Esileht Lapse ootamine Rasedusaegne kaalutõus

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Rasedusaegne kaalutõus

Postitas:

Kuidas sellega ikkagi on, millest need kilod tulevad? Siit-sealt lugedes on jäänud mulje, et eelkõige raseda naise söögiisu kasvust, mitte niivõrd otseselt beebi ja platsenta kasvust.
Kes on varem rasedad olnud, palun jagage kogemusi. Ja kas pigem hakkavad kilod kogunema kolmandal trimestril?
Mul endal on 24. nädal ja juures 1,5 kg alles, aga mul on kuidagi eriti tugev söögiisu langus ja kohe kui õhtuti natuke rohkem söön, on öösel raske olla, seega pigem sööngi palju vähem. Lisaks käin igal õhtul pikkadel jalutuskäikudel. Samas oli mul enne rasedust juba 6 lisakilo ees, et mõtlen, et ju see kompenseerib kalorite vajaduse.
Ämmaemand viimati kommenteeris, et ega kõik ei peagi eriti juurde võtma.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 17:43; 07.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel 36+5 ja võin enda kogemusest küll öelda, et kolmandal trimestril hakkab kaal kõige enam kasvama, hetkel juures 8 kg algkaaluga võrreldes. Ma olen endale kuskilt sellise info salvestanud:

Millest koosneb rasedusaegne kaalutõus?
Beebi: u 3.5 kg
Emakas: u 1 kg
Platsenta: u 0.5 kg
Lootevesi: u 1 kg
Suurenenud rinnad: u 1 kg
Suurenenud verekogus: u 1.5 kg
Suurenenud vedelikukogus kehas: u 1.5 kg
Rinnaga toitmise ajaks talletatud rasv: u 1 – 5 kg
Kokku: 11-15 kg

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 4 kilo ainult juurde, olin enne rasedust normaalkaalus. Teisega võtsin 5 kilo juurde ja siis tuli lõpus rohkem juurde, esimese ajal võtsin lõpupoole vahepeal allagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigi kolme rasedusega võtnud palju juurde. Alguses umbes 20-25 nädalani ei ole midagi tulnud ja siis edasi kilo nädalas. Kokku esimesega 18, teisega 20 ja kolmandaga ilmselt 25 ligi tuleb lõpuks. Lapsed olnud 4+kg. Kaal läinud paari kuuga maha. Diabeeti ei ole. Ilmselt minu eripära, algkaal olnud pigem normaalkaalu alumises otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

32ndl ja hetkel on juures 6kg. Eelmisel korral tuli kokku nii palju, aga hetkel on veel palju minna ka. Loodaks alla 10kg jääda siiski. Algkaal pigem normaalkaalu ülemises otsas. Eelmisel korral lahkusin haiglast kergemana kui enne rasedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sellest saa põhjapanevaid järeldusi teha, aga olen tähele pannud, et minu kuu FB grupis on suurima kaalutõusuga just need, kes juurde kirjutavad, et söövad iga päev jäätist ja saiakesi ning isu on meeletult kasvanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 17:43; 07.07 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sellest saa põhjapanevaid järeldusi teha, aga olen tähele pannud, et minu kuu FB grupis on suurima kaalutõusuga just need, kes juurde kirjutavad, et söövad iga päev jäätist ja saiakesi ning isu on meeletult kasvanud.

Meie grupis tegelikult võib sama täheldada. Oleme kõik kuskil 20+ nädalatel ja päris paljudel juures üle 10 kilo. Räägivad, et isu väga suur ja just magusa peale. Ei tea kah, ise proovin magusast hoiduda ja palju liikuda (kui pistmine lubab).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 09:50; 08.07 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sellest saa põhjapanevaid järeldusi teha, aga olen tähele pannud, et minu kuu FB grupis on suurima kaalutõusuga just need, kes juurde kirjutavad, et söövad iga päev jäätist ja saiakesi ning isu on meeletult kasvanud.

