Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Rasedusdiabeet

Postitas:
Kägu

Kas keegi Eestis valmistab ka rasedusdiabeediga mõeldud inimestele toitumiskavasid? No üldse ei jaksa mõelda, et mida ja millal nüüd süüa võib. Et mis mida mis toidukorral ja mida vahepaladeks ja kui palju.

 

Ning jälgida tuleb süsivesikuid ja suhkruid, saan aru, et steviaga magustatud asjad on lubatud? Nt lusikatäis seda steviaga moosi pudru või kodujuustu peale? Seal 100g süsivesikuid vaid 20.90 ja suhkruid 3.9g. Värsked marjad on ju näiteks lubatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmaemand kuskile edasi ei suunanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmaemand kuskile edasi ei suunanud?

Toitumiskava taolist menüüd ei anta kuskil ette, vaid lihtsalt nimekiri ja ehk mõned näidistoidud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Instagramis on selline konto nagu @tervislik.rasedus, mille taga on toitumisnõustaja. Ehk saad temalt abi. Ja alati tasub googeldada ka inglise keeles, sest tihti leiab nii rohkem infot/retsepte jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälgisin enne rasedust Fitlapi kava ning jätkasin ka raseduse ahal pörast diabeedidiagnoosi. Veresuhkur püsis nii normis ba täiendavalt midagi korrigeerima ei pidanud. Steviat magustajana kasutasin (mõõdukas koguses).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi Eestis valmistab ka rasedusdiabeediga mõeldud inimestele toitumiskavasid? No üldse ei jaksa mõelda, et mida ja millal nüüd süüa võib. Et mis mida mis toidukorral ja mida vahepaladeks ja kui palju.

Ning jälgida tuleb süsivesikuid ja suhkruid, saan aru, et steviaga magustatud asjad on lubatud? Nt lusikatäis seda steviaga moosi pudru või kodujuustu peale? Seal 100g süsivesikuid vaid 20.90 ja suhkruid 3.9g. Värsked marjad on ju näiteks lubatud.

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas keegi Eestis valmistab ka rasedusdiabeediga mõeldud inimestele toitumiskavasid? No üldse ei jaksa mõelda, et mida ja millal nüüd süüa võib. Et mis mida mis toidukorral ja mida vahepaladeks ja kui palju.

Ning jälgida tuleb süsivesikuid ja suhkruid, saan aru, et steviaga magustatud asjad on lubatud? Nt lusikatäis seda steviaga moosi pudru või kodujuustu peale? Seal 100g süsivesikuid vaid 20.90 ja suhkruid 3.9g. Värsked marjad on ju näiteks lubatud.

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

No aga kui ei jälgi oma söömist, sööd mida tahad ja süsivesikute kogus ei olegi midagi nii kõrget, aga 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11? Siis ju tuleb ikkagi jälgida mingisugust dieeti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

Oeh, ei saa enda pealt ainult võtta, et kui kõik korras ja jälgima ei pea midagi siis teised saavad ka nii. Mille alusel sa rasedusdiabeedi diagnoosi said? Oli lihtsalt napilt üle normi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

Oeh, ei saa enda pealt ainult võtta, et kui kõik korras ja jälgima ei pea midagi siis teised saavad ka nii. Mille alusel sa rasedusdiabeedi diagnoosi said? Oli lihtsalt napilt üle normi?

Mina ei ole enda diagnoosiga üldse nõus. Minu arvates oli üks näitaja lihtsalt piiripealne, aga eks nad oskavad põhjendada – vanus 40, KMI järgi ülekaaluline jne… Aga sellegi poolest, soovitan kõigile olukorda rahulikult võtta – kuidas see või teine toit ja mis koguses veresuhkrut mõjutab näitab kindlalt ainult suhkru mõõtmine. Kui nädal aega 1,5 t pärast söömist mõõta, siis tekibki realistlik pilt mis on kehale ok ja mis mitte.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi Eestis valmistab ka rasedusdiabeediga mõeldud inimestele toitumiskavasid? No üldse ei jaksa mõelda, et mida ja millal nüüd süüa võib. Et mis mida mis toidukorral ja mida vahepaladeks ja kui palju.

Ning jälgida tuleb süsivesikuid ja suhkruid, saan aru, et steviaga magustatud asjad on lubatud? Nt lusikatäis seda steviaga moosi pudru või kodujuustu peale? Seal 100g süsivesikuid vaid 20.90 ja suhkruid 3.9g. Värsked marjad on ju näiteks lubatud.

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

No aga kui ei jälgi oma söömist, sööd mida tahad ja süsivesikute kogus ei olegi midagi nii kõrget, aga 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11? Siis ju tuleb ikkagi jälgida mingisugust dieeti.

Kui süsivesikute kogus ei ole kõrge ja 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11, siis see on ammu välja kujunenud diabeet – saad tasuta aega toitunõustaja juurde, ajuloputuse ja insuliini. Teemaks on rasedusdiabeet, mitte ammu diabeedihaige inimese toitumine raseduse ajal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi Eestis valmistab ka rasedusdiabeediga mõeldud inimestele toitumiskavasid? No üldse ei jaksa mõelda, et mida ja millal nüüd süüa võib. Et mis mida mis toidukorral ja mida vahepaladeks ja kui palju.

Ning jälgida tuleb süsivesikuid ja suhkruid, saan aru, et steviaga magustatud asjad on lubatud? Nt lusikatäis seda steviaga moosi pudru või kodujuustu peale? Seal 100g süsivesikuid vaid 20.90 ja suhkruid 3.9g. Värsked marjad on ju näiteks lubatud.

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

No aga kui ei jälgi oma söömist, sööd mida tahad ja süsivesikute kogus ei olegi midagi nii kõrget, aga 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11? Siis ju tuleb ikkagi jälgida mingisugust dieeti.

Kui süsivesikute kogus ei ole kõrge ja 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11, siis see on ammu välja kujunenud diabeet – saad tasuta aega toitunõustaja juurde, ajuloputuse ja insuliini. Teemaks on rasedusdiabeet, mitte ammu diabeedihaige inimese toitumine raseduse ajal.

Ajuloputuse? Misasja? Rasedusdiabeet pole mingi nali, kui sellega erinevad spetsialistid tegelevad, siis see pole ajuloputus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi Eestis valmistab ka rasedusdiabeediga mõeldud inimestele toitumiskavasid? No üldse ei jaksa mõelda, et mida ja millal nüüd süüa võib. Et mis mida mis toidukorral ja mida vahepaladeks ja kui palju.

Ning jälgida tuleb süsivesikuid ja suhkruid, saan aru, et steviaga magustatud asjad on lubatud? Nt lusikatäis seda steviaga moosi pudru või kodujuustu peale? Seal 100g süsivesikuid vaid 20.90 ja suhkruid 3.9g. Värsked marjad on ju näiteks lubatud.

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

No aga kui ei jälgi oma söömist, sööd mida tahad ja süsivesikute kogus ei olegi midagi nii kõrget, aga 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11? Siis ju tuleb ikkagi jälgida mingisugust dieeti.

Kui süsivesikute kogus ei ole kõrge ja 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11, siis see on ammu välja kujunenud diabeet – saad tasuta aega toitunõustaja juurde, ajuloputuse ja insuliini. Teemaks on rasedusdiabeet, mitte ammu diabeedihaige inimese toitumine raseduse ajal.

Ajuloputuse? Misasja? Rasedusdiabeet pole mingi nali, kui sellega erinevad spetsialistid tegelevad, siis see pole ajuloputus.

Ma ei ole öelnud, et rasedusdiabeet on ajuloputus. Võiks ikkagi lugeda mis kirjas on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

Oeh, ei saa enda pealt ainult võtta, et kui kõik korras ja jälgima ei pea midagi siis teised saavad ka nii. Mille alusel sa rasedusdiabeedi diagnoosi said? Oli lihtsalt napilt üle normi?

Mina ei ole enda diagnoosiga üldse nõus. Minu arvates oli üks näitaja lihtsalt piiripealne, aga eks nad oskavad põhjendada – vanus 40, KMI järgi ülekaaluline jne… Aga sellegi poolest, soovitan kõigile olukorda rahulikult võtta – kuidas see või teine toit ja mis koguses veresuhkrut mõjutab näitab kindlalt ainult suhkru mõõtmine. Kui nädal aega 1,5 t pärast söömist mõõta, siis tekibki realistlik pilt mis on kehale ok ja mis mitte.

Miks sa üldse selles teemas sõna võtad, kui sa isegi ei usu, et sul see on? Tõenäoliselt polegi ju, igaks juhuks pandi diagnoos.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

Oeh, ei saa enda pealt ainult võtta, et kui kõik korras ja jälgima ei pea midagi siis teised saavad ka nii. Mille alusel sa rasedusdiabeedi diagnoosi said? Oli lihtsalt napilt üle normi?

Mina ei ole enda diagnoosiga üldse nõus. Minu arvates oli üks näitaja lihtsalt piiripealne, aga eks nad oskavad põhjendada – vanus 40, KMI järgi ülekaaluline jne… Aga sellegi poolest, soovitan kõigile olukorda rahulikult võtta – kuidas see või teine toit ja mis koguses veresuhkrut mõjutab näitab kindlalt ainult suhkru mõõtmine. Kui nädal aega 1,5 t pärast söömist mõõta, siis tekibki realistlik pilt mis on kehale ok ja mis mitte.

Miks sa üldse selles teemas sõna võtad, kui sa isegi ei usu, et sul see on? Tõenäoliselt polegi ju, igaks juhuks pandi diagnoos.

Kas siin on kuskil kirjas, et selles teemas sõna võtmine on keelatud inimestel, kes kahtlevad endale pandud diagnoosis?;)

Minu mõtte on selles, et see, mis toit rasedusdiabeediga inimesele sobib, selgub ainult siis kui 1,5 tundi peale sööki suhkrutaset mõõta. Objektiivselt. Jah, see on tülikas nädal aega peale iga sööki suhkrutaset mõõta, aga see annabki tegelikku ülevaate olukorrast, mille pinnalt saab ämmemandaga ja toitumisnõustajaga rääkida mis määral ja kuidas  toitumist korrigeerida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, aga mina pean ja tahan jälgida.

Aga olen laisk. Seepärast tahakski teada, kas keegi oskab selle suunitlusega vähese süsivesikutesisaldusega menüüsid koostada, kus olekski kõik toidukorrad, vahepalad ja piisav kogus “magusat” (nt lubatud puuviljade, marjade, steviaga toodetena) sisse arvestatud.

St ma lihtsalt ei viitsi mõelda ja arvutada, et mida neist lubatud toitudest nüüd see ja see toidukord teha ja kuidas selles süsivesikute(-suhkrute)-valkude-rasvade vahekord jääb. Vaja seda jälgida ka juba seepärast, et enda kaal normis püsiks (pole normkaalus, aga kmi alla 30 eelmisest rasedusest).

Olen muidu väga laisk sööja – vahepalasid ei söö, tihti sööngi hoopis kaks toidukorda päevas ja siis vaatan, mis kodus on ja teen. Hommikusöögiks kohv ja esimene toidukord tihti alles 12-2.  Aga nüüd pean jälgima, et sööksin ilusti kolm toidukorda ja vahepalad.

Keto toitumiskavasid on küll, aga vaatasin, et siiski nö vajadused ja toiduained ei klapi – rasedusdiabeediga ei sobi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga individuaalne, ükski nõustaja ei saa ette teada kuidas sinu keha raseduse ajal toimib.

Kas diabeedi õde ei öelnud sulle, et esimesel nädala söö tavalist sööki ja mõõda suhkrut lihtsalt?Kui mõni näit on kõrge, vähenda järgmine kord selle söögi süsivesikuid. Kui ei ole kõrge, ära muuda midagi.

Raseduse jooksul muutub see sul veel korduvalt mida võid süüa ja mis toit näidu üles ajab. Sa pead õppima ise oma toitumist jälgima ja analüüsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fitlapis on valik,et põen I astme diabeeti ja näitab süsivesikute koguse ära igas retseptis

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi Eestis valmistab ka rasedusdiabeediga mõeldud inimestele toitumiskavasid? No üldse ei jaksa mõelda, et mida ja millal nüüd süüa võib. Et mis mida mis toidukorral ja mida vahepaladeks ja kui palju.

Ning jälgida tuleb süsivesikuid ja suhkruid, saan aru, et steviaga magustatud asjad on lubatud? Nt lusikatäis seda steviaga moosi pudru või kodujuustu peale? Seal 100g süsivesikuid vaid 20.90 ja suhkruid 3.9g. Värsked marjad on ju näiteks lubatud.

Ei peagi mõtlema sellele mida tohib ja mida mitte. Mina söön kõike mida soovin, 1,5 tunni pärast mõõdan suhkrutaset – kui on mitte üle 7.0, siis järelikult kõik on korras.

No aga kui ei jälgi oma söömist, sööd mida tahad ja süsivesikute kogus ei olegi midagi nii kõrget, aga 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11? Siis ju tuleb ikkagi jälgida mingisugust dieeti.

Kui süsivesikute kogus ei ole kõrge ja 1,5 tundi peale sööki on veresuhkur 11, siis see on ammu välja kujunenud diabeet – saad tasuta aega toitunõustaja juurde, ajuloputuse ja insuliini. Teemaks on rasedusdiabeet, mitte ammu diabeedihaige inimese toitumine raseduse ajal.

Mina olin see, kes sõi ca 27g süsivesikuid sisaldava eine ja 1,5 tundi peale seda oli veresuhkur 11. Ei ole väljakujunenud diabeeti ning mitterasedana on veresuhkrud korras. Insuliini sain, see vastab tõele, aga ainult raseduse ajaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga individuaalne, ükski nõustaja ei saa ette teada kuidas sinu keha raseduse ajal toimib.

Kas diabeedi õde ei öelnud sulle, et esimesel nädala söö tavalist sööki ja mõõda suhkrut lihtsalt?Kui mõni näit on kõrge, vähenda järgmine kord selle söögi süsivesikuid. Kui ei ole kõrge, ära muuda midagi.

Raseduse jooksul muutub see sul veel korduvalt mida võid süüa ja mis toit näidu üles ajab. Sa pead õppima ise oma toitumist jälgima ja analüüsima.

Vaata, mul on raseduse ajal vaja toitmine korda saada ja pidada kinni kindlatest kellaaegadest, söögikordadest jne – seda lisaks siis süsivesikute vaatamisele. Muidugi võin kõike süüa, aga normaalses koguses. Nagu eespool mainisin – minu tavaline toitumine on hommikul kohv, esimene toidukord kohati 12-2. Kodukontoris palju woldin, näljaga teen seda, mis kapis on ja kiiresti valmib. Küsimus pole üldse selles, küsimus on, kas keegi võtab seda toitumiskava tehes arvesse.  Jah, ma oskan ise ka end kokku võtta, aga praegu ongi küsimus selles, kas on juba toitumisnõustajat, kes suudab sellise kava teha, millest lihtsalt kinni pidada. Et saaks toitumise korda, vaheldust toitudele, ideid ja üksiti arvestaks ka süsivesikute hulka ja glükeemilist indeksit.

Fitlapis on valik,et põen I astme diabeeti ja näitab süsivesikute koguse ära igas retseptis

Olen fitlapi varasemalt kasutanud, aga üldse ei meeldinud. Kui i-astme diabeet valida, kas ta ise kuidagi filtreerib ka neid retsepte või koguseid vastavalt sellele? Või lihtsalt kuvab süsivesikute infot?

