Esileht Rasestumine ja lapse ootamine rasedus ja lendamine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: rasedus ja lendamine

Postitas:
Kägu

Tere
Küsimus, kes lennanud sellise suuruse rasedusega? Kas see on väga ohtlik? Õnneks on tegu vaid 1 h lennuga, aga ikkagi muretsen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: rasedus ja lendamine

Ma pean lendama 1,5h lennule ca 9 nädala pealt. ei tulnud küll pähe, et muretseda, aga nüüd hakkan mõtlema, et äkki ei tohiksi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Punanepipar24

Kui pole ekstra arsti poolt keelatud võib muidugi ise lendasin nii suurema kui väiksema rasedusega ja pikemaid otsi kui 1h

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära muretse. Kui kõik korras, siis lenda aga. Ise lendasin ka mitu otsa 11-12 nädalal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sul ei ole vaja muretseda. alla 28 nädalat ei taheta isegi arstitõendit veel ja lend on sul superlühike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

plaanin lennata märtsi lõpus 5h sinna ja 5h tagasi…ei näe kyll probleemi,sest ei ole riskirase ja probleeme raseduse ajal pole ka olnud:) käin kyll enne lendu tiiru arstil kontrollis.Nädalaid siis umbes 26-27..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mul oli mingi 30 nädalat kui kanaaridel puhkamas käisin

Please wait...
Postitas:
Helenky

Puutusin kokku just selle teemaga. Ohtlik on maandumine ja tõus, mitte lend ise. Minul arst ei lubanud ühele reisile minna ja seda põhjusel, et minnes oli kokku 3 õhkutõusu ja 3 maandumist ning 2 nädala pärast tagasi tulles sama. Arst selgitas, et 6 tõusu + 6 maandumist 2 nädala jooksul on ilmselgelt liiga palju ja keelas reisi (st ütles, et tema ei luba minna ja kui lähen siis omal vastutusel ja riski teades). Seega sellised lihtsad \”sutsud\” ei tohiks teha normaalselt kulgevale rasedusele midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Helenky kirjutas:[/small]
[tsitaat]Puutusin kokku just selle teemaga. Ohtlik on maandumine ja tõus, mitte lend ise. Minul arst ei lubanud ühele reisile minna ja seda põhjusel, et minnes oli kokku 3 õhkutõusu ja 3 maandumist ning 2 nädala pärast tagasi tulles sama. Arst selgitas, et 6 tõusu + 6 maandumist 2 nädala jooksul on ilmselgelt liiga palju ja keelas reisi (st ütles, et tema ei luba minna ja kui lähen siis omal vastutusel ja riski teades). Seega sellised lihtsad \”sutsud\” ei tohiks teha normaalselt kulgevale rasedusele midagi. [/tsitaat]

Mina käisin 21.-22. nädalal samamoodi kolme lennuga nädalasel tööreisil USAs, arst ei öelnud küll, et minna ei tohiks.
Pikematel reisidel on rasedatel eriti oluline jälgida, et jalgades vereringe hästi toimiks (liigutada jalgu, võib kanda tugisukki, juua piisavalt). Minule see reis küll kuidagi halvasti ei mõjunud.

Please wait...
Postitas:
Helenky

Ei kirjutanudki, et ei tohi minna. Kirjutasin, et minul arst ei lubanud, st ütles, et kui siis omal vastutusel ja riskidest teadlik olles

Please wait...
Postitas:
Helenky

Ja kõigil ei pruugigi midagi juhtuda ega ohtlik olla. Selline 12 maandumist ja tõusmist, mis mul oleks olnud, ei olnud soovitatav ja arvestades riske ja komplikatsioone, mis võiksid tekkida, otsustasime loobuda.

Please wait...
Postitas:
mmmaria

Minul oli 27 nädala lõpus ca 27 tunnine lend (4 tõusu ja 4 maandumist). Arst oli kursis ja andis mulle igaks juhuks kirja kaasa, et lendamine okei. Seda tõendit aga keegi ei küsinud (olgugi, et 2 viimast otsa olid juba 28 nädala esimesel päeval) ja isegi ei uuritud kui kaugel mul rasedus on. Endale oli selline pikk reis ootamatult ebamugav ja jalad läksid paiste. Olgugi, et olen selliste otsadega juba harjunud, aga suure kõhuga oli ikka väga ebamugav nii pikalt lennata. Lühemate otsade korral ei näe mingeid probleeme, kui arst on kursis ja keelama ei hakka.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine rasedus ja lendamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.