Esileht Lapse ootamine Rasedusaegnediabeet

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Rasedusaegnediabeet

Postitas:
Kägu

Rasedusaegnediabeet.

Kas kellegil on ka nii olnud, et on saanud diagnoosi, et tal on rasedusaegnediabeet, aga reaalsuses on kõik näidud korras? Olen proovinud igasuguste erinevate söökidega, küll tervslike ja ebatervslike, magusate ja soolastega, kordagi pole tulemus üle lubatud normi olnud. Kas see tähendab, et võin ka edaspidi siiski kõike süüa? Või võib seda esineda ka niiöelda peidetud kujul, et veresuhkur on küll normis, kuid tegelikkuses on tital kõhus halb ja paha? Ega ma eriti ei söö mingeid burkse või pitsasid, pigem isutab just magus.

Tänud kõikidele vastajatele

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sul siis diabeet diagnoositi, kui kõik näidud korras?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad kirjutavadki igaühele neid diagnoose

Noh, mõtle loogiliselt- konsultatsioonide tasu, glükomeetri renditasu, testribad, nõelad, tabletid, süstid…Savi see stress, mida selline jama rasedale naisele tekitab. Peaasi, et raha liigub ????

Minu GTT tulemused olid 4,4/6,8/5,8. Ja siis järgmine päev sain kõne diabeediõelt, et pean hakkama enne ja pärast sööki näite kirja panema, sest olen ülekaaluline. No vahi nalja. Saatsin ta viisakalt kuu peale ja pole kordagi midagi mõõtnud ega stressanud. Eelmine rasedus olin samuti ülekaalus ja mingit diabeeti ei tekkinud. Kaal pole 30+ nädala jooksul grammigi tõusnud ja laps vastas ultrahelis täpselt tähtajale, ennustatav sünnikaal 3500g

+3
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Diagnoositi seetõttu, et gtt testil oli viimane näit 0,1 kõrgem kui lubatud norm. Oksendasin sellel ajal kogu aeg ja mitte midagi sees ei püsinud, sp mõtlen, et ehk ka see kuidagi mõjutas testi tulemust?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad kirjutavadki igaühele neid diagnoose

Noh, mõtle loogiliselt- konsultatsioonide tasu, glükomeetri renditasu, testribad, nõelad, tabletid, süstid…Savi see stress, mida selline jama rasedale naisele tekitab. Peaasi, et raha liigub ????

Glükomeetri eest küll renditasu pole. See on tasuta. Samuti on testribad ja nõelad väga suure soodustusega. Päris küüniline arvata, et seda raha pärast kuidagi tehakse. Seda diagnoositakse rohkem, kuna parem karta kui kahetseda – sünnitusel komplikatsioone või beebil tervisehädasid Kui kõik korras, siis ju hästi. Mina endale siis ikka lubasin magusat, kui isutas. Olid ka näidud korras.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti on testribad ja nõelad väga suure soodustusega. Päris küüniline arvata, et seda raha pärast kuidagi tehakse.

Rahaahnusest ei oska ma midagi arvata, et kas juhindutakse sellest või mitte, aga sina otse ei maksagi, see raha võetakse haigekassast ja läheb teenuseosutajale jne. Mõndasi nendest arvetest saad digiloost vaadata ka. Samamoodi need retseptiravimid, kus sina apteegis 90% alla saad jne – tegelt ei ole tasuta midagi, kusagilt läheb see täishind ka ikkagi – ja mitte haiglate taskust 🙂

Aga konspiratsiooni ma selles siiski näha ei tahaks.

Toitumisega saab raseduse ajal oma tervist väga fantastiliselt parandada – kui tulebki mõnikord väike cheat-day, mis seal ikka.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust küll on vastus su küsimusele see et jah, seni kuni mõõdad hommikul ja 1.5h pärast sööki normaalse näidu, võid sa neid toite süüa. Jätka igaks juhuks regulaarselt veresuhkru kontrolli.

Ning loogish, et võimalusel asenda üks saiakestepäev (vmt) maasikate-pirnide-mango päevaga näiteks – lapsele ka tavaolukorras etem, nagu isegi tead.

Kui lapse kasv näib kontrollis liiga kiire, või su enda kaalutõus on natuke liiast, tasub samuti pigem rohkem diabeediku menüü järgi süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka rasedusdiabeet ja saadetud näidismenüüde ning soovituste peale vajus suu lahti – ma oleks totaalselt nälga jäänud. Magusaga olin natuke ettevaatlikum (sõin magusat siis, kui teadsin, et pärast järgneb mingi füüsiline aktiivsus) ja õhtul enne magamaminekut sõin kerge eine ning nii olidki 99% ajast näidud normis. Sõin kõike ja väga ei piiranud midagi. Diabeediõde ütles, et see on OK, kui näidud on korras.

Tasub ka teada, et raseduse edenedes võib rasedusdiabeedi korral veresuhkur rohkem ja kergemini normist välja minna (mul oli 2x ka liiga madal näit), nii et kui diagnoosi said, siis jälgi ikka lõpuni oma näite. Kui vaja, siis korrigeeri toitumist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad kirjutavadki igaühele neid diagnoose

Noh, mõtle loogiliselt- konsultatsioonide tasu, glükomeetri renditasu, testribad, nõelad, tabletid, süstid…Savi see stress, mida selline jama rasedale naisele tekitab. Peaasi, et raha liigub ????

Minu GTT tulemused olid 4,4/6,8/5,8. Ja siis järgmine päev sain kõne diabeediõelt, et pean hakkama enne ja pärast sööki näite kirja panema, sest olen ülekaaluline. No vahi nalja. Saatsin ta viisakalt kuu peale ja pole kordagi midagi mõõtnud ega stressanud. Eelmine rasedus olin samuti ülekaalus ja mingit diabeeti ei tekkinud. Kaal pole 30+ nädala jooksul grammigi tõusnud ja laps vastas ultrahelis täpselt tähtajale, ennustatav sünnikaal 3500g

Väga tore kui rasedusdiabeet välja ei arenenud, aga ignoreerida arstide soovitusi, et riske minimaseerida on täielik rumalus ja beebi tervise asjata ohtu panemine. Põhimõtteliselt mängisid beebi tervisega vene ruletti. Väga isekas. Tavaliselt emad soovivad ikka parimat oma beebidele, mitte ei pane enda mugavust esikohale.

Ülekaalulistel on suhteliselt tüüpiline otsida misiganes vabandusi ja süüdistada teisi (vandenõu, tahavad raha teenida jne) kui, et võtaks ise kätte ja ajaks ennast vormi ning oleks tervislik iseenda ja oma beebi jaoks. Aga ei, oma laiskus on olulisem kui enda ja beebi tervis. Kui arstide tõde ei sobi, siis on arstid süüdi valetamises ja ikka aetakse oma joru.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

 Ilmselgelt iga ema teeb oma beebi jaoks kõige paremat. Nt ma ei ole kordagi elus ülekaalus olnud ja praegu ka kaalutõus täiesti okei. Ja kui ma sööngi midagi uut või, mis pole tavapärane, siis kontrollingi üle, et mis veresuhkur näitab. Ja mu nõustaja ütles, et kui näidud on korras, siis ongi hästi, aga lihtsalt uute toitude söömisel kontrollingi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt iga ema teeb oma beebi jaoks kõige paremat. Nt ma ei ole kordagi elus ülekaalus olnud ja praegu ka kaalutõus täiesti okei. Ja kui ma sööngi midagi uut või, mis pole tavapärane, siis kontrollingi üle, et mis veresuhkur näitab. Ja mu nõustaja ütles, et kui näidud on korras, siis ongi hästi, aga lihtsalt uute toitude söömisel kontrollingi.

Minul võib ka sama toidu puhul näit totaalselt erinev olla – kord on korras, kord on üle 10 ja siis omakorda natuke üle normi ehk siis pisut alla 8. Ei oskagi öelda, millest see sõltub, kahjuks.

