Esileht Lapse ootamine Raseduse alguses määrimine – teie kogemused?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Raseduse alguses määrimine – teie kogemused?

Postitas:

Tere rasedad!

Nii mõnelegi rasedale ei ole võõras hirmu tekitav määrimine raseduse alguses. Sellega seoses tekkisid mul mõned küsimused, et saada vastuseid oma olukorrale.

Minu küsimused on:
* Mis hetkel seda esines? Kas juba enne päevi, päevade ajal või alles peale päevi.
* Kaua kestis? Kas korraks, päev, või mitu päeva/nädalat?
* Milline see määrimine oli? Kas kerge ja pigem voolusega segamini või suurem ja konkreetne? Kas pigem õrnroosakas, punakas või (tume)pruun? Kas ühtlane kreem/voolus või kiuline/tükiline vms?
* Kas määrimisest hoolimata on/oli rasedusega kõik korras või oli määrimine märgiks raseduse peetumisest/katkemisest vms?
* Mida määrimise vastu ette võtsid/mida arstid soovitasid?

Tänan väga kõiki, kes viitsivad vastata! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:16; 16.04 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere rasedad!

Nii mõnelegi rasedale ei ole võõras hirmu tekitav määrimine raseduse alguses. Sellega seoses tekkisid mul mõned küsimused, et saada vastuseid oma olukorrale.

Minu küsimused on:

* Mis hetkel seda esines? Kas juba enne päevi, päevade ajal või alles peale päevi.

* Kaua kestis? Kas korraks, päev, või mitu päeva/nädalat?

* Milline see määrimine oli? Kas kerge ja pigem voolusega segamini või suurem ja konkreetne? Kas pigem õrnroosakas, punakas või (tume)pruun? Kas ühtlane kreem/voolus või kiuline/tükiline vms?

* Kas määrimisest hoolimata on/oli rasedusega kõik korras või oli määrimine märgiks raseduse peetumisest/katkemisest vms?

* Mida määrimise vastu ette võtsid/mida arstid soovitasid?

Tänan väga kõiki, kes viitsivad vastata! ????

Esimest korda määris 5. nädalal, esialgu natuke pruunikalt, siis helepunakalt, siis hästi vähe tumepunakalt. Käisin EMO-s, midagi näha polnud, midagi teha ei saanud.
Teist korda määris 8. nädalal, taas pruunikas, helepunane ja tumepunane väike tüki moodi asi. Käisin taas EMO-s, UH järgi oli kõik okei.
Rohkem määrinud pole, nüüd 12. nädal.
Mulle öeldi, et enamik määrimisi jääbki mõistatuseks ja iga kolmas rasedus pidavat veritsema, ka põhjust teada üldjuhul ei saa, kui just hematoom, polüüp vms polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neljast rasedusest kaks on veritsenud, st neid ei saa määrimiseks pidada, sest on olnud ikkagi verejooksud. Mõlemad 5+5.
Üks neist säilis (võeti haiglasse sisse, olin 5 päeva haiglas voodirežiimil, sain Nospa süste ja võtsin kuni 12. nädalani Duphastoni). Teise puhul säilitama ei hakatud, nii et katkes ja puhastus ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel korral esines ca 6. nädalal. Oli pigem heleroosakas, voolusega segamini, ühtlane. Hommikul avastasin, läksin kohe ka EMOsse. See rasedus katkes, puhastus ise ilusti ära.
Teisel korral algas ca 8. nädalal. Ka pigem heleroosakas ja voolusega segamini. Kuna oli katkemisega kogemus, mis möödus komplikatsioonideta, siis lasin asjal kulgeda ja ootasin, kuni ise ära katkeb, aga kui veritsus oli juba ca nädala kestnud, siis läksin EMOsse. Tuvastati emakaväline, mis ka tegelikult sekkumist ei vajanud. Olin jälgimise all, aga katkes-puhastus ise lõpuni.
Kolmandal korral määris ka ca 8. nädalal, ka heleroosakas. Aga seda määrimist oli tõesti väga vähe, ainult paberile pühkides veidi jäi (eelmistega oli ka pesukaitsmele voolanud). Täna tiksus just 25 nädalat täis ja kõik hästi 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on see alati halb märk olnud – kõik rasedused, mille ajal on kasvõi natukenegi määrinud, on varem või hiljem siiski ära katkenud. Sünnitusega lõppenud raseduste korral ei määrinud kordagi.
Samas mu arst lohutas ja ütles, et määrimine on suht paljudel ja alati ei tähenda see halba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul määris 2 korda, kolmanda rasedusega. Kahe esimesega sellist asja üldse ei olnud.

* Mis hetkel seda esines? Kas juba enne päevi, päevade ajal või alles peale päevi. ESIMEST KORDA 4+0, TEIST KORDA 8+6 (EHK SIIS TAGANTJÄRGI MÕELDES UMBES SEL AJAL, KUI OLEKSID PÄEVAD OLNUD)

* Kaua kestis? Kas korraks, päev, või mitu päeva/nädalat? 4+0 KESTIS 1 ÖÖPÄEVA, 8+6 UMBES 12H

* Milline see määrimine oli? Kas kerge ja pigem voolusega segamini või suurem ja konkreetne? Kas pigem õrnroosakas, punakas või (tume)pruun? Kas ühtlane kreem/voolus või kiuline/tükiline vms? MÕLEMAL KORRAL ÜHTLANE TUMEPRUUN. ESIMESEL KORRAL IKKA PIDEVALT TULI, TEINE KORD VÄHEM.

* Kas määrimisest hoolimata on/oli rasedusega kõik korras või oli määrimine märgiks raseduse peetumisest/katkemisest vms? RASEDUS HETKEL JUBA 6. KUU

* Mida määrimise vastu ette võtsid/mida arstid soovitasid? ESIMENE KORD KAHTLUSTATI EMAKAVÄLIST, AGA SIISKI POLNUD. MÄÄRATI PROGESTEROON, SEE OLI OK. LISAKS EI MÄÄRATUD. TEINE KORD TEHTI KA UH JA OLI OK. EHK SIIS MIDAGI EI TEHTUD. ISE EHMATASIN KÜLL, SEST KAHE ESIMESEGA POLNUD JU MIDAGI.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas määrima täpselt päevade alguse ajal (tsükli 28. päeval) ja on siiani ainult pruunikalt määrinud. Vahepeal oli justkui voolusega koos ning paaril korral on ka tulnud väikseid limaseid, kiulisi tükke.
Üldiselt määris natukene iga päev, aga pigem oli see pühkides, pesukaitsme peale peaaegu, et ei tulnudki. Mõni päev aga määris kogu päeva konstantselt. Alates 8ndast nädalast on määrimine kõvasti vähenenud ning pigem on hommikul paberi peal veidi limast pruuni voolust ja seda ka umbes iga 2-4 päeva tagant.
Ise ma proovisin alguses olla voodirežiimil ja puhata, kuid see ei vähendanud määrimist, üks hetk isegi justkui oleks suurenenud, kuigi olin terve päev põhimõtteliselt lamanud.
Ämmaemand ütles, et progesterooni enam nii kergekäeliselt ei kirjutata, kuna ei teata kuidas see võib mõjutada lapse tervist tulevikus.
Hetkel peaks mul olema 9+6 nädalat ning 2 päeva tagasi loote süda ilusti lõi ning näha oli liigutusi.

On eelnevalt selja taga ka üks peetumine, kus määrimist üldse ei esinenud ning loote süda lõpetas töö 8ndal nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki vastajaid. Mul esines alates DPO9 tumepruuni tükilist ja kiududega määrimist, kuid õnnestus saada triibud siiski juba enne päevi kätte. Kahjuks aga see tumepruun määrimine on muutunud juba punaseks veritsuseks ja seega minu kauaoodatud triibuhakatis edasi ei arenenud. Päevad algavad õigeaegselt… :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:16; 16.04 13:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Raseduse alguses määrimine – teie kogemused?