Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Rasedusdiabeet

Postitas:

Tere kõigile! 🙂

Tean, et sellest siin palju juttu olnud, aga ehk  on keegi targem ja oskab nõu anda.

Olen Pelgus arvel ja 11. nädalal verd andes oli veresuhkru näit 5.3. Sain kohe saatekirja diabeediõele ja olin siis nö jälgimise all. 20 nädal uurisin ämmakalt, et näidud on vahepeal üle normi ja et kuidas see last mõjutada võib ja et kas GTT ka mind saadetakse, sest diagnoosi mul veel ju ei ole. Seal sain teada, et diagnoosi sain automaatselt 11. nädalal kuna näit oli üle 5.1 ja et Pelgus hetkel GTT ei tehta.

Muretsen, et tavaliselt jäävad hommikused näidud 5,1-5,7 vahele, aga vahepeal näitab üks käsi ühte ja teine käsi hoopis teist näitu. Näiteks viimati oli hommikul ärgates paremal käel 5,1 ja vasakul  6,1. Arutasin seda ka diabeediõega, aga see pidavat normaalne olema, sest veri liigub. Samas loen, et rasedad saavad siin juba üle 5.4 näiduga insuliinisüstid peale, aga minuga pidi nö kõik korras olema, sest kaalu pole palju juurde tulnud (27ndl ja 7kg). Samas tean, et see kaal ei olegi kõige olulisem. Üks asi on ju see, et võib suur laps tulla, aga teine asi on ka need hilisemad komplikatsioonid (eluohtlikult madal veresuhkur lapsel jne).

Kardan ikkagi lapse pärast ja pole kindel kas see on normaalne, et GTT ei tehta ja mitte mingit ravi ei saa (peale dieetravi/toitumise jälgimise) või peakski õnnelik olema, et süstima ei pea? Loen foorumitest, et see pidigi selline uus popp haigus olema, mis kõigil diagnoositakse ja et seda ei peaks nii tõsiselt võtma, aga samas teeb ikka murelikuks küll. Mis teie arvate? Kellel on kokkupuuteid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 20:47; 30.01 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pead päevikut toitumise osas testpäevadel? Oled jälile saanud, mis näidu kõrgeks ajab (koguseliselt või aineliselt)?

Mul diagnoositi rasedusdiabeet ja see oli täiesti kontrollitav toidukoguste ja liikumisega. Kui hommikune näit paigast, püüa süüa enne uinumist mingi väike näks – liiga pikk vahe võib näidu üles lüüa.

Ja mõõtmise osas erinevus on normaalne. Kui kannatab, võid kasutada üht kätt ja näppe vahetada (aga sedagi ntks päev läbi ühest testida).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole täitsa rahulik, sul on praegu kõik väga hästi. Loodet hakkavad mõjutama palju kõrgemad veresuhkrud. Rasedusdiabeediga on nii, et sellega ollakse pigem rohkem kui vähem ettevaatlikud.

Diabeetik, kelle haigus avastati raseduse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka kohe diagnoosi. Ilma GTT testits,kuna hetkel seda ei tehta. Minul on samuti hommikul tühjakõhu oma kõrge aga  tuligi välja,et minu organism vajab veel väikest toidukogust õhtul ennem magamaminekut(kuskil 1 tund).

 

Mann

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain sama diagnoosi nagu sinagi, hommikuse vereproovi põhjal, ilma gtt testita. Ega see suhkru joomise test su hommikust tühja kõhu numbrit muuda, selles mõttes on diagnoos korrektne – hommikuti ju on näit üle normi.
Mulle ütles pelgu diabeediõde et kui 3 päeva järjest üle 5.4, siis ta kaalub insuliini lisamist. Sulle pole midagi sarnast öeldud?
Aga kuni sul enamus päevadel 5.1-5.3 on, oled veel paberite järgi dieediga kontrolli all. Kaasajal ongi need normid järjest madalamaks ajatud, osades riikides on veel 5.3 normi piires. Eks lapsele on kindlasti parem kui saame numbri võimalikult väikese hoitud, aga ümber ennast ei tee – mõnel on loomu poolest paar punkti kõrgem veresuhkur ja normi tuuakse järjest alla. Tartus pidid ainult väga suured naised insuliini peale saama, kuni normkaal ja normkaalutõus, seni ei kaalutagi seal insuliini. Nii et Pelgus on niigi karmim kord kui seal.
Ega ma kuidagi lohutada ei oskagi, olen samas paadis. Suht kõrini on sellest igahommikusest pabistamisest. Teen kõik õigesti ja 3 päeva järjest on number korras, 4ndal päeval enam mitte. Miks? Keegi ei tea, sest ma ausõna ei peta ja söön samu asju.

