Esileht Lapse ootamine Rasedus ja mehe suhtumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Rasedus ja mehe suhtumine

Postitas:

Kuidas teie mehed teid raseduse ajal kohtlevad?

Minu enda suhtumine on, et rasedus ei ole haigus ning loomulikult püüan ka raseduse ajal tavalist, normaalset elu edasi elada, kuid mehe suhtumisest tunnen end siiski kohutavalt häirituna. Kui paks lumi maha tuli, arvas mees, et mul on ju rasedana kodus olles päevläbi aega seda rookida, mida ma siin muud ikka teen. Ja varsti tulevad küttepuud, millega sama teema – minul hea neid kodus laduda sel ajal kui tema tööl on.

Jah, vajadusel ma võtangi labida kätte ja vean ka puud tuppa, kui sauna tahan kütta, aga selline eeldus, et need tegevused ongi rasedale heaks ajaviiteks, ajab mind marru. Tekitab tunnet, nagu mees ei hooliks üldse…

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 09:28; 06.03 10:12; 06.03 10:13; 06.03 10:46; 06.03 13:10; 06.03 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun räägi oma mehega. Perekool seda sinu eest teha ei saa.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa päev läbi kodus oled? Kui on päevade  kaupa aega, siis midagi jõuab ka rahulikus tempos tehtud saada.

Minu mees teeb palju rohkem kodus kui tavaliselt ja üle 10kg tõsta ei luba. Aga 1 halu kaupa riita laduda koos teistega olen ikla saanud ja lumelabidat olen ka kasutanud rasedana.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun räägi oma mehega. Perekool seda sinu eest teha ei saa.

Ja millest eeldate, et ma seda teinud ei ole? Mu mees lihtsalt ongi selline mühakas ja ei näe probleemi.

Perekooli tulin teiste rasedatega arutama, kuidas nende peres lood on.

Esimese raseduse ajal elasime veel korteris ning ei puutunud selliste probleemidega kokku…

 

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 09:28; 06.03 10:12; 06.03 10:13; 06.03 10:46; 06.03 13:10; 06.03 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa päev läbi kodus oled? Kui on päevade kaupa aega, siis midagi jõuab ka rahulikus tempos tehtud saada.

Minu mees teeb palju rohkem kodus kui tavaliselt ja üle 10kg tõsta ei luba. Aga 1 halu kaupa riita laduda koos teistega olen ikla saanud ja lumelabidat olen ka kasutanud rasedana.

Olen dekreedis.

Jah, muidugi jõuab ja nagu ma kirjutasin, ma teengi. Aga selline mehepoolne suhtumine, et rase naine võikski olla põhiline taoliste tööde tegija, häirib mind.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 09:28; 06.03 10:12; 06.03 10:13; 06.03 10:46; 06.03 13:10; 06.03 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meest häirib, et sa arvad, et ta on su ori.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 10:27; 06.03 13:01; 06.03 14:08; 11.03 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meest häirib, et sa arvad, et ta on su ori.

No tule taevas appi…

Ma teen üksinda ära KÕIK tubased kodutööd (ja meil on suur eramaja!), kõik lapsega seonduva ning suure osa välistest töödest. Ja see, kui ma mõtlen, et mees ei tohiks eeldada, et ma ka KÕIK rasked füüsilised tööd ära teen, tähendab, et pean meest enda orjaks? Kas ma näiteks paki piima võin üldse paluda mehel poest tuua, kui ta töölt tuleb või on see ka orjastamine?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 09:28; 06.03 10:12; 06.03 10:13; 06.03 10:46; 06.03 13:10; 06.03 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüa mehega uuesti rahulikult rääkida. Tõenäoliselt ei aima ta sinu koormust kodustes töödes ja võib-olla ei pane ka sina tema muid panuseid tähele. Tavaliselt sellelt pinnalt tekivad arusaamatused ja möödarääkimised. Jah, rasedus pole haigus,  aga lõpu poole on siiski üsna raske olla ja tavapäraselt liikuda. Püüa talle seda süüdistamata selgitada, et võhma pole endisel määral ja sa heameelega teeksid neid raskusivalmistavaid töid temaga koos, ntks. Ja kuula, kuidas tema asju näeb ja lahendada pakuks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, kui sa juba dekreedis oled siis eeldada, et lõpurase tunde lund lükkab või terve talve küttepuud tempokalt riita lapib, on tõesti mühaklik.