Ideaalis tahaks, et valikski kartuli roogade asemel pigem täistera tooted jne, et ei paksuks esimese asjana pannkooke jne. Eks see jääb jah üheks variandiks, kuigi see asendamine on minu arust ka seal tüütu. Enamus toitumisnõustajaid teevad küll menüüsid, aga tihti siiski millegi baasil ja muudavad natukene. Tahakski teada, kas on kedagi, kes tegelebki selliste menüüdega, et on baas olemas ja saab kohandada.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa sööd nii kaootiliselt ja oled ülekaalus, sobib iga tervislik totumiskava algpunktiks. Ühe kahe toidukorraga terve päeva energia sisse mugimisel tõusebki suhkur kõrgele. Võibolla piisaks sulle vaid sellestki kui saaksid päeva normaalsed toidukorrad, vahepalad ja kerge kaloridefitsiidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa sööd nii kaootiliselt ja oled ülekaalus, sobib iga tervislik totumiskava algpunktiks. Ühe kahe toidukorraga terve päeva energia sisse mugimisel tõusebki suhkur kõrgele. Võibolla piisaks sulle vaid sellestki kui saaksid päeva normaalsed toidukorrad, vahepalad ja kerge kaloridefitsiidi.

Ma tean seda kõike, mul on vaid üks lihtne küsimus – kas on kedagi Eestis, kes valmistab rasedusdiabeedi arvestusega toitumiskavasid või ei. Kui ei siis ei jää muud üle, kui jah siis eelistaks taolist menüüd – lihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa sööd nii kaootiliselt ja oled ülekaalus, sobib iga tervislik totumiskava algpunktiks. Ühe kahe toidukorraga terve päeva energia sisse mugimisel tõusebki suhkur kõrgele. Võibolla piisaks sulle vaid sellestki kui saaksid päeva normaalsed toidukorrad, vahepalad ja kerge kaloridefitsiidi.

Ma tean seda kõike, mul on vaid üks lihtne küsimus – kas on kedagi Eestis, kes valmistab rasedusdiabeedi arvestusega toitumiskavasid või ei. Kui ei siis ei jää muud üle, kui jah siis eelistaks taolist menüüd – lihtne.

Kirjuta (helista) Toitumisnõustsjate ühendusele – nad oskavad öelda kes nende liikmetest on rasedusdiabeedile spetsialiseerub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa sööd nii kaootiliselt ja oled ülekaalus, sobib iga tervislik totumiskava algpunktiks. Ühe kahe toidukorraga terve päeva energia sisse mugimisel tõusebki suhkur kõrgele. Võibolla piisaks sulle vaid sellestki kui saaksid päeva normaalsed toidukorrad, vahepalad ja kerge kaloridefitsiidi.

Ma tean seda kõike, mul on vaid üks lihtne küsimus – kas on kedagi Eestis, kes valmistab rasedusdiabeedi arvestusega toitumiskavasid või ei. Kui ei siis ei jää muud üle, kui jah siis eelistaks taolist menüüd – lihtne.

Kirjuta (helista) Toitumisnõustsjate ühendusele – nad oskavad öelda kes nende liikmetest on rasedusdiabeedile spetsialiseerub.

Tänud uurin sealt.

Lootsin, et ehk kellelgi silma jäänud või kogemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui leiad nõustaja, jaga siiagi, kidlasti pole sa ainus sama murega.

Sellist nõustajat on võimatu leida, omast kogemusest kaldun arvama. Mitte keegi teine, ega sa ka ise eit ea ette, mida ja millal võid süüa hommikuse näidu stabiliseerimiseks. Mõni peab selleks sööma banaani, teine sülti, kolmas kommi. Teada saab vaid oma naha peal katsetades.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui leiad nõustaja, jaga siiagi, kidlasti pole sa ainus sama murega.

Sellist nõustajat on võimatu leida, omast kogemusest kaldun arvama. Mitte keegi teine, ega sa ka ise eit ea ette, mida ja millal võid süüa hommikuse näidu stabiliseerimiseks. Mõni peab selleks sööma banaani, teine sülti, kolmas kommi. Teada saab vaid oma naha peal katsetades.

Seda muidugi – retsepte saab kohandada ja vahetada, minu jaoks huvitav, et diabeetikutele tõesti eraldi toitumiskavasid ei tehta või ei reklaamita kui keegi neid teinud on.

Kuid siiski erinevused tavalise kaalulanguse või kaalujärgimise menüüga on, sest toiduainete vahekord ja süsivesikute hulk ja eelduslikult lubatud toiduained jmt on ikkagi teised. St menüüsse pigem ei lisa banaanipannkooke ja igasugu kartuli asemel täisteratooted, vahepaladeks pole mitte banaan, vaid õun või pirn. St kui muidu on toitumiskavas kartul siis mõnikord retseptis selle asendamine täisterapasta, riisi või tatraga ei sobi üldse enam toiduga kokku. Samuti pigem välistatud igasugu magusad smuutid jm sarnased vahepalad.

See pigem tundub, et nõuab jah kellegi kogemust ja individuaalselt lähenemist, et selline menüü kokku panna. Lihtsalt kui ongi keegi, kes on seda juba kellelgi teinud ja tal mingi baas-retseptid olemas on see tunduvalt lihtsam. Paljud toitumiskavad on ikkagi lihtsalt tehtud kaalulangetus eesmärgiga ja lihtsalt kcal hulka kohendavad inimestele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin foorumis on palju naisi, kes on olnud sama diagnoosiga. Mina olen kahe lapsega kohe raseduse algusest olnud gd-ga. Päevase toiduga polnud muud, kui stabiilsed toidukorrad ja söömiste vahelised ajad. Maiustusi eriti ei söönud, vahel ikka, muidu oli kõik tavaline. Aga selle hommikuse näidu nimel tegin teatrit täie raha eest.  Isegi diabeediõde, inimene kes on kõige kompetentsem sellel teemal, ütles kuidas tema ei saa aru, kuidas kellegi keha töötab gd korral. Tal on patsiente, kes söövad õhtul hilja banaani, mina samal ajal ei tohtinud õhtul peale kella 7t isegi kodujuustu süüa, ainult paljast kanafileed. On neid, kes ei tohi hommikukohvi sisse panna ühtegi lusikat suhkrut, mina jõin hommikukohvi suhkruga ja sõin saia kõrvale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin foorumis on palju naisi, kes on olnud sama diagnoosiga. Mina olen kahe lapsega kohe raseduse algusest olnud gd-ga. Päevase toiduga polnud muud, kui stabiilsed toidukorrad ja söömiste vahelised ajad. Maiustusi eriti ei söönud, vahel ikka, muidu oli kõik tavaline. Aga selle hommikuse näidu nimel tegin teatrit täie raha eest. Isegi diabeediõde, inimene kes on kõige kompetentsem sellel teemal, ütles kuidas tema ei saa aru, kuidas kellegi keha töötab gd korral. Tal on patsiente, kes söövad õhtul hilja banaani, mina samal ajal ei tohtinud õhtul peale kella 7t isegi kodujuustu süüa, ainult paljast kanafileed. On neid, kes ei tohi hommikukohvi sisse panna ühtegi lusikat suhkrut, mina jõin hommikukohvi suhkruga ja sõin saia kõrvale.

Ja minul polnud hommikuse näiduga mingeid probleeme (välja arvatud üks periood, kus tundus, et ka see hakkab käest ära minema ja on lisaks lühitoimelisele ka pikatoimelist insuliini vaja). Aga need söögijärgsed olid katastroof ning nii mõnigi kord tundus täiesti ebaloogiline – kuidas saab nt tatar tõsta veresuhkrut rohkem kui riis jne. Eks see oligi katse-eksituse meetod, et mismoodi just minu keha mingitele toiduanetele reageerib. Kusjuures rasedusdiabeet on olnud kõigi kolme rasedusega, aga igal korral erinevalt. Viimasel korral oli ka ikka üsna algusest ja juba 17.nädalal süstisin insuliini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul borš lõunaks viib suhkrunäitajat madalamale kui hommikune näit. Hommikul tühja kõhuga peaaegu alati 4,8. Siis tatrapuder või ja suhkruga ja keefir – 7,0. Pärast seda latte suhkruga ja küpsistega näksimine lõunani. Lõunaks borš – 1,5 tunni pärast 4,6…Ja nii iga kord kui ma borši söön, väga soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet