Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja Lamictal (lamotrigiin)

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rasedus ja Lamictal (lamotrigiin)

Postitas:

Tere!

Kes on tarvitanud rasedus ajal Lamicatli? On kuidagi ravim mõjunud lootele?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 16:03; 10.10 08:43; 10.10 09:12; 11.10 10:30; 14.10 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kes on tarvitanud rasedus ajal Lamicatli? On kuidagi ravim mõjunud lootele?

Minu psühhiaater käskis küll ära lõpetada juba enne raseduse planeerimist paar kuud. Võtsin enne rasedust 200 mg päevas bipolaarse meeleoluhäire raviks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 20:49; 10.10 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ju võrrelda meeleoluhäire ja epilepsia ravi. Epilepsia ravi tuleb kindlasti raseduse ajal jätkata ja lamotrigiin on ravim, mida tohib vajaduse korral rasedana tarvitada. Selliseid muresid oleks vaja arutada oma raviarstiga (kes on näinud palju patsiente), mitte Perekooliga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 23:17; 10.10 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin võrdleb? Teemaalgataja ei täpsustanud diagnoosi, seega jagasin enda kogemust. Bipolaarne meeleoluhäire pole mingi nohu muide, väga tõsine haigus on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 20:49; 10.10 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin võrdleb? Teemaalgataja ei täpsustanud diagnoosi, seega jagasin enda kogemust. Bipolaarne meeleoluhäire pole mingi nohu muide, väga tõsine haigus on.

Ei täpsustanud diagnoosi, polegi vaja täpsustada. Vahet pole milline on diagnoos, küsimus on endiselt kellel on kogemusi Lamotrigiiniga.

Tänan kommentaari eest!

Teemaalgataja

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 16:03; 10.10 08:43; 10.10 09:12; 11.10 10:30; 14.10 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin võrdleb? Teemaalgataja ei täpsustanud diagnoosi, seega jagasin enda kogemust. Bipolaarne meeleoluhäire pole mingi nohu muide, väga tõsine haigus on.

Jah, muidugi on väga tõsine haigus.  Aga alternatiivsed ravivalikud ja ravitaktika ning rasedusaegne ravistrateegia on sootuks erinevad. Mina arvestasin oma vastuse puhul sellega, et mõnigi patsient võib reaktsioonina kommentaarile “mul küll arst käskis ära jätta” loobuda omal käel ravimist,  mis on tema enda ja ta raseduse soodsa kulgemise seisukohast väga oluline. Seetõttu leian jätkuvalt, et eriti kui Sa pole seda ravimit raseduse ajal võtnud ega saa vastata tema küsimusele, ei ole asjakohane ega mõistlik seesuguseid vastuseid pilduda.

 

Teema autoril aga soovitan endiselt uurida oma mure kohta raviarstilt, 1) kellel on kogemus paljude patsientidega ja 2) kes on kursis vastava teaduskirjandusega. Kui siin keegi vastabki, siis seda kogemust niikuinii üldistada ei saa. Ja juhul kui kellelgi oleks olnud lapsega mingi probleem, siis samuti ei saaks ta tagantjärelegi kindlalt väita, kas tarvitatud ravimil oli selle probleemiga üldse seost või mitte. Üksikjuhtude põhjal järelduste tegemine viib kergesti eksijäreldusteni.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 23:17; 10.10 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin võrdleb? Teemaalgataja ei täpsustanud diagnoosi, seega jagasin enda kogemust. Bipolaarne meeleoluhäire pole mingi nohu muide, väga tõsine haigus on.

Jah, muidugi on väga tõsine haigus. Aga alternatiivsed ravivalikud ja ravitaktika ning rasedusaegne ravistrateegia on sootuks erinevad. Mina arvestasin oma vastuse puhul sellega, et mõnigi patsient võib reaktsioonina kommentaarile “mul küll arst käskis ära jätta” loobuda omal käel ravimist, mis on tema enda ja ta raseduse soodsa kulgemise seisukohast väga oluline. Seetõttu leian jätkuvalt, et eriti kui Sa pole seda ravimit raseduse ajal võtnud ega saa vastata tema küsimusele, ei ole asjakohane ega mõistlik seesuguseid vastuseid pilduda.

Teema autoril aga soovitan endiselt uurida oma mure kohta raviarstilt, 1) kellel on kogemus paljude patsientidega ja 2) kes on kursis vastava teaduskirjandusega. Kui siin keegi vastabki, siis seda kogemust niikuinii üldistada ei saa. Ja juhul kui kellelgi oleks olnud lapsega mingi probleem, siis samuti ei saaks ta tagantjärelegi kindlalt väita, kas tarvitatud ravimil oli selle probleemiga üldse seost või mitte. Üksikjuhtude põhjal järelduste tegemine viib kergesti eksijäreldusteni.

 

Teemaalgataja.

Tänan vastamast! Raviarst täiesti olemas ning tema poolt ka kirjutatud ravimid just raseduse tõttu. Kuid eelkätt soovingi ka lisaks teada päris kogemusi, kes reaalselt võtavad teatud annuse ning on samal ajal lapseootel olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 16:03; 10.10 08:43; 10.10 09:12; 11.10 10:30; 14.10 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen kasutanud 2 raseduse ja imetamise ajal epilepsia ravimina. Lapsed nüüd juba 8 ja 6. Pole olnud mingeid probleeme ei raseduste ajal ega muidu, terved ja tublid lapsed siiani. Annus oli mul väike, 2×25 mg päevas. Nüüd võtan kokku 2×50 mg päevas ja mõtleme vaikselt pesamunale. Kogemustega raviarst, kes arvas, et midagi muutma või ära jätma ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 10:23; 13.10 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen kasutanud 2 raseduse ja imetamise ajal epilepsia ravimina. Lapsed nüüd juba 8 ja 6. Pole olnud mingeid probleeme ei raseduste ajal ega muidu, terved ja tublid lapsed siiani. Annus oli mul väike, 2×25 mg päevas. Nüüd võtan kokku 2×50 mg päevas ja mõtleme vaikselt pesamunale. Kogemustega raviarst, kes arvas, et midagi muutma või ära jätma ei pea.

Tere!

Suured tänud enda kogemuse jagamisest! Annus on tõepoolest väike, hea teada et keegi on veel tarbinud samalt ravimit ning kõik on hästi läinud lapse, rasedusega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 16:03; 10.10 08:43; 10.10 09:12; 11.10 10:30; 14.10 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suurt annust sa, teemaalgataja, ise tarbid? Mul oli väga toetav arst, otsisin ka teaduskirjandust ise juurde ja ei leidnud midagi, mis oleks muretsema pannud. Praegu loodame, et võib-olla tuleb veel pesamunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 10:23; 13.10 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suurt annust sa, teemaalgataja, ise tarbid? Mul oli väga toetav arst, otsisin ka teaduskirjandust ise juurde ja ei leidnud midagi, mis oleks muretsema pannud. Praegu loodame, et võib-olla tuleb veel pesamunagi.

Minu annus on 50×2.

Mul diagnoositud 10a tagasi epilepsia aga krambilaadseid asju kunagi olnud ei ole. Eelmine rasedus 2018a enda vastutusel ei tarvitanud neid. Arst on kahevahel kas jätta ära neid või mitte. Nüüd oleme pesamunale rohelise tule andnud ning detsembris on ka neuroloogi aeg, eks siis paistab mis otsustab. Ilmselt raseduse ajal ta ei taha neid igakjuhuks maha võtta.

Otsisin ka infot nende ravimite kohta, kuid üsna tulutult. Midagi ei leia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.10 16:03; 10.10 08:43; 10.10 09:12; 11.10 10:30; 14.10 10:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja Lamictal (lamotrigiin)