Kui suur sul laps 20nda nädala ultrahelis oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 21:59; 30.01 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ka rasedusdiabeet. Arst soovitas gi-dieeti. Veresuhkrut ei pidanud ise mõõtma, lihtsalt dieet. Aga no see oli 10 aastat tagasi ka. Kokku kaalu tuli juurde 9kg ja laps kaalus 3654g ise olin raseduse alguses normaal kaalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 23:32; 30.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle!

Tänud kõigile vastajatele. Täpsustan siis natuke.

Jah, pean toitumispäevikut. Algselt pidin 4 nädalat 4x päevas veresuhkurt mõõtma, aga kuna sain toitumise kontrolli alla ja suhkrud 5,1-5,4 vahele (väikeste mööndustega), siis edaspidi olen pidanud mõõtma 2x päevas. Diabeediõde ütles ka mulle, et kui 4 päeva järjest üle 5,4, et siis vaatame mis edasi saab.

Tean küll mis veresuhkru all hoiab- söön enam vähem tervislikult, aga tuleb muidugi ette ka patupäevi ning kõnnin igapäev pea 10k sammu täis.

Teebki murelikuks see, et ikkagi nagu ühest käest on üks näit, mis on üle lubatud piiri (nii 5,7) ja kui tean, et olen eelneval päeval korralik olnud siis huvi pärast olen kontrollinud ka teisest käest ja kõik on ideaalne, tavaliselt 5,1. Nüüd teen juba teadlikult paremast käest kontrolli, sest seal on veresuhkur madalam. Samas paneb muretsema, kas see on okei ja normaalne? Enamasti on need veresuhkru numbrid mul ikkaga 5,1-5,5 vahel.

Vb rumal küsimus jälle, aga võtsin digiloo lahti ja seal ma laspe suurust ei näe? Kus ma seda näha võiks? Mulle lihtsalt öeldi, et vastab normidele ja tähtajale- kõik on hästi ja muretsemiseks pole põhjust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 20:47; 30.01 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada uh lapse kaalu pakkumine ei pruugi üldse tõele vastata. Ennegi on pakutud, et oii nii suur laps tuleb jne aga tegelikult täiesti norm kaalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 23:32; 30.01 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli gtt ajal esimene näit 5,2 ja automaatne diagnoos.

Tegin kõigepealt 5 profiili päeva ja siis jooksvalt mõõdan. Mul hommikune näit on 5,2-6,1 alati aga mitte mingit ravi ei saa. Teised näidud korras kõik alati, isegi piiri peal ei ole. Püüan süsivesikuid süüa pigem hommikupoole jne. Natuke toitumist vaatan aga ei pea dieeti otseselt.

Mul diabeediämmakas ütles, et tegelikult ei tohiks mõõta kohe ärgates vaid 20-30 min hiljem sest siis tõesem näit. Aga kuna ma ei suuda oodata nii kaua kohvi ja söögiga siis enamasti mõõdan ikka kohe. Paar korda olen proovinud hiljem ka ja tegelikult nii ongi, ärgates on 5,7 aga peale poolt tundi toimetamist on 5,0. Proovi kuidas sul see loogika töötab.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui näit on ainult komakohtade jagu paigast ära ja ainult hommikuti, siis pole ju veel maailma lõpp ka.
Sest kuigi insuliin loodet otseselt ei kahjusta, väsitab see platsentat ja muudab platsenta enneaegaegselt vanaks. Mis tähendab et kui rase varakult insuliini peale panna, peab võibolla sünnituse ennetähtaegselt esile kutsuma isegi siis kui laps ei ole liiga suur. See ka hea pole.
Ennekõike saame lihtsalt keskmisest tervislikuma menüü raseduse ajaks ja rohkem närve kulutada. Eks arstid teavad kuidas meiega talitada, nad näevad kindlasti igasuguseid veresuhkru numbreid 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 21:59; 30.01 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka rasedusdiabeet. Näit oli 5.4.. ja sain ka kohe diabeediõevastuvõtule aja. Seal ta ütles et prooviks 2 nädalat lihtsalt söömisega kontrolli alla saada. Ja seekord ei mõjunudki. Aitas lõpuks ainult insuliin ja isegi insuliiniga olis hommikused näidud kõrged. Enamus rasedusest olid näidud 6.7 ligi. Hommikused just. Lõpuks sain insuliini täiskomplektis peale. Nii hommikune kui ka enne söömist. Ja isegi siis olid näidud paigast ära. Reaalselt sain ainult süüa peotäie sööki ilma et suhkur tõuseks.. aga see oli ränk. Sest kõht jäi pidevalt tühjaks. Laps sündis 3850g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka rasedusdiabeet. Näit oli 5.4.. ja sain ka kohe diabeediõevastuvõtule aja. Seal ta ütles et prooviks 2 nädalat lihtsalt söömisega kontrolli alla saada. Ja seekord ei mõjunudki. Aitas lõpuks ainult insuliin ja isegi insuliiniga olis hommikused näidud kõrged. Enamus rasedusest olid näidud 6.7 ligi. Hommikused just. Lõpuks sain insuliini täiskomplektis peale. Nii hommikune kui ka enne söömist. Ja isegi siis olid näidud paigast ära. Reaalselt sain ainult süüa peotäie sööki ilma et suhkur tõuseks.. aga see oli ränk. Sest kõht jäi pidevalt tühjaks. Laps sündis 3850g.

Kas kaotasid siis kõvasti kaalu?
Mina pole peale diagnoosi enam suutnud kaalu hoida. (aga dieediga suudan numbreid kontrollida seni). Pool kilo kuus läheb alla teist kuud järjest. 12 nädal olin 59kg,20 nädal 58kg – Ei ole ülekaalu ka millest varusid võtta. Kardan et äkki on see lapsele kahjulik
Või on asi mu liiga heas enesekontrollis hoolimata näljast – äkki peaksin julmalt õhtuti süskareid sööma, püsiks kaal paigal ja saaksin insuliini peale rutem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik arvamus on, et  rasedusdiabeedi diagnoosi pannakse liiga kergekäeliselt ja aetakse naisi ilmaasjata stressi.

Sain diagnoosi, kui hommikune veri oli 5.3. Täpselt nii madal, et ega keegi mingit muud ravimit ei soovitanud, kui et söö tervislikult. Aga mingi ‘tervislik söömine’ minu paastunumbrit ei aidanud. Kui õhtul peale 6t süsivesikuid sõin, kas või suure porgandi, oli kohe hommikune number üleval (ja mitte päris üleval, vaid nii 5.4) . Aga tööpäevad olid mul 8st 6ni, ehk siis tööpäevadel ma nagu ei saanudki rohkem kui hommikul süüa – tulin koju, sõin kana ja kodusjuustu ja vaatasin kuidas mees sööb.
Vabadel hommikupoolikutel õgardasin nagu jaksasin, sõin otse pakist kondenspiima ja supilusikaga maapähklivõid, et tööpäevadel kaotatud energiat tasa saada – ja söögijärgsed numbrid olid alati korras!

Muuseas, maapähklivõid soovitan kõigile, kellel näljast silme eest must – see ei tundu üldse veresuhkrule mõjuvat.

Selliste madalate hommikuste näitudega nagu enamikul – 5.3-5.6 tundub ajuvaba, et naisi sunnitakse mingit stirkust läbi tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest maapähklivõi on puhas rasv ja mitte süsivesik. Lisaks takistab rasv suhkrunäitu tundide viis üles minemast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet