Esileht Pereelu ja suhted Raseduse katkemine ja tulevikuplaanid

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Raseduse katkemine ja tulevikuplaanid

Postitas:

Olen 35-aastane. Kuna olen üksiklaps, siis tunnen südames, et minul võiks olla 2 last. Me mõlemad mehega soovime teist last. Esimene laps on 3-aastane.

Jäin teist last ootama kohe, kui planeerima hakkasime. 5+3 rasedus aga katkes suure verejooksuga. Nüüd ma süüdistan ennast, et nii stressirohkele ajale planeerisime lapse. Nimelt õpin magistrantuuri I kursusel, täiskoormusega. Käin tööl 0,5 koormusega ja kasvatame last. Väga palju on pinget, koolitükke/praktikat tohutult, mehel suur töökoormus, samas ka pere/laps vajab tähelepanu. Tundsin tegelikult, et elan täielikult oma võimete piiril (tugivõrgustik meil puudub), aga lootsin, et kui sess läbi saab, siis saan võtta rahulikumalt ja jääda akadeemilisele puhkusele. Noh, vahepeal aga jõudis rasedus katkeda.

Nüüd ma mõtlengi, et kas panna 2. lapse soov ootele? Või teha paus õpingutes? Olen juba 35 ja seda kraadi oleks hädasti vaja, et korralikku palka enda erialal saada. Ja üleüldse, et kvalifikatsioon kätte saada. Praegu, baka haridusega, saan erialalähedast tööd teha küll, aga palk on ainult napilt 500.- eurot kätte täiskoormuse puhul(natuke alla selle). Töö on emotsionaalselt väga pingeline. Ülikooliõpingud on vajalikud, et saada kvalfikatsioon ja parem palk, rahuldustpakkuv töö. Samas ma ei taha lapsesaamist ka lükata palju edasi. Olen niigi juba 35. Mõtlesin, et vahepeal kasvatan last ja teen ülikooli siis oma tempos, kuna lapsehoolduspuhkuse ajal võib ka õpinguid jätkata.
Ma tunnen, et suurest ülepingest ei ole tervis päris korras. Et kuskilt peaks järgi andma. Aga ei suuda südames valmis mõelda, et kust siis? Kõik on justkui a priori……
Kõike aga niikuinii korraga ei saa….
Olen murdumas, meeleheites ja istun küsimärkide ja hüüumärkide hunnikus…
Koguaeg on tunne, et olen rongist maas, rongist maas….Kuidas endaga rahu sõlmida?
Taustaks niipalju, et lapsepõlv möödus rasketes oludes ja ülemõistuse probleemses perekonnas. Minu jaoks ei olnud kõrgharidus mõeldav (minu enda enesehinangu seisukohalt siis). Kuni ühel päeval, 28-aastaselt otsustasin, et mina elan oma elu teistmoodi kui mu vanemad. Kõige ja kõigi kiuste läksin ülikooli. Abiellusin, saime lapse, olin akadeemilisel temaga natuke, lõpetasin siis baka. Nüüd jandin magistriga ja olen kui tühjaks pigistatud sidrun. Olen mõelnud kuni sinnamaani välja, et v-o minusugusel ei olnudki kõrgharidus \”ette nähtud\”, et ehk ma ei ole \”äravalitud\” ja sellest siis see praegune tagasilangus, elu vastuseis….?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 18:53; 30.11 22:33; 02.12 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära mõtle üle. see katkemine oleks vbl ka niisama lebotades tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise sain ka teise lapse magistrit tehes ja samal ajal töötades. See ei ole üldse nii ebaharilik, sest paraku langeb meie viljakas aeg meie kõige tegusama ajaga kokku ja kui paljudel siis ikka on võimalik aeg selleks ajaks täielikult maha võtta. Katkemine võis toimuda ka ükskõik millisel muul põhjusel, väga paljud rasedused katkevadki varases järgus.
Mina sinu asemel jätkaks oma toimetamist nii nagu plaanitud. Prooviks uuesti lapseootele jääda, see ei pruugi ju ka kohe õnnestuda. Võib-olla jäävadki need esimesed riskantsed kuud just suvevaheajale ja pärast on sul raseduse ja lapsehoolduse tõttu võimalik ülejäänud õpiaja rahulikumalt võtta ning lapsepuhkuselt uuesti tööle minna juba magistrikraadiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära süüdista ennast! Juhtus, mis juhtus. Mõtle, mida sa vajad iseenda jaoks, et sul oleks lihtsam. Ilmselt on mõttekas magister ära teha ja siis alles triipe püüdma hakata. Jah, vanust on, aga ennast viimse piirini piitsutades ka elada pole mõtet. Katsu elu rahulikumaks muuta. Ja mõtle veelkord järele, kas ilmtingimata on vaja last. See teeb elu veel keerulisemaks. Teiseks, kui palju sa palka juurde saaksid, kui magister käes? Sinu praegune palk on suht pisike, seega tundub, et eriala selline, kus isegi magistriga mingit erilist kõrgendust loota pole. Peamine on iseendaga rahujalal olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mõte viska nüüd küll peast välja, et sinul ei olnud kõrgharidus \”ette nähtud\” või sa ei ole \”väljavalitud\”. Elus peabki tasakaal olema ja kui sa oled keerulise taustaga perest, siis oledki justnimelt väärt täiskasvanueas rohkem saavutama.
Ma leian, et kõige ideaalsem oleks sul see magister ära teha ja natukene töötada ja siis teine laps sünnitada. Aga mina olen ka muidugi seda meelt, et lastel ei pea tingimata väikene vanusevahe olema. Mida suurem see on, seda enam iseendaks saavad lapsed kasvada. Väikese vanusevahega laste puhul jääb noorem tihti vanema lapse \”alluvaks\” ja \”varjuks\”.
Samuti tundub, et paljude asjadega korraga hakkama saamine tekitab sinus stressi. Seega õigem oleks teha üks asi enne äraja siis järgmine ette võtta. Kuna teine laps on selline projekt, mis on pikema tähtajaga kui magistrantuuris õppimine, siis teeks magistri kõigepealt ja siis teise lapse. Tore oleks ju oma lastega olemist nautida, mitte samal ajal õpingute pärast stressata. Ja sa ei saa ju tellida last, kelle kõrvalt on hea ja rahulik õppida. Tuleb selline laps nagu tuleb. Osad on rahulikud ja magavad palju, teised kisavad jälle palju ja magavad vähe. Mõtle, kuidas sa ennast siis tunned kui laps kisab ja suurem laps on tähelapanupuuduses ja koolitööde tähtajad on ka kuklas.
Ei, mina ei teeks oma elu nii keeruliseks. Võtaks seda katkemist kui märki, et enne tuleb kooliga valmis saada ja siis on aeg teise lapse saamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 20:32; 01.12 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise magistriõppes õppinud ja mind hämmastab, et sa väidad, et tegemist on seal väga palju, minu jaoks oli see kaugelt igavam kui baka, iseseisvat tööd oli rohkem, aga muidu ei saa öelda, et raske oleks olnud vms. Pigem on asi sinu vanuses, et katkes, sa pole enam 17, keha vananeb, sina võid mõelda, et saaks seda, saaks toda, aga elu teeb omad korrektuurid. Kui sa nii väga last juurde tahad, siis miks sa ei kaalu lapsendamist? 35 on minu jaoks see piir, kus ma enam lapsi saada ei plaaniks, tervis läheb käest. On üks laps, siis on, juurde saad alati lapsendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen ise magistriõppes õppinud ja mind hämmastab, et sa väidad, et tegemist on seal väga palju, minu jaoks oli see kaugelt igavam kui baka, iseseisvat tööd oli rohkem, aga muidu ei saa öelda, et raske oleks olnud vms. [/tsitaat]
Oleneb ilmselt erialast. Ka sellest, kas õpid päevases või kaugõppes. Minu eriala saab ainult päevases õppes õppida. Meil on intensiivne praktika vaheldumas intensiivse auditoorse õppetööga. Eriala on väga spetsiifiline ja nõuab põhjalikke teadmisi. Meil ka 24-aastased kurdavad, et nad on viimase piirini aetud. Saati siis mina 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 18:53; 30.11 22:33; 02.12 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe kindlasti ei paneks sellises vanuses teise lapse soovi ootele. On viimane aeg tegutseda kui tõesti soovite lapse saada. õppida jõuab terve elu, lapsi saada vaid loetud aastad. Hiljem, kui oled teinud hiilgava karjääri võid kahetseda, et ei kasutanud viljakaid aastaid lapse saamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varajane katkemine polnud suure tõenäosusega stressist, vaid hoopis läks miskit kahjuks loote arengus nihu. Ma sinu asemel läheks uuele ringile – kui sa vaatad riskide graafikuid, siis sellest vanusest alates umbes hakkavad need kiirenevalt kasvama. Konsulteeri mõne pragmaatilise naistearstiga! Kindlalt räägib sulle sama juttu. Saaks lapse ja püüaks edasi aineid teha ja nokitseks lõputöö kallal, kasvõi lapsehoidja abiga.Vaata elu helgemat poolt – sul on laps ja mees juba olemas, kindlasti saad ka beebi nr 2 kui tahad! varsti oled magister! Seda on tohutult palju rohkem kui paljudel teistel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magistris oled juba sees – tee edasi. Rasedust säti nii, et kojujäämise ajaks saaks auditoorne töö tehtud. Kui beebiga kodus olles tugivõrgustik puudub, siis on auditoorne töö raske aga iseseisvat tööd teed kasvõi oma uneaja, koristamise ja muu arvelt aga see on võimalik. Võid siis raseduse ajal ka kergemalt võtta, loengutes ära käia aga peale beebi sündi eksameid järgi teha. Ma usun ka, et stress on rasedusele väga kahjulik aga nii väike rasedus ei katke tõenäolilselt stressist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikese raseduse katkemist on juhtunud väga paljudel minu tuttavatel, sh ka minul. Enamikel juhtudel on põhjused siiski füüsilised.

