Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja päevad sel ajal

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rasedus ja päevad sel ajal

Postitas:

Kui paljudel siinsetest on olnud olukorda, kus ollakse rase, aga päevad käivad mõni aeg edasi?

Saateid on mitmeid, kus on üllatus, et sünnitusele minnakse, kuna päevad käisid veel edasi. Enda tutvusringkonnas ka mõned on rääkinud, et said alles ca 4. kuul teada, kuna päevad käisid edasi. Kui tavapärane see tegelikult on? Kas on mingeid tunnuseid veel, mis viitasid rasedusele? Kas päevad kuidagi erinesid ka varasemast (olid väiksema voolusega vms)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kolme rasedusega olnud päevad.
esimesega kuni sünnituseni, teisega kuni 28ndalani ja kolmandaga 20ndalat.
mu emal olevat ka nii olnud. vanaema ei mäleta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kolme rasedusega olnud päevad.

esimesega kuni sünnituseni, teisega kuni 28ndalani ja kolmandaga 20ndalat.

mu emal olevat ka nii olnud. vanaema ei mäleta…

Need ei ole päevad, kuna päevade füsioloogia taga on ikkagi emaka funktsionaalse kihi puhastumine (mis peaks välistama rasedust). Need on ikkagi rasedusaegsed veritsused, mida kindlasti ei tohi tähelepanuta jätta. Jah, tõepoolest teatud määrimine või väheme veritsus (erinev tavapärastest päevadest) esimestel raseduskuudel umbes päevade paiku on lootele üldjuhul ohutu, aga suurema raseduse puhul peaks ikka laskma ennast uurida.

Meedik

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“päevad” on nii või naa rahvakeelne nimetus, mitte täpne arstikeelne nimetus – kui räägitakse “päevadega raedusest”, siis vaevalt et mõeldakse, et tegu ongi emaka puhastumisega, vaid lihtsalt sellega, et eeldusliku menstruatsiooni ajal toimub samamoodi veritsemine. See pole üldsegi mitte harv nähtus ja kindlasti ei tähenda see seda, et järelikult on midagi valesti. Eelmisel inimesel lausa perekondlikult tavaline selline veritsemine, aga lapsed sünnitatud ja kõik hästi, milleks siis hakata mingit arstlikku ibiitamist siin ajama?

Jah, nõustun vaid selles osas, et igasugune veritsus raseduse ajal VÕIB tõesti olla ka ohtlik, mistõttu tasuks loomulikult end arstile ette näidata ning nõu küsida, kuidas edaspidi võimalike veritsuste ajal käituda (kas peaks iga kuu ette end näitama vms), aga kindlasti mitte võtta tõepähe seda juttu, et nüüd ongi jama majas…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esines esimese kolma kuu jooksul korduvalt veritsust (küll mitte regulaarselt nagu päevad käivad) ja pärast esimese trimestri lõppu sai see läbi. Arst ütles, et on naisi, kes veritsevad teadmata põhjustel kuni sünnituseni välja (aga siiski ebaregulaarselt, mitte kord kuus mitu päeva järjest).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja päevad sel ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.