Esileht Lapse ootamine Rasedus peale katkemist

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Rasedus peale katkemist

Postitas:

Mul oli eelmisel aastat katkemine üsna varajane. Kui teada sain et olen rase, siis rääkisin peaaegu kõigile. Laps oli väga oodatud. Esimene ultraheli oli kainestav. On kodus ka 4jane poisipõnn.

Jäin suht kohe uuesti rasedaks, ootasin ühed päevad ära ja jäin kohe uuesti rasedaks. Nüüd olen 19+1 aga ma ei tunne erilist sidet lapsega. Poega oodates rääkisin temaga kui ta oli kõhus, lasin tal muusikat kuulata jne. Aga seekord, peale katkemist on mul selline tunne, et ma ei taha emotsionaalselt investeerida, juhuks kui midagi juhtub. Oscar oli korras, beebi liiigutab ilusti, downi testid korras. Aga ikkagi on hirm, et kui ma tunnistan endale et tõesti ootan last ja siis jälle midagi juhtub, siis saan väga haiget. Samas ma ei taha et see tulevikus minu ja beebi suhet mõjutaks. Kas keegi on samas situatsioonis olnud?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama tundnud. Enne LAd ei rääkinud kellelegi, ei tahtnud väga rõõmustada, elasin päev korraga ja ei mõelnud väga ette. Kas ma just emotsioonitu olin, aga ei tahtnud tunda seda sidet et äkki kui midagi juhtub, aga samas ma teadsin et kõik on korras. Tahtsin lihtsalt rahulikult võtta kõike. LA oli ära ja siis hakkasin rohkem asjas sees olema (1-aastane hoidis ja hoiab alati tegevuses), liigutused olid kindluseks, hakkasin sünnitust ootama .
Olen ära sünnitanud ja laps on mulle väga kallis, aina naerab ja naeratab. Mõtlen et kui rasedus ei oleks peetunud, siis mul ei oleks just teda meie elus. 😉

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peetus 6ndal nädalal, avastati 9ndal nädalal, et peetunud. Olin kõigile juba rääkinud. Ootasin ühed päevad ja hakkasime uuesti proovima. Kui päevad ära jäid järgmine tsükkel, siis tegin teste 2 tk, negatiivsed. Arvasin, et tsüklihäire. Kui siis ka järgmised päevad ära jäid, tegin uuesti testi, positiivne. Ämmaemanda juurde sain aja pooleteise kuu pärast. See aeg oli kohutavalt närvesööv, kogu aeg mõtlesin, et kas on ikka alles ja ei julgenud rõõmustada. Seekord rääkisime ainult perele. Kui siis äe aeg kätte jõudis, tuli välja, et rasedust juba 11+4. Natuke ehmatas mind, et nii kaugel juba rasedus ja ma alles esimesel visiidil, aga samas rahustas see, et kõige ohtlikum aeg on kohekohe möödas. Eks pabistamist oli ikka, hirm veel sees, aga hakkasin 16+0 juba liblikaid tundma ja see rahustas ka.

Nüüd on poiss 1 aasta 1 kuu. Nagu eelpool kõneleja ütles, kui poleks peetumist olnud, ei oleks mul seda kallist poja.

Soovin sulle hingerahu ja rõõmu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen et kui rasedus ei oleks peetunud, siis mul ei oleks just teda meie elus. ????

Mul on kõik lapsed tulnud teisel katsel. Nii ma neist peetunud/katkenud rasedustest mõtlengi – esimene katse läks lapsel nurja, aga teine katse õnnestus. Ühelgi juhul poleks teist rasedust saanud olemas olla, kui esimene poleks varakult ja õnnetult lõppenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on OK kui sa lootega suurt lähedust ei tunne. Paljud naised ei luba endale enne emotsioone, kui laps enneaegse sünni korral ellu jääks (25 nädal). Katkemised ja komplikatsioonid on tavalised, neist räägitakse vähe ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul rasedus peaaegu samal maal kui teemaalgatajal. Raseduse algus oli keeruline, oli vähest veritsust ja korra käisin ka tugeva verejooksuga EMOs. Seal öeldi kohe, et rasedus hakkab ilmselt katkema ja tuleb lihtsalt oodata. Siis jõudis kätte 12nda nädala UH ja selgus, et saan tasuta Niptify testi, sest oli kõrgem riski kromosoomhaigusele. Kui lõpuks sain teada, et kõik on korras olin muidugi õnnelik. Nüüd vaikselt hakkan rasedust nautima, muidu on ikka väga pingeline olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle kinnitada, et tegelikult on asi selles, et see on su teine laps ja elevust ongi vähem. Mul on kolmas laps ja ka ikka palju vähem mõtlen oma rasedusele, kui esimesega. Esimesega ikka igal mõttevabal hetkel liikusid mõtted lapse juurde jne. teisega oli elevust palju vähem ja juba muretsesin, kas ma üldse suudan teist last nii palju armastada, nagu esimest – no ei olnud raseduse ajal seda tunnet.

Aga tead, suudan küll 😀 Lihtsalt esimese rasedusega on üleüldist elevust rohkem.

PS, mul katkes varakult kõige esimene rasedus ja muidugi pärast seda oli hirmu palju, aga – katkemine varajases staadiumis on tavapärasem kui sa arvad. Kui sa praegu oled juba enam-vähem poole peal ja kõik korras, siis see peaks olema kinnitus, et oli lihtsalt halb juhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus peale katkemist