Esileht Ilu ja tervis Rasedus “remissioonis” olles (Luupus)

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Rasedus “remissioonis” olles (Luupus)

Postitas:

Mul on autoimmuunhaigus SLE, aga teise lapse soov on suur.
Vanuse poolest ka viimane aeg, Kuna oma aastaid kestva unetuse tõttu enam ei jaksa, on hirm.
Hetkel on mul Mirena spriaal, mis tekitab erinevaid muid vaevusi.
Ma ei tea, kuidas rasedus mu oragnismile mõjuks aga äkki siin keegi on sama haigusega kimpus ja oskab näpunäiteid jagada? Raviarst on rohelise tule andnud(ka ravimeid tarvitades).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole küll nüüd ehk õige näpunäiteid jagama, aga mul jäi borrelioos ravimata, on igasuguseid tervisehädasid olnud ja teine rasedus keeras tervise päris nässu. Rasedus ise oli selline, et enamasti olin voodihaige. Peale sünnitust läks veel kehvemaks ja nüüd olen mitmete arstide jälgimisel, ka. reumatoloogi. Selget diagnoosi veel ei ole, kõik on võimalik. Ausalt öeldes, kui saaks aega tagasi keerata, ei oleks teist last teinud. Väga raske on valutavate liigestega, kohutava kurnatuse ja väsimusega väikelapsega tegeleda, kes tahab palju tegelemist. Laps on ka keerulisem kui esimene, gaasivalud kestsid pea 5 kuud ja selline kõvema ja keerulisema iseloomuga on. Nüüd olen seisus, kus tahaksin tegelikult ainult vaikust ja rahu saada ja töökohti vaatan ka sellise pilguga, et mida ma üldse teha saan. Olen osalise töövõimega.
Kui ikka väga suur lapsesoov, siis teeksin vaid sel juhul, kui on kindel, et on alati abikäsi võtta, kui parasjagu tervis on väga kehv. Muul juhul mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei oska ette ennustada, mis juhtub. Kui raviarst on rohelise tule andnud, siis teda usaldaksingi.
Hädasid ja õnnetusi ei saa ette prognoosida. Mina tean üht täiesti tervet naist, kes sünnituse järgselt raske insuldi sai, teist täiesti tervet naist, kes nädal peale sündi ootamatult suri ja kolmandat seni täiesti terveks peetud naist, kellel peale lapse sündi avastati luupus, mis selleks hetkeks oli tema keha märkamatult üksjagu laastanud. Kellegi teise koledad kogemused või suurepärased edulood ei peaks mõjutama sinu otsuseid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei oska ette ennustada, mis juhtub. Kui raviarst on rohelise tule andnud, siis teda usaldaksingi.

Hädasid ja õnnetusi ei saa ette prognoosida. Mina tean üht täiesti tervet naist, kes sünnituse järgselt raske insuldi sai, teist täiesti tervet naist, kes nädal peale sündi ootamatult suri ja kolmandat seni täiesti terveks peetud naist, kellel peale lapse sündi avastati luupus, mis selleks hetkeks oli tema keha märkamatult üksjagu laastanud. Kellegi teise koledad kogemused või suurepärased edulood ei peaks mõjutama sinu otsuseid.

Nii või teisiti, rasedus ja sünnitus kurnavad organismi ja välja võivad lüüa haigused, mille olemasolust ilma raseduseta ei oleks teada saadudki. Kui juba ette on teada, et tervis nõrk, siis eriti peaks valmis olema igasugusteks kogemusteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis Rasedus “remissioonis” olles (Luupus)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.