Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rasedusdiabeet

Postitas:

Ootan oma esimest last. Tegin glükoosi testi ning seal leiti et mu hommikune veresuhkur oli liiga kõrge (5,2) – peale toitumist justkui ainevahetus oli ok.
Mind määrati jälgimisele, aga mitte süstimisele. Panin kirja oma menüüd ja kästi vähendada süsivesikuid – OK olgem ausad esimesed jälgimise nädalad oli pisut pidupäevi täis ja tõesti veresuhkur ilmselt seetõttu hommikuti oli ka kõrgem. Õhtuseks näksiks soovitati pähkleid ja kodujuusteu.
Aga peale seda hakkasin korralikuks, teine tagasiside oli, et veresuhkur on paranenud, aga ei ole siiski normis. Jätkasin jälgimist. Soovituseks anti, et õhtuti vältige peale 18 süsivesikuid ning et pähklite asemel võiksin õhtul tarbida soovi korral liha või juurikaid või kodujuustu.
Nüüd sain tagasiside et veresuhkur ikka kõrge, et vältige liha õhtul see tõstab veresuhkrut.
Ja ma tunnen, et ma ei julge enam midagi süüa – mõte kodujuustust ajab mind oksele. Ma ei taha seda süüa ka väljaspool rasedust.
Ja kehvade näitude kartuses ma ei julge enam midagi süüa. Mul on kõht koguaeg tühi, aga ma ei oska midagi süüa. Kaalus olen 21 nädala ja 5 päevaga alla võtnud varsti 4 kg.
Enesetunne on hea aga tunnen et see söömise stress hakkab mind painama. Ma lükkan söömist edasi, et süüa võimalikult hilja, et enne magama minemist mitte nälga tunda.
Nüüd saadeti ka endokrinoloogia õe juurde, sealt vast saan abi.
Aga jagage kogemusi või menüüsid, mida te sööte kes sama teemaga hädas.
Ja veel glükomeeter vist on mul suht saast juhtunud, võtsin verd erinevatest näppudest u 30 sek vahega ja näit erines 0,8 võrra? On teil soovitusi v nippe. Ma ei vaja haletsust aga vist tahaks nõu, sest omal hakkab mõistus otsa saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:15; 30.06 17:14; 01.07 10:38; 08.07 15:33; 08.07 17:05; 17.07 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaks korda olnud, aga sõin täiesti tavaliselt. Vahed söömistel olid u 3-4 h Muidugi magusat mitte, aga leib, pasta jms kõik olid menüüs, näidud olid alati korras. Esimesel korral olin ka suht paanikas sellest ja ei julgenud väga midagi süüa, teisel korral olin palju julgem ja näidud olid endiselt korras.

Palju sul näidud paigast on? Vb peaksid just hiljem õhtul sööma või kasvõi öösel sööma midagi, et hommikune näit korras oleks? Tean, et osadele nii soovitatakse.

Glükomeeter arvatavasti töötab sul täitsa tavaliselt, nende eksmisvõimalus ongi u 1 ühikut, seega mõõda ainult üks kord ja see näit pane kirja, muidu ajad end hulluks sellega.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 16:14; 30.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No hommikuti mul selline 5,4 keskmiselt. Muud näidud kui iga toidukorra järgselt mõõdan on normis. Aga ma siis peaks hilja õhtul sööma, ma pigem olen hakanud proovima peale 16 mitte süüa, et äkki siis hommikul OK, aga siis pigem on näidud ebanormaalselt kõrged.

Muidu ma toitun normaalselt. Kartulit väga ei söö. Pigem grill liha ja salat. Vahel hapukoorega. Jah hommikuti joon klaasi apelsinimahla, siis igasugu kana fetajuustu avokaado ja värske kraami variatsioonidega salatid. Kuna ma ei tea miks see veresuhkur normi ei saa, siis olen asju välja jätnud. Arbuusi olen ainsana vist söönud mida veel oskaks ära jätta..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:15; 30.06 17:14; 01.07 10:38; 08.07 15:33; 08.07 17:05; 17.07 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikune veresuhkur võib jah kõrgeks minna hoopis sellest, kui öösel läheb veresuhkur liiga madalaks, siis maks hakkab oma varudest suhkrut tõstma, aga ei oska piiri pidada ja tõstab liiga kõrgeks

