Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet või ei? GTT korras, sõrmenäidud ületavad normi

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Rasedusdiabeet või ei? GTT korras, sõrmenäidud ületavad normi

Postitas:

Küsimus ongi pealkirjas. Olen teinud 2x GTT, esimene kord 25. nädalal, teine kord oli 29. nädalal. Mõlemad korras, viimane küll suhteliselt napilt. Esimese rasedusega oli diagnoos, glükomeeter alles ja olen kodus ikkagi ka mõõtnud. Näidud ületavad norme, küll peamiselt siis, kui söön midagi rasvast (lasanje, kook, šokolaad vms). Tean küll, et peaksin suutma magusast eemale hoida, aga see normis GTT paneb natuke pead liiva alla peitma. Diabeediõde pole kätte saanud, et temalt nõu küsida. Kui mul varasemat kogemust poleks, siis mul poleks isegi ühtki sümptomit, et GTTle saatagi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Kui sul viimane test juba piiripealne, siis 4 nädala pärast on arvatavasti juba test korrast ära, sest mida suurem rasedus seda suurem koormus kehale ja seega ka insuliini ei toodeta enam pisavalt. Seega võiks ikka tervislikult toituda, nädalas kord/paar tükk kooki vms ei tapa, aga üldiselt võiks ju ikka beebi jaoks normaalselt süüa, eriti kui su enda mõõdetud näidud pärast magusat liiga kõrged on.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast sööki tõusebki veresuhkrunäit, söö nii tervislikult kui tahad. Jama on siis kui näit ei lange mingi aja jooksul. Olen ise ka mõlema raseduse ajal GTT teinud. Praegust rasedust on jäänud veel kuu aega ja kuna kaal pole siiani tõusnud korraga 4kg, siis pole teist testi tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Lapse ootamine Rasedusdiabeet või ei? GTT korras, sõrmenäidud ületavad normi