Mina pidin hakkama oma veresuhkrut ikka suht vara mõõtma, vahetult peale OSCAR uuringut. Alguses olid näidud ilusti normi piires olenemata sellest mida sõin, ainult mõnel üksikul korral pisut üle normi. Nüüdseks on nädalaid juba rohkem ja hommikuti kipuvad näidud olema üsna madalad (3 millegagi), peale hommikusööki normis, aga just pärastlõunased on kas natuke või päris palju üle normi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt iga ema teeb oma beebi jaoks kõige paremat. Nt ma ei ole kordagi elus ülekaalus olnud ja praegu ka kaalutõus täiesti okei. Ja kui ma sööngi midagi uut või, mis pole tavapärane, siis kontrollingi üle, et mis veresuhkur näitab. Ja mu nõustaja ütles, et kui näidud on korras, siis ongi hästi, aga lihtsalt uute toitude söömisel kontrollingi.

Minul võib ka sama toidu puhul näit totaalselt erinev olla – kord on korras, kord on üle 10 ja siis omakorda natuke üle normi ehk siis pisut alla 8. Ei oskagi öelda, millest see sõltub, kahjuks.

Mina pidin hakkama oma veresuhkrut ikka suht vara mõõtma, vahetult peale OSCAR uuringut. Alguses olid näidud ilusti normi piires olenemata sellest mida sõin, ainult mõnel üksikul korral pisut üle normi. Nüüdseks on nädalaid juba rohkem ja hommikuti kipuvad näidud olema üsna madalad (3 millegagi), peale hommikusööki normis, aga just pärastlõunased on kas natuke või päris palju üle normi.

Kui hommikul veresuhkur liiga madal (3 millegagi seda on), siis söö õhtul enne magama minekut kerge eine. Täisterajahust leiba näiteks ja jälgi, et hommikusöök liiga hilja peale ei jääks.

Veresuhkrut ja seda, kuidas mingi toidu söömise järel veresuhkur muutub, mõjutavad päris oluliselt füüsiline aktiivsus, stress, toidukordade vahe pikkus jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseda norm veresuhkur on 5.1

Kuidas saab natukd alla 8 olla normaalne? Või lausa 10.  Tita kõhus hakkab kohe jõudsalt kasvama kui veresuhkur emal kõrgeks läheb. Tekib oht enneaegseks sünnituseks jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikune võiks alla 5.3 olla (tühja kõhu oma), aga peale sööki on norm alla 7.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseda norm veresuhkur on 5.1

Kuidas saab natukd alla 8 olla normaalne? Või lausa 10. Tita kõhus hakkab kohe jõudsalt kasvama kui veresuhkur emal kõrgeks läheb. Tekib oht enneaegseks sünnituseks jne.

Hommikune tühja kõhu veresuhkur peab rasedal jääma alla 5.1, 1,5h peale sööki peab veresuhkrunäit olema 7.1 ja alla selle.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜK’is GTT tegijad, kas saatekiri testile peaks ka ePatsiendis näha olema või on nagu vereanalüüsiga, et otseselt saatekirja polegi? Ämmakaga leppisime mineku kuupäeva kokku, kuid ePatsiendis pole selle kohta midagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜK’is GTT tegijad, kas saatekiri testile peaks ka ePatsiendis näha olema või on nagu vereanalüüsiga, et otseselt saatekirja polegi? Ämmakaga leppisime mineku kuupäeva kokku, kuid ePatsiendis pole selle kohta midagi…

Ma just käisin TÜKis diabeedi testil. Epatsienti ei vaadanud, aga digilugu.ee oli küll saatekiri olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜK’is GTT tegijad, kas saatekiri testile peaks ka ePatsiendis näha olema või on nagu vereanalüüsiga, et otseselt saatekirja polegi? Ämmakaga leppisime mineku kuupäeva kokku, kuid ePatsiendis pole selle kohta midagi…

Ma just käisin TÜKis diabeedi testil. Epatsienti ei vaadanud, aga digilugu.ee oli küll saatekiri olemas.

Aitäh! Vaatasin nüüd digilukku ka ja seal on tõesti olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusaegnediabeet