Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse kandmine, kui emakakaela pole

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Raseduse kandmine, kui emakakaela pole

Postitas:

Mulle tehti peale esimese lapse sündi, 7 aastat tagasi, emakakaela konisatsioon, mille käigus eemaldati pm kogu emakakael. Olin mitu aastat teadmisel, et lapsi rohkem plaanida ei tohiks, kuna puudub emakakael mis rasedust kinni peaks. Umbes aasta tagasi rääkis mu naistearst, et siiski on võimalus ka minusuguste jaoks. Tartus on dr. Fred Kirss, kes peale rasestumist paneb emakakaela kuidagi niiviisi kinni, et see raseduse raskusele vastu peab. Siit minu küsimus- kellel on kogemusi endal v mõnel tuttaval analoogse olukorraga, kuidas rasedus kulges, mis tehti, mis prognoositi jne.?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Transabdominaalset emakakaela tugiõmblust asetab lisaks dr Kirsile ka Külli Idla Tlnas Pelgus. Soovitan emma-kumma juures konsultatsiooni, Pelgus soovitan veel arstidest dr Ksenia Butsi, kes sellest õmblusest piisavalt teab. See õmblus ongi algselt loodud emakakaelata naistele, aga kasutatakse nüüd üpris palju ka muu emakakaela puudulikkuse korral. Üksjagu infot leiab inglise keeles (transabdominal cerclage). Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pandi aasta tagasi tugiõmblus poole raseduse pealt, kuna kaela pikkus oli liiga lühike ning avatust palju (selgus looteanatoomia ultraheli käigus). Õmblus pandi 2 päeva peale avastamist, 20nes rasedusnädaloli. Ise ei saanud midagi aru, et miskit pahasti. Tugiõmblus pandi üldnarkoosi all ning ühe öö olin haiglas jälgimise all. Peale seda ei tohtinud end liialt koormata, 2 ndlt pidi väga rahulikult võtma. Valu otseselt ei tundnud, kuid enesetunne oli nõrgem ja väsisin kiiremini. Raseduse lõpuni olin põhimõtteliselt kodune, tegin tööd väikse koormusega ning kodus.
Õmblus eemaldati 36ndal nädalal-arst pm lihtsalt pani peegli sisse ja kääridega lõikas läbi, ise ei tundnud midagi, tavaline läbivaatusaegne ebamugavustunne. Siis jäin jälle haiglasse nö jälgimise alla. Emakas läks aktiivseks ning hommikuks oli pisibeebi käes. Olen lugenud, et mõni kanbab veel mitu nädalat peeale õmbluse eemaldamist, aga võib ka kohe sünnituseks minna, nagu minul pm läks.
Kui plaanin veel rasestuda, siis arst ütles, et tuleb jälle õmblus panna.
Peale õmbluse panemist vahekorras ei tohi enam olla kuni raseduse lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on kogemust ka sellise tugiõmblusega, mida hiljem ei eemaldatagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 19:37; 04.02 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus. Paigaladati raseduse 14.nädalal, kandsin raseduse lõpuni. 2a hiljem sündis ka järgmine laps ajaliselt. Õmblust vahepeal ei eemaldatud ja on siiani alles, eemaldatud midagi ei ole. Selle õmblusega ainult plaaniline keiser.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 21:50; 05.02 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kommenteerimast. Mind ootab see õmblus nüüd ees. On olnud kaks raseduse katkemist 14. Ja 16.nädalal. Kas raseduse kandmine on tavapärane või pigem riskigrupp, kas tuleb palju pikali olla? Kas raseduse jälgimine oli tavapärane?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 19:37; 04.02 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin alles konisatsioonil. Lõigati vist vähekene. Nüüd olen ise sama tee alguses…nõuda 13-14nädala paiku tugiõmblusi või mitte? Esimene rasedus oli mul 14 nädala paiku katkemas verejooksuga. Hoiti pea kuu siis haiglas. Ja teisel korral sama raseduse 24-28nda nädala paiku oli emakasuue avatud. 37nädalast oli avatus 1,5 sõrmele mitmeid nädalaid. Hirm on, aga beebi on niiii oodatud❤️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti paar aastat tagasi läbinud konisatsiooni, hetkel esimene arstivisiit läbitud kus ma ka tundsin muret sellel teemal (esimene rasedus peale seda lõikust), aga vastuseks sain vaid et “praegu ei hakka teile keegi õmbluseid veel tegema”.
Kahjuks ei saanud ma aga mingit selgitust rohkem sel teemal, et mille järgi ja kuna ja kuidas seda siis üldse otsustatakse kas on vaja või mitte? Tekkis täpselt selline tunne et no kui seekord midagi juhtub siis järgmine kord teame ette vaadata- selline variant mind kohe üldse ei rahulda.
Seda kõike siin lugeda tekib mure veel suurem, just teadmatusest. Mexx-le aitäh ülevaate eest, vahel on hea teada tundmatutest olukordadest et mis ja kuidas see käib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiski tegu riskirasedusega, minul jälgis môlemat rasedust arst algusest lôpuni. Pikali olema ei pidanud, elasin tavapäraselt aga siiski vältisin füüsilist koormust,sauna ja ujulat. Esimese kord sai igaksjuhuks tehtud ka kopse ettevalmistavad süstid aga teisel korral arstiga arutades jätsime selle ära kuna eelmine kord ju läks hästi.
Mul on olnud ka see tavaline ômblus mis on enne sünnitust eemaldatav kuid puhkes siisi tookord lootevesi enneaegselt, ja laps sündis varem.
Järgneva rasedusega otsustaski arst minu puhul just selle transabdominaalse ômbluse kasuks mis minupuhul toimis nagu peab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 21:50; 05.02 21:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse kandmine, kui emakakaela pole

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.