Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ülekaalulisena

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rasedus ülekaalulisena

Postitas:

Tere!

Soovin saada teavet naistelt, kes on rasestudes olnud ülekaalulised (pigem pean silmas rasvumist ehk kaalu 100+ kg) – kuidas on rasedus mõjunud kehale? Kas ei ole olnud enda kehale liigselt suur koormus, eriti raseduse lõpus? Teise aspektina loen, et ülekaalulisus võib mõjutada ka last, näiteks on diabeedirisk suurem.

Küsimuse tagamaadest – olen 30, sooviksime saada esimest last, kuid kaalu tõttu praegu ei ürita. Kaalun hetkel veidi üle 100 kilo, olen langetanud 15 kilo, kaalulanguse teekond on pooleli. Samas on mul varasemalt olnud tsüklihäire ning PCOS kahtlus (viimati küll lükati ümber) ja ma ju ei tea, kas rasestumine õnnestuks või võtaks see omakorda veel aega. Naistearst samuti seda ennustada ei oska. Ideaalis tahaksime saada 2 last. Saan aru, et raseduse ajal võib kaal samuti edasi langeda. Pigem muretsen, et kui peaksingi rasedaks jääma, kas keha peaks nii-öelda vastu. Oleksin kaasuvate diagnooside tõttu ka riskirase. Viimasel ajal olen hakanud mõtlema, et võiks ehk proovima hakata – kui peakski kauem minema, hakkaksin ilmselt kahetsema, et varem ei alustanud.

Ühesõnaga sooviksin tagasisidet naistelt, kes on olnud rasestumisel tugevalt ülekaalulised, kuidas see teie organismile mõjus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ülekaaluga sünnitanud kolm last. Neid suurim kaal oli 129kg ja sünnitama läksin 137kg kuna kuum suvi ja oli lisandus tursete tõttu 5kg. Muuidu olekski ainult 3kg juurde tulnud. Nüüd olen uue lapse ootel ja kaal hetkel 126kg. Rasedus suht alguses. Toitusin eelmise raseduse ajal toitumiskava järgi ja toitulisnõustaja oli ka rahul.

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Oh, aitäh et teema püstitasid. Jälgin ka

Esimese raseduse alguses olin 87kg, esimese kolme kuuga langes küll 74 peale aga tuli siiski tagasi ja sünnitama minnes olin 92. Kuna kõigil meie peres on olnud preeklampsia, siis loomulikult sain selle endale ka ????

Seega mitmekordne riskirase. Laps sündis kasvupeetusega, oli küll ülekantud rasedus aga beebi napilt 3kg

Nüüd olen hulga juurde võtnud ja nägin ka numbri 102 ära. Üritan küll kaalu kaotada aga samas oleks viimane aeg teine laps saada. Seega olen samuti kahevahel

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Ma olen 33 ja 115 kg. Ise olen juba 10 kg kaotanud ja ei taha enam oodata. Muidu jookseb aeg eest ära ja miski ei garanteeri, et ma võtan kõik mis ma sooviksin alla. Ma ei arva, et see oleks takistus 🙂 lihtsalt peab rohkem jälgima ja jälgimise all olema. Ja kuniks rase saab ju endaga tegeleda. Kaotada on vaid kaalu 🙂

 

Jõudu!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaalusin enne rasedust 104 kg, teise trimestri lõpus 108, enne sünnitust 106 ja sünnitusmajast lahkudes 100 kg. Raseduse ajal tundus kõik söök jube soolane, üks väheseid asju, mis vana maitse alguses säilitas, oli jäätis. Hiljem kadus see ka ära. Viimasel trimestril sõin põhiliselt ainult suppe, sest seedimine läks megaaeglaseks. Preklampsiat ei tulnud, jalad paiste ei läinud, laps sündis normaalkaalus. Mulle mõjus rasedus hästi, kuna võtsin sellel ajal alla 🙂 Põhimõtteliselt võik kogu aeg rase olla 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ülekaalulisena