Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus vs vanus

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Rasedus vs vanus

Postitas:

Saime paar nädalat tagasi suure üllatuse osalisteks, kui rasedustest näitas positiivset tulemust. Alguses tabas mind suur paanika ja viha mehe vastu – tundus, et kogu maailm on minu olukorras süüdi 😀 Lõpuks sain ikka mõistuse tagasi, kui olukord on selline, tuleb seda ka nii võtta…
Aga nüüd – uus paanika – ma olen hetkel 35aastane, lapse sünniks juba 36. Tänapäeval saadaksegi lapsi hilisemas vanuses, aga mis vanusest pööratakse vanusega seotud riskidele suuremat tähelepanu?
Satun pidevalt ja juhuslikult igasuguseid õuduslugusid lugema, kuidas kellelgi miskti jälle pahasti läks… Lihtsalt juba mitu ööd magamata ja peas keerlevad ühed ja samad matted…

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need riskid maandatakse suurema sünnieelse kontrolliga ja sina mahud juba sinna vanuserühma kellele rohkem tähelepanu pööratakse.
palju õnne! loodan et sul läheb kõik hästi

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks on võimalik teha ka järjest rohkem teste ja analüüse enda soovil, et välistada teatud haigusi. Maksavad küll omajagu aga südamerahu maksab ka midagi. Palju õnne !

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad teha rohkem analüüse riskide maandamiseks (Panorama, mikrodeletsiooni test jne) Minule öeldi, et 40a rase ei ole riskirase 😀 aga enda rahustuseks lasin teha kõikvõimalikud uuringud. Hetkel on rasedust 38n ja kõik on korras. Nii et ära pabista 😀

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 42 ja vanusega seoses ei ole ühtegi lisauuringut tehtud. 12 ja 20 nädal ultraheli, iga kuu uriiniproov ja mõned korrad vereproov. 36 nädalal peaks üks ultraheli veel olema. Lisaks riiklikule haiglale olen mõlemad UH ka Šoisi juures teinud. Õnneks mõlemad ütlesid, et kõik korras. Kui kardad on võimalus väga palju erinevaid tasulisi uuringuid lisaks võtta. Naudi parem seda aega ja ära ilmaasjata muretse. ????

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanuse tõttu ei ole keegi riskirase ja vaid vanuse tõttu lisauuringuid ei tehta. Ise saad muidugi erinevaid uuringuid lasta teha. Olin 44a rase.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa end nii vanaks ja haigeks pead, tee abort.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 37 , kohe varsti saamas 38 aga hetkel ootan aega millal saab testi teha:) kuna täna DPO14 , päevadest märke pole, testil oli ka imeõrn teine triip. Loodan väga rasvaseid triipe näha. See oleks kolmas laps:)

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 17:45; 04.12 13:33; 06.12 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 35aastasena kolmanda terve IVF lapse.Vanaks ennast ei pidanud. Rasedus kulges hästi. Tuttav sünnitas esimese lapse 38aastasena.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et sa 35a ennast vanana tunned, on küll imelik…

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan ka, et 35 tunda ennast vanana :/ See pole ju vanus. Inimene on nii , kui vanana ennast tunneb 🙂 ma küll ei tunne ennast vanana, pigem 20+ 🙂 kuigi ise olen ka vanaema juba 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 17:45; 04.12 13:33; 06.12 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 35-ne ennast mitmendaks lapseks vanana tunneb, soovitaks lugeda siis teemasid a la rasestujad 43+ teemasid ja neid pole siin mitte vähe. Isegi nendes esineb edulugusid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama vana ja ootan pesamuna, kolmandat last ühesõnaga. Ei välista, et neljas tuleb ka.
Terviseriske vanus pole suurendanud, Oscar test oli suurepärases korras.
Ise naudin rasedust rohkem kui ei iial enne.
Soovitan sul ka mitte muretseda vaid nautida!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naudi, kõik on hästi 🙂 sa pole vana. Ise plaanin teist last just vanusesse 36. Mul on perekonnast kõva julgustus ees. Õde sai esimese lapse 36-aastaselt ja teise 40-aastaselt. Mõlemad on terved, tublid ja väga intelligentsed lapsed. Lisaks, kõvad sportlased. Vaata, sinuvanustel vanematel on juba aega ja pühendumust oma lastele, pole kuskile kiire ja sellist õnne nautida on lihtsalt suur rõõm. Ära muretse, stress on praegu hoopiski see, mis on kõige suurem vaenlane!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan ka, et 35 tunda ennast vanana :/ See pole ju vanus. Inimene on nii , kui vanana ennast tunneb ???? ma küll ei tunne ennast vanana, pigem 20+ ???? kuigi ise olen ka vanaema juba ????

Mina see Kägu , kes 17.45 kirjutas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 17:45; 04.12 13:33; 06.12 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin neljanda lapse 38-aastaselt, ütlesin ämmaemandale, et rohkem lapsi küll ei tule, vanus juba selline … tema vastu, et mis vanus see ka on. 🙂

Kas see on Su esimene laps?