Kui jutt just ei käi labidalaiuse käigutee lükkamisest hoovi või tõesti sületäie kaminapuude toomisest tuppa. Või noh, eks liigutamine tuleb kasuks ka rasedale aga ikka ensetunde järgi ja omas tempos, mitte käskude ja päevanormide rütmis.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et peres lapsi veel. Kuidas mees eelmise raseduse ajal suhtus? Äkki on talle sellest ajast jäänud mulje, et saad kõigega ise hakkama ning nüüd arvab ka, et mis see lumerookimine ära ei ole. Mina lund ei roogi ei rasedana ega mitterasedana- see ikka meestetöö. Puude tuppa toomine veel probleem pole. Pliidipuid lihtne tassida, aga ahjupuid täiskorviga ei too- lihtsalt ei jaksa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees hoiab mind väga ja raskematel töödel küsib alati, kas ma jaksan teha või teeb tema. Millegi raskema tõstmisel või lume lükkamisel ei pidanud ta isegi küsima ja tegi ise ära kõik. Kui on olnud päevi, mil ma lihtsalt kogu aeg oksendan ja vahepeal saan veidi magada, siis teeb ise õhtul süüa ja vajadusel sätib kodus veidi asju. Oma headel päevadel olen ma siis koristanud ja üritanud ka näiteks mitu toidukorda ette teha nii palju, kui töö kõrvalt aega on jäänud.

Samuti mõtleb ka tema ette, kas mul on ohtlik midagi teha, näiteks kas saan vahepeal olnud suure libedaga koeraga jalutada.

Meil on aga suhte algusest kujunenud välja selline koduste tööde jaotus, et teeb see, kes parajasti jõuab. Kui ühel on suurem töökoormus või midagi veel, siis teine teeb sel ajal rohkem. Nii ei olegi rasedusega mingeid probleeme, sest mees näeb ära, kui ma olen rohkem audis või töö ei ole rasedale sobiv.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meest häirib, et sa arvad, et ta on su ori.

No tule taevas appi…

Ma teen üksinda ära KÕIK tubased kodutööd (ja meil on suur eramaja!), kõik lapsega seonduva ning suure osa välistest töödest. Ja see, kui ma mõtlen, et mees ei tohiks eeldada, et ma ka KÕIK rasked füüsilised tööd ära teen, tähendab, et pean meest enda orjaks? Kas ma näiteks paki piima võin üldse paluda mehel poest tuua, kui ta töölt tuleb või on see ka orjastamine?

No taevas appi, sina oled kodus ja lagastad, loomulikult sa koristad enda järgi. Või jätad toidunõud kraanikaussi, oma saiapuru põrandale ja eeldad, et mees õhtyl pärast tööd lükkab lund, tassib puud, peseb nõud ja käib tolmuimejaga maja üle?

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 10:27; 06.03 13:01; 06.03 14:08; 11.03 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et peres lapsi veel. Kuidas mees eelmise raseduse ajal suhtus? Äkki on talle sellest ajast jäänud mulje, et saad kõigega ise hakkama ning nüüd arvab ka, et mis see lumerookimine ära ei ole. Mina lund ei roogi ei rasedana ega mitterasedana- see ikka meestetöö. Puude tuppa toomine veel probleem pole. Pliidipuid lihtne tassida, aga ahjupuid täiskorviga ei too- lihtsalt ei jaksa.

Eelmise raseduse ajal sain kõige üksi hakkama, kuna mees töötas teises linnas ja sõitis koju vaid nädalavahetuseks. Aga elasime korteris ja mul ei olnudki mingeid raskeid kohustusi, kõik oli lihtne.

Ja seda ei ole ma kunagi väitnud, et mees piisavalt ei panustaks, muidugi panustab ja ma märkan kõike, mida ta teeb. Küsimus ei olegi niiväga selles, kes rohkem tööd teeb, vaid selles, et ma lihtsalt ei tunne temapoolset tuge ja hoolitsust, kuulengi vaid seda, mida kõike ma teha võiksin, aga teisipidi mitte midagi…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 09:28; 06.03 10:12; 06.03 10:13; 06.03 10:46; 06.03 13:10; 06.03 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meest häirib, et sa arvad, et ta on su ori.