Meie grupis tegelikult võib sama täheldada. Oleme kõik kuskil 20+ nädalatel ja päris paljudel juures üle 10 kilo. Räägivad, et isu väga suur ja just magusa peale. Ei tea kah, ise proovin magusast hoiduda ja palju liikuda (kui pistmine lubab).

Sellest saab ikka väga põhjapanevaid järeldusi teha, sest kaalutõus on ju otseselt toitumisega seotud. Laps, emakas, lootevesi jms ei erine naiseti väga palju, kõik ülejaanu on juba puhtalt toitumisharjumustest. Võtsin ka viimasega 18-20kg juurde, sõin iga päev jäätist ja muud magusat. Seekord väga paha ei ole, aga magusat ei suuda süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 14:27; 07.07 22:00; 08.07 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sellest saa põhjapanevaid järeldusi teha, aga olen tähele pannud, et minu kuu FB grupis on suurima kaalutõusuga just need, kes juurde kirjutavad, et söövad iga päev jäätist ja saiakesi ning isu on meeletult kasvanud.

Meie grupis tegelikult võib sama täheldada. Oleme kõik kuskil 20+ nädalatel ja päris paljudel juures üle 10 kilo. Räägivad, et isu väga suur ja just magusa peale. Ei tea kah, ise proovin magusast hoiduda ja palju liikuda (kui pistmine lubab).

Sellest saab ikka väga põhjapanevaid järeldusi teha, sest kaalutõus on ju otseselt toitumisega seotud. Laps, emakas, lootevesi jms ei erine naiseti väga palju, kõik ülejaanu on juba puhtalt toitumisharjumustest. Võtsin ka viimasega 18-20kg juurde, sõin iga päev jäätist ja muud magusat. Seekord väga paha ei ole, aga magusat ei suuda süüa.

Nii, mina sõin esimese rasedusega väga-väga palju magusat, iga päev sõin pool väiksemat kooki (teate ju küll neid poes müüdavaid plastkarpides kooke) ja veel muudki lisaks. Algkaal oli normkaalu keskel ja juurde võtsin 15,5 kg. Laps oli 3,8 kg. Teise rasedusega magusaisu polnud, muidu toitumist ei piiranud kuidagi. Algkaal sama, mis esimene kord, lisandus 9 kg, laps 4,5 kg. Kolmandaga oli algkaal natuke suurem, aga normi piires. Toitusin tavapäraselt, dieeti just ei pidanud, aga millegagi ei liialdanud ka. Ja juurde võtsin 14 kg, laps jälle üle 4 kg.
Mis järeldusi me sellest teha saame?
Algkaal on taastunud iga kord umbes sama kiiresti (ca poole aastaga).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 20:47; 08.07 10:33; 08.07 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sellest saa põhjapanevaid järeldusi teha, aga olen tähele pannud, et minu kuu FB grupis on suurima kaalutõusuga just need, kes juurde kirjutavad, et söövad iga päev jäätist ja saiakesi ning isu on meeletult kasvanud.

Meie grupis tegelikult võib sama täheldada. Oleme kõik kuskil 20+ nädalatel ja päris paljudel juures üle 10 kilo. Räägivad, et isu väga suur ja just magusa peale. Ei tea kah, ise proovin magusast hoiduda ja palju liikuda (kui pistmine lubab).

Sellest saab ikka väga põhjapanevaid järeldusi teha, sest kaalutõus on ju otseselt toitumisega seotud. Laps, emakas, lootevesi jms ei erine naiseti väga palju, kõik ülejaanu on juba puhtalt toitumisharjumustest. Võtsin ka viimasega 18-20kg juurde, sõin iga päev jäätist ja muud magusat. Seekord väga paha ei ole, aga magusat ei suuda süüa.

Nii, mina sõin esimese rasedusega väga-väga palju magusat, iga päev sõin pool väiksemat kooki (teate ju küll neid poes müüdavaid plastkarpides kooke) ja veel muudki lisaks. Algkaal oli normkaalu keskel ja juurde võtsin 15,5 kg. Laps oli 3,8 kg. Teise rasedusega magusaisu polnud, muidu toitumist ei piiranud kuidagi. Algkaal sama, mis esimene kord, lisandus 9 kg, laps 4,5 kg. Kolmandaga oli algkaal natuke suurem, aga normi piires. Toitusin tavapäraselt, dieeti just ei pidanud, aga millegagi ei liialdanud ka. Ja juurde võtsin 14 kg, laps jälle üle 4 kg.

Mis järeldusi me sellest teha saame?

Algkaal on taastunud iga kord umbes sama kiiresti (ca poole aastaga).

Täpselt sama järelduse saamegi teha, et väga palju oleneb toitumisest, aga ka liikumisest, millest sa pole midagi rääkinud. Või sa tahad väita, et naised, kes on 20nda nädala paiku võtnud juurde 10 kg ja söövad iga päev jäätist jm magusat ja muidu palju, on palju juurde võtnud mingil muul põhjusel? Mõnel on loomulikult head geenid ja võivad süüa kõike ilma kaalutõusuta, nii nagu mitterasedate puhulgi, aga kui sa ikka tohutult sööd ja juurde võtad, siis seal on ka otsene seos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 14:27; 07.07 22:00; 08.07 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 24 nädalat ja juba +10kg!!! See on päris kohutav, endal on raske olla, aga kuidagi tõusu pidurdada ka ei oska (tervislikult, st ilma et hakkaks lausa näljutama). Toitun samamoodi nagu enne rasedust, v.a. et maiustusi söön kordades vähem. Magusaid jooke ei joonud enne ega joo nüüd ning arbuusi ja viimamarju ega küpsetisi koju ei too kunagi. Tegu on 3. rasedusega ja kuigi ka eelmistel kordadel võtsin juurde 18kg ja 15kg, siis suurem tõus oli alles lõpus. Kärsolevat rasedust alustasin 5kg kõrgemalt kaalult kui esimest, ehkki olin vee normaalkaalu sees. Hakkasin sammulugejat taskus kandma ja 10000 tuleb koduste askeldustega ja lastega tegeledes üsna iseenesest täis. Olen täieati nõutu. Tuleval nädalal on äe visiit, eks näis mida tema oskab soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 32+ nädal ja praegu juures kuskil 6-6,5kg. Esimene laps, kõht pole ka väga suur.. EPK on igal mõõtmisel normis ja ümbermõõt on algusest kuni 30nda nädalani kasvanud 8cm.
Sooviksin täiega, et üle 10kg ei läheks, natuke on ka ülekaalu, niiet 10kg oleks ideaamne. Samas magusat söön küll, üritan piirduda pigem marjade ja puuviljade valikuga. Joogina meeldib õnneks tavaline puhas vesi, mulliga limpse joon harva ja need tekitavad pigem gaase.
Hetkel on natuke hakanud kimbutama iiveldustunne, niiet see on aidanud piirata söömist ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul praeguseks nädalaid 34 ja tunnen end nagu töeline maakera.Söögiisudega on kuidas on,pole endale otseselt iiranguid pannud,ainult vahepeal,kui magusaisu hakkas hulluks ajama,proovisin siis igasugu maiustused ja magusa asendada millegi magusaga.Jäätist ja saiakesi otseselt ei muginud,aga palju läks Snickerseid,no neid nöuti ikka palju:D
Enamasti isutas niimoodi pooleks,veidi magusat ja soolast korraga.Praeguseks on kaal 86 kg,seega juurde vöetud +20 kg,aga liigun ikka ringi,käin palju jalutamas aga väsin ka kiiremini,iga liigutus on juba vötmas vöhmale.Isegi telefoniga rääkides on vahel tunne,et öhku pole enam.Paistetust ei ole,seda tekkis vaid paar korda,kui sai päev otsa jalgadel oldud aga muidu ei ole.
Ämmakas on muidu rahul,aga ilmutas muret EPK pärast,mis pidid normidest suurem olema,seega saatis mu uh,kus siis vaatavad,kui suur laps on.
Jookidest jätsin ära masinakohvi ja hommikuti on vaid 1 tass 3in1 Latte,palavate ilmadega eelistasin seda AURA vett vöi tavalist vitamiinidega mahla.
IIveldama ei aja aga vahel ajab körvetised üles,siis selline vastik tunne,seega väldin liiga palju söömist ja proovin rohkem näksida midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mida halba on marjades? Ise söön vaarikaid ja mustikaid täiesti puhtalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 09:50; 08.07 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

liikumisest, millest sa pole midagi rääkinud.

Liikusin viimase raseduse ajal väga-väga palju, töö oli kah rohkem püsti ja ringi liikumisega. Esimese kahe raseduse ajal pigem ei liikunud palju.

Või sa tahad väita, et naised, kes on 20nda nädala paiku võtnud juurde 10 kg ja söövad iga päev jäätist jm magusat ja muidu palju, on palju juurde võtnud mingil muul põhjusel?

Selle aja peale võib juba tursetest lisa-kaalutõus olla (mu õel oli näiteks) ja lisaks toitumisele mängib suurt rolli geneetika. Mina sõin esimese rasedusega nii palju magusat, et mõni teine oleks tõesti 30 kg juurde võtnud (võibolla ka ilma raseduseta). Ma ei soovita tegelikult selliseid magusakoguseid süüa ei rasedatel ega mitterasedatel, aga siis oli mu tähelepanu lõputööl ja viimastel eksamitel ning andsin isudele järgi. Seda enam on minu jaoks huvitav, et kolmanda rasedusega pea sama palju juurde võtsin. Eks ka rasedused ole erinevad. Mul on ka isud totaalselt erinevad olnud, kõik lapsed samast soost, muide.

Raseduseaegne normaalne kaaluiive normaalkaalus naisel on 10-15 kg ja see ei tule ühtlaselt raseduse ajal, vaid esimesel trimestril tuleb tavaliselt pisut ning viimasel kuul tavaliselt ka enam palju ei lisandu (kui just turseid ei teki). Vahepealsel ajal teeb nii tita kõhus kui ka ema kaal kasvuspurte.

Kui toitumine on tervislik ja kaaluiive normi piires või selle lähedal, ei peaks küll kaalu pärast muretsema.
Marju võib süüa, ka viinamarju, kui veresuhkruga pole probleeme. Kui veresuhkur kõrge, siis ei maksa viinamarju süüa ja ka teiste suhkrurikaste marjade/puuviljadega peaks piiri pidama, nagu ka muude kiirelt imenduvate suhkrute rikkaid toite. Aga täpsemad juhised annab ämmaemand/arst/diabeediõde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 20:47; 08.07 10:33; 08.07 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

liikumisest, millest sa pole midagi rääkinud.

Liikusin viimase raseduse ajal väga-väga palju, töö oli kah rohkem püsti ja ringi liikumisega. Esimese kahe raseduse ajal pigem ei liikunud palju.

Või sa tahad väita, et naised, kes on 20nda nädala paiku võtnud juurde 10 kg ja söövad iga päev jäätist jm magusat ja muidu palju, on palju juurde võtnud mingil muul põhjusel?

Selle aja peale võib juba tursetest lisa-kaalutõus olla (mu õel oli näiteks) ja lisaks toitumisele mängib suurt rolli geneetika. Mina sõin esimese rasedusega nii palju magusat, et mõni teine oleks tõesti 30 kg juurde võtnud (võibolla ka ilma raseduseta). Ma ei soovita tegelikult selliseid magusakoguseid süüa ei rasedatel ega mitterasedatel, aga siis oli mu tähelepanu lõputööl ja viimastel eksamitel ning andsin isudele järgi. Seda enam on minu jaoks huvitav, et kolmanda rasedusega pea sama palju juurde võtsin. Eks ka rasedused ole erinevad. Mul on ka isud totaalselt erinevad olnud, kõik lapsed samast soost, muide.