Ma sain hommikuse näidu just nii korda, et sõin vahetult enne magamaminekut veel midagi valgurikast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi jah pigem vahetult enne magamist midagi süüa ja kui valgurikas toit ei aita, siis võid ka nt võileiba proovida süüa, vahel aitavad just süsivesikud. See ongi selline katsetamine, et mis sulle sobib, sest tegelt see 5,4 pole metsikult kõrge. Liiga pikk vahe võibki sul hommikuse kõrgeks ajada, sest keha hakkab varusid kasutama, sest pole ammu toitu saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 16:14; 30.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas kui sõin tervisliku õhtusööki 6-7 vahel, valgurikka vahepala enne uinumist (50g sülti tavaliselt) ja 8 h hiljem hommikul oli enamasti alla 5.1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas ka hommikused näidud korda saada see, kui vahetult enne magama minekut midagi ampsasin. Mõnikord võileib, mõnikord pähklid, teinekord isegi selle diagnoosiga surmapatt – mandariin.

Ülejäänud toidukordade vahed olid maksimaalselt 3 tundi. Lõpus oli raske küll. Menüüsse olid jäänud ainult liha, juust, isegi 1 kartul päevas ja köögiviljad. Midagi poest näksimiseks lubada ei saanud, pidi ainult kodukootud olema, muidu jälle tõstis näitu. Tundsin meeletult puudust riisist, tatrast, makaronidest, putrudest, marjadest-puuviljadest (mõne mandariini endale ikka lubasin, jõulude aeg ka oli).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Vaesekene, tean mida sa tunned. See jälgimine ikka väga stressi tekitav. Kuid päeva lõpuks on ema pidev stress beebile kahjulikum, kui veidi üle veresuhkru näit. Rasedatel on need näidud väga karmid ning mitte rasedana oleks selline veresuhkur täitsa ok. Siin eelnevalt on palju häid ideid, mida tasub proovida. Minul oli pigem mureks see, et teatud toiduained ajasid pärast söömist suhkru kõrgeks- praekartul, pasta, riisipuder. Jätsin need välja. Hommikul olid jällegi alati korras. Pasta asendasin bonduelle läätse porgandi pastaga, mis on väga maitsev. Pudrust sain süüa kaerahelvest. Ära kindlasti jäta õhtu ja hommiku vahet liiga suureks, rasedad ei võiks üle 11-12h söömata olla. Mina sõin õhtuti kala, kana, avokaadot,smuutit (spinat mustikas, maits.jogurt), leivast oli parim valik kaerasüda või isetehtud  kaerajahust banaanileib. Katseta nii, et proovi erinevaid toite, mõõda 1,5 h õhtul pärast söömist suhkurt ja siis hommikul. Peaks välja kujunema muster, mis toiduained Sulle sobivad ja mis mitte. oluline on ka see, et päeva jooksul poleks väga suuri kõikumisi, söö regulaarselt 3-4 h tagant. Mõõda paar nädalat kõiki söögikordasid ja pane kirja, tekib arusaamine sobivusest ning õnneks läbi toitumise saavad enamus asja normi ja kui ka ei saa, on süstid ka ok. Ega ema ei saa nälgida, laps vajab kasvamiseks täisväärtuslikku toitu. Ja liikumine ka teeb head, kas väike jalutuskäik või kerge jooga õhtul.</p>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen rasedusdiabeediga jälgimisel Soomes ja siin on veel hommikune 5,4 kodunt mõõtmisel ok. Alates 5,5 on halb ja peab diabeediõega ühendust võtma. Mulle öeldi, et kogu päeva jooksul peab iga 3 tunni tagant midagi sööma ning et öösel ei tohi söögipaus jääda pikem kui 8-10 tundi. Seega ma ka arvan, et proovi ikka midagi just enne magamaminekut süüa.

Teise trimestri lõpupoole hakkasid mul ka näidud kodus mõõtes käest ära minema ja mingil hetkel ei julgenudki midagi süüa. Eriti see enne magamaminekut söömine hakkas nii vastu. Nüüd kolmandas trimestris on hakanud veresuhkur stabiliseeruma ja julgen endale natuke rohkem lubada. Eile õhtul oli kõigest kopp nii ees, et sõin kella 22 ajal Lohilo jäätist ja hommikune näit oli 5,2.

Nüüd raseduse lõpupoole olen hakanud hommikust näitu ainult sellest käest võtma, mis mul magades ülevalpool oli. See käsi, mis oli keha/pea all magades, on hommikuks nii turses, et sealt on raske kohe peale ärkamist verd kätte saada. Ilmselt see kuumast ka.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõikidele – sain siit nippe mida proovin. Eile sõin sundkorras juustu enne magama jäämist 🙂 ja näit oli parem. Meil siin jah eeldatakse et oleks 5,0…aga lootus jääb et äkki saan ikka nii süüa kui mõistlikud näidud. Ma võin jälgimise all olla, aga hirmutas just see et ma ei julgenud miskit süüa… nüüd korrigeerin veidi söömissagedust 🙂

Kena suve!

