Esileht Lapse ootamine Rasedus ja mask

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Rasedus ja mask

Postitas:

Tere, olen kolmandat kuud rase.  Juba raseduse algusest saati vaevab mind õhupuudus- mõnikord isegi rääkides hakkan hingeldama ja tihti tunnen, et ei ole piisavalt õhku.

Olen loomulikult arsti/ämmaemanda juures maske kandnud- aga see on minu jaoks olnud väga raske.  Lisaks haisevad osad maskid kohutavalt (ilmselt on mu lõhnataju raseduse ajal tundlikuks muutunud), et neid ette pannes mõtlen, et kas nad on ikka nõuetekohaselt valmistatud.  Internetis levib väga palju videosid kuidas arengumaades neid maske kuskil räpasel laopõrandal valmistatakse :/ Lisaks oli ju meilgi esimese laine ajal juhus, kus Hiinast saadeti meile maske mis tekitasid inimestele hulgaliselt allergilisi reaktsioone jne.

Toidupoes käies saaks ka oma salli näo ette panna, mida ma ilmselt proovingi..aga kardan, et tekib õhupuudus ja see on ohtlik niii minule kui ka beebile.

Millised on teie mõtted?  Kui hakkan kuskil poes seletama, et olen rase ja mul on õhupuudus- siis kas seda võetakse arvesse?

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 08:37; 14.11 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead ikka, et rasedus paneb sind haiguste riskigruppi?

mis on hullem  – natuke aega poes maski kanda või läbi põdeda kõrge palavikuga haigus ja hiljem avastada et laps on selle tagajärjel surnud.
Pealegi sul ei ole vaja poodi minna, saada mees enda asemel.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kardan, et tekib õhupuudus ja see on ohtlik niii minule kui ka beebile.

Ära karda nii palju. Tavaliselt ka ju (talvel) on sall suuresti ka näo (suu, nina) ees?
Tööta enda mõtlemisega.
p.s. Nipp: hingamisraskuse korral keskendu just sügavalt välja hingamisele (algul tekib tahtmine pigem sisse ahmida). Sisse tuleb instinktiivselt, aga läbimõeldud väljahingamine (iga kord täitsa lõpuni) aitab nö vana õhu välja ja kopsud uue värske hapnikuga täita

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 08:52; 19.11 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on psühholoogiline äkki? Siin näeb väga palju neid õhupuuduse käes kurtjaid.

Kas liigud piisavalt, võibolla on õhupuudus hoopis sellest, et füüsiline aktiivsus väike? kui parasjagu kannad maski, siis liigu rahulikult ja ära rahmelda nii, et see sind hingeldama ajab. Sa võid ka omatehtud maski kanda, mis laseb natuke ka hingata rohkem. tegelikult need haiglates jagatavad on ikka väga hea läbilaskega – mu oma puuvillane mask on palju umbsem ja palju raskem hingata, hakkab palav – seetõttu eelistan alati arsti juures käies nende maske kanda 😀

Usu mind, su beebiga ei juhtu midagi, kui 20 minutit poes on natuke raskem hingata. Lihtsalt vähenda oma käike, las mees käib poes, kasuta e-poode jne

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 09:47; 17.11 08:58; 19.11 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub proovida erinevaid maske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen maskiga igapäevaselt tööd, olles ka beebiootel ja ei tunne et see meeletu segav faktor oleks. Esimesed päevad harjumatu nüüd nagu töörõiva osa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, tänan kõigile kes vastasid!

Analüüsisin enda jaoks seda olukorda, ilmselt ongi asi  50% psühholoogiline, mida võimendab siis rasedusega tekkinud õhupuudus. Millest selline õhupuudus selle rasedusega tekkinud on ei tea, eelmise rasedusega sellist asja ei olnud. Käisin ennem rasedust trennis ja olin aktiivne – ühel hetkel ei saanud enam oma tavalisi harjutusi teha, hakkasin hingeldama ja õhk sai otsa- nädala pärast jäid päevad ära ja tegin testi ning sain teada, et olen rase. Nüüd juba kolm kuud ei ole üldse trenni teinud, päevad mööduvad suuresti lesides.  Ämmaemad arvas, et minu organisimi eripära ja muretsema ei peaks.

Psühholoogiline on see aspekt- et ma ei ilmselt alateadlikult ei suuda taluda, kui mul miski näo ees on! Kunagises suhtes vägivaldse mehega surus ta minu vaigistamiseks oma suure käe mulle suule ja sellega takistas ta ka mu hingamist.