Raseduseaegne normaalne kaaluiive normaalkaalus naisel on 10-15 kg ja see ei tule ühtlaselt raseduse ajal, vaid esimesel trimestril tuleb tavaliselt pisut ning viimasel kuul tavaliselt ka enam palju ei lisandu (kui just turseid ei teki). Vahepealsel ajal teeb nii tita kõhus kui ka ema kaal kasvuspurte.

Kui toitumine on tervislik ja kaaluiive normi piires või selle lähedal, ei peaks küll kaalu pärast muretsema.

Marju võib süüa, ka viinamarju, kui veresuhkruga pole probleeme. Kui veresuhkur kõrge, siis ei maksa viinamarju süüa ja ka teiste suhkrurikaste marjade/puuviljadega peaks piiri pidama, nagu ka muude kiirelt imenduvate suhkrute rikkaid toite. Aga täpsemad juhised annab ämmaemand/arst/diabeediõde.

20-ndaks nädalaks tursete arvelt siiski päris 5 kg vms ei ole normaalne, siis on juba suur probleem. Samuti eiole selleks ajaks emakas 1 kg, laps 3.5 kg, lootevesi 1 kg jne. Enamus sellest on siiski üleliigne toit. Aga noh, ennegi siin neid imeinimesi olnud, kes toitusid ainult kapsalibledest ja jooksid 20 km päevas, aga lõpuks tuli 30 kg juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 14:27; 07.07 22:00; 08.07 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1)+25,5 kg sõin kõike, mille isu oli. Liikusin pigem enda arvates vähe. Laps kaalus 3074g
2) +30kg jälgisin mida sõin ja kuna sõin. Liikusin palju, käisin metsas veel seenil/marjul ja pikad jalutuskäigud. Lapse kaal 3156g
3)+21kg jälgisin mida ja kuna sõin. Liikusin pigem veidi vähem, sest 2 last tahtsid oma aega ja päris koguaeg ei tahtnud nad õues olla. Lapse kaal 2783g
4) +20kg jällegi jälgisin mida sõin ja kuna (toitumiskava nagu eelmistel kordadel) liikusin nii palju kui sain, üsna varakult olid pidevad toonused ja valud. Lõpus tuli vähema kui ööpäevaga juba +2 kg juurde, need pandi küll tursete alla aga siiski (ma ei tundnud ennast kuidagi “paistes” olevat). Lapse kaal 3400g

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin rasedusega juurde 22 kilogrammi, sõin kõike, mida tahtsin. Kuna esimesel trimestril olid probleemid määrimistega, siis pidin koheselt loobuma trennist, mis kindlasti mõjutas ka minu olukorda tugevalt. Teisel trimestril võtsin kõige rohkem juurde, suurem söögiisu oli ning ka siis veel ei julgenud ma väga hoogsalt igal pool liikuda. Kolmandal trimestril vist tuli nagu julgust juurde ja kindlustunnet, et rasedus on ikka kaugele jõudnud, liigutasin end siis kõige rohkem, käisin iga päev jalutamas jne.
Nüüdseks on laps 1k1n vana ning maha on läinud 13 kg, seega 9 kg veel minna raseduseelsesse seisu jõudmaks.
Järgmise rasedusega ikka nii väga ei sööks ja üritaksin rohkem piirata 😀
Laps sündis 3440gr ja kõik oli temaga korras, seega kõik need kilod tulid ikka mulle 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimase trimestri alguseks kaalub beebi üldiselt alla kilo. enamus kehakaalust lisandub tal viimase kolme kuu jooksul.beebi ligikaudne kaal nädalate kaupa

