Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet-palju küsimusi

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Rasedusdiabeet-palju küsimusi

Postitas:

Sain rasedusdiabeedi diagnoosi, rasedust 20+2 nädalat. Jagage palun kogemusi, mis see endaga kaasa toob? Kas on kellegil seoses sellega mingeid tüsistusi tekkinud? Internetist lugedes on see justkui väga väga halb. Aga kas reaalselt ka?
Kui palju te jälgite toitumist või patustate ikka vahel? Endal on praegu hirm, et üldse ei julge midagi süüa, samas on kõht tühi koguaeg, ???? nõustaja juurde on aeg alles järgmisel nädalal.
Kas alati kutsutakse diabeediga sünnitus varem esile või lastakse lõpuni kanda?
Ma tunnen et olen nii stressis sellest kõigest…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 09:16; 29.10 09:39; 29.10 13:37; 07.11 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul värske kogemus olemas. Oleneb sellest, milline veresuhkur ja kui palju ta sul üle on. Peale GTT saad nõustajat glükomeetri ja mõõdad mingi aja ja jälgid toitumist. Selle põhjal tehakse otsus, kas piisab dieedist või vaja ravimeid või lausa süstida.
Minul oli ainult paastu suhkur normist veidi kõrgem. Rasedate norm 5,1 ja mul oli 5,4. Ülejäänu näidud taastusid kiirelt ja ei läinud üle normi. Tunnistan, et toitumist ei jälginud ja viimane kuu läks passtusuhkur ka 5,9 peale ja siis võtsin ravimeid metphormine oli vist. Kuna mulle uut äe aega ei määratud, siis ma ei tea, mida nad oleksid edasi teinud, sest see ravim et i muutnud midagi.
Laps sündis plaanilise keisrilõikega 39+3 ja no oli suur poiss 4352g ja 55cm, aga tal kõik näidud korras ja 3 päevaga saime koju.
Minu olemist see diabeedidiagnoos ei mõjutanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul värske kogemus olemas. Oleneb sellest, milline veresuhkur ja kui palju ta sul üle on. Peale GTT saad nõustajat glükomeetri ja mõõdad mingi aja ja jälgid toitumist. Selle põhjal tehakse otsus, kas piisab dieedist või vaja ravimeid või lausa süstida.

Minul oli ainult paastu suhkur normist veidi kõrgem. Rasedate norm 5,1 ja mul oli 5,4. Ülejäänu näidud taastusid kiirelt ja ei läinud üle normi. Tunnistan, et toitumist ei jälginud ja viimane kuu läks passtusuhkur ka 5,9 peale ja siis võtsin ravimeid metphormine oli vist. Kuna mulle uut äe aega ei määratud, siis ma ei tea, mida nad oleksid edasi teinud, sest see ravim et i muutnud midagi.

Laps sündis plaanilise keisrilõikega 39+3 ja no oli suur poiss 4352g ja 55cm, aga tal kõik näidud korras ja 3 päevaga saime koju.

Minu olemist see diabeedidiagnoos ei mõjutanud.

