Esileht Lapse ootamine Rasedus ja ületunnitöö

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Rasedus ja ületunnitöö

Postitas:
Kägu

Tere,

Töötan E-R 8-16.30. Kord aastas on inventuur nädalavahetuse mõlemad päevad, mõlemal päeval 10h mitte 8h, mis tähendab, et järjest tuleb töötada 12tööpäeva, mis minu arust on nagunii seadusega keelatud tööandjal nõuda sellist asja aga minu küsimus on, et kas ma saan rasedana keelduda ületunni tööst, töötamisest nädalavehetusel? Kas saan seda lihtsalt öelda või on vaja tõendit?

Kui ma õigesti mäletan siis on see ka kuidagi töölepingus kirja pandud mingis vormis. Raseduse puhul aga ei tea kuidas toimida.

 

Aitäh vastajatele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie enda ettevõttes oleme lahendanud olukorra hoopis vabade päevade andmisega. St see on meie otsus olnud, et teeme nädalavahetusel (ehk tuleb 12 tööpäeva jutti, aga see on alati olnud meie otsus) ja selle võrra näiteks oleme pühade ajal kaheks/kaheks pooleks päevaks poe kinni pannud ja teinud täispika nädala pühadepuhul. Ja/või 1. jaanuaril ka kinni olnud.

Muidugi annab seda ilmselt ka olenevalt töökorraldusest indivudaalselt rakendada, et kõik saavad ise valida endale nt 2/2.5/3 vaba päeva asemele st ei kasutata seda samal ajal ära.

Kas tööandja üldse eeldab, et sa ka rasedana 10h päeva teed? Või kas sa ise tunned, et see käib sulle üle jõu? Kui otseselt inventuur ja 10h üle jõu ei käi siis räägikski tööandjaga, et soovid ületunnitöö asemel vaba aega, nt üks päev enne ja üks päev pärast inventuuri vmt.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiski sooviks seadusliku poole pealt vastust.

Aitäh

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina rasedana tegin inventuuri kaasa, kuna tundsin, et ülejõu see mulle ei käi. Ja kui on vaja midagi rasket tõsta, siis keegi ikka aitab või palud teist sektsiooni.

https://www.raamatupidaja.ee/uudised/2019/03/21/rasedate-ja-vaikelaste-vanemate-oigused-ning-tooandja-kohustused siin on vajalik info

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ületunde saab teha ikka ainult poolte kokkuleppel, rase või mitte. Ja 12 päeva järjest töötamist ei saa ka nõuda, töötajal peab jääma puhkeaeg vahepeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadusega keelatud ei ole aga võid keelduda, kui sulle tundub, et see on sulle üle jõu+arst seda kinnitab.
Juristi vastus selline:
Rasedatel töötajatel on õigus keelduda ületunni- või öötööst, kui arst on veendunud, et see ei ole rasedale jõukohane või kahjustab nii töötaja kui ka tulevase lapse tervist.

Kui ei ole ohtu raseda tervisele, võib rase või hiljuti sünnitanud töötaja teha ületunni- või öötööd. Rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele, ei tohi nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu (eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks).

Rasedat ja nooremat kui kolmeaastast või puudega last kasvatavat töötajat võib töölähetusse saata ainult töötaja nõusolekul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan helistada Tööinspektsiooni tasuta nõuande telefonile 640 6000. Nad oskavad sulle vastata. Olen ka ise neilt küsinud varasemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja ületunnitöö