Esileht Lapse ootamine Rasedusaegne kaalutõus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rasedusaegne kaalutõus

Postitas:
Kägu

Tere

Olen esimest korda rase ning mul siuke imelik küsimus. Kui kaalu juurde tuleb, kas see on läinud teil pekiks kõhule, kintsudele jms või on see pigem läinud nö lapsele ja ise ei tunne ennast nii vastikult pekisena?
Mul saab homme 9 nädalat, olen mingi 2kg juurde võtnud, aga tunnen ennast niiiii pekisena, nagu olekski lihtsalt paksuks söönud ennast. Meeletud sangad ja kõht ja kintsud paksuks läinud.vanad riided on kitsaks jäämas, pean kogu gsrderoobi välja vahetama. Olen kuulnud,kui on öeldud et rasedusaegne kaalutõus on teistmoodi, mitte selline nagu oleks ennast lihtsalt paksuks söönud vaid palju läheb lapsele ja ise ennast selle võrra suuremana (pekisemana) ei tunne, ainult kõht kasvab/puhitub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui mina rasedana juurde võtsin, siis olin ikka väga pekine, igalt poolt, ka näost, nutsin peegli ees. Aga tühja kõhuga jälle iiveldas ja oli halb olla. Peale sünnitust võtsin aastaga kaalust alla ja rohkemgi veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Mul täpselt sama teema, kõht pidevalt tühi ja kui ei söö on niii halb olla, ei suuda magama minna tühja kõhuga jne.. Tore et ma pole siis ainuke,kes end nii halvasti tunneb 😀 loodan, et kaal taastub peale sünnitust. Kardan kõige rohkem, etpärast nii raske alla võtta

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 13 nädalat rase ja kilosid on juba 3 juurde kogunenud. Alguses muretsesin ka selle pärast väga palju, et äkki lähen liiga ruttu liiga paksuks. Minul samuti hakkas halb siis, kui olin paar tundi söömata.
Nüüdseks enesetunne palju parem ja püüan rohkem jälgida, mida söön.
Ma arvan, et stressamine kaalu pärast teeb asja ainult halvemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll läheb pärast kaal alla tagasi! Ma sama läbi teinud ja tean😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on täita ok, sest organism varubki rasva. Ise olen 21nädalal ja juurde võtnud küll ca 1kg, aga kuna muidu olen võrdlemisi lihastes, siis juba pmst alguses tundsin kuidas lihas kaob ja rasv tuleb asemele.. et ikka väga pehme on olla. Eriti kõhuosas mul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 26ndl ja juures 3.5kg, mida ei ole palju. Teoreetiliselt on ilmselt kõik kõhtu kogunenud, aga “paks on olla” ikkagi… :/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik on normaalne, ära muretse. Ei suurene ainult kõht, vaid kogu keha kogub rasvavaru. Rinnad suurenevad. Organismi koguneb vett, näiteks võid märgata, et sokid jätavad rante. Ka see vesi tekitab koheva tunde. Ma olen 17n võtnud juurde 5kg, neist 3kg tulid juba 9. nädalaks. Eelmiste rasedustega tuli 15-17kg kokku ja enamus läks kiirelt iseenesest maha, 3kg jäi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul lõpp käes ja 20 kg juures – igale poole on ühtlaselt tulnud. Kaalu hakkas mul juurde tulema kuskil 11-12 nädalal. Samas peale vaadates ei mõista, kus need kilod ometi on:) number tundub hullem kui peeglist nähtu. Kui ikka on isud, siis söö, kindlasti ära nälgi. Minul olid meeletud isud kuskil 16 nädal ja edasi.. 🙄😀

Please wait...
Postitas:
ValgeTiiger30

Mul ka esimestel nädalatel oli metsik isu,koguaeg oli tunne nagu oleks näljas,kuigi just mönda aega tagasi sai söödud.Tühja köhuga ajas aga iiveldama ja siis ikka midagi jälle näksisid.Praeguseks nädalaid 28,hundiisu on taandunud ja niimoodi pekiseks pole läinud.Kilosid on praeguseks juurde tulnud 20,veidi juurde tulnud vast reitele ja pepule,aga eelmise rasedusega sai köik kilod ilusti maha ja polnud probleemi oma vana kaal jälle tagasi saada:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese rasedusega võtsin juurde 38 kilo ja olin üleni ümmargune. Kintsud, käed, nägu ja kõht. Ainuke tissid ei läinud suuremaks. Haiglasse jäi 4 kilo ja alla võtsin alles 3 aastat hiljem toitumiskava ja trenniga.
Teise rasedusega võtsin juurde 11.5 kilo ja ma ei saanud kuni lõpuni aru kuhu need kilod läksid. Kõht oli väga väike, rinnad ei paisunud, kintsudesse ei läinud ka näost ka ümaramaks ei läinud. Kui inimesed ei oleks teadnud, et ma rase oleks arvanud, et sõin endale kõhu ette veits.
Haiglasse jäi 8 kilo ja 3 nädalat hiljem olin juba – 1.5 kilo kergem kui rasedaks jäädes. Laps ei olnud tohutult suur, vett oli vähe, platsenta normaalsetes mõõtudes, paistes ei olnud.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Lapse ootamine Rasedusaegne kaalutõus