Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus- ja sünnituspuhkuse eest koguneb 11 päeva põhipuhkust?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Rasedus- ja sünnituspuhkuse eest koguneb 11 päeva põhipuhkust?

Postitas:

Olen mitmelt poolt kuulnud, et RSP-l oldud aja eest koguneb 11 põhipuhkusepäeva. Mina jäin RSP-le 2017. a veebruari keskel, vahetult enne seda kasutasin ära kõik kogunenud puhkusepäevad. Kas ma saan õigesti aru, et kui ma nüüd sügisel tööle lähen, siis on mul võimalik nt kuu aega töötada ja seejärel võtta 11 päeva põhipuhkust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 22:25; 25.08 13:29; 25.08 15:24; 25.08 19:11; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui palju sa enne rsp-d puhkasid? veebruari keskkohaks koguneb umbes 3,5 päeva

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 22:46; 25.08 14:49; 25.08 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mitmelt poolt kuulnud, et RSP-l oldud aja eest koguneb 11 põhipuhkusepäeva.

Jah, kui su TLs kokkulepitud puhkus on 28 klp, siis 140 päeva RSPl olles teenid välja ca 11 klp põhipuhkust. Nagu ka igat muud sorti töövõimetuslehe alusel, kogunevad ka RSP lehe alusel puhkusepäevad.

Kas ma saan õigesti aru, et kui ma nüüd sügisel tööle lähen, siis on mul võimalik nt kuu aega töötada ja seejärel võtta 11 päeva põhipuhkust?

Jah, kuna sind ilmselt pole puhkuste ajakavasse märgitud aasta algul, siis esitad 14 klp päeva enne soovitavat puhkust avalduse ja sul on õigus need kasutamata päevad ära puhata sinu soovitud ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 01:01; 25.08 22:17; 26.08 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan väga! Enne RSP-le jäämist võtsin välja kogu puhkuse, mis raamatupidaja sõnul mul selleks hetkeks kogunenud oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 22:25; 25.08 13:29; 25.08 15:24; 25.08 19:11; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan väga! Enne RSP-le jäämist võtsin välja kogu puhkuse, mis raamatupidaja sõnul mul selleks hetkeks kogunenud oli.

tark raamatupidaja teab, et rsp ajal koguneb ka puhkust ning et rasedal on õigus ka see tulevane osa enne rsp-d kätte saada ning et enamus rasedaid tahavad seda enne ära puhata, seega on väga võimalik, et sa oled selle 11 päeva juba ära puhanud.
seda sa ometi peaksid mäletama, kas puhkasid 3 päeva või 14 päeva?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 22:46; 25.08 14:49; 25.08 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruaris enne RSP-le jäämist puhkasin 12 päeva. Sellepärast ma üldse siit uuringi, et varasemad kogemused näitavad, et meie raamatupidaja ei ole kõigega kursis ja võib asju kahe silma vahele jätta. Kui esimese lapsega koju jäin, siis minu arust ma ei saanud RSP eest mitte ühtegi puhkusepäeva, ei osanud siis ise küsida ka. Tookord jäin koju 30 päeva enne tähtaega (see oli suvel, ma sel suvel ei puhanudki) ja enne tööle naasmist võtsin välja 28 puhkusepäeva.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 22:25; 25.08 13:29; 25.08 15:24; 25.08 19:11; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruaris enne RSP-le jäämist puhkasin 12 päeva. Sellepärast ma üldse siit uuringi, et varasemad kogemused näitavad, et meie raamatupidaja ei ole kõigega kursis ja võib asju kahe silma vahele jätta. Kui esimese lapsega koju jäin, siis minu arust ma ei saanud RSP eest mitte ühtegi puhkusepäeva, ei osanud siis ise küsida ka. Tookord jäin koju 30 päeva enne tähtaega (see oli suvel, ma sel suvel ei puhanudki) ja enne tööle naasmist võtsin välja 28 puhkusepäeva.

no kui sa veebruari keskel rsp-le jäid ja enne seda 12 päeva puhkasid, siis tõenäoliselt arvestas raamatupidaja ka rsp ajal koguneva puhkuse sulle juba ette ära, st tööle naastes pole saada midagi.
tookord said naastes rsp päevad tagantjärgi, kui naastes said 28 päeva

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 22:46; 25.08 14:49; 25.08 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma selgitan natuke veel. Sinna ettevõttesse tööle läksin juulikuus ja esimest korda puhkasin järgmise aasta suvel. Ka edaspidi olen kõik puhkused täies ulatuses suvel välja võtnud. Siis jäin rasedaks ja RSP-le jäin 1. augustist ehk 30 päeva enne tähtaega, sellel suvel käisin juunis-juulis tööl, ei puhanud üldse. Tagasi tööle läksin 3 a hiljem septembris, enne seda kasutasin ära need 28 puhkusepäeva, mis olid kogunenud tööl käies. Edasi käisin muudkui tööl ja puhkasin jälle järgmisel suvel 28 päeva. Kuhu siin need 11 RSP eest kogunenud päeva mahtusid? Ma päriselt tahaksin aru saada, kuidas see arvestus käib.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 22:25; 25.08 13:29; 25.08 15:24; 25.08 19:11; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rsp kui töövõimetusperiood (täpselt nagu haigusleht või hooldusleht) ei anna lisapuhkust
vaid
iga sellise kuu eest koguneb puhkust samal viisil nagu töötades:

kui sinu põhipuhkus on 28p, siis iga kuu eest (ole sa tööl või rsp-l) koguneb 28:12=2,33 puhkusepäeva.