Hetkel käin siiski ilma maskita ja loodan, et teistega 2m vahet hoida siis koroonat mulle külge ei hakka:(

 

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 08:37; 14.11 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kandsin yleeile maski terviseasutuses, samuti rase. Alguses tundus, et ei saa hingata, tulin 6uest siseruumi, palav oli, mask oli ka suht paks natuke kvaliteetsem jne. Istusin 5-10 min kuniks läks see tunne yle ja sai juba päris hästi hingata. Veidi ebamugav on, aga ei ytleks, et hingata selles ei saa. Ei tasu kruttida end ylesse, arvan ka, et psyhholoogiline asi. Hingata rahulikult sisse-välja, kui palav on, v6tta riideid pealt ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel käin siiski ilma maskita ja loodan, et teistega 2m vahet hoida siis koroonat mulle külge ei hakka:(

Esmaspäevani saad veel ilma käia, aga peale seda unusta oma rumalad ettekäänded ära, ole inimene ja pane mask ette.  See ei ole Sulle vastunäidustatud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mask ei sobi, hangi endale see visiir näo ette. Loomulikult on rasedana niigi õhupuuduses vaevlevana see mask jube.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 16:55; 19.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin isegi sünnitamas mask ees, pole see asi üldse nii hull kui sa ette kujutada. 😉

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel käin siiski ilma maskita ja loodan, et teistega 2m vahet hoida siis koroonat mulle külge ei hakka:(

Esmaspäevani saad veel ilma käia, aga peale seda unusta oma rumalad ettekäänded ära, ole inimene ja pane mask ette. See ei ole Sulle vastunäidustatud.

Mis siis tänasest teisiti on?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 18:52; 20.11 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama probleem, et ei saanud maskiga õieti hingata. Proovisin igasuguseid. Kuni ostsin need kirurgide maskid. Surgical, mitte medical. Need on paremad, sest ongi reaalselt mõeldud, et kirurgid neid tundide kaupa kannavad. Keegi ei suudaks 5 tundi oppi teha mingis lämmatavas maskis. Soovitan proovida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lesi ikka natuke vähem. Sa ei peagi trennis käima, aga käi jalutamas värske õhu käes! Sa ei kujuta ette, kui paljude rasedusaegsete vaevuste vastu see aitab (va ehk iiveldus 😀 ). Aga jalutamine + värske õhk aitavad just selle õhupuuduse vastu, igasuguste füüsiliste probleemide jne vastu, väsimuse vastu, peavalu vastu, aga ka liigsete kilode vastu, kui viitsid jube suuremat ringi teha.

Mina nt üritan jalutada päevas vähemalt 10-15 minutit niisama (st ei loe bussipealt tööle minemist selle hulka, vaid lisaks) ja juba see pisike sutsakas on mul teatud seljahädasid vähemaks võtnud

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 09:47; 17.11 08:58; 19.11 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin ajutiselt maski kanda terviseasutustes või näiteks kuskil Tallinna poes, aga kuna töötan ise toidupoes kassas ja olen jalgadel 11 tundi ja teatud päevadel 13 tundi (millest juba 30+30min puhkust maha võetud), siis loomulikult ma kõik see aeg järjest maskiga ei ole. See poleks inimlik ja selle tervist kahjustav mõju oleks kordades suurem, kui mingi koroona. Mul on niigi rasedana seda tööd teha paras piin ja tõenäoliselt mingi aeg pean laskma end kergemale tööle üle viia. Lihtsalt tööpäevad on nii pikad. Viimati öösel töölt tulles ja koeraga jalutama minnes tuli meeletu pearinglus peale ja tükk aega seisin puu najal, et mitte pikali kukkuda. Väsimus on meeletu. Ja see on alles algus. Mul 5+ nädalat alles.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin psühholoogi vastuvõtul ja tund aega rääkisin pmst järjest maskiga (olen 39 nädalat rase). Jah, oli ebamugav ja vastik, aga mingit füüsilist õhupuudust küll ei tekkinud. Samuti on pulmonoloogid öelnud, et see “õhupuudus” on puhtalt psühholoogiline, mingit füüsilist õhupuudust tegelikult nende maskidega ei ole. Teile ainult tundub, et on õhupuudus. Ärge rapsige palju maski kandes, võtke rahulikult.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõenäoliselt mingi aeg pean laskma end kergemale tööle üle viia.

see on alles algus. Mul 5+ nädalat alles.

