Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja korrast ära PAP

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rasedus ja korrast ära PAP

Postitas:

Arst avastas PAP analüüsiga ascus(määramata rakud) ja nüüd saadab mind edasi kolposkoopiasse.
Kuna rasedus on alles algusjärgus siis olen paanikas, kuidas need analüüsid lootele võivad mõjuda. Arst hirmutas veel, et arvatavasti vaja isegi biopsia võtta!
Uurisin ka ise selle kohta ja tavaliselt tehakse alles 4 kuu pärast uus PAP analüüs aga mind saadetakse kohe uuele uuringule, rasedana? Arsti käest ei taibanud küsidagi, olin niigi nagu puuga pähe saanud.
Kas siin on keegi, kellel sama kogemus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 18:04; 17.10 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolposkoopiat ei pea absoluutselt kartma. Tegemist on uuringuga, kus mikroskoobiga arst lihtsalt vaatab ja pildistab sinu emakakaela.
Minule öeldi küll, et mingeid protseduure/täiendavaid uuringuid raseduse ajal ei tehta. 2 kuud peale sünnitust vajalik uus kontroll. Aga eks see sõltub konkreetsest juhtumist ja olukorrast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sind saadetakse uuringutele, kas ASCUS tuli kolmandat korda järjest 1 a – 6 kuu vahega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 21:35; 17.10 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolposkoop on põhimõtteliselt mikroskoop, selle abil näeb arst selgemini, mis emakakaelal toimub. Biopsia on ülipisike tükike emakakaelast, mis sealt “näpistatakse”, aga biopsiat alati ei tehtagi. Sa võid kolposkoopias öelda, et oled rase ja keeldud biopsiast, sundida sind keegi selleks ei saa.

Biopsia ütleb selgemini, mis rakkudega tegemist on ja kas on tarvis teostada konisatsioon/leep. Need on kaks veidi erinevat tehnikat (mõni arst kasutab ühte, teine teist), mille abil saab tükikese emakakaela koos haigete rakkudega ära lõigata. Lõigatakse see ala, kus on haiged rakud, pluss veidi ümbert, et oleks kindel, et kõik pahad rakud välja said. Kõlab jubedalt, aga tegelikult on see tükk ikka väga väike ja emakakael paraneb ilusti ära. Alles sellest tükist on võimalik võtta täpsed proovid ja öelda kui pahad need rakud tegelikult olid (enamikel juhtudel ei ole siiski tegemist vähirakkudega, aga kuna seda biopsiast täiesti kindlalt öelda ei saa, on kindlam lõigata).

Oled sa regulaarselt PAP proove lasknud teha, kui kaua eelmisest möödas on? Emakakaelavähk areneb väga aeglaselt, võttes kuskil 4-5 aastat. Kui oled regulaarselt PAP proove teinud, ei ole sul millegi pärast vaja muretseda, saad rahulikult raseduse lõpuni kanda ning alles pärast lapse sündi lasta biopsia teha. Minu teada raseduse ajal ei tehtagi biopsiat (ja konisatsiooni/leepi kohe kindlasti mitte). Kolposkoopiat aga küll kartma ei pea, see on nagu tavaline günekoloogi juures käik, arst lihtsalt vaatab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolposkoopiat vaja karta ei ole. Ma ise tegin selle kõik läbi, kui jäin oma teist last ootama. Käisin mingi 7x raseduse ajal kindlasti kolposkoopias. Mul oli väga raske vähieelne seisund. Olin siiski jälgimise all, ja võeti koguaeg proove. Aga kandsin oma raseduse ilusti lõpuni.

Peale sünnitust 2 kuud kontrollitakse uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen varasemalt korra aastas teinud PAP-testi ja alati olid need korras. Nüüd teist korda tuli see ASCUS ja kohe uuringule. Tegi veel HPV analüüsi ja seegi oli korras. Suur hirm on selle kolposkoopia ees aga tänan teid väga, kes kirjutasid. Vähemalt tean, et biopsiat siis ei lase teha rasedana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 18:04; 17.10 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen varasemalt korra aastas teinud PAP-testi ja alati olid need korras. Nüüd teist korda tuli see ASCUS ja kohe uuringule. Tegi veel HPV analüüsi ja seegi oli korras. Suur hirm on selle kolposkoopia ees aga tänan teid väga, kes kirjutasid. Vähemalt tean, et biopsiat siis ei lase teha rasedana.

Mulle arst öelnud, et kui 3 x tuleb ASCUS, siis alles uuringutele. Ma jätaks sinu asemel raseduse ajal vahele, sest see ASCUS ei pruugi tähendada midagi. Mul oli 2 x järjest ja kolmandal korral oli korras. Ja siiamaani on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 21:35; 17.10 10:42;
To report this post you need to login first.

Kolposkoopias tasub kindlasti ära käia, see on täiesti ohutu raseduse ajal. Biopsiat üldjuhul rasedatele ei tehta, kuna emakakael võib palju veritseda. Ise käisin just hiljuti 7 nädalat rasedana kolposkoopias ja raseduse lõpupoole tuleb uuesti minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja korrast ära PAP

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.