Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkemine, kas võis siiski olla emakaväline?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Raseduse katkemine, kas võis siiski olla emakaväline?

Postitas:

Tere!

Mul katkes rasedus ca 5. nädalal ja hakkas ise puhastuma ilusti koos erinevate koetükkide, klimpide ja verega ja suht tugevate krampidega.

Kas on siin naisi, kellel on olnud kindlasti (arsti poolt diagnoositud) emakaväline rasedus munajuhas ja iseeneslik katkemine? Kas teil tuli siiski koos verega mingeid koetükke? Või ainult verd?

Küsin, sest ei ole kindel, et mul emakasisene rasedus oli. Eeldan, et emakavälise rasedusega tupest koetükke ei tule…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 12:50; 05.12 14:04; 05.12 15:51; 05.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa kahtlustad emakavälist? Kui sul ilusasti puhastub, siis on hea ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 13:45; 05.12 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ebamugavustunne on ühel pool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 12:50; 05.12 14:04; 05.12 15:51; 05.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on normaalne. Mul oli rasedus suurem, kui katkes, ja ebamugavustunne/valu oli ainult paremal pool.
Kui oleks emakaväline, siis vist peaks valud suuremad olema.
Kas sul on plaan kontrolli ka minna vaatamaks, kas kõik puhas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 13:45; 05.12 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakavälisega ei pruugi suured valud olla. Mul oli rasedus munajuhas ja katkes ise. Tuli ka koetükke, valud olid minimaalsed. Kuna ka emakaväline on ka ikkagi rasedus, lihtsalt vales kohas, ja emaka limaskest on kohev, siis loogiline, et tuleb tükke ka. Mul on ka emakasisene rasedus katkenud ja erinevus oli mul selles, et emakasisese raseduse katkemine oli nagu päevad, kestis ca 4-5 päeva ja oligi kõik. Emakavälisega veritsesin ca 2 kuud, vahepeal intensiivsemalt, vahepeal ainult määris. Arst pidevalt jälgis sel perioodil, kas hcg ikka väheneb. Kui poleks vähenenud, oleks ilmselt süstiga katkestatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga ma ei saagi teada, kas oli emakasisene või emakaväline rasedus. Kontrolli ikka lähen, arst kirjutas digilukku, et tuleb kontrolli pärast järgmist menstruatsiooni… Ma ikka vahepeal kirjutan talle, kuidas läheb. Praegu alles katkemise teine päev, meenutab küll menstruatsiooni, aga lihtsalt tükid on sees ja valud on hooti. Emakakael pole valus, tavaliselt päevade ajal on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 12:50; 05.12 14:04; 05.12 15:51; 05.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida see teadmine sulle annab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma triibupüüdjate teemast mäletan, et su hcg tõusis ainult vaevu üle 50? Mitte keegi ei saa sulle nii väikse raseduse korral öelda kuhu kohta see kinnituda üritas ja sellel pole mingit vahet aga mina ei usu, et sul emakaväline oli ????‍♀️ Mul on emakaväline olnud, kuni 9nda nädalani ei leitud seda ei emakast ega kuskilt mujal. Alles siis kui hcg tiksus üle 500 (hcg kasvas väga aeglaselt, igapäevaste veretestidega hoiti silma peal) võis mingit halli massi munajuhas näha. Emakavälisele iseloomulikud ühepoolsed valud tulevad sellest, kui see rasedus kasvab piisavalt suureks, et munajuhasse enam ei mahu ja see hakkab valusid tekitama ja lõpuks lõhkeb. Kui sul ilusti kõik välja tuli siis on need ilmselt tavalised päevade/katkemise valud. Ja su hcg langes ka väga kiiresti. Emakavälise korral see tõuseb ja langeb väga aeglaselt (välja arvatud LAPi korral)
Sul oli väga varajane raseduse katkemine, ei ole vaja üle mõelda 🙂 edukat uut katset!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 20:32; 05.12 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud. Hirmul on suured silmad… Lihtsalt mures olen, et võib korduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 12:50; 05.12 14:04; 05.12 15:51; 05.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud. Hirmul on suured silmad… Lihtsalt mures olen, et võib korduda.

Usun 🙂 ma olen 2 last sünnitanud ja ootan kolmandat peale oma emakavälist (2 süsti mis ei toiminud + LAP kus eemaldati munajuha). Kui kõik ilusti välja tuleb siis on kõik hästi. Tavaliselt korduvad emakavälise juhtuvad siis kui munajuhasse liited ja armid sisse jäävad ja siis uus rasedus takerdub sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 20:32; 05.12 21:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkemine, kas võis siiski olla emakaväline?