Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raseduse- ja sünnitushüvitise vahe kompenseerimine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Raseduse- ja sünnitushüvitise vahe kompenseerimine

Postitas:
Kägu

Olen seda teemat ennemgi siin foorumis lugenud, aga nüüd ei suuda leida teemasid, mis igivanad ei tunduks. Olen aru saanud, et kui peres sündivatel lastel on alla 3-aastane vahe, siis minnes RSPle saab alguses ema hüvitise miinimumpalga järgi (kui ei ole tööl käinud eelneval aastal) ja peale lapse sündi see osaliselt mingi hetk kompenseeritakse jäänud päevade erinevus vs esimene RSP hüvitis?

Mul peaks RSP algama septembri lõpus (30p enne eeldatavat sünnitust siis, lastel tuleb vahe ca 2.2 aastat, vahepeal käisin tööl ka, aga mitte piisavalt kaua, et see arvesse läheks). Kuidas see vahe hüvitamine käib? Kas peab tegema mingit avaldust? Vahepeal oli uudis, et makstakse peale lapse sündi, kas see peab paika?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, komp. sünnitushüvitise (nn dekreediraha) ja VH vahe sünnitusejärgsete rsp(dekreedi) päevade eest

st

kui minna 30p enne ja laps sünnib tähtajal täpselt, siis 110päeva eest

Komp kohe kui oled kinnitanud, et soovid peretoetusi ja VH, eraldi avaldust ei ole ja korraga kõigi päevade eest, mille eest õigus on

st

Sotsiaalkindlustusamet ise kontrollib, et

a) saad eelmisega sama VH

ja

b) sünnitushüvitis/päev on väiksem kui VH/päev

Ametlik info:

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-liigid#Vanemah%C3%BCvitis

 

seal on alajaotus

Vanemahüvitise ja sünnitushüvitise vahe kompenseerimine

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh nii põhjaliku vastuse eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raseduse- ja sünnitushüvitise vahe kompenseerimine