Esileht Lapse ootamine Rasedus ja ülikooli sisseastumine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Rasedus ja ülikooli sisseastumine

Postitas:
Kägu

Täna tuli uudis, et nii TÜ kui EKA hakkavad võimaldama akadeemilise ajal ka õppida, akadeemilist saab ka tervislikel põhjustel, s.t raseduse ja lapse hooldamisega seoses. Enne rasedust plaanisin sügisest ülikooli astuda, aga jätsin selle plaani sinnapaika, kuna jäime beebiootele. Kas siiski oleks variant sisse astuda ja praktiliselt kohe akadeemilisele jääda (TA novembris)?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka võid sisse astuda ja kohe akadeemilisele minna. Rasedus kindlasti pole takistus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Esimene semester enamasti ei lubata, aga loe kooli eeskirjadest üle.
Samas mis mõttet on sisseastuda, kui ise ei plaani minna. Ma pigem oleks algul beebiga kodus ja vaataks milline on, et lapse kõrvalt ülikoolis käia on vaja tugevat tugivõrgustiku või head lapsehoidjat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina läksin nii, et sain sisse ja samal ajal jäin ka lapseootele. Võtsin akadeemilise tollal veel alla kolme aastase lapsega ja kui beebi sündinud oli, siis jätkasin akadeemilist.

NB! Minule nt just meeldis see teadmine pisikese lapse kõrvalt, et mul on kindlalt midagi ees ootamas ja ei pea hakkama hiljem sisseastumisega tegelema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kas akadeemilisel saab olla ka kui isa saab vanemahüvitist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kas akadeemilisel saab olla ka kui isa saab vanemahüvitist?

Ma olen akadeemilisel ja mees saab VH-st. Küsisin enne muidugi oma eriala dekanaadist üle, et kas saavad mõlemad vanemad kodused olla ja mulle vastati, et saab. Ainult et tervisekindustus võib vist kaduda kui sa ei plaani tööd teha – pead uurima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsega akadeemilisel olles saab ka juba praegu õppetöös osaleda. Ei ole vaja mingit eeskirjade muutust oodata. Ja see tegelikult tähendabki, et kui sul on piisavalt hea tugisüsteem või mees saab last hoida, siis on sul täiesti võimalik juba lapse kõrvalt näiteks semestris 1-2 ainet ära teha.

Mina olen sessioonõppes magistris, esimene aasta tehtud kohe, aga nüüd beebi tulekul ning plaaningi ikkagi ka lapse kõrvalt kasvoi ühe aine kaupa teha kui võimalik. Muidugi oleneb sellest, et milline laps tuleb ja kui palju temaga muret on, kuidas hoidjatega lepib jne. Aga vähemalt praegu ma arvan, et see oleks just selline hea ja väga vajalik viis kuidas saada aegajalt kodust välja, veeta aega teiste täiskasvanutega, panna oma aju tööle jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on tervislikud põhjused, rasedus, laps vm põhjendatud põhjus, siis võid sa igal ajal akadeemilise saada. Eriti raseduse korral – nagu dekreet tööl käies. Vahe on selles, et AINULT lapse tõttu akadeemilist võttes saad samal ajal siiski ka sobivates loengutes käia ja mingeid aineid juba täita, kui selleks soovi on. Kui oled kodus tervislikel põhjustel (ei ole päris sama, mis laps/rasedus) või muul põhjusel, siis ei ole sul õigust ka üksikuid aineid täita. Muidugi kui nüüd ses osas mingeid muudatusi teevad, siis on ju veel eriti lihtne.

Ma isiklikult arvan samuti, et kui juba sisse on saadud, tasuks oma kohta hoida, kui on võimalus akadeemilist võtta. Ja hiljem, kui selgub, et ei- lapse kõrvalt ei mängi välja ka aasta või kahe pärast õppima minek (või mõni muu põhjus), saad alati nimekirjast end maha lasta arvata ilma probleemideta. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Akadeemilise puhul puudub ravikindlustus, kuid akadeemilisel saab olla ka siis, kui ise VH ei saa (olime mehega mõlemad akadeemilisel). Uuri ka seda varianti, et õpid poole koormusega (sellisel juhul on sul ravikindlustus ning alla 7a lapse vanemale on osakoormus tasuta).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere:)

minul nii juhtuski. Ootasin teist last, käisin katsetel. Sain magistrisse, kaugõppesse (R, L ja P olid tunnid üle ühe nädala).
Käisin kuni teise lapse sünnini- jõudsin ühe semestri ära teha. Edasi võtsin akadeemilise. Akadeemilisel olles oli plaan aineid edasi teha omas tempos. Kahjuks enne ei õnnestunud, kui laps oli veidi suurem- oli rinnalaps ja pudelist täiesti keeldus. Seega jätkasin akadeemilisel omas tempos õppimist, kui laps sõime ja mina tööle läksin. Oli raske. Peamiselt õppisin öösiti, et lastelt ühist aega mitte ära võtta. Aga tehtud ta sai:)
Küll venitas akadeemiline magistriõppe 5 aasta pikkuseks, aga vähemalt andis ta võimaluse teha omas tempos ning tegin ka ained enne ära, kui magistritööd tegema hakkasin.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Lapse ootamine Rasedus ja ülikooli sisseastumine