Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedusaegne haigusleht

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rasedusaegne haigusleht

Postitas:

Tere,
mul on mitu küsimust, milleks palun targematelt nõu, kuna ma ei ole mitte kunagi veel pidanud Töötukassaga kokku puutuma.

Variant 1. Kas on samaaegselt võimalik olla töötuna arvel olla ja saada rasedusaegse haiguslehe hüvitist, mis Töötukassa lehelt loetuna peaks olema 70-protsendiline haigushüvitis (eelmise kalendriaasta keskmise sissetuleku alusel) alates haiguslehe 2. päevast?

Töötuna samal ajal arvel olek on vajalik, kuna soovin teha ühte pikemat erialast koolitust enne lapse sündi, mis kestab umbes 3 kuud ja mille tasub Haigekassa, aga seda vaid juhul, kui olla töötuna arvel.

Kuidas mõjutab töötuna arvel olek mu sünnituspuhkuse rahasid ja kas ka kuidagi emapalka? (Ma ausalt ei tea, palun mitte naerda, esimene laps ka).

Variant 2:
Maksan antud koolituse ise kahasse praeguse tööandjaga. Kas selle kolmekuulise koolituse ajal peab tööandja maksma mulle töölepingus ette nähtud töötasu (keskmist töötasu)?

Siis oleks summa summarum isegi kasulikum pigem ilmselt 2. variant ja jääks ära samuti ka sekeldused Töötukassa ja nende igasuguste avaldustega.

Suured tänud asjalike ja sisukate vastuste eest juba ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 00:17; 18.12 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehel saab olla siis, kui sul on kehtiv tööleping. Kui oled töötuba arvel, siis pole ju põhjust haigekassalt hüvitist saada – nemad hüvitavad saamata jäänud töötasu.
Rasedus- ja sünnituspuhkuse eest makstavat hüvitist saab siis, kui sul on tööleping, sest see on hüvitis saamata jäänud töise tulu eest. Töötuna pole alust seda saada ju.

VHd see ei muuda, seda saad taotleda ka töötuna ja sel juhul makstakse lapse sünnist, kuni tema 18k saamiseni.

Ma ei saa aru, kas sa enda arust peaksid omal soovil töölt lahkuma, et saada tasuta koolitust? Ja pärast teete uuesti töölepingu? Aga kui tööandja siis meelt muudab? Ei tundu ok ega sulle kasulik.

Kui on selline koolitus, mis ei võimalda tööd teha samal ajal, aga see on hädavajalik sulle, siis loogiline oleks, er tööandja ikka töötasu ka maksab ja peaks selline nõusolek olema. Rohkem kahjuks ei oska kommenteerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei saa olla Töötukassas arvel ja samal ajal (üks kõik millisel) haiguslehel! Haiguslehte, hoolduslehte, sünnituslehte (nn dekreedilehte) ja hüvitisi Haigekassalt saab ainult siis, kui sul on kehtiv tööleping, töötu ei saa.

Samuti ei saa töötu jääda rsp-le(dekreeti) ega maksta sünnitushüvitist (dekreediraha) vaid saab VH lapse sünnist tema 18k saamiseni. Töötaja rsp + VH on kokku 575p e 19k.

Ise töölt lahkumine on ülimalt libe tee- jääd ilma koondamishüvitisest, ei saa töötuskindlustushüvitist (ainult töötutoetust) ja pole ka mingit garantiid, et Töötukassa sind sellele koolitusele üldse saadab. Otsustab ikka konsultant, et kas sul on seda koolitust vaja, kas rasedana sind õldse koolitada nii pikalt, v-o on kohad täis töötuid, kes on kauem tööd otsinud jne.

Kindlasti ei ole normaalne Töötukassa silmis ka see, kui kinnitate, et tööandja, kelle juurest just ise vabatahtlikult lahkusid, ta ootab sind tagasi koolitatuna jne.

Pigem ikka ise koolitusele registreeruda ja tööandjaga kokku leppida, kas suudad koolituda+pisut töötada samaaegselt või (kui tervis nõuab) oled ka haiguslehel (NB! kui olla haiguslehel “üleviimine kergemale tööle” ja sel ajal pisutki töötada, saad Haigekassalt lisa tööandja makstavale nii, et KOKKU 100% eelmise aasta keskmisest, kui mitte töötada siis 70%).
Jah, kui tööandja saadab koolitusele, maksab (vähemalt teatud arvu koolituse päevi) keskmist palka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalagatajal on üldse haigekass aja töötukassa omavahel segi. Kui sa oled viimaseid kuid lapseootel, siis tõenäosus, et töötukassa sulle üldse koolitust võimaldab, on suht väike – nende koolituste eesmärk on ju, et sa leiaksid endale võimalikult ruttu uue töö oma uute paremate oskustega, mitte aga et istud 1,5-3 aastat pärast seda kodus ja siis tahad uuetsi koolitustele, sest teadmised-oskused on vananenud.

Miks üldse seda koolitust sulle endale vaja on, oled selle läbi mõelnud? Kas ei plaani LHP-le jääda, et koolitusest ka mingi kasu on? Sest kui sa plaanid LHP-le jääda, siis sulle ei ole ju päriselt ka sellest mingit kasu praegu.

Nii et võta rahulikult, ma arvan, et tööandja üritab sind petta töösuhet lõpetama omal algatusel või poolte kokkuleppel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud asjalike ja põhjalike vastuste eest!
Jään tööle ja püüan pigem seda varianti,et tööandjaga kahasse tasume koolituse kulud. Olen alles raseduse alguses, et tööandja ei tea veel, ja vara ka veel teavitada. Seega planeerin siin alles, kuidas asju korraldada. Antud koolitus mööda külgi maha ei jookseks ka siis, kui nüüd kohe koduseks jääksin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 00:17; 18.12 15:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedusaegne haigusleht