Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedusdiabeet ja toitumine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Rasedusdiabeet ja toitumine

Postitas:

Kellel olnud sama diagnoos, ehk viitsite kirjutada mulle näiteks, mida sööte ühe päeva jooksul. Mul konsultatsioon alles ootab ees, aga peale diagnoosi saamist nagu ei julge enam midagi tavapärast süüa. Veresuhkru mõõtmise aparaati pole ma veel saanud ja seetõttu ongi hirm, et kui söön seda või seda, siis ma ei tea, kuidas see minu veresuhkrule mõjub. Praegu olen ära jätnud 100% kõik magusa ja ka kõik puuviljad. Puuvilju tahaks proovida edaspidi küll väikeses koguses süüa, kui saan pärast veresuhkrunäitu kontrollida. Joon vett, taimeteed (ilma magusaineteta) ja luban endale ka u pool kruusi piima, kuigi piimasuhkruga on vist ka mingi teema… Olen vähendanud tunduvalt ka muid süsivesikuid, nt ei võta toidu kõrvale riisi ega pastat, kartulit söön väga vähe. Päevas söön küll umbes 2 viilu täisteraleiba ja hommikuks mõnikord kaerahelbeputru (maitsestan soolaga, keedan vee ja piimaga, peale või). Värsket salatit ja erineval moel köögivilju (v.a kartul) olen söönud vabalt. Ja no muidugi söön ka liha, juustu, kodujuustu, maitsestamata jogurtit. Eks ma saan täpsemad juhised, kui lähen nõustamisele.. Tundub, et senini on minu menüü olnud väga süsivesikuterikas, sest nüüd nagu ei oskagi midagi süüa. Kõik viskab ühe-kahe päevaga kopa ette ja mingit maitsenaudingut nagu ei saagi. Võtame kasvõi juustu – ma väga armastan erinevaid hallitusjuuste, aga mulle meeldib neid süüa koos pehme sepikuga, paljast juustu närida ei ole kuidagi üldse maitsev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa ilmselt kuuled nõustamisel täpsemalt aga soovituslik on madala glükeemilise indeksiga toidud (ehk siis kõrge suhkru ja tärklisesisaldusega toidud tuleks kõrvale jätta) ning rohkem valku (taisemad lihad nagu kanafilee, muna, oad jne) ja tervislikke rasvu (pähklid, avokaado jne). Siis ei kõigu veresuhkur nii palju. Üldiselt mingid puuviljad on ikka lubatud ka aga uuri seda asja. Saan aru, et enne nõustamist ei julge midagi suhu pista! Näiteks täisterariis ja tatar peaks sobima, samuti täisteraleivad ja -saiad. Samas rukkileiva puhul uuri kindlasti enne suhkrusisaldust, mõned neist on päris suhkrused.

Seda tahtsin ka öelda, et hallitusjuuste üldiselt rasedana süüa ei tohiks. Need lähevad listeeriaohu tõttu sinna pastöriseerimata juustude nimekirja. Mulle ka hirmsasti maitsevad muidu aga hetkel ei söö.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina käisin enne nõustamist apteegis ja sain sealt tasuta aparaadi mõõtmiseks. ainuke asi on, et neid ribasid pead siis täishinnaga ostma. 50 tk u 16 euri. Pärast sain juurde retseptiga, peale nõustamist, sama pakk 3 euri. Samas, ma ise olin rahul, et varem hakkasin. Kui nõustamisele läksin, oli juba väike kogemus olemas ja sain täpsemalt küsida…ega seal ei tule nii täpselt ju kõik meelde.
Mina puuvilja söön ikka, vahepaladeks. Kõige enam jälgin õhtust toitumist, et see oleks süsivesikuvaene. Mahlad jms joogid olen ära jätnud. Pigem joon palju vett lihtsalt. Oluline on, toidukordade rohkus. See, kui nälgid, see ei aita. see ajab teistmoodi veresuhkru üles, kui kehal midagi tarbida ei ole. Minu päev ongi umbes selline, et 2-3 vahepala, nendeks tavaliseks mingi puuvili (1 banaan, 2-3 mandariini vms), kaks korralikumat sööki (mis hetkel enam isu tekitab on lõunaks, sh pastat jms söön ka, õhtusööki jälgin, et oleks tervislik).
Lisaks on soovitatav liikumine, see aitab ka veresuhkrul alla minna, kui peale söömist õhtul näiteks väikese jalutuskäigu teed.
Mina sain sellise jälgimisega endal alla, et ühesõnaga väga lõhki ei ajanud seda asja. Lihtsalt ega hetkel võib ju nälgida ja meeletult jälgida, samas terve raseduse nagunii ei suuda, et sööd ainult kurki ja tomatit. Seega katsetasin, et mida saan ja sobib. tekkis rütm ja hetkel hästi. Eks see kindlasti distsiplineerib ja mõtlen ka pastat süües, kui palju ikkagi tarbin..aga ega pole, et üldse ei tohi tarbida, mõistlikult lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitmine gestatsiooni diabeeti puhul:

Sööge mitmekülgset toitu (piima-, liha- ja teraviljatooted,
juur- ja puuviljad jne). Lihatoodest ei soovita kasutada: sealiha, part,
hani, rasvased vorstid, pasteedid,peekon, viinerid,sardellid – pigem eelistada kana ja kalkuniliha (ilma nahata),loomaliha, jänese-,vasika- ja linnuliha
• Toituge regulaarselt, jagage kogu päeva toit 5-6 toidukorrale.
Sööge iga päev kindlasti hommiku-, lõuna- ja õhtusööki ning
2-3 vaheeinet.
• Sööge piisavalt aedvilju, puuvilju ja marju (0,5 kg päevas).
• Teraviljatoodetest eelistage täisteratooteid( sepik, täisteraleib, täisteramakaroonid jne)
• Suurenenud kaltsiumivajaduse täitmiseks tarvitage päevas
3-4 klaasi piimatooteid ja mõni viil juustu. Eelistage väherasvaseid piimatooteid.
• Toidurasvadest eelistage taimeõli.
• Vähendage oluliselt suhkru tarbimist. Maiustusi võite endale lubada vaid harva.
• Janu puhul eelistage vett, mitte karastusjooke.
• Järgige taldrikureeglit: 1/2 taldrikust täitke juur- või köögiviljaga, 1/4 taldrikust kartuli, riisi või pastaga ning viimane 1/4 taldrikust kana, kala või väherasvase lihaga.

Võite süüa peaaegu kõike, isegi midagi maiustustest, näiteks marmelaadi lihtsalt väikeste kogustega ning harva. Samuti tuleb osta endale glükomeetri ning jälgida oma veresuhkru taset, juhul kui veresuhkur jääb liiga kõrgeks >6.7, on selle normis hoidmiseks vaja kuni raseduse lõpuni insuliinravi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedusdiabeet ja toitumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.