Igal juhul jälgitakse Sind kenasti. Kui midagi juhtub, siis juhtub, ega seda ei või kunagi teada, olgu vanus milline tahes.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna jäi loomulikul teel rasedaks ja sünnitas terve lapse, seejuures oma esimese, 43-aastaselt. Arst suunas teda pärast esimest katkenud rasedust vanuse tõttu doonormunarakuga kunstlikule viljastamisele, ent sõbrannal jagus tarkust seda arsti mitte kuulata. Peagi oli ta uuesti rase ja sünnitas oma terve lapse.
Ka üks teine 43-aastane naine minu tutvusringkonnas sai loomulikul teel terve lapse, temal oli see küll kolmas laps.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Statistiliselt lähevad kromosoomihaiguste riskid küll vanusega ülespoole, aga hea uudis on see, et neid kõiki on võimalik juba peale 9ndat rasedusnädalat kindlaks teha Panorama testiga. Sain ka ise vanemas eas esmakordselt emaks ja tegin südamerahustuseks selle testi, mis kinnitas, et kõik on korras. Muus osas ei ole probleemi vanemas eas (isegi tükk maad vanemas kui sina) last kanda ja sünnitada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin esimese lapse 34-aastaselt, teise 35-aastaselt (olin kohe-kohe 36 saamas). Arst ütles, et tänapäeval ei loeta seda vanuseks, mille pärast mingeid lisauuringuid vaja oleks. Nii et oli tavaline raseduse jälgimine ja uuringud nagu teistelgi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, teemaalgataja – mina sain just 36-aastaselt esimese lapse. 38-aastaselt sünnitasin teise ja 41-aastaselt kolmanda. Spontaansed rasestumised (leppisime kokku, et kui tuleb veel üks laps, siis las tuleb – kui aga enam ei tule, no siis ei tule ja kõik).

Esimese ja teise puhul hinnati riskid madalaks. Kolmanda puhul näitas oscari test kõrgenenud riski ja kuigi arst rahustas, et UH-pilt on temameelest korras, tehti igaks juhuks koorionbiopsia uuring.

35/36 pole kohe kindlasti mingi hirmutav vanus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval 36 ikka väga normaalne vanus sünnitamiseks. Minul sündis teine laps kui olin 36, kolmas laps kui olin 38 ning nüüd ootan neljandat ja sünnib kui olen 45. Nüüd olen küll mures aga arst rahustas mind päris hästi. Aga mingi lisauuring tehti minul küll kahe eelmisega ja loomulikult olin nõus neid ka tegema ja kindlasti teen ka nüüd kui arst vajadust näeb.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 08:37; 20.02 22:19; 20.02 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval 36 ikka väga normaalne vanus sünnitamiseks. Minul sündis teine laps kui olin 36, kolmas laps kui olin 38 ning nüüd ootan neljandat ja sünnib kui olen 45. Nüüd olen küll mures aga arst rahustas mind päris hästi. Aga mingi lisauuring tehti minul küll kahe eelmisega ja loomulikult olin nõus neid ka tegema ja kindlasti teen ka nüüd kui arst vajadust näeb.

Kas ma võin küsida, et kas 45-aastaselt sünnitades kasutate doonormunarakke?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saime paar nädalat tagasi suure üllatuse osalisteks, kui rasedustest näitas positiivset tulemust. Alguses tabas mind suur paanika ja viha mehe vastu – tundus, et kogu maailm on minu olukorras süüdi ???? Lõpuks sain ikka mõistuse tagasi, kui olukord on selline, tuleb seda ka nii võtta…

Aga nüüd – uus paanika – ma olen hetkel 35aastane, lapse sünniks juba 36. Tänapäeval saadaksegi lapsi hilisemas vanuses, aga mis vanusest pööratakse vanusega seotud riskidele suuremat tähelepanu?

Satun pidevalt ja juhuslikult igasuguseid õuduslugusid lugema, kuidas kellelgi miskti jälle pahasti läks… Lihtsalt juba mitu ööd magamata ja peas keerlevad ühed ja samad matted…

Milles mees süüdi on? 35-aastane naine võiks ikka üht-teist juba teada rasestumisvastastest vahenditest 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, selleks ei ole vajadust. Kõik on käinud loomulikul teel ikka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 08:37; 20.02 22:19; 20.02 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval 36 ikka väga normaalne vanus sünnitamiseks. Minul sündis teine laps kui olin 36, kolmas laps kui olin 38 ning nüüd ootan neljandat ja sünnib kui olen 45. Nüüd olen küll mures aga arst rahustas mind päris hästi. Aga mingi lisauuring tehti minul küll kahe eelmisega ja loomulikult olin nõus neid ka tegema ja kindlasti teen ka nüüd kui arst vajadust näeb.

Kas ma võin küsida, et kas 45-aastaselt sünnitades kasutate doonormunarakke?

Ei, selleks ei ole vajadust. Kõik on käinud loomulikul teel ikka

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 08:37; 20.02 22:19; 20.02 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rasestusite täitsa loomulikult või saite/saate ka natuke stimuleerivat, toetavat ravi?
Edu ja tervist Teile!
Väga motiveeriv Teie lugu edasiproovima!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus vs vanus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.