Ära üle mõtle. Isegi mingit vahet ei pea te pidama, tavaliselt on pärast katkemist väga suur võimalus uuesti rasestuda, sest hormonaalselt on keha hästi valmis.

Olen päris kindel, et järgmisel korral läheb teil õnneks.

Minul on sündinud pärast katkemist kaks tervet last 🙂 Rasedaks jäin 4k hiljem uuesti. Muidugi oli hirm sees, et kas nüüd juhtub jälle, aga kõik läks hästi.

Ehk head jätkamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen ise magistriõppes õppinud ja mind hämmastab, et sa väidad, et tegemist on seal väga palju, minu jaoks oli see kaugelt igavam kui baka, iseseisvat tööd oli rohkem, aga muidu ei saa öelda, et raske oleks olnud vms. [/tsitaat]
Magistriõppeid on väga palju erinevaid, nii et kedagi ei peaks hämmastama kui need on erinevad. Väga palju on erialasid, kus magistritasemel tõeline eriala omandamine alles algab, bakalaureuses on vaid baasteadmiste omandamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 20:32; 01.12 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Rasedust säti nii, et kojujäämise ajaks saaks auditoorne töö tehtud. [/tsitaat]
No pool probleemi oligi ju juba sellest, et rasedust ei pruugi olla võimalik \”sättida\” nii nagu ise tahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nüüd enam siis mõelda. Teine laps ei tulnud nüüd pane aga õpingutele hoogu juurde. Eks siis, kui uuesti seemestatud saad siis hakkad mõtlema. Muide see raha järgi tormamine ei vii kuigi headele tulemustele, ei peresuhetes ega too ka isikliku õnne. Püüdke oma kulutusi kokku tõmmata, rohkem tähelepanu olemasolevale lapsele ja vähem mammone püüdmist. Kui on laen kaelas siis üritage sellest lahti saada ja elage endale ka natuke aega. Eipea panga nimel elama. Püüdke olla leplikumad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:50; 02.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm. Meil on \”pehmed erialad\”, kus ei maksta eriti palju. Oleme väga vähenõudlikud ja elame küllaltki peost suhu. Söök, kodu on olemas, aga riided tulevad küll teise ringi poest. Laenu pole. Aga mina töötan poole kohaga ja saan äga väikest palka.
Aga tõesti, sooviksime ka tulevikus reisida koos või kasvõi spaas käia. Seda praegu küll lubada ei saa. Pole kunagi saanudki 😀
Kõige ja veelkord kõige tähtsam meie peres on armastus, austus ja hoolivus. See kõik on olemas. Lapsega tegeleme palju, õigemini lihtsalt kaasame enda tegemistesse. Ja muidugi loeme, mängime, külastame teatrit. See kõik on olemas. Aga ega see ei kahanda soovi tulla tulevikus koduseinte vahelt välja kõik koos ja lubada endale natukene rahaliselt vähempiiravat elu. Kui ikka pole raha, et lapsele ja endale uusi riideid osta (mehele ei saa kaltsukast, ta on väga pikk ja sellistele riideid ei leidu:)) ), siis see ei ole ka õige. Selle nimel tasub ju pingutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 18:53; 30.11 22:33; 02.12 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis pingutagi, aga ilma lisa lapseta on pingutus tõhusam. Vastasel korral saada mees tõsisemale tööle,\”kõva töökoht\” tasub ehk seda vaeva siis ära ja saate reisile siis lõpuks. Kuigi, kas selle nimel on mõtet nii väga rebida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:50; 02.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina Sinu asemel ei lükkaks lapsetegu enam edasi, kuna vanus tuleb peale. Pigem on see nii, et tänapäeval saab õppida kasvõi pensionieani välja, aga meditsiini võimeid hinnatakse ikka tugevalt üle. Al 35 hakkab naise viljakus tugevalt langema ja seda ei muuda enam miski. Loomulikul teel rasestumine ja terve lapse ilmaletoomine võib Sul paari-kolme aasta pärast palju keerulisemaks osutuda, kui täna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35selt ongi juba raskem rasestuda ja rasedust lõpuni kanda kui 25selt. Kas magistrit on 40selt raskem teha kui 35selt? Ise lõpetasin teise lapse kõrvalt magistri. Arvasin küll, et lapsega kodus olles on kergem magistritööd kirjutada, kuid tegelikult pidin ikka tegema seda öösiti ja uneaja arvelt, sest laps tajus kohe kui tähelepanu oli arvutile suunatud ja vajas siis süllevõtmist (isegi kui oli keegi teine teda hoidmas). Ühesõnaga magistri tegemine, ei ole kunagi kerge ei laste ega töö kõrvalt, kuid see on võimalik. Lapse saamine aga mingist vanusest enam võimalik ei pruugi olla. Ja 500 eurot 0,5 koha eest on ju juba hea palk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult katkeb suurem osa tekkinud rasedustest varases järgus – loodus kõrvaldab nö praaklooted. Enne rasedusteste me lihtsalt ei teadnud sellest, vaid arvasime, et päevad on seekord hilinenud ja vererohkemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul katkes ka teine rasedus väga vara. Ei arvanud sellest midagi, läksin kohe rahulikult uuele ringile. Ikka juhtub. Stressi on kogu aeg niikuinii, ei jää seda vähemaks. Praeguseks on see \”uus ring\” juba kahene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