Google teadis öelda, et umbes 1 kg on laps kolmanda trimestri alguseks. Mõni üle selle, teine alla selle. Hinnangud kaalule varieeruvad samuti… aga ega see polegi eriti tähtis.
Sinu lingitud raseduskalendri 17. nädala juures oli kirjas, et selleks ajaks võib juures olla umbes 5 kg. Mul on hetkel juures peaaegu 2 kg ja ei kujuta küll ette, et kahe nädalaga 3 kilo võiks lisanduda. Minul lisanduvad need kilod + rohkemgi veel tõenäoliselt 20-28. nädala vahel. Laps küll jah veel kaaluiibesse palju ei panusta, aga imetamisvarud küll. Viimasel kuul tita kasvab hoolega, aga siis tassib ema iga hetk kaasas ämbri-kahe jagu lisakoormat ning ema ainevahetus näeb topeltvaeva, et beebit kõigega varustada ning jääkaineid väljutada – see viib ema kalorikulu üles ja minul näiteks pole siis enam midagi lisandunud. Eks näis, kuidas seekord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 20:47; 08.07 10:33; 08.07 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin 17 kg juurde esimese rasedusega, olin pisut alakaalus või normkaalu alumine ots. Sõin nagu loom raseduse viimased kuud. Tohutult magusat, ikka kg jäätist päevas jms. Poiss kaalus sündides 3,5 kg ja haiglasse jätsin 10 kg. Paar kg läks veel niisama ja 5 kg jäi siis külge võrreldes raseduseelse ajaga. Hetkel 20. nädal ja juures 4 kg. Söögiisu ja magusaisu seekord üldse ei ole… näis, mis III trimestril saab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese rasedusega võtsin juurde 24 kg. Sõin absoluutselt kõike mis tahtsin. Laps sündis 4.6 kg
Olin sel ajal normkaalus
Järgmise rasedusega olin tugevas ülekaalus. Juurde ei võtnud sadat grammigi, aga alla ka mitte. Laps sündis 3.8 kg. Sõin samuti absoluutselt kõike ja pigem rohkem kui vähem. Ainus mis tegin oli iga päev 5 km kõndi.
Nüüd 3ndat korda rase, hetkel kaalu lisandunud veel pole(on hoopis langenud 3 kg) , süüa saan kõike mis tahan ja pigem ebatervislikud isud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese rasedusega võtsin juurde 24 kg. Sõin absoluutselt kõike mis tahtsin. Laps sündis 4.6 kg

Olin sel ajal normkaalus

Järgmise rasedusega olin tugevas ülekaalus. Juurde ei võtnud sadat grammigi, aga alla ka mitte. Laps sündis 3.8 kg. Sõin samuti absoluutselt kõike ja pigem rohkem kui vähem. Ainus mis tegin oli iga päev 5 km kõndi.

Nüüd 3ndat korda rase, hetkel kaalu lisandunud veel pole(on hoopis langenud 3 kg) , süüa saan kõike mis tahan ja pigem ebatervislikud isud.

Mul praeguseks 37+ nädalat,kaalu juurde tulnud +23 kg,samamoodi söin terve raseduse aja köike mille järgi isu oli.Tulemas tüdruk,kuid suurema osa ajast söönud ikka soolast,magusat väga vähe,käin ka palju jalutamas,aga kaal ikka töuseb.Praeguseks ei teagi,kui suur tuleb,järgmine nädal viimane uh,seal pidid siis täpsemalt möötma ja selgeks tegema.
Kuigi tavaliselt pole üldse rämpstoidufänn,aga viimasetel kuudel ikka isutab metsikult kröpsude ja popkorni järgi.Ja need vöivad ka olla ainult soola vöi vöimaitselised.Limonaade ja karastusjooke tarbin vähe,pigem vett vöi mahla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on koguaeg coca cola isu. Millal teil kaal kõige rohkem tõusma hakkas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusaegne kaalutõus