Kui sa töötad 1.juuli 2013 kuni 30.juuni 2014, oled teeninud 28 puhkepäeva, kui sa töötad 1.juuli 2014 kuni 15.august 2014 ja edasi oled rsp-l kuni aasta lõpuni, siis oled aasta lõpu seisuga välja teeninud 6k puhkuse e 14 puhkusepäeva ( pole oluline, et töötamise 1,5 k eest u 3pja rsp 4,5k eest u11p).

Kui sa läksid rsp-le veebruaris siis oli sul puhkusest alates (eelmise aasta suvest) kogunenud puhkust u 6k +1k eest e rohkem kui 16p st 12 oli ilmselt vähe.

Veel kord-kõik kehtib, kui sa tõesti igal suvel puhkasid vaid 28p ja tööle asumise aastal ei puhanud.

NB! kui rsp läbi ja jääd lapsehoolduspuhkusele, siis lhp eest puhkust ei lisandu.

Küsi raamatupidajalt konkreetselt, MIS KUUPÄEVANI ta sinu puhkuse välja arvestas. Kui näiteks kuni 31.detsember, siis on saada nii jaanuari, veebruari jne kuni rsp lõpuni kuude eest puhkus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 20:31; 26.08 09:44; 29.08 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui sa veebruari keskel rsp-le jäid ja enne seda 12 päeva puhkasid, siis tõenäoliselt arvestas raamatupidaja ka rsp ajal koguneva puhkuse sulle juba ette ära, st tööle naastes pole saada midagi.

Vägagi võimalik, et arvestati kasutamata päevad eelmisest perioodist, mitte ette RSP eest. Raamatupidaja oskab täpselt õelda, sest iga kasutatud/kasutamata päev on aastate kaupa arvel. Midagi võib ka aegunud olla, sest pole seadust, mis ütleks, et vanema perioodi eest välja teenitud puhkusepäevad peab alati esimesena kasutatuks arvestama. Mõnes firmas tuleb avalduses eraldi märkida, millist perioodi arvestada soovitakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 01:01; 25.08 22:17; 26.08 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rsp aja eest kogunenud puhkus pole aegunud kui inimene pole tööle naasnud (lhp lõpetanud) ning vähemalt aasta juba töötanud.

rsp ja lhp ajaks puhkuse aegumine peatub, vt TLS

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 20:31; 26.08 09:44; 29.08 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, mul on nüüd pilt selgem. Tänan kaasa mõtlemast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.08 22:25; 25.08 13:29; 25.08 15:24; 25.08 19:11; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tark raamatupidaja teab, et rsp ajal koguneb ka puhkust ning et rasedal on õigus ka see tulevane osa enne rsp-d kätte saada ning et enamus rasedaid tahavad seda enne ära puhata, seega on väga võimalik, et sa oled selle 11 päeva juba ära puhanud.
seda sa ometi peaksid mäletama, kas puhkasid 3 päeva või 14 päeva?

Misasja?
Kui töötaja küsib mingiks hetkeks kogunenud puhkusepäevi, siis on igati professionaalne anda talle täpne vastus vastavalt küsitud kuupäevale. Raamatupidaja asi ei ole töötajaid nõustada puhkuse võtmise osas või veel hullem nende eest mõtlema hakata ja vormistada puhkuseks veel välja teenimata päevi (ilma töötaja küsimata). Kindlasti ei teeks nii tark raamatupidaja.
Lisaks, millel põhineb väide, et enamus rasedaid võtab need 11 päeva välja ette? Minu meelest pole see sugugi kõige parem mõte, sest eelistaks küll pigem selle arvelt pikendada aega, kui lapsega saab tasu eest kodus olla peale VH lõppu.
Teemaalgatajal on küll juba pilt selge, aga pean ka tõenäoliseks, et pigem puhkas seni teenitud päevi (osa eelmise aasta eest) ja 11 päeva on veel varuks. Aga eks selgust saab tõesti raamatupidajalt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 10:01; 29.08 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rsp aja eest kogunenud puhkus pole aegunud kui inimene pole tööle naasnud (lhp lõpetanud) ning vähemalt aasta juba töötanud.

