Esileht Sünnitus Raseduse ajal aktiivne vs ”tavaline” olemine – kas erinev sünnitus?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Raseduse ajal aktiivne vs ”tavaline” olemine – kas erinev sünnitus?

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kellel on vähemalt kaks last ning olnud ühe raseduse ajal väga aktiivne(liikunud palju, teinud trenni jne) ning teise ajal selline tavaline, pigem puhanud ja mitte liialt pingutanud. Kas selle võrra ka sünnitus erinenud?

Nimelt esimene rasedus oli mul esilekutsumine 42+6 nädal ning viimased raseduse kuud pigem puhkasin ning olin selline tavaline rase. Jalutasin ning koristasin kodus, lugesin beebiteemalisi raamatuid jne.

Need üle läinud nädalad olid hästi rasked minu jaoks ning ka esilekutsumine ei olnud kõige meeldivam kogemus. Laps oli ülekandmistunnustusega. Nüüd, ootan teist last ning teadlikult olnud väga aktiivne terve raseduse vältel. Hetkel tiksub 30+ nädal. Käin trennis, plaanin lõpuni tööl käia, teen aias tööd, iga päev vähemalt 10 000 sammu jne. Väga puhkust endale ei luba. Väga loodan, et mu aktiivne olemine mõkjub hästi ning beebi otsustab varem tulla, kui eelmine kord. Tahaks kogeda loomulikku sünnitust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul seost ei olnud. 3 rasedust.
Esimese ajal olin keskmiselt aktiivne – käisin küll tööl, samas trenni ei teinud (katkemisohu tõttu) ja kodutöödega olin väga ettevaatlik. Sünnitus hakkas ise enne tähtaega pihta ja kulges esmasünnitajale kohases aeglases tempos (üle ööpäeva).
Teise rasedusega pidin juba poole pealt töövõimetuslehele jääma. Olin kodune – midagi ei teinud ega kuskil käinud. Sünnitus algas üsna täpselt tähtajal ja kulges turbokiirusel (oleksin juba sünnitusmaja lähedale jõudes juba ära sünnitanud).
Kolmanda ajal olin väga aktiivne, liikusin ringi ja käisin praktiliselt kuni sünnituseni tööl (laps sündis 3n peale koduseks jäämist). Sünnitus tuli enne tähtaega esile kutsuda ja esilekutsumine ei mõjunud (valutasin tunde, aga mingit progressi polnud) – lõpuks tehti keiserlõige, et see laps sealt kõhust kätte saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega olin üsna väheaktiivne ja vorm läks seest kõvasti kehvemaks. Keskmise rasedaga võrreldes olin ilmselt siiski heas vormis. Kaalu lisandus ca 12 kg, aga võhm oli eelnevaga võrreldes olematu. Sünnitus oli üsna kiire, aga minu jaoks veidi traumaatiline, lisaks ei tunnetanud ma oma keha hästi ega suutnud ennast hästi kontrollida.

Teise lapsega tegin ootusajal kenasti trenni, lisaks liikusin palju, matkasin jne. Laps oli hiiglane, aga sünnitus oli kergem ja suutsin protsessi hästi kontrollida, jäin peaaegu terveks ka.

Nüüd ootan kolmandat. Algvorm on tunduvalt parem ja üritan vormi säilitada. Teisel trimestril enam jooksmas ei käi, aga jalutan tempokalt, vahel sõidan rattaga, ei karda raskeid poekotte jne. Võtan tunduvalt rahulikumalt kui mitterasedana, aga annan kehale piisavalt koormust, loomulikult ka palju puhkust. Sünnituse osas veel ei oska öelda, aga igasuguse kirjanduse põhjal on füüsiline aktiivsus tervele rasedale vaid kasuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese raseduse ajal olin väga aktiivne. Sellegi poolest nii rasedus kui sünnitus olid vaevalised. Sünnitus veel väga pikk ka. Taastusin pikalt. Sünnitasin 39+5. Rasedaks jàin uuesti kui laps oli 1a4k. Kuna laps võttis enamuse ajast, siis pikki jalutuskäike jms teha ei saanud tema ajal väga, olin üsna paikne. Sünnitus kestis esimesest tunnusest kuni lapse väljutamiseni kokku 1,5h ja laps põhimõtteliselt ise sündis. Teadlikult pressisin ühe korra ainult. Sünnitasin 40+5. Ka rasedus ise oli väga kerge, kaalu tuli 7kg vähem juurde kui esimese ajal. Mitte mingisugust loogikat mina selles ei näe. Kõik on ikka väga individuaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

I rasedus. Enesetunne oli hea, olin väga aktiivne ja liikuv. Sündis kergelt enneaegne laps, kiire ja ootamatu ja väga valus sünnitus oli. Samal päeval olin veel tavalises igakuises kontrollis käinud, mitte miski ei viitanud sellele, et sünnitus võiks pihta hakata.

II rasedus. Olin väga väsinud, kiiresti tekkisid puusades valud, viimased paar kuud oli liikumine sulaselge piin. Liikusin minimaalselt, mingist pikast kõndimisest või füüsilisest aktiivsusest ei olnud juttugi. Kaks päeva läks tähtajast üle (mis pole iseenesest mingi näitaja, 40+2), sünnitus oli kiire ja jällegi, meeletult valus.

Mõlemad lapsed on tüdrukud, vanusevahe 1,5 a, mõlemat oodates olin alguses samas kaalus, juurde võtsin ka üsna samamoodi, esimest oodates 10 kg, teist oodates 11 kg (algkaal oli normaalkaal).

Enda rasedusi vaadates ei näe ma küll, et mingeid seoseid võiks tekitada.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Sünnitus Raseduse ajal aktiivne vs ”tavaline” olemine – kas erinev sünnitus?