Esileht Lapse ootamine Rasedusaegne depressioon

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rasedusaegne depressioon

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas keegi on alustanud raseduse ajal ravi antidepressantidega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alustasin enne rasedust, siiani võtan.

Küsi kindlasti arstilt, et milliseid ja mis koguses võib võtta. Nt need mida mina võtan, on raseduse ajal ok, aga imetades ei tohi ja kuur kestab päris kaua, seega tuleb ka sellega arvestada. Lisaks kui on raseduse algus ja väga iiveldab, siis võib olla keeruline võtta.

Artiklites, mida lugesin, öeldi, et kui on ikka depressioon, siis parem on võtta kui võtmata jätta, aga oleneb suuresti antidepressantide tüübist ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on parem võtta raseduse ajal võimalikult vähe ravimeid. Ravimata haigusel võivad olla kahjulikud mõjud nii emale kui lapsele. Samas võib ka antidepressantide kasutamine raseduse ajal suurendada riske ja probleeme lapsele. Kuna lapse organite areng toimub esimese 12 nädala jooksul, siis tuleks võimalusel ravimite kasutamist I trimestril vältida. Enne antidepressanti võtmist on vaja konsulteerida oma arsitiga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina. 23 nädalast kuni lapse 1a3k saamiseni. Rinda ei andnud. Laps siiani küll ok. Kui me räägime mõõdukast või lausa raskest depressioonist siis see on reeglina hullem kui need ravimid mida tohib rasedana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ütles arst, et pärast sünnitust läheb koos magamatuse ja hormoonide pahupidiolekuga depressioon alati oluliselt hullemaks ja sellepärast alustataksegi raviga vajadusel juba raseduse ajal, ennetamaks, et pärast lapse sündi olukord pahaks läheb, kuna siis oleks ema ohtlik nii endale kui lapsele. Kuus nädalat läheb mõju avaldumisega aega ka.

Kes siin manitses, et rääkige arstiga läbi – antidepressante ei saagi niisama apteegist, et muudkui astud läbi ja võtad, millised tahad. Arst peab välja kirjutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusaegne depressioon