Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeedi hommikused näidudnäidud

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rasedusdiabeedi hommikused näidudnäidud

Postitas:

Sain 20ndl rasedusdiabeedi diagnoosi sest esimene näit oli veidi paigast ära (5,2). Teised korras.

Sain glükomeetri ja olen nüüd teinud testipäevi. Peale sööki olevad näidud on kõik korras, alati i 6,1-6,3. Hommikused on täitsa pekkis. Aina suuremaks lähevad. Täna oli 6,4. Isegi peale sööki pole olnud nii kõrge! Muidu oli hommikune 5,1-5,4.

Ämmakani on veel aega aga olen ahastuses. Ma ei söönud eile grammigi magusat ja väga vähe süsivesikuid.

Kuidas olete saanud korda hommikuse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 11:53; 31.10 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hommikune näit oli alguse poole, kui glükomeetri sain, 5.4, 5.5, 5.6 ja nii. Vahepeal oli see ka lubatud normi piires. Mis ma siis tegin..Hakkasin katsetama, mida õhtul süüa. Ma söön ka nii, et kell 8, 12, 16 ja viimane kergem toit on kell 19. Ja olenevalt päevast on vahepalad ka 2x kella 11 ajal ja 14 ajal. Ma ikkagi suhteliselt pean jälgima teatud kogust söögikorra ajal palju söön süsivesikuid sisse. See on üsna oluline. Viimane toidukord peaks sisaldama vähe süsivesikuid, vähemalt mul ja hetkeseisuga on selleks 19 toidukorraks maitsestamata kreeka jogurt külmutatud mustikatega. Enne seda kella 16 ajal söön tavalise prae. Aga ütlen, et nii palju oleneb päevast ja muudest elulistest asjadest, sest ega mul siiani kõigub ja vahepeal on nats kõrgem, aga ainult nt kahe nädalase vahemiku juures kahel korral ja see pidi ok olema. Veel on katsetamisel ka see, et ehk peab 16 ajal süsivesikuid natukene allapoole tõmbama (hommikul ja lõunal luban kõige rohkem, nii 50-60g süsivesikuid), sest vahepeal viskas stabiilselt 4.9 hommikul. Väga oluline roll on ka unel. Kui halvasti magad, see mõjutab veresuhkrut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 12:41; 30.10 16:47; 30.10 20:38; 31.10 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka diagnoosi hommijuse näidu tõttu. Oli 5.3. Hakkasin siis regulaarselt mõõtma ja lõpuks avastasin, et minul mängib rolli, mis kell ma õhtul viimati söön. Õhtusöök oli tavaliselt 19 – 20.30 vahel. Kui siis hommikul mõõtsin, oli alati 5.4, 5.5.. Kui aga sõin veel väikse võileiva kell 22-23.30 ajal, oli hommikune näit 4.5-4.9. Mõnikord ka väikse õuna või mandariini (tean küll, kui suur patt see on). No ma ei saanud lõpuni aru, kuidas see niiviisi on, aga kuna toimis, olin rahul.

Hommikul mõõtsin umbes kella 8 ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, oleneb inimesest. Peab enda peal katsetama, mis toimib. Olen inglise keeles infot otsinud ja paljudele rasedatel diabeediga soovitataksegi vahetult enne magama minekut väike snäkk võtta. Kuna kui liiga pikk vahe tuleb ööga sisse, siis keha hakkab ise suhkrut tootma, et liiga madalale ei langeks ja sellest võibki ka hommikul kõrgem olla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 12:41; 30.10 16:47; 30.10 20:38; 31.10 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie diabeediõde normiks ütles? Mul ütles, et hommikune max 5,1-5.2 ja peale sööki (1,5 h peale söömist mõõtes) 7 max. Samuti hommikune on liiast- 5.6 -6.0. Isegi kui õhtune oli nt 5.7 on hommikul ikka 5.6 nt.

Mulle öeldi, et kohe peale ärkamist mitte mõõta, vaid pool tundi enne toimetada, aga sellegi poolest siis kõrged. Kui muu ei aita (söögi valik, söömise varasemale nihutamine), siis soovitas proovida õhtuseid jalutuskäike. Katsetan, ka seda eelnevat soovitust, et äkki väike snäkk enne magamaminekut hoopis vajalik.

Dr google ütles, et kui hommikune kõrgem, siis glükoos ladestub maksa. Aga soovitati ka õhtust füüsilist aktiivsust ja ikkagi magusa piiramist/vältimist õhtupoole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 20:29; 30.10 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vastab tõele, et glükomeeter näitab pigem rohkem kui veeniveri? Väike veaprotsent kindlasti ju. Ma ise ei võta esimest verd vaid kolm korda nö pühin enne ära tilga ja siis neljandake tilgale panen testriba peale. Korra katsetasin mõõtmisega, et esimene veri on justkui 0,2 võrra “magusam”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 20:29; 30.10 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on on ette nähtud, et hommikul kuni 5,3. Siis mõõdan 2h peale hommiku-, lõuna- ja õhtusööki ja siis võib olla kuni 6,7. Ja lisan ka, et olen täheldanud, et kohe peale ärkamist ei tasu mõõta, siis vist tekib organismil see reaktsioon, et ärkasid ja peab nüüd kähku energiat tekitama, et seega mõõta natukese aja möödumisel. Samas jälle katsetamise asi.

Mina näiteks ei või hetkel väga palju jalutamas käia tervislikel põhjustel ja peangi keskenduma toidule rohkem. Aga siis kui veel liikumist oli, siis ei täheldanud ka väga olulisi muutusi, et oleks hommikul parem seis.

Nüüd rääkides veenivere ja sõrmeotsa vere erinevusest, siis olen aru saanud, et praegu peaks enamus glükomeetrid nii head olema, et ei tohiks mingeid suuri kõikumisi veeni ja sõrmeotsa vere puhul olla. Samuti võin öelda, et proovi ka samal ajal erinevaid sõrmi, ka siis on tulemused erinevad.

Ja vett rohkem juua. Aitab üleliigsel suhkrul organismist väljuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 12:41; 30.10 16:47; 30.10 20:38; 31.10 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi just õhtul hiljem süüa midagi, osad rasesad söövad isegi öösel paar ampsu midagi ja see aitab veresuhkru normis hoida hommikuks. Mina just ei soovita erinevaid näppe mitu korda järjest torkida, sest tulemus tulebki erinev ja see ajab ainult rohkem segadusse, et mis see õige tulemus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja selgituseks, et ma ei ütlegi, et igakord torgi erinevaid sõrmi ja näidud erinevad. Pigem näide, et samamoodi nagu ütled, et veeniverest võetud erineb sõrmeotsa vere tulemusest, erineb tulemus ka erinevatest sõrmedest ja erinevatel aegadel ja päevadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 12:41; 30.10 16:47; 30.10 20:38; 31.10 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on antud juhised, et hommikune peale olema alla 5,1 ja 1,5-2h peale sööki alla 7. Need söögijärgsed on mul alati korras, ükskord peale kooki ja šokolaadi oli 6,9 aga kõrgem pole kunagi olnud.

Hommikused on 5,2jm. Püüan nüüd ka teha, et söön õhtul hilja veidi.

Eile mõõtsin enne magama minekut, siis oli 5,4.  Lähen magama kl 21 ajal ja ärkan 7 paiku. Äkki tõesti liiga pikk vahe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 11:53; 31.10 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju sööd õhtul midagi väga valet. Nt äädika-suhkru asjad on välistatud. Herned ja oad on välistatud. Pasta, tatar, riis, kartul jne on välistatud. Söö õhtuti proteiini ehk nt juustu, pähkleid, kodujuustu, liha. Nt teed kana salati (ilma igasuguste kastmeteta). Koguseid peab ka piirama ja kindlasti ei tohiks süüa hiljem kui kell 8. Muidugi sõltub, mis kell ärgata. Mina ärkan tavaliselt kell 10, seega võin hiljem ka süüa. Pärast õhtusööki võib proovida kas jalutama minna v mingit muud kehalist tegevust, sest ka see vähendab veresuhkurt kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeedi hommikused näidudnäidud