Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja lennureis

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Rasedus ja lennureis

Postitas:

Kas kellelgi kogemusi ka raseduse ajal lendamisega? On ehk kellelgi plaanis ka mõni reis ette võtta raseduse ajal?
Ise siin kaalun küll ühte väikest nädalast reisi aprillikuuks? Rasedust peaks selleks ajaks olema 22+ nädalat…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16+ käisin tööreisil, tunnike lendu sinna ja teine tagasi. Minu meelest pole probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käisin Londonis novembri lõpul, nüüd on teisipäeval tähtaeg. Kõik sujus väga hästi. Kuni 36 nädalani võib lennukiga veel reisida (lennu pikkus max 4 tundi oli minu meelest a mitmendast nädalast alates see lennu pikkuse piirang on seda ei mäleta, vaata estonian airi kodukalt). Rasedakaart kindlasti kaasa ja Egiptusesse reisides kindlasti lisadokument ka arstilt. (Oleneb muidugi kui suur sa selleks ajaks oled, ise olin 22-sel nädalal veel pisike, et lihtsalt pehme ütleks 🙂 et rasedusest miskid lennujaama töötajad küll aru ei oleks saanud ja lisadokumenti ma poleks ka vajanud, piisanuks kindlustusest.

Rasedana reisides on see, et pead tegema spets tervisekindlustuse peale, kuid see on kordades kallim rasedale kui mitterasedale, aga ära tasub teha siiski 🙂 eriti veel kuskil Egiptuses või Türgis käies.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin detsembris päris pikal lennureisil, 11 tundi otselend. Nädalaid oli siis 22-24. Üllatavalt normaalne oli enesetunne, lennul kandsin tugisukki, jalutasin ja jõin palju vett.
Reisi ajaks tegin IHI Bupa kindlustuse, õnneks ei läinud kordagi arstiabi vaja aga kunagi ei või teada. Ise arvan, et see oli ka parim aeg reisimiseks, jõudsin ringi liikuda ja kõht ei seganud reisi nautimist. Hiljem tekkis küll pikast loodusmatkast puusavalu, mitu päeva oli raske kõndida aga see möödus ka mõne päevaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen korduvalt lennanud raseduse ajal – nii esimest last oodates, kui ka nüüd teist last oodates. Viimane kord oli nädal tagasi, rasedust oli siis 31 nädalat. Kui tervis on muidu korras, siis pole lendamises ka midagi hullu (lend kestis ka ainult 2 tundi). Küsiti arstitõendit, selle olin õnneks ka ämmaemanda käest saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimest last oodates käisin lennureisil kui nädalaid oli napilt 12. Nüüd hetkel 18+ ja u 23 nädala paiku lendan pikema lennu Aasiasse. Tegin vastava kindlustuse iizi veebilehel, mis oli tavaline reisikindlustus koos pagasiriskide ja tõrgete ja lisaks raseduse kindlustusega kuni 28 nädalani. Kahele täiskasvanule pluss 2,5 a laps läks see maksma u 88 eurot . Pole ju \”kordades kallim\”.

Lisaks sellele annab mu arst mulle kaasa tõendi ja vastavad süstid, mis verd vedeldavad (tehakse vahetult enne lendu ja ja on lootele ohutud), et vältida trombide riski, samuti ostan tugisukad.
Ma ei ole kunagi näinud probleemi reisimises (va 3 trimester lõpp juba), tervis peab olema korras ja riskid maandatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tootasin 8 aastat rahvusvahelise stjuuradessina kuniks ise beebiootele jain.
Voiksin raakida loputuid hirmu ja ouduslugusid kui hoolimatud on moned naised oma tervise voi ka juba syndinud laste suhtes, aga see on taiesti muu teema.
Soovitan rasedatele reisijatele jargmist:
esiteks konsulteeriga kindlasti arstiga.
On ju vahe kas lendad 14 tundi voi 3 tundi.
Enamik lennufirmasid nouavad 28 nadalal ka arstitoendit. Arvestage,et arstitoendil peaks olema margitud nii edasi-tagasi lend voi ka jatkulend kui ees on pikem reis.
Uskuge mind, see arstitoend on teie enda huvides. Stjuuardessil on taiesti ykskoik mis sinna kirjutatakse, aga kui laheb kiirabiks, siis helistatakse tavaliselt maal asuvasse kiirabiarstile,kes selle pohjal suudab maarata edasise tegevuse teie tervise heaks.
Votke lennukisse kaasa soojad riided ja muu varustus enda parimateks mugavusteks (padi,soojad sokid jne) Isegi kui lennukis pakutakse tekke, on 36000 jala korgusel ikkagi kylm. votke kaasa ka naksimist. lennukitoit on tavalisest mitmeid kordi rasvasem ja soolasem ja valmistuprotsees kestab 3 paeva kylmutamise ja sulatamise erinevaid meetodeid kasutades. midagi tervislikku selles kyll ei ole.
paki kotti ka tyhi veepudel,et seda lennu jooksul pidevalt taita (osadel lennufirmadel ei ole vaikeseid veepudeleid koigile jaotamiseks). Lennukikabiini ohk on vaga kuiv. Tavareisija peaks jooma vett iga 30 min jarel 1 klaasi, rase seega rohkem.
Suurenenud on oht DVT (deep vein trombosis) arenguks. selle valtimiseks soovitatakse kanbiinis jalutada, kui aga DVT juba kohal, siis tuleb jalad yles panna ja mitte masseerida, sest vereklomp voib rannata sydamesse ja sydameataki pohjustada.
Kui sul on ette maaratud spets tabletid voi systid, siis paki need kasipagasisse. neist ei ole tolku kui nad lennuki kohus kohvris losutavad. Systide puhul reisi ilmtingimata sellega,kes sulle need systid suudab manustada. Stjuuardessid on enamasti koik synnituse vastuvotmiseks treenitud (kaasa arvatud nurisynnitus), kuid nad ei ole arstid ja neil ei ole luba systi teha ja alti ei pruugi professionaalset arsti sinu lennul reisijate hulgas olla. Oleks ju suht nyri teha hadamaandumine ainult selleks,et sul on vaja systi.

Kindlasti aitab kui teavitad lennumeeskonda pardale minnes oma rasedusest,et nad saaksid sulle rohkem tahelepanu osutada.

Yldiselt ei ole rasedana reisimine ohtlik, kuid oma pikaajalisest kogemustest reisin ise nii rasedana kui ka alla 1 aastase lapsega nii vahe kui voimnalik. kunstlik keskknod kabiinis – temperatuur ja rohk, miinimumhapnik ja mitte just koige mugavamad tingimused (isegi ariklassis) raagivad iseenda eest.
Edu aga koigile maailmaranduritele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja lennureis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.