Kaua sa siis ometi töötada plaanid?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 08:52; 19.11 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka õhupuudus juba enne raseduse teadasaamist. Alguses arvasin, et astma tekkimas, sest kogu aeg hingeldasin. Tegelt oli raud väga madal(pluss veel teised vitamiininäidud korrast ära). Ja alles nüüd kolmandal trimestril olen hakanud veidi paremini tundma. Mul oli raske hingata niisamagi ja isegi istudes oli väga tugev õhupuuduse tunne, püstiolles oli nõrkus ja lõi tihti pildi eest. Soovitaks kontrollida teemaalgatajal ka enda vitamiinitaset. Ma see aeg sain maski kanda ainult siis, kui iga natukese aja tagant õhku ahmisin ja need, kes ütlevad, et ‘pole see midagi nii hull, kannata ära’ ei ole seda ilmselt kunagi ise tundnud. Kui juba on õhupuudus mingil põhjusel siis maski kandmine võimendab kindlasti seda ja ära sellega end ei harjuta. Nüüd olen hakanud saama maski kandma enam vähem, viimati oli näit hakkanud lõpuks tõusma ka langemise asemel. Aga point on selles, et iga rasedus on erinev. See, et enamus rasedatel ei tekita maskikandmine mingeid vaevusi ja saavad hakkama, ei tähenda, et kõik seda teha suudavad..

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin isegi sünnitamas mask ees, pole see asi üldse nii hull kui sa ette kujutada. ????

Tead, ma käisin ka. Ja segas ikka küll see niiske narts näo ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 16:55; 19.11 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin ajutiselt maski kanda terviseasutustes või näiteks kuskil Tallinna poes, aga kuna töötan ise toidupoes kassas ja olen jalgadel 11 tundi ja teatud päevadel 13 tundi (millest juba 30+30min puhkust maha võetud), siis loomulikult ma kõik see aeg järjest maskiga ei ole. See poleks inimlik ja selle tervist kahjustav mõju oleks kordades suurem, kui mingi koroona. Mul on niigi rasedana seda tööd teha paras piin ja tõenäoliselt mingi aeg pean laskma end kergemale tööle üle viia. Lihtsalt tööpäevad on nii pikad. Viimati öösel töölt tulles ja koeraga jalutama minnes tuli meeletu pearinglus peale ja tükk aega seisin puu najal, et mitte pikali kukkuda. Väsimus on meeletu. Ja see on alles algus. Mul 5+ nädalat alles.

Raseduse algus on kõige raskem, hiljem läheb just lihtsamaks enamusel. Ja kui ei lähe, siis on võimalus jääda haiguslehele.

Ma muidugi ei saa aru, miks sa seal kassas jalgadel pead olema? Kasuta tooli. ja kui kassas ei ole, siis palu ülemus tool tuua. Tööandja peab töötajale looma raseduse ajaks teatud tingimused, sh nt istumise võimaluse. Tööandjal on lihtsam see tool tuua kui otsida sulle kergem töö ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 09:47; 17.11 08:58; 19.11 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin isegi sünnitamas mask ees, pole see asi üldse nii hull kui sa ette kujutada. ????

Tead, ma käisin ka. Ja segas ikka küll see niiske narts näo ees.

Kui see niiskeks muutub, on viimane aeg see ära vahetada. Maskist pole kasu, kui seda pikalt vahetamata kanda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin ajutiselt maski kanda terviseasutustes või näiteks kuskil Tallinna poes, aga kuna töötan ise toidupoes kassas ja olen jalgadel 11 tundi ja teatud päevadel 13 tundi (millest juba 30+30min puhkust maha võetud), siis loomulikult ma kõik see aeg järjest maskiga ei ole. See poleks inimlik ja selle tervist kahjustav mõju oleks kordades suurem, kui mingi koroona. Mul on niigi rasedana seda tööd teha paras piin ja tõenäoliselt mingi aeg pean laskma end kergemale tööle üle viia. Lihtsalt tööpäevad on nii pikad. Viimati öösel töölt tulles ja koeraga jalutama minnes tuli meeletu pearinglus peale ja tükk aega seisin puu najal, et mitte pikali kukkuda. Väsimus on meeletu. Ja see on alles algus. Mul 5+ nädalat alles.

Raseduse algus on kõige raskem, hiljem läheb just lihtsamaks enamusel. Ja kui ei lähe, siis on võimalus jääda haiguslehele.

Ma muidugi ei saa aru, miks sa seal kassas jalgadel pead olema? Kasuta tooli. ja kui kassas ei ole, siis palu ülemus tool tuua. Tööandja peab töötajale looma raseduse ajaks teatud tingimused, sh nt istumise võimaluse. Tööandjal on lihtsam see tool tuua kui otsida sulle kergem töö ju.

Äkki inimene ei taha nii varakult tööl rääkida, et rase on. Rase ei pea ka öösiti tööl käima, aga kui ta järsku enam öösel ei tööta ja pidevalt istub, kui teised peavad seisma, siis tekib nii kolleegidel kui klientidel küsimusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 18:52; 20.11 12:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja mask