Esileht Lapse ootamine Raseduse alguses võetud ravimitest tekkis lapsel/lootel vääraeng?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Raseduse alguses võetud ravimitest tekkis lapsel/lootel vääraeng?

Postitas:

Kas on kellegil sündinud laps vääarenguga kuna olete tarbinud keelatud ravimeid /röntgeni teinud raseduse ajal?
Milliseid ravimeid kasutanud?
Palun jagage oma kogemust

Millist testi teha,et selgitada välja ega lapsukesel midagi valesti ole võetud ravimitest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui veel rasedusest ei teadnud tehti röntgen, viga midagi, laps koolis juba.
Räägi arstile, ämmaemandale, millist ravimit võtsid. Võibolla ei olegi tegemist loodet kahjustada võiva ravimiga ja muretsed ilmaasjata. Arvan, et tehakse tavapärased Oscar ja looteanatoomia. Küsi, kas oleks võimalik teha lisaks nt täpsem südame ultraheli.
Oluline on edaspidi tervislikke valikuid teha (tervislik toit, jook, uni, mitte suitsetamine jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisauuringuid on muidugi võimalik teha ja neid oskab sulle kõige paremini soovitada äe/arst. Tänapäeval on lisaks KV ja LA uuringule nii palju põhjalikemaid uuringuid võimalik lisaks võtta. Oleneb muidugi ka ravimist, mis võetud sai, sest osade ravimitega on näiteks seisukoht, et raseduse ajal mitte võtta, kuna mõju ei ole piisavalt uuritud. Mina just täpselt sellist ravimit raseduse ajal vōtma pean ning tegelikult ei ole see midagi nii hull. Iga päevaga saab meditsiin targemaks ning ravimite mõju lootele selgemaks. Mina sain spetsiaalse visiidi, kus arutasime minu ravimeid, raviplaani, vōimalikke riske jne. Arstid suhtusid väga põhjalikult, samas kui näiteks tasuline naistearst, perearst ja veel raviarst olid seisukohal, et ravi pigem lõpetada. Teistsuguse seisukoha sain ma alles haiglas arvele võttes enda naistearsti ja ämmaemandaga ning seejärel haigla sisearstiga suheldes. Mingiteks lisauuringuteks mina näiteks vajadust ei näinud. Aga eks see kõik oleneb ka konkreetsest ravimist või protseduurist mis tehtud on 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alles tegin sellest teema. Tarvitasin reumatoloogilisi ravimeid. Mitu arsti soovitasid raseduse katkestada. Ma ise mõtlesin, et teen lisauuringud jne, aga rasedus katkes lõpuks ise.
Nii palju kui infot arstilt sain, siis LVU oleks olnud kõige olulisem + LA uh + südame ja ajustruktuuride põhjalikum hinnang

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alles tegin sellest teema. Tarvitasin reumatoloogilisi ravimeid. Mitu arsti soovitasid raseduse katkestada. Ma ise mõtlesin, et teen lisauuringud jne, aga rasedus katkes lõpuks ise.

Nii palju kui infot arstilt sain, siis LVU oleks olnud kõige olulisem + LA uh + südame ja ajustruktuuride põhjalikum hinnang

Kui sul on reuma, siis ma usun, et katkemist ei põhjustanud nii väga ravimid vaid hoopis haigus ise.
Mul on üks tuttav, kes samuti põeb reumat. Ravimeid ta ei tarvitanud raseduse ajal aga ta kaotas lapse 8.ndal raseduskuul. Surnud laps saadeti lahkamisele ja selgus, et süüdi oligi just reuma ise ja ravimite mitte tarvitamine. Lapse nabavväät oli suuri vereklompe täis ja laps pm suri selle tõttu hapnikupuudusesse ja nälga.

Teise raseduse ajal pidi ta igapäevaselt ravimit(ravimi nime ei tea) otse kõhtu süstima ja laps kanti lõpuni ja oli igati terve.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Raseduse alguses võetud ravimitest tekkis lapsel/lootel vääraeng?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.