isaga lähedasema suhte.
Ka meheõde sai trahvi, et kohale ei ilmunud, mis sest et teavitas enne mitu x, et tal pole võimalik metsas mitu päeva olla, endal kodus rp laps! Tema trahv oli küll nö sümboolne(vist oli 100€ kanti), aga no ikkagi. Kuskilt peab ju piir ka jooksma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 13:23; 26.05 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna mulle oma meiliaadress vms. Kirjutaks Sulle sinna!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna mulle oma meiliaadress vms. Kirjutaks Sulle sinna!

Ykskakskolmneli@outlook.com

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 11:12; 23.05 12:01; 25.05 20:53; 27.05 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seaduse järgi on mehel ka raseda naise ülalpidamise kohustus

Perekonnaseadus
Lapse sünni puhune ülalpidamine
§ 111. Ülalpidamine lapse sünni korral
(1) Lapse isa on kohustatud lapse ema ülal pidama kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi.

(2) Kui ema ei ole raseduse tõttu või raseduse või sünnituse põhjustatud tervisehäire tagajärjel võimeline ennast ülal pidama, on isa kohustatud talle ülalpidamist andma kuni ema terviseseisundi paranemiseni. Sama kehtib, kui emal ei ole lapse eest hoolitsemise tõttu võimalik sissetulekut saada. Ülalpidamiskohustus algab varemalt neli kuud enne lapse sündi ja lõpeb lapse sünnist alates kolme aasta möödudes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja kaitsevägi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.