Esileht Lapse ootamine Raseduse ajal suitsetamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Raseduse ajal suitsetamine

Postitas:
Kägu

Tere! Sain eile teada, et olen kolmandat kuud rase. Juba 5 aastat on tsükkel nii nagu jumal juhatab, vahepeal jäi menstruatsioon 2-3 kuud hiljaks, vahepeal hakkas 2 nädalat varem jne. Rasedusteste olen aastate jooksul teinud palju ning kõik on olnud negatiivsed, seega ei tormanud kohe rasedustesti ostma, sest minu jaoks oli see juba tavaline, et nii on. Aga lõpuks otsustasin siiski testi teha ning see osutus positiivseks mis on meie jaoks muidugi väga tore uudis. Mure on aga selles, et olen terve see aeg suitsetanud ja nüüd on paanika. Kohe kui sain 2 triipu, viskasin suitsupaki minema ja ei ole sellest hetkest enam ühtegi mahvi tõmmanud AGA ma suitsetasin terve 1. trimestri. ☹️ Kes on raseduse ajal suitsetanud, kas lapsed on sündinud tervena? On olnud mingeid komplikatsioone? Palun jagage oma kogemusi. Ja saan aru, et siin saab anonüümselt õelutseda, aga kõik ei planeeri lapsi.. seega jääme palun sõbralikuks, ma olen niigi õnnetu..

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe mõned teemad allpool postitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on inimene, kes suitsetas ja tarbis alkoholi kuni 5nda raseduskuuni, ise teadmata, et ta rase on (sümptomid puudusid ja oli rasestumisvastase vahendi peal, millega tal polnud päevi). Laps sündis terve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen oma elust 30 aastat suitsetanud, ka kõigi raseduste ajal. Neli tublit, tervet, täiskasvanud last. Ei maksa üle paanitseda.

1995.a oli isegi maakonnahaigla sünnitusosakonnas oma suitsunurk, (koristaja ruum) kus tohtis käia ja ükski arst ega ämmakas ei õiendanud. Nad tegid ise seal koos rasedate või äsjasünnitanutega suitsu…. 2000.a oli veel sama seis, hiljem keelati haigla ruumides sees suitsetamine ära, aga rõdul käisid ikka kõik tegemas..

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seda meelt, et teadlikult raseduse ajal ei tohiks suitsetada – oli vanasti mis oli, teadus areneb, tekivad seosed. Coca sisaldas ju ka vanasti kofeiini või anti lastele igasugu köharohtusi jmt, et lapsed magaks, et pole mõtet näiteks tuua, mis vanasti oli.

 

Küll aga ei ole need tagajärjed nii katastroofilised, et peaks aborti kaaluma. Raseduse algusest, mida loetakse 2 nädalat pole üldse tegelikult rasedust, siis läheb seni ka aega kuni loode üldse ema veresüsteemiga ühineb. St sa ilmselt ei saa saba ja sarvedega beebit. Lapsi saavad ka paadunud joodikud ja narkomaanid, kel pole ka tihti sünnitama tulles kainet päeva – st lapsed arenevad ilusasti, kuid jälje jätab pigem närvisüsteemi arengusse jmt.

 

Seda, mida tulevikus suitsetamise süüks ajada pole nii kerge. Kui laps vajab tavapärasest rohkem abi, on ATH, närvilisem, õpib hiljem lugema vmt – siis neid on nii suitsetajate kui mitte suitsetajate vanematel. Lapse arengut mõjutab ka nii palju muud – vitamiinid, keskkond, ema meeleolu, tarvitavad ravimid jne. Ära üle muretse, muretsemine mõjub halvemini kui see, et nüüd edasi rasedust naudid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne raseduse puhul!

Suitsetamine raseduse ajal on kahjulik, jah, aga seda sa ei saa enam muuta.
Muretsemine ja stress raseduse ajal on samuti kahjulikud, füüsiliselt mõjutavad beebi aju, närvisüsteemi, hormoone. Seda sa saad veel muuta – öeldes endale, et sa teed kõik endast oleneva, et beebil oleks su kõhus võimalikult hea, ja rohkemat teha (minevikku muuta) sa ei saa. Nii et – hea öelda – lõpeta muretsemine, sest sellega teed sa oma lapsele täpselt sama moodi teene, nagu tegid suitsetamist maha jättes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Raseduse ajal suitsetamine