No tule taevas appi…

Ma teen üksinda ära KÕIK tubased kodutööd (ja meil on suur eramaja!), kõik lapsega seonduva ning suure osa välistest töödest. Ja see, kui ma mõtlen, et mees ei tohiks eeldada, et ma ka KÕIK rasked füüsilised tööd ära teen, tähendab, et pean meest enda orjaks? Kas ma näiteks paki piima võin üldse paluda mehel poest tuua, kui ta töölt tuleb või on see ka orjastamine?

No taevas appi, sina oled kodus ja lagastad, loomulikult sa koristad enda järgi. Või jätad toidunõud kraanikaussi, oma saiapuru põrandale ja eeldad, et mees õhtyl pärast tööd lükkab lund, tassib puud, peseb nõud ja käib tolmuimejaga maja üle?

Oh, sellisel juhul ootan ma aega, mil tööle naasen – sinu loogika kohaselt ju siis ei olegi enam üldse vaja kodutöid teha, kuna kedagi ei ole kodus 😀

Aga ok, sellise arengutasemega inimese peale ei viitsi ma enda aega rohkem raisata

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 09:28; 06.03 10:12; 06.03 10:13; 06.03 10:46; 06.03 13:10; 06.03 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paks lumi maha tuli, olin 4 kuud rase. Hommikul oli vaja tööle minna ja läksin rookisin oma auto lume seest välja, ei näinud selles küll probleemi. Kõike tuleb ju teha vastavalt oma võimetele ja enesetunde järgi.

Samuti kolisime vahepeal, olin siis 4,5 kuud rase, tassisin samamoodi asju mida jaksasin…

Mõni mees muidugi ei tule selle peale, et nüüd peaks naist rohkem aitama, siis tuleb öelda????.

Kõike teha ikka vastavalt enesetunde järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meest häirib, et sa arvad, et ta on su ori.

No tule taevas appi…

Ma teen üksinda ära KÕIK tubased kodutööd (ja meil on suur eramaja!), kõik lapsega seonduva ning suure osa välistest töödest. Ja see, kui ma mõtlen, et mees ei tohiks eeldada, et ma ka KÕIK rasked füüsilised tööd ära teen, tähendab, et pean meest enda orjaks? Kas ma näiteks paki piima võin üldse paluda mehel poest tuua, kui ta töölt tuleb või on see ka orjastamine?

No taevas appi, sina oled kodus ja lagastad, loomulikult sa koristad enda järgi. Või jätad toidunõud kraanikaussi, oma saiapuru põrandale ja eeldad, et mees õhtyl pärast tööd lükkab lund, tassib puud, peseb nõud ja käib tolmuimejaga maja üle?

Oh, sellisel juhul ootan ma aega, mil tööle naasen – sinu loogika kohaselt ju siis ei olegi enam üldse vaja kodutöid teha, kuna kedagi ei ole kodus ????

Aga ok, sellise arengutasemega inimese peale ei viitsi ma enda aega rohkem raisata

Sinu arengutase on, et kolin liiga suurde ahiküttega majja ja siis hakkan halama, et appi, pean lund lükkama ja puid laduma ja ahju kütma ja suurt maja koristama.

Palka sahamees, ahjukütja ja koristaja. Lihtne.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 10:27; 06.03 13:01; 06.03 14:08; 11.03 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õnneks kaldus teise äärmusesse – tahtis, et ma poole raseduse pealt töölt ära tuleks, kuna seal pidi pikalt seisma. Ei tahtnud lubada mul üldse füüsiliselt liigutada end. Kuigi lugesin, et vastupidi, kui riskirasedus ei ole, siis mõõdukas füüsiline aktiivsus on kasulik isegi, kui üle ei koorma. Armas tegelt. Raseduse 2.-3. trimestril ajas mul isegi paki piima 20 min kauguselt poest toomine jalalabad paiste. Niiet lõpu poole ei saanud pikalt raskusi kanda, jalad läksid paiste. Kuigi alguses kandsin veel mituteist kilo ilma probleemideta. Päris raseduae alguses oli huvitav see, et jõusaalis käies jaksasin reie ja tuharalihastega tunduvalt väiksemaid raskusi tõsta, kui mitterasedana. Pmst kõik lihased, mis hõlmasid puusi või kere olid nõrgemad. Käe- ja õlalihastega jaksasin samu raskuaeid liigutada. Niiet mees peaks arvestama, et naise keha läbib muutuseid, mitte ei ole samasugune lihasmägi vaba ajaga. Lugesin, et raseduse ajal tekib naises hormoon relaksiin, mis muudab liigeste ja kõõluste sidemed lõdvemaks, sünnitusel läheb seda vaja. Kuna jalaba koosneb väga paljudest väikestest luudest, siis võib jalanumber ka selle tõttu suuremaks muutuda, kuna relaksiin nõrgendab luudevahelisi ühendusi. Seetõttu ei soovitagi palju lisaraskusi kanda, isegi kui jaksaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meest häirib, et sa arvad, et ta on su ori.

No tule taevas appi…

Ma teen üksinda ära KÕIK tubased kodutööd (ja meil on suur eramaja!), kõik lapsega seonduva ning suure osa välistest töödest. Ja see, kui ma mõtlen, et mees ei tohiks eeldada, et ma ka KÕIK rasked füüsilised tööd ära teen, tähendab, et pean meest enda orjaks? Kas ma näiteks paki piima võin üldse paluda mehel poest tuua, kui ta töölt tuleb või on see ka orjastamine?

No taevas appi, sina oled kodus ja lagastad, loomulikult sa koristad enda järgi. Või jätad toidunõud kraanikaussi, oma saiapuru põrandale ja eeldad, et mees õhtyl pärast tööd lükkab lund, tassib puud, peseb nõud ja käib tolmuimejaga maja üle?

See on täpselt minu praeguse elu kirjeldus. Mina olen rasedustoksikoosiga diivanikaunistus. Toidunõud jätan kraanikaussi, mustad riided vannitoa põrandale, süüa ei ise ei saa ja perele ka ei tee, ainuke asi millega hakkama saan on roobottolmuimeja nupule vajutamine. Ajaa, töötan kodukontorist, seega kui mõni helgem hetk juhtub olema, siis veedan selle arvutiga taga, kuna töökohustusi palju ja neid kellelegi delegeerida pole.

Minu mees on ka muidu selline “rasedus pole haigus” suhtumisega, kodu ja lapsed on enamasti minu õlgadel. Aga vaadates, kuidas ma mitu korda päevas oksendan, saab ka tema aru, et see pole jonn ega mugavus. Märkasin, et hakkas rohkem lastega toimetama, koristab ise kööki kui koju tuleb ja lihtsamad toidud teeb ise minu juhendamisel (mina samal ajal istun teises toas lahtise akna ees). Ei kujuta ette, et peaks veel etteheiteid kuulama selle pärast, niigi endal kopp ees sellest olukorrast.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:20; 10.03 18:43; 11.03 08:03; 27.03 06:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan enda ja abikaasa esimest last. Meil oli juba enne rasedust üsna võrdne kodutööde jaotus (elame korteris), teeb see kel aega ja energiat ilma kindla jaotuseta. Raseduse iiveldusega seoses võttis mees igasugu toimetusi ja söögi tegemist rohkem enda kanda ning enam ei taha, et ma midagi vähegi rasket kannaks (seal hulgas poekotti). Tunneb tihti muret, et ma kuidagi ennast ei kahjustaks. Kui mu oma südametunnistus lubaks, siis vist võiksin täielik diivanikaunistus ka kodus olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Äkki räägite üksteisest mööda? Nt ta ootabki, et sa natukenegi teeksid, et tal ka nt suurema lapse jaoks aega jääks?

Ma lükkasin terve talve rasedana ha veel kodukontori kõrvalt lund – aga täpselt hädavajaliku, et mees mehel oleks natukenegi manööverdamisruumi. Teine variant ju, et sa ei tee, mees teeb neid asju peale tööd ja sina oled ka õhtul lapsrga – siis häda, et mees ei tegele lapsega.

Ka puid laduda tõesti natukene iga päev. Ja see häda tubaste toimetuste üle – ma pole kunagi aru saanud, MIDA on iga päev hommikust õhtuni koristada, et see nii väsitav. Küüri vähem põrandat ja keskendu päriselt vajalikele töödele.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 19:54; 10.03 13:25; 11.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on kodune, seega teeb iga päev paar korda päevas süüa, koristab pärast ära, tassib poekotte, peseb põrandaid, vahest palub ilusti, et ma mõnikord nõud ise ära peseks 🙂 Ta tegi seda tegelikult ka enne seda kui olin rase, aga praegu teeb seda kuidagi eriti suure armastusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Äkki räägite üksteisest mööda? Nt ta ootabki, et sa natukenegi teeksid, et tal ka nt suurema lapse jaoks aega jääks?

Ma lükkasin terve talve rasedana ha veel kodukontori kõrvalt lund – aga täpselt hädavajaliku, et mees mehel oleks natukenegi manööverdamisruumi. Teine variant ju, et sa ei tee, mees teeb neid asju peale tööd ja sina oled ka õhtul lapsrga – siis häda, et mees ei tegele lapsega.

Ka puid laduda tõesti natukene iga päev. Ja see häda tubaste toimetuste üle – ma pole kunagi aru saanud, MIDA on iga päev hommikust õhtuni koristada, et see nii väsitav. Küüri vähem põrandat ja keskendu päriselt vajalikele töödele.

Tüüpiline perekool – vastates on vaja sisule pool omalt poolt juurde mõelda, et siis asi üle võlli kuhugi äärmusesse, teemast mööda keerata.

Kus oli vingumine tubaste toimetuste üle? Oli vaid näide, et naine ei passi kodus niisama, vaid teeb teisi asju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Äkki räägite üksteisest mööda? Nt ta ootabki, et sa natukenegi teeksid, et tal ka nt suurema lapse jaoks aega jääks?

Ma lükkasin terve talve rasedana ha veel kodukontori kõrvalt lund – aga täpselt hädavajaliku, et mees mehel oleks natukenegi manööverdamisruumi. Teine variant ju, et sa ei tee, mees teeb neid asju peale tööd ja sina oled ka õhtul lapsrga – siis häda, et mees ei tegele lapsega.

Ka puid laduda tõesti natukene iga päev. Ja see häda tubaste toimetuste üle – ma pole kunagi aru saanud, MIDA on iga päev hommikust õhtuni koristada, et see nii väsitav. Küüri vähem põrandat ja keskendu päriselt vajalikele töödele.

Tüüpiline perekool – vastates on vaja sisule pool omalt poolt juurde mõelda, et siis asi üle võlli kuhugi äärmusesse, teemast mööda keerata.

Kus oli vingumine tubaste toimetuste üle? Oli vaid näide, et naine ei passi kodus niisama, vaid teeb teisi asju.

No aga vingus ju, et “justkui mul poleks kodus muud teha” ja kuskilt hilisemast postitusest jooksis läbi, kuidas ta “kõik” tubased tööd ära teeb.

Lume rookimine ei ole midagi  ohtlikku, kui sa ei ole riskirase. sa ei pea seda lund KÜHVELDAMA, vaid lükkama. Ja mitte kõhuga, vaid kätega lükkad labidat/sahka.

Aga teema-algatajal on võimalus siis laduda ette, mida tal siis muud dekreedi ajal kodus teha on, et liiga palju oodatakse. Ja arvestame ikka, et mõistlik arv põrandate pesuks on 2x nädalas., lasteaiaealine laps (dekreedi järgi järeldan, et suurem laps piisavalt suur) võiks oma mänguasjad juba ise ära koristada jne, pesu peseb pesumasin jne.

MIDA te seal kodus siis koguaeg toimetate, need naised, kellel ei jää mittemillekski muuks enam aega?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 19:54; 10.03 13:25; 11.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Äkki räägite üksteisest mööda? Nt ta ootabki, et sa natukenegi teeksid, et tal ka nt suurema lapse jaoks aega jääks?

Ma lükkasin terve talve rasedana ha veel kodukontori kõrvalt lund – aga täpselt hädavajaliku, et mees mehel oleks natukenegi manööverdamisruumi. Teine variant ju, et sa ei tee, mees teeb neid asju peale tööd ja sina oled ka õhtul lapsrga – siis häda, et mees ei tegele lapsega.

Ka puid laduda tõesti natukene iga päev. Ja see häda tubaste toimetuste üle – ma pole kunagi aru saanud, MIDA on iga päev hommikust õhtuni koristada, et see nii väsitav. Küüri vähem põrandat ja keskendu päriselt vajalikele töödele.

Tüüpiline perekool – vastates on vaja sisule pool omalt poolt juurde mõelda, et siis asi üle võlli kuhugi äärmusesse, teemast mööda keerata.

Kus oli vingumine tubaste toimetuste üle? Oli vaid näide, et naine ei passi kodus niisama, vaid teeb teisi asju.

No aga vingus ju, et “justkui mul poleks kodus muud teha” ja kuskilt hilisemast postitusest jooksis läbi, kuidas ta “kõik” tubased tööd ära teeb.

Lume rookimine ei ole midagi ohtlikku, kui sa ei ole riskirase. sa ei pea seda lund KÜHVELDAMA, vaid lükkama. Ja mitte kõhuga, vaid kätega lükkad labidat/sahka.

Aga teema-algatajal on võimalus siis laduda ette, mida tal siis muud dekreedi ajal kodus teha on, et liiga palju oodatakse. Ja arvestame ikka, et mõistlik arv põrandate pesuks on 2x nädalas., lasteaiaealine laps (dekreedi järgi järeldan, et suurem laps piisavalt suur) võiks oma mänguasjad juba ise ära koristada jne, pesu peseb pesumasin jne.

MIDA te seal kodus siis koguaeg toimetate, need naised, kellel ei jää mittemillekski muuks enam aega?

meil on nt koer ja juba sellepärast tuleb põrandad tolmuimejaga üle käia 2 korda päevas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:20; 10.03 18:43; 11.03 08:03; 27.03 06:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koer on su soov ja vabatahtlik valik. Mitte hädavajadus.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 10:27; 06.03 13:01; 06.03 14:08; 11.03 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koer on su soov ja vabatahtlik valik. Mitte hädavajadus.

Sellele ma vastu ei vaidle 🙂 Aga siin mõni küsib, et mis te ikka seal koristate niipalju. Meil on maja, mõlemad lapsed kodused hetkel + koer, seega koristamist, pesu pesemist, õppimist, mängimist ja kokkamist jätkub terveks päevaks. Pluss siis kodukontorist põhitöö. Olen toksikoosi ja kehva enesetunde tõttu kodutöödega madalat profiili hoidnud viimasel ajal (minimaalselt ikka teinud), ja see on hirmus pilt, kuidas mu kodu kolme nädala pärast välja näeb.

See, kes ütleb, et kodus pole midagi teha, on ilmselt esmarase. Siis tõesti võib puhtas kodus pikali olla diivanil ka oodata kuni wolt õhtusöögiks midagi toob.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:20; 10.03 18:43; 11.03 08:03; 27.03 06:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii karvane koer võiks õues hoovi peal rohkem aeda veeta, oleks vähem karvu toas. Kord nädalas koera korralikult pesta ja kammida. Kui koer elab toas, siis nii karvast koera tuleb ka pügada.

See on ikka sinu kiiks, et sa 2x päevas neid karvu koristad, mitte korraks õhtul. Ikka ise mõtled endale vabandusi välja. Praegu on kõik kohad kinni ka, et midagi muu ei olegi teha, kui kodus toimetada…oeh, ma ei jõua ära oodata, et dekreeti jäädes hakkan remondis oleva toa seinu pahteldama, et mees ei peaks seda õhtul – ühise pere aja arvelt tegema.

Need on valikud – sa kas toimetad päeval nii, kuidas endale jõukohane või lepid, et mehel pole  õhtuti pere jaoks aega. Mina nt eelistan, et mees veedab õhtul meiega aega, mitte ei kühvelda laste uneajani lund või veedab terve õhtu teist tuba remontides

Oleks siis jutt, et sa füüsiliselt ei jaksa enam end liigutada, siis saaksin aru, rasedused on erinevad ja nt mul on põrandate pesemise ehk mopiliigutus väga väsitav – pesengi ühe toa kaupa, siis puhkan (nii ei sega see ka tööpäeva 😀 )- aga jutt on mingist müstilisest ajapuudusest ajal, kui mitte midagi muud ei saagi teha kui kodus toimetada…Ja rääkimata sellest, et seda lund ei ole enam nii palju ju 😀

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 19:54; 10.03 13:25; 11.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke naljakas on lugeda neid kommentaare, kus naised teemaalgatajaga riidlevad ja kiitlevad, et nemad küll said raseduse ajal ise kõigega hakkama. Pigem tekib tunne, et inimesed on kibestunud, et neil endal mühakad mehed on ja siis kinnitavad endale, et see on okei.

Minu arust küsimus ei olegi niivõrd selles, kas teemaalgataja nende töödega hakkama saab, vaid kas mees märkab ja toetab raseduse ajal. Minu abikaasa kogu aeg uurib, et kuidas mu enesetunne on ja ei taha mul isegi poekotte lasta tõsta ja minu jaoks ongi oluline see tunne, et saan kellelegi toetuda, kui mul enesetunne kehv mõni päev on. Ja siis on jälle päevi, kus on energiat kogu maja ära koristada ja igasuguseid töid teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii karvane koer võiks õues hoovi peal rohkem aeda veeta, oleks vähem karvu toas. Kord nädalas koera korralikult pesta ja kammida. Kui koer elab toas, siis nii karvast koera tuleb ka pügada.

See on ikka sinu kiiks, et sa 2x päevas neid karvu koristad, mitte korraks õhtul. Ikka ise mõtled endale vabandusi välja. Praegu on kõik kohad kinni ka, et midagi muu ei olegi teha, kui kodus toimetada…oeh, ma ei jõua ära oodata, et dekreeti jäädes hakkan remondis oleva toa seinu pahteldama, et mees ei peaks seda õhtul – ühise pere aja arvelt tegema.

Need on valikud – sa kas toimetad päeval nii, kuidas endale jõukohane või lepid, et mehel pole õhtuti pere jaoks aega. Mina nt eelistan, et mees veedab õhtul meiega aega, mitte ei kühvelda laste uneajani lund või veedab terve õhtu teist tuba remontides

Oleks siis jutt, et sa füüsiliselt ei jaksa enam end liigutada, siis saaksin aru, rasedused on erinevad ja nt mul on põrandate pesemise ehk mopiliigutus väga väsitav – pesengi ühe toa kaupa, siis puhkan (nii ei sega see ka tööpäeva ???? )- aga jutt on mingist müstilisest ajapuudusest ajal, kui mitte midagi muud ei saagi teha kui kodus toimetada…Ja rääkimata sellest, et seda lund ei ole enam nii palju ju ????

Oh need perekooli targutajad 🙂 Prantsuse buldog õues elada ei saa, karva ikka ajab aastaringselt. Koer õnneks trepist ei käi, ja kui esimest korrust piisavalt tihti koristada, siis teine püsib karvavabana. Nii et sage koristamine hoiab kokkuvõttes ressursi kokku.

Jah, koer on vaba valik. Aga ei kuulu nende hulka, kes laste sünniga lemmiklooma varjupaika saadab müstilise “allergia” tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 18:20; 10.03 18:43; 11.03 08:03; 27.03 06:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täpselt minu praeguse elu kirjeldus. Mina olen rasedustoksikoosiga diivanikaunistus.

+1. Päris raske on lihtsalt saamatuna voodis lamada kui kogu koormus mehel on, aga no ei ole midagi teha ka. Töötab kodukontoris, aga meil on ka ringi roomav beebi kodus (lisaks minu raskele rasedusele). Ehk siis lisaks majapidamistöödele, toiduvalmistamisele jms on suure osa ajast tema kantseldada ka laps. Jah, on kurnav, kuid mees saab aru, et see on vaid ajutine.

Perekond on tervik ja kui üks osapool on vähem võimekas kui tavaliselt, siis on elementaarne, et teine/teised osapooled panustavad veidi rohkem kui tavaliselt. Tasub oma tunnetest ja muredest rääkida, teine osapool ei pruugi lihtsalt osata abi pakkuda või sinu olukorrast samamoodi aru nagu sina.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja mehe suhtumine