Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rasedusdiabeet

Postitas:

Ootan oma teist last ja nagu puuga pähe- gtt testil oli esimene näit veidi paigast ära. Ämmakas ütles, et järgmisel visiidil räägime sellest lähemalt aga mina nüüd olen paanikas ja mures.

Olen lugenud, et suurimaks ohuks on sünnitada suur laps kui veresuhkrut korda ei saa jne.

Kuidas teil reaalsed kogemused rasedusdiabeediga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 09:03; 26.10 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli ka esimene näit paigast ära, saadeti kohe edasi arstile (norm oli 5,1 minul oli 5,2). Pidin 4 korda päevas suhru näitu kontrollima, sõrmed olid nädalaga niigi valusad et hirm oli juba uue testimise ees. AGA kõik näidud olid iga kord korras. Vähemalt sain teada, mis toit minul suhkrutaset mõjutab, pigem oli näit isegi madal, kui kõrge.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka esimene näit lubatust kõrgem ehk siis 5,1, muud olid korras. Käisin nõustamisel, sain glükomeetri ja esimesel nädalal pidin mitu korda päevas suhkrut mõõtma ning toitumispäevikut pidama. Kõige ebamugavam mõõtmine oli tund peale hommikusööki, sest see oli täpselt tööle mineku aeg. Nii parkisin auto vahepeal ära, mõõtsin suhkru ja jätkasin teed.

Selle nädalaga selgus, et peale sööki suhkru näidud olid kõik ideaalsed ja korra v kaks nädala jooksul oli hommikune suhkur üle 5. Toitumises midagi muutma ei pidanud, edaspidi mõõtsin suhkrut just hommikuti mõnel korral nädalas. Vahepeal tuli teha ka terve päeva mõõtmisi, et siis ämmakale tulemus saata. Nii et korraks suurem kontroll ja edasi juba tavapäraselt.

Viimasel kuul tehti 2 UH-d lapse kaalu määramiseks, aga needki näitasid, et pigem on pisike laps.

Sünnitus kutsuti esile 40+6 ja laps kaalus 3300g.

Peale sünnitust tuli ka VS jälgida ja soovitati 2 kuu pärast lasta perearstil näitu kontrollida.

Ja peale sündi kontrolliti lapse VS näitu ka, eelmistel pole seda tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin kordusproovi andmas ja tulemus tuli nüüd 6,04 (eelmine kord oli 6,18, sest jõin hommikul klaasi vett) saatekirja vastusel oli referentsväärtuseks 3,9-6,1. Kas siis minu oma on normis või ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli teise rasedusega rasedusdiabeet, kahjuks toitumine eriti midagi ei muutnud, paistab, et mul ongi kõrgem veresuhkur. Enam-vähem normis sai hoitud, laps sündis õigeaegselt ja muidu polnud mingi megasuur, aga pea oli küll selline, et.. 😀 Jube punnitamine oli.

Kolmanda rasedusega kahjuks pidin juba lõpus ka insuliini süstima hakkama. Toitumine, enne magamaminekut jalutamine, miski ei muutnud asja. Kas ei söö midagi või kolm lõiku torti, ikka sama tulemus. Kuna emal avastati teise tüübi diabeet, arvan, et mul ka see kunagi kujuneb. Õnneks nüüd, kui viimase lapse sünnitusest möödas 3 aastat, on veresuhkur korras. Sul ei tarvitse midagi nii väga hullu olla, jääbki rasedusaegseks. See inimene, kes müüs neid diabeetikute vahendeid, kommenteeris mu esimese rasedusdiabeedi ajal, et rasedad ikka väga väikese näiduga juba pannakse mõõtma ja aina uuesti proove andma. Kolmas laps, kelle ajal insuliini süstisin, ei olnud ka liiga suur, kuigi ega ma söögiga tagasi ei hoidnud, no lihtsalt oli nälg kogu aeg. Ainult sünnitus toimus esilekutsumisega, sest lootevedelikku olevat väheks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin kordusproovi andmas ja tulemus tuli nüüd 6,04 (eelmine kord oli 6,18, sest jõin hommikul klaasi vett) saatekirja vastusel oli referentsväärtuseks 3,9-6,1. Kas siis minu oma on normis või ei?

Kui sa oled rase, siis on sul sellise näiduga rasedusdiabeet. Mitterasedatel on lubatud väärtused natuke teistsugused.

 

Mul on 2x rasedusdiabeet olnud, käesoleva rasedusega on siis see teine kord ja lapse suurust veel ei tea. Minule veresuhkru mõõtmine probleeme ei valmista, valus ei ole. Toitumine mõjutab mu veresuhkrut pisut-pisut (magusaga pean piiri, tükk šokolaadi ei tee üldiselt midagi veresuhkrule, terve tahvel aga küll), aga vähene uni ja stress täiesti arvestatavalt. Ja liikumine langetab veresuhkrut väga hoogsalt, isegi liiga madalale võib nii minna.
Esimene kord veresuhkrut otseselt ei jälginud (vahendeidki ei antud ega kästudki jälgida), aga magusaga pidasin piiri küll, ka banaani ja viinamarja ei söönud. Laps sündis tublisti üle 4 kg, aga sünnitus oli üsna kerge. Järgmise rasedusega oli veresuhkur ideaalne, aga laps ikka sama suur. Seega minul vist suured lapsed geneetilistel põhjustel…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mul oli 5,1 paastu oma. Teised näidud olid palju madalamad normist.</p>
 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 09:03; 26.10 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mul oli 5,1 paastu oma. Teised näidud olid palju madalamad normist.</p>

Sulle pannakse diagnoos ära, aga ma liialt ikkagi ei muretseks sellise näidu puhul. Saad hakata mõõtma, aga ilmselt on tegelikult ikka kõik ok 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul diagnoositi ka 5,1 näiduga rasedusdiabeet. Ja parem ongi, et kohe vaatluse alla võetakse. Siis endal ka kindlam tunne, et beebil kõhus kõik okei. Ja sünnijärgselt kontrollitakse beebi veresuhkrut mitu korda. Sellise näiduga tegin 2x nädalas kontrollpäevi, mil mõõtsin veresuhkrut. Mul tekkis isegi veidi hasart, et mis toidud tekitavad kõrgema näidu ja kuidas seda liigutades alla saada. 🙂 et 3 kartulit oli liiast,  aga 2 okei. Kui on kerge vorm, siis pole midagi hullu ja süstima ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! ???? Minul oli ka just KV UH ja ämmaemand helistas, et veresuhkur on natuke kõrge – 5,3. Reedel lähen diabeediõe juurde ja seal siis saab juba lähemalt teada kuidas edasi peaks tegutsema.

Katsun mitte üle mõelda ja külma närvi hoida.

Kats

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks korda diagnoositud rasedusaegne diabeet, mõlemal korral üks näit 0,1 suurem lubatust. Alguses oli väga raske end torkida, sest ma ei kannata kui teisedki verd võtavad mult, aga sellega harjus kiiresti. Toitumises midagi muutma ei pidanud, sõin ka aeg-ajalt magusat, ma ei leidnud ühtki toitu, mis suhkru kõrgeks oleks ajanud. Hommikused näidud olid 4,4-4,6 vahel, söögijärgsed alla 6 (6 oli kui tüki kooki lisaks söögile sõin). Laste veresuhkrud olid pärast sündi normis. Üks sündis tähtajal 3,6 kg ja teine 41+4 4 kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet