Esileht Ilu ja tervis rasedusdiabeet ja rasvad

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: rasedusdiabeet ja rasvad

Postitas:

Kas keegi võiks selgitada, miks peaks rasedusdiabeedi puhul rasvade tarbimist piirama?
Päevane kaloraaž kipub mul soovituslikust nagunii väiksemaks jääma ja ma polnud enne rasedust paks ega ole praegu liialt juurde võtnud. Veresuhkur on senimaani ka korras püsinud, kuid mulle on endiselt arusaamatuks jäänud soovitus, miks ma peaksin piirama rasvade tarbimist?
Piisavalt rasvased toidud hoiavad ju kõhu täis ja näiteks täispiimatooted (mida ma nagunii palju ei tarbi) on tervislikumad kui rasvatud – D-vitamiin ja Ca imenduvad täispiimast paremini. Samuti on juustude valik kordades suurem, kui lubada endale ka rasvasemaid juuste.
Eriti kummaline on minu jaoks näidismenüü, kus sees on väike kogus kohvikoort, kuid sinna juurde lubatakse mitu klaasi rasvata piima tarbida. Samasse kategooriasse jääb näidismenüü, kus hommikukohvile või teele on lubatud lisada 2 tl suhkrut (pole aastaid kummagi sisse suhkrut pannud), kuid hoia selle eest, et tüki šokolaadi võtad!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllastunud rasvad, sh piimarasvad vähendavad organismi insuliinitundlikkust, seega võiks neid tõesti võimalikult vähe tarbida. D-vitamiini ja kaltsiumi imendumiseks vajaminev rasvakogus on küllatki pisike, nii et kui nagunii juustu sööd, siis pole küll mingit vajadust sinna kõrvale täispiima juua. Kui rasvu ja kaloreid vähe, tarbi parem taimseid rasvu lisaks.
Muidugi, kui su piimatoodete tarbimine niigi napp on, siis pole eriti vahet, milline nende rasvasisaldus on. Soovitused ja näidismenüüd tehakse siiski mingi keskmise järgi ega sobigi igaühele. Mitte midagi ei juhtu kui sa oma musta kohvi kõrvale selle kohvikoore ja suhkru asemel tüki šokolaadi võtad. Lõpuks loeb ikkagi see, milline on toitainete vahekord toidukorra/päeva/nädala jooksul.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Ilu ja tervis rasedusdiabeet ja rasvad