Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus- ja sünnitushüvitise suurus kahe väikese vanusevahega lapse puhul

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Rasedus- ja sünnitushüvitise suurus kahe väikese vanusevahega lapse puhul

Postitas:

Kas minu arusaamine on õige?

Lähen lapsehoolduspuhkuselt rasedus- ja sünnituspuhkusele 30 päeva enne eeldavat lapse sünnipäeva, siis makstakse mulle selle 30 päeva eest miinimum töötasu järgi hüvitist kui ma pole eelneval kalendriaastal tööl käinud. Seda peale sündi makstava vahe kompenseerimise teemat tean.

Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähed rsp-le (dekreeti) soovitavalt viimasel võimalusel st 30 p enne tähtaega. Seepärast viimasel võimalusel, sest siis jääb kõige rohkem dekreedipäevi pärast sünnitust ja kompenseeritakse VH suuruseni.

St esialgu makstakse kõigi 140 p eest sünnitushüvitis (dekreediraha) miinimumpalga alusel kui sinu töölepingus põhipalk on vähemalt miinimumpalk (osakoormuse korral võid vähem saada kui miinimum).
Ja
koos I uue VH-ga saad kompensatsiooni ka st makstakse välja vahe juba saadud dekreediraha/päev kuni VH/päev. Kui laps sünnib täpselt tähtajal, saad komp. 110 p eest ja vaid 30p jääb miinimumi.
Kui sünnib enne tähtaega saad rohkem päevi komp. ja kui sünnib hiljem siis vähem päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab täpsustada. Kriisi ajal läks lugemisele seadus, et vanemahüvitise ja sünnitushüvitise vahe laekuks kohe kui emale on vanemahüvitis määratud. Et ei peaks vahe saamiseks ootama esimest vanemahüvitist. On see seadus jõustunud? Vabandan ma ei leidnud ise vastust, ainult infot, et see tuleb. Aga millal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 21:29; 07.06 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin nüüd ise ka kinnitust, et saabki kiiremini.
Vanemahüvitise ja sünnitushüvitise vahe maksame välja koos esimeste perehüvitistega, kui oled perehüvitiste pakkumuse kinnitanud ja oleme sulle vanemahüvitise saama hakkamise kohta otsuse teinud.
Et see koos esimese vanemahüvitisega välja maksmine enam ei kehti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 21:29; 07.06 13:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus- ja sünnitushüvitise suurus kahe väikese vanusevahega lapse puhul