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:15; 30.06 17:14; 01.07 10:38; 08.07 15:33; 08.07 17:05; 17.07 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka rasedusdiabeet diagnoositud ja kui muidu on veresuhkur kontrolli all olnud, siis tänahommikune näit oli 5,4, täpselt sama, mis eile õhtul kaks tundi pärast õhtusööki ehk öö jooksul pole üldse langenud.

Küsimus kogenumatele: mis juhul hakkasite insuliini süstima? Kas piisas sellest, et paar näitu on olnud üle, või vaadati ikka, et kui enam-vähem on näidud korras olnud, siis süstima ei pea? Ma ise põen, et kui paar näitu üle on, siis pean hakkama insuliini süstima, aga seda ma ei tahaks, tahaksin ikka ise asja kontrolli alla saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike soovitus ja järelselgitus kuidas asjad on kulgemas.
Niisiis käisin diabeediõe vastuvõtul. Koos oma toitumise kirjeldusega alates mai algusest.
Ta vaatas seda ja ütles, et minu viimasel ajal tõusvad paastusuhkru näidud on mõnes mõttes mõistetavad, kuna minu toidus ei ole piisavalt süsivesikuid.
Ja saingi aru, et olen vist valesti mõistnud või reageerinud diabeedi ämmaemanda kommentaaridele, mis enamasti lihtsalt loetlesid ette mis olid süsivesikud mu toitumises. (suur üllatus – ma ju tean ka kus need süsivesikud on) – mina sellepeale jätsin aga toiduaineid vähemaks.
Ja kui sain aru, et hommikune veresuhkur sellest sõltumata tõuseb, siis lõpuks mõtlesin, et OK, kui vahet pole, siis söön parem seda mille järgi isu on.
Diabeediõde aga selgitas mulle milline kogus mul päevas süsivesikuid mõistlik on, andis väga lihtsasti tõlgendava visuaalse abimaterjali sellest, kui palju on 10gr süsivesikuid põhilistes toiduainetes ja ütles et kindlasti tuleks ikkagi süsivesiku norm täis süüa. Lisaks 🙂 veresuhkrut tõstab ka stress veresuhkru mõõtmise pärast.
Nii et olen nüüd tema jälgimise all, kui see pisut kõrge veresuhkur hommikuti ei muutu, siis ilmselt pean süstima hakkama. Aga mulle andis väga palju hingerahu see, et ta ütles et kui sul ikka enne magamaminekut on veresuhkur 5,6 ja hommikul 6,4 – siis seda sa toitumisega ei saa muuta. Söö kuidas tahad v.a et proovida siis mingi hilisõhtuse näksiga. See andis hingerahu – et ma ikka võin enamus toiduaineid tarbida ja kui antakse süstimise korraldus, siis ikkagi sellepärast et see on vajalik, mitte sellepärast et julgesin süsivesikuid tarbida.
Ehk on kellelegi see abiks – kas hingerahu leidmisel või kasvõi kui lootusetuse tunne käes, siis minnagi või paluda suunamist diabeediõe juurde (tavalise endokrinoloogi õde .. ei ole ämmaemandate ega sünnitustega seotud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:15; 30.06 17:14; 01.07 10:38; 08.07 15:33; 08.07 17:05; 17.07 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teistel dieedi ja süsivesikute piiramisega ketokehad ei tulnud uriini? Siin mõnede toitumisest lugedes üllatab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mõlemad uriiniproovid ideaalsed olnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:15; 30.06 17:14; 01.07 10:38; 08.07 15:33; 08.07 17:05; 17.07 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel tundub et olen leidnud kahenduse. Süsivesikute tarbimine parandas olukorda aga mitte päris normi. Aga üllataval kombel tundub et mu hommikune paastusuhkur sõltub hoopis unetundidest – söögu ma enne uinumist mida tahes. Enne puhkust kui tööpäevadel magasin keskmiselt 6t oli paastusuhkur ikkagi kõrge – aga ööd kus magan 8-9 tundi … kõik on hommikul korras – nii et minu puhul vist kurjajuureks stress ja vähesed unetunnid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:15; 30.06 17:14; 01.07 10:38; 08.07 15:33; 08.07 17:05; 17.07 22:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet