Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus ja öötöö

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Rasedus ja öötöö

Postitas:

Olen 14. nädalat rase ning töötan graafiku järgi umbes 40 tundi nädalas 17:00 -01:00-ni. Kui ma oma rasedusest tööandjale teatasin, ütles ta, et tal ei ole mulle muud tööd pakkuda ja mul on võimalus jääda koduseks nii, et haigekassa hüvitab mulle 70% palgast. Mul on tervis väga hea ja hea meelega teeksin oma tööpäevi edasi aga tööandjale see väga ei meeldi. Kas ma olen kohustatud lõpetama öötöö või on see minu otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see tervisele hea tegelikult ei ole.
Püüa tööandjaga kokku leppida mingis pisikeses koormuses, et maksaks sulle kasvõi 10 eurot kuus näiteks (käid korra kuus 2 tundi koristamas vmt). Siis maksab haigekassa juurde kuni eelmise aasta keskmiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei leia, et see tervisele kehv oleks. Olen töötanud nii juba aastaid ja keha harjunud. Magada saan piisavalt, sest päev on ju vaba. Töö ei ole minu arvates raske, töötan kontoris ja saan palju ka liikuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uue seaduse kohaselt sinu otsustada.

Kui sina ei soovi kergemat tööd, tööta rahulikult edasi.
Öötöö pole üheselt keelatud st sina(rase) otsustad, mitte tööandja.

Tööandja peab kergemat tööd pakkuma vaid juhul kui sa viid talle arsti/ämmaemanda nõuded, milline peab(kergem) töö olema st mis nüüd lubatud ja mis keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, suurepärase vastuse eest.
Kas keegi leiab selle kohta ka seaduse punkti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt võid edasi töötada, kui seda soovid. Mina isiklikult olen oma mõlema rasedusega teinud haiglas (EMO-s, mis teatavasti ei ole kergeim osakond) öötööd veel 7.raseduskuul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ei reguleeri seda, mida pole vaja. St kuna öötöö pole keelatud, siis pole vaja ka seaduse punkti.
Kui oleks keelatud(rase vajaks erikohtlemist selles osas), siis oleks seaduses kirjas.

Töölepingu seadus ei keela ja kõik öötööd puudutav on seal kenasti kirjas:

§ 50. Öötöö piirang

(1) Kokkulepe, mille kohaselt töötaja, kes töötab ööajal vähemalt kolm tundi oma igapäevasest tööajast või vähemalt kolmandiku oma iga-aastasest tööajast (öötöötaja), on kohustatud töötama keskmiselt rohkem kui kaheksa tundi 24-tunnise ajavahemiku jooksul seitsmepäevase arvestusperioodi kohta, on tühine.

(2) Kokkulepe, mille kohaselt öötöötaja, kelle tervist mõjutab töökeskkonna ohutegur või töö iseloom, on kohustatud töötama rohkem kui kaheksa tundi 24-tunnise ajavahemiku jooksul, on tühine.

(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud juhul arvatakse öötöötaja keskmise tööaja arvutamisel seitsmepäevasest arvestusperioodist välja 24-tunnine periood iganädalast puhkeaega.

(4) Käesolevas paragrahvis nimetatud piirangust võib teha erandeid töölepingu või kollektiivlepinguga Euroopa Nõukogu direktiivi 2003/88/EÜ tööaja korralduse teatavate aspektide kohta (ELT L 299, 18.11.2003, lk 9–19) artikli 17 lõikes 3 nimetatud juhtudel ning tingimusel, et töötamine ei kahjusta töötaja tervist ja ohutust ning tööaeg ei ületa käesoleva seaduse § 46 lõikes 1 nimetatud piirangut.
[RT I 2009, 36, 234 – jõust. 01.07.2009]

Samuti on raseda õigused kirjas riigiportaalis eesti.ee:
http://www.eesti.ee/est/teemad/kodanik/perekond/rasedus_ja_lapse_sund/ravikindlustus_ja_too_raseduse_ajal

Nagu näha, ÖÖTÖÖ mõistegi on siit väljas st sinu tööandjal on meeles vana(nüüd kehtetu) seadus, kus tõesti ei tohtinud rase öötööl töötada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus ja öötöö

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.