niigi juba 35 aga varsaaru 🙂 saad lapse 5 aasta pärast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lugesin hiljuti kusagilt artiklit, et see, et pärast 35.a. aastat on raskem rasestuda, on MÜÜT! Et see põhineb väga vanadel uuringutel ja nüüd on maailm nii palju muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoos: katkisest perest pärit perfektsionist. Loodame, et läheb üle.

Olin ise samasugune, mul küll möödus see jama 32aastaselt, saatsin haritud mehe, kalli laenuga kodu ja muud ühiskonna tobestandardid üle parda, nüüd elan, õitsen, olen nagu tahan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Väikese vanusevahega laste puhul jääb noorem tihti vanema lapse \”alluvaks\” ja \”varjuks\”.
[/tsitaat]

Vaidlen vastu. Ega loodus loll ei ole. Mul ja mitmel teiselgi tuttaval on väikese vanusevahega lapsed ning noorem on tihtipeale palju \”ägedama\” iseloomuga – palju edasipürgivam, aktiivsem, tugevama iseloomuga. Meil on noorem see, kes lollusi välja mõtleb, kõike lennult haarab. Ta lihtsalt ei saa varjuks jääda, pigem on pisem liider.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen ise magistriõppes õppinud ja mind hämmastab, et sa väidad, et tegemist on seal väga palju, minu jaoks oli see kaugelt igavam kui baka, iseseisvat tööd oli rohkem, aga muidu ei saa öelda, et raske oleks olnud vms. Pigem on asi sinu vanuses, et katkes, sa pole enam 17, keha vananeb, sina võid mõelda, et saaks seda, saaks toda, aga elu teeb omad korrektuurid. Kui sa nii väga last juurde tahad, siis miks sa ei kaalu lapsendamist? 35 on minu jaoks see piir, kus ma enam lapsi saada ei plaaniks, tervis läheb käest. On üks laps, siis on, juurde saad alati lapsendada. [/tsitaat]
appi, kas sinu meelest on 35 tõesti selline vanus, kus enam oma last saama ei peaks, vaid võiks pigem lapsendada? mujal maailmas saavad naised selles vanuses sageli alles oma esimese lapse…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 pole ju veel midagi hullu. Vabalt 40-ni aega. Ära stressa üle, tee kool ära ja küll jõuad lapse veel saada. Nagu mingi õudne paanika kõigil, et 35 oleks vana…hähh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul küllalt aega veel lapse saamiseks. Tänapäeval paljud planeerivad esimese lapse alles sellesse aega. Saad veel teise ja kolmandagi lapse, kui ajad rahulikumad. 🙂
Ja nii varajases järgus raseduse katkemine on tavaline. Mul endalgi see üle elatud ja aasta pärast uuesti rasestunud ja ideaalne rasedus järgnenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Raseduse katkemine ja tulevikuplaanid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.