Mul ka paastusuhkur 5,3-5,4. Eks näis, käin seal nõustaja juures ära, saab mõõtma hakata, siis pilt selgem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 09:16; 29.10 09:39; 29.10 13:37; 07.11 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka diagnoosi saades tunne, et midagi süüa ei julge. Eks see menüü paras kaalulangetaja menüü ole tõesti, aga lapse nimel suudan isegi hommikukohvi ilma suhkruta juua. Teadlikult ei patusta, aga paar korda on pärast söömist suhkrutaset mõõtes selgunud, et konkreetne toit ei sobinud. Siis enam lihtsalt ei söö seda, et enam nii ei juhtuks. Ostan teadlikult lahjasid ja mittemagusaid asju, rohkem köögivilju, esimest korda elus söön maisi- ja tatragalette (diabeedinõustaja soovitas).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlema rasedusega olnud. Esimese ajal oli testis viimane näit 0.1 ühikut üle, mõõtsin viimase kuu, ühtki näitu ei saanud üle lubatud normi. Poiss sündis pea 2 nädalat tähtajast hiljem mõni gramm üle 4 kilo ja 53 cm pikk. Teisega oli paastusuhkur 5.2, nüüd paar nädalat tähtajani ja hommikused suhkrud 4.3- 4.7 vahel. Endiselt kõik näidud normis, uh järgi keskmise suurusega laps.
Kui sa väga hullult patustama hakkad, siis juhtub lihtsalt see, et laps kasvab väga suureks, sest tema keha toodab ülemäärases koguses insuliini, kuna sinu keha ei tooda piisavalt. Ja kui veresuhkrud ei ole raseduse ajal korras, siis lapse sündides ei pruugi ta normaalset veresuhkrut hoida, sest tema keha on harjunud palju insuliini tootma ja veresuhkur läheb väga madalaks.
Oluline on kindlasti söögikordade vahel vahede hoidmine, et ei oleks suvalist näksimist iga hetk, vaid vãhemalt 2 h vahed. Patustada ikka aeg-ajalt võib, aga tasuks siiski koguseid jälgida, et praadi ja magustoitu korraga mitte süüa. Ja kui suhkur kõrge, siis jalutamine näiteks aitab alandada.
Esilekutsumine otsustakse selle järgi kui suur laps on viimases uh-s, mis 35-38 nädalal tehakse, kui laps pole väga suur ja suhkrud korras, siis tavaliselt ei torgita varem kui ilma diabeedita. Kui süstima pead hakkama, siis ei lasta üle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tegelikult üsna stressitekitav, koguaeg peab mõtlema ja vaatama mida võib süüa, mida mitte. Vahel ju ikka tahaks midagi head. Ja alati need juurikad ja vähese suhkruga asjad ei isuta ju ka. Paras ajutöö, et mida siis süüa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 09:16; 29.10 09:39; 29.10 13:37; 07.11 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin veel iiveldusega hädas ja aitas pidev näksimine. Minu äe ei teinud draamat. Kusjuures, 15 päeva enne paanilist keisrit pakuti lapse kaaluks 3500. Panid hästi mööda.
Eelmise rasedusega polnud diabeeti ja tütar sündis 35.nädalal erakorralist keisriga ning kaal oli 3118g. Enne keisrit tegid uh nibg paanitsesid, et laps on liiga väike. Seega mina neid uh ennustusi ei usu. Ja kui vaadata, et tütar sündis 5 nädalat varem ja kaal oli normis, siis tähtajalisena oleks ka ilmselt suur laps olnud.
Esimene rasedus oli ka veresuhkur korras ja mitmikrasedus ning kaksikud sündisid 38.n ja 2869 ja 2680 ehk siis mul olekski vist loomu poolest ka suured lapsed. Suguvõsas on kõigil u 4kg või suuremad lapsed olnud.
Diabeedidiagnoosiga üritasin jälgida, aga no kuna paljud asjad ajasid iiveldama, siis oligi menüü piiratud. Magusaga tegin sedasi, et kui isu tuli, siis sõin hommikul või lõuna ajal. Õhtul vältisin. Samas iiveldav nii hullusti, et öösel ärkasin ja ka näksisin midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülemõtlemine on liialdus. Söö mida hing ihkab,aga mõõdukalt. Glükomeetriga mõõtsin esimesed kuu aega ja peale seda kui kõik näpu otsad olid viimseni torgitud enam ei viitsinud.
Laps sündis 39 nädalal,4200 gr,tubli terve laps ja kõik näidud olid korras.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustaja aitab sul selgust saada, mida, millal ja mis kogustes süüa. Põhiteema on süsivesikutes, mida tuleb kindlasti tarbida, aga mõõdukates kogustes. Ja nagu ikka kiireid süsivesikuid piirata. Minu meelest kergel kujul on see rasedusdiabeet lihtsalt tervislik toitumine. Mul oli kergel kujul ehk toitumise jälgimisega kontrollitav. Isegi veidi põnev uusi asju süües testida, kas see sobis või pigem mitte. Ja nagu eelnevalt kirjutati, kui patustad, siis liikumine aitab veresuhkrut alla viia – jalutamine, koristamine vms.
Mul kutsuti küll esile 41+0, sest pikalt üle kanda on riskantne. Aga beebi sündis 3,6 kg ja suutis ilusti ise veresuhkrut peale sünnitust stabiliseerida. Ma arvan, et ära muretse ette ja liigselt loobuma ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusdiabeet tähendab seda, et sinu keha ei suuda piisavalt insuliini toota ja seetõttu läheb veres suhkrutase kõrgeks. Selle liigse suhkru saab laps omale ja tema kõhunääre töötab topeltkoormusel, et seda verest välja filtreerida. Kui laps sünnib ja ema vereringest välja saab, kukub suure insuliinikoguse tõttu lapse veresuhkru tase väga madalale, mis on vastsündinule ohtlik. Pikemas perspektiivis on probleem selles, et lapsel on kõrge tõenäosus juba lapseeas haigestuda diabeeti (kõhunäärme ülekoormuse tõttu).

