Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse jälgimine: kas ainult ämmakas?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Raseduse jälgimine: kas ainult ämmakas?

Postitas:

Huvi pärast uurin, et kas rasedust jälgib vaid ämmaemand? Mina olen oma arsti näinud vaid 2 korda, siis kui 12. nädalal ennast arvele võtsin ning siis kui mul veritsema hakkas ja arst määras Duphastoni 3x päevas (võtsin kokku ca 3 kuud). Nüüd on lõpp lähenemas ja lihtsalt tekkis küsimus, et kas arst võiks või peaks mind ka nägema enne sünnitust? Esimese lapse sünnitasin ca 9 aastat tagasi ja siis käisin ainult naistearsti juures. Ja kas peale 36. nädalalt tehakse ka veel UH?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiga rohkem kohtuma otseselt ei pea. UH tehakse vajadusel, kui tekivad mingid kahtlused ämmaemandal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ämmaka jälgimisel vaid mõned kuud, siis saatis ta mu tagasi arsti juurde. Just määrimiste ja muude terviseprobleemide pärast, ämmakas ütles, et keerulisemate juhtumitega tegeleb arst. Nii käisingi 4.kuust lõpuni ainult arsti juures. Viimane UH tehti mul 30. nädalal, enneaegsuse ohuga haiglas olin, rohkem ei tehtud.

Ultrahelid pärast 20. nädalat on arsti/ämmaka otsustada. Samuti on osades haiglates ja ämmakatel kombeks rase lõpupoole ka arsti juurde veel saata, aga see sõltub ka kohast, kus jälgimisel oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega käisin arstil 2 korda: alguse poolel ja viimasel visiidil (tähtajal).
Arvasin, et nii läheb ka nüüd, aga tuleb välja, et viimast visiiti arst enam mulle ei tee. Kas see on sellest, et oma arst sattus mulle üht erakorralist UH-d juba tegema (kus kinnitas, et kõik korras) või sellest, et sattusin lisaks hiljem ka haiglasse, kus teised rastid mind korralikult uurisid, aga enam ei peeta vajalikuks mind arstile näidata. Ju siis kõik lõpuks nii hästi :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ämmaka juures ainult kaks korda ja ülejäänud korrad arsti juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen umbes pooled korrad käinud ämmaka juures ja ülejäänud arsti. Arst võtab siis igasugu analüüse ja tupeproove, teeb ultraheli.
Ämmaka juures olen käinud lihtsalt kaalumas-mõõtmas, verd andmas ja ktg-s.
Tegemist siis erakliinikuga, riiklikes käiakse vist ainult ämmaka juures, arstil pole nii palju aega, et kõikide rasedatega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse jälgimine: kas ainult ämmakas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.