rsp ja lhp ajaks puhkuse aegumine peatub, vt TLS

Ma ei pidanud sugugi silmas RSP eest kogunenud päevi, kui aegumist mainisin, vaid eelmiste perioodide eest kasutamata päevi, kui neid oli (viide sellele: “Kui sa läksid rsp-le veebruaris siis oli sul puhkusest alates (eelmise aasta suvest) kogunenud puhkust u 6k +1k eest e rohkem kui 16p st 12 oli ilmselt vähe.”)
12 päeva võis olla vähe, aga võis olla ka õige arv. Keegi siin ei saagi täpseid numbreid teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 01:01; 25.08 22:17; 26.08 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kasutan antud teemat ära.
Olen hetkel lapsega lapsehoolduspuhkusel, mis lõpeb 06.09.2020. Uus beebi sünnib veebruaris. Tööle vahepeal ei naase, muud tulu pole teeninud.

Nagu ma aru olen saanud, siis saan minna uuesti dekreeti, mis algaks kõige hiljemalt 11.01.2020.
Kas enne uut dekreeti on mul õigus kasutada praeguse lhp ajal kogunenud 11 päeva puhkust? Kas see aegub mingil hetkel või saan ka kasutada pärast järgmist lhp?
Kuidas oleks mõistlikum?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:39; 29.08 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas enne uut dekreeti on mul õigus kasutada praeguse lhp ajal kogunenud 11 päeva puhkust? Kas see aegub mingil hetkel või saan ka kasutada pärast järgmist lhp?
Kuidas oleks mõistlikum?

11 päeva ei kogune mitte lhp, vaid dekreedi eest. Kõigepealt täpsusta, kas olid eelmise lapsega rasedus-ja sünnituspuhkusel ja kindlasti ei võtnud neid päevi juba välja enne seda?
Need päevad ei aegu hoolimata, kaua veel kodus oled – tööle naastes saad need ära kasutada, näiteks nende võrra kauem raha eest kodusolemist pikendada.
Teoreetiliselt saad katkestada praeguse lhp, siis kohe minna oma 11 päeva puhkusele ja seejärel dekreeti. Aga põhjus seda teha oleks ainult, kui hirmsasti soovid saada puhkuseraha nende 11 päeva eest. Tööandjale/raamatupidajale too see ka veidi jukerdamist kaasa, aga õigus oleks. Tavaliselt siiski katkestatakse lhp uue dekreedi alustamiseks.
Kindlasti teavita tööandjat oma plaanidest aegsasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 10:01; 29.08 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas enne uut dekreeti on mul õigus kasutada praeguse lhp ajal kogunenud 11 päeva puhkust? Kas see aegub mingil hetkel või saan ka kasutada pärast järgmist lhp?

Kuidas oleks mõistlikum?

11 päeva ei kogune mitte lhp, vaid dekreedi eest. Kõigepealt täpsusta, kas olid eelmise lapsega rasedus-ja sünnituspuhkusel ja kindlasti ei võtnud neid päevi juba välja enne seda?

Need päevad ei aegu hoolimata, kaua veel kodus oled – tööle naastes saad need ära kasutada, näiteks nende võrra kauem raha eest kodusolemist pikendada.

Teoreetiliselt saad katkestada praeguse lhp, siis kohe minna oma 11 päeva puhkusele ja seejärel dekreeti. Aga põhjus seda teha oleks ainult, kui hirmsasti soovid saada puhkuseraha nende 11 päeva eest. Tööandjale/raamatupidajale too see ka veidi jukerdamist kaasa, aga õigus oleks. Tavaliselt siiski katkestatakse lhp uue dekreedi alustamiseks.

Kindlasti teavita tööandjat oma plaanidest aegsasti.

Jäin 70p enne sünnitustähtaega dekreeti, st üsna esimesel võimalusel. Enda teada kasutasin veel enne ära seni teenitud põhipuhkuse + vanema lapse lapsepäevad (3p). Seda 11p ei teadnud et saaks eelnevalt kasutada, ega ka ei pakutud.
Ega see 11p nii oluline ei olegi vahepeal ära kasutada kui ta kuhugi ei kao. Soovin lihsalt selgust saada selles osas.

Tööandjat olen teavitanud tulevasest sünnitusest veebruaris, aga mitte dekreedi täpsemat algust. Teen seda nt okt või nov.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:39; 29.08 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on sul õigus uurida, kas sul on puhkusejääki tööle naastes.
Kui on, võid lõpetada lhp varem ja puhkuse ära kasutada kui soovid.
Ja seaduslik õigus on kasutada (kui soovid) ka puhkuse ning tulevase rsp aja eest kogunev puhkus.

Aga võid jätta ka, kuni II lapse järel tööle naased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 20:31; 26.08 09:44; 29.08 12:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus- ja sünnituspuhkuse eest koguneb 11 päeva põhipuhkust?