Toitumiseks nipid:

– kõik juurviljad ja köögiviljad on lubatud
– marjad ja pähklid on lubatud, aga puuviljadega peab ettevaatlik olema, nt viinamarjades, banaanis ja mangos on väga palju suhkrut. Mõistlikus koguses siiski okei.
– munatoidud sobivad hästi (omlett jne)
– juust sobib, ka toorjuust ja sulatatud juust.
– liha-kala sobib
– makaronide ja riisiga tuleb ettevaatlik olla, neis on palju süsivesikuid.
– rukkileib sobib, sai viib suhkrutaseme liiga kõrgele
– vali maitsestamata jogurt ja sega see nt marjade, mandlilaastude, kaneeli ja muu sellisega. Magustatud jogurtites on liiga palju suhkrut.
– kõik suhkrusisaldusega joogid peaks menüüst välja jääma
– kõik maiustused ja krõpsud menüüst välja

Mina sõin hommikuks omletti või võileiba (alati lisasin juustule-singile rohelist, nt avokaadot või salatilehe või tomatit-kurki), vahel harvem putru (väike kogus sobis, suurem lõi veresuhkru lubatud piirist välja).

Lõunaks oli lemmik värske salat keedumuna ja keedetud makaronidega. Lisasin hästi natuke majoneesi või salatikastet, soola-pipart ka muidugi.

Õhtuks sõin mida iganes perele tegin, aga jälgisin, et pool taldrikutäit oleks rohelist salatit (selles sisalduv kiudaine teeb süsivesikute seedimise aeglasemaks ja nii ei hüppa suhkrutase lakke), liha oli alati okei, ettevaatlik pidin olema ainult siis kui tegin riisi- või pastaroogi, neid sain süüa üsna väikeses koguses.

Oluline on hoida söögiaegadel vahesid (2-3h iga söögiaja, ka snäki vahel), et suhkrutase jõuaks alla tulla. Ja koguseid peab jälgima, nt kui sõin toitu, mis muidu alati sobis, veidi liiga suures koguses, läks suhkrutase kõrgeks.

Füüsiline aktiivsus aitab suhkrutaset allapoole tuua, eriti kui olla aktiivne kohe pärast söömist, nt jalutama minna.

Arst ütles, et õhtul peab kindlasti väikese snäki sööma, sest kui magama minna näljasena, läheb suhkrutase ööga liiga madalaks ja hommikul hüppab sellevõrra kergemini lakke. Minu õhtune snäkk oli tavaliselt paar (rukki)näkileiba toorjuustuga, sinna kõrvale pähkleid ja vahel värsket kurki.

Suhkrut mõõda näpu külgedelt, mitte padjakese keskelt, siis ei lähe sõrmed valusaks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 22:19; 08.12 06:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusdiabeet tähendab seda, et sinu keha ei suuda piisavalt insuliini toota ja seetõttu läheb veres suhkrutase kõrgeks. Selle liigse suhkru saab laps omale ja tema kõhunääre töötab topeltkoormusel, et seda verest välja filtreerida. Kui laps sünnib ja ema vereringest välja saab, kukub suure insuliinikoguse tõttu lapse veresuhkru tase väga madalale, mis on vastsündinule ohtlik. Pikemas perspektiivis on probleem selles, et lapsel on kõrge tõenäosus juba lapseeas haigestuda diabeeti (kõhunäärme ülekoormuse tõttu).

Toitumiseks nipid:

– kõik juurviljad ja köögiviljad on lubatud

– marjad ja pähklid on lubatud, aga puuviljadega peab ettevaatlik olema, nt viinamarjades, banaanis ja mangos on väga palju suhkrut. Mõistlikus koguses siiski okei.

– munatoidud sobivad hästi (omlett jne)

– juust sobib, ka toorjuust ja sulatatud juust.

– liha-kala sobib

– makaronide ja riisiga tuleb ettevaatlik olla, neis on palju süsivesikuid.

– rukkileib sobib, sai viib suhkrutaseme liiga kõrgele

– vali maitsestamata jogurt ja sega see nt marjade, mandlilaastude, kaneeli ja muu sellisega. Magustatud jogurtites on liiga palju suhkrut.

– kõik suhkrusisaldusega joogid peaks menüüst välja jääma

– kõik maiustused ja krõpsud menüüst välja

Mina sõin hommikuks omletti või võileiba (alati lisasin juustule-singile rohelist, nt avokaadot või salatilehe või tomatit-kurki), vahel harvem putru (väike kogus sobis, suurem lõi veresuhkru lubatud piirist välja).

Lõunaks oli lemmik värske salat keedumuna ja keedetud makaronidega. Lisasin hästi natuke majoneesi või salatikastet, soola-pipart ka muidugi.

Õhtuks sõin mida iganes perele tegin, aga jälgisin, et pool taldrikutäit oleks rohelist salatit (selles sisalduv kiudaine teeb süsivesikute seedimise aeglasemaks ja nii ei hüppa suhkrutase lakke), liha oli alati okei, ettevaatlik pidin olema ainult siis kui tegin riisi- või pastaroogi, neid sain süüa üsna väikeses koguses.

Oluline on hoida söögiaegadel vahesid (2-3h iga söögiaja, ka snäki vahel), et suhkrutase jõuaks alla tulla. Ja koguseid peab jälgima, nt kui sõin toitu, mis muidu alati sobis, veidi liiga suures koguses, läks suhkrutase kõrgeks.

Füüsiline aktiivsus aitab suhkrutaset allapoole tuua, eriti kui olla aktiivne kohe pärast söömist, nt jalutama minna.

Arst ütles, et õhtul peab kindlasti väikese snäki sööma, sest kui magama minna näljasena, läheb suhkrutase ööga liiga madalaks ja hommikul hüppab sellevõrra kergemini lakke. Minu õhtune snäkk oli tavaliselt paar (rukki)näkileiba toorjuustuga, sinna kõrvale pähkleid ja vahel värsket kurki.

Suhkrut mõõda näpu külgedelt, mitte padjakese keskelt, siis ei lähe sõrmed valusaks.

Aitäh nii põhjaliku vastuse eest ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 09:16; 29.10 09:39; 29.10 13:37; 07.11 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul saatekiri sellele GTT testile…aga no ei jõua sinna kuidagi 🙁
Peamine murekoht on see, et ma ei suuda mitte mingi valemiga sättida nii, et õhtul kella 20st söömata-joomata olla. Minu ÄE ütles, et isegi vett juua ei tohiks.

Jõuan kella 20ks alles koju (tegelikult pigem hiljem) ja kui siis mitte midagi süüa-juua ei tohi…siis olen ma põhimõtteliselt lõunasöögist alates näljas. No ja siis niimoodi lükkubki kogu aeg edasi.
Mõnel õhtul (kui olen õhtusöögi enne kella 21 saanud) on tundunud, et “no äkki jõuab…”, aga siis on meenunud, et sõin õhtusöögi juurde mõned puuviljad või 1-2 kommi vms (seda kommi ei söö iga päev, vaid üsna harva) ja siis tekib suur hirm, et hommikul veresuhkur jube kõrge, et pole nagu mõtet minna.

Andke hea nipp, mis valemiga suuta lõunast järgmise hommikuni täiesti söömata-joomata olla. Ma suren juba janusse ära selle ajaga… 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 20:50; 09.12 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin nt laupäeval GTTd tegemas – labor on kella 9st lahti (ITKs) ja seega peab olema söömata eelmisel õhtul kella 21st. Kas selline variant ei oleks mõeldav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul saatekiri sellele GTT testile…aga no ei jõua sinna kuidagi ????

Jõuan kella 20ks alles koju (tegelikult pigem hiljem) ja kui siis mitte midagi süüa-juua ei tohi…siis olen ma põhimõtteliselt lõunasöögist alates näljas. No ja siis niimoodi lükkubki kogu aeg edasi.

Rasedusdiabeet on lapse jaoks ohtlik seisund, ema ise ei tunne aga midagi. Mina sinu asemel võtaksin vajadusel vaba päeva ja käiksin sellel testil ära. Mitte midagi ei juhtu ka siis kui koju jõudes normaalse õhtusöögi sööd, maiustusi ja muud taolist muidugi ei soovitaks.

Kuna mul endal oli rasedusdiabeet ja mingi perioodi lausa 6 korda päevas veresuhkrut mõõtsin, võin öelda, et vähemalt minu puhul ei mõjutanud õhtusöök hommikusi näite küll mitte mingit moodi. Küll aga on pahasti see, et sa testile õigeaegselt ei jõua ja võib-olla käid kõrgete suhkrunäitudega ringi, süües pahaaimamatult kommi ja puuvilju peale, seades sellega ohtu oma lapse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 22:19; 08.12 06:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vett võib juua, ka testi tegemise hommikul. Kohapeal enam ei tohi. Seega janusse suremise oht ei ähvarda 🙂 Mõnes kohas on kusjuures kirjas, et ainult vähemalt 7-8 h enne testi tegemist ei tohi süüa, niiet ei tohiks olla hullu midagi, kui õhtusöögi alles kell 21 sööd. Ma valiks kindlasti midagi vähem süsivesikurikast (liha ja juurviljad näiteks).

Mida varem testi ära teed, seda kiiremini saabub ka südamerahu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud mõtete ja soovituste eest. Test tehtud, rasedusdiabeeti ei ole 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 20:50; 09.12 10:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet-palju küsimusi