Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkestamine ja hilisemad probleemid

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Raseduse katkestamine ja hilisemad probleemid

Postitas:

Ma ei tea, kas kellelgi on sarnast kogemust, aga igaks juhuks küsin.
Tuli juulis katkestada peetunud rasedus. Tegin seda tablettidega kodus ja käisin ülejärgmisel päeval arsti juures kontrollis, kus kõik tundus üldjoontes kena. Igaks juhuks anti siiski veel kaks tabletti, et asi kindel oleks.

Arst mainis, et pärast esimesi päevi võiks tulla veel kontrolli. Esimesed päevad olid ära, aga teised tulid peale oluliselt varem kui olin arvestanud ja ei jõudnud enne kontrollis käia.

Pärast teisi päevi tekkis aga määrimine, mis on nüüd kestnud üle 20 päeva. Käisin eelmisel nädalal valvetoas kontrollis, seal ütles arst, et emakaõõs on puhas, kõik ilus tema silmale. Võttis mitmed erinevad analüüsid, kõik olid negatiivsed.

Täna käisin oma viljatusravi arstil, kes leidis, et emakaõõnes on tema meelest ikka näha mingi laik. Ütles, et limaskest on palju paksem kui valvetoa arst eelmisel nädalal hindas, et nädalaga ei saa nii palju pakseneda, st siis valvetoa arst pidi valesti mõõtma. Võttis emakaõõnest biopsia ja nüüd pean kümme päeva praadima, kas kogu sellele saagale tuleb tõesti nüüd lisaks veel teha kirurgiline puhastus ka 🙁

Ma olen täiesti segaduses, kuidas kaks arsti saavad nii erinevalt vaadata. Ja kummal siis õigus on. See biopsia oli jube valus ja nüüd veritseb. See pidi normaalne olema pärast sellist protseduuri, aga lihtsalt… Ma ei jõua enam hästi. See katkestamine on mu füüsilisele ja vaimsele tervisele igatpidi halvasti mõjunud ja nüüd veel üks jama.

Viljatusravi arst on mul uus, enne tegutsesin teise juures. Lähen vist küll vana juurde tagasi, sest tänane ultraheli tehti nii kiiresti, valvetoas vaatas arst asja hulga pikemalt ja põhjalikumalt. Üldse selline konveiermeetodi tunne tekkis väga.

Aga küsimus siis: kas kellelgi on olnud sellist katkestamise järgset määrimist, mis EI ole tähendanud seda, et pole lõpuni puhastunud, vaid olnud lihtsalt mingi hormonaalne error näiteks?

Ma tean, et ma ei saa siit mingeid lõplikke järeldusi teha enda kohta, aga tahaks teada, kas on üldse lootust, et see on midagi muud, või tuleb panna ennast valmis selleks, et tuleb kirurgiline puhastus ka veel kõigele otsa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 18:40; 21.10 18:52; 22.10 10:38; 22.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks lisan, et tehtud protseduur oli siis emakaõõne aspiratsioonbiopsia – sellega diagnoositakse tavaliselt vähki, ma leian internetist. Aga meil oli ikka juttu kahtlusest, et pole puhastunud korralikult, mitte, et vähikahtlus.
Google pole muidugi parim info hankimise allikas, aga vaatan, et kui kahtlus, et abordijärgselt pole kõik puhastunud, siis pigem kontrollitakse seda kombinatsiooniga ultraheli+vereanalüüsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 18:40; 21.10 18:52; 22.10 10:38; 22.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, minul oli tabletipuhastus aprillis. Peale mida määris 4 nädalat ja siis algasid päevad. Peale neid päevi jäi veel määrima üle nädala ja siis läksin uuesti arstile. Rääkisin murest ja saadeti uhsse. Kõik oli korras. Tehti veretestid ja selgus et hg madal, 100 ainult ja pidin võtma kuu aega raua toidulisandit. Määrimine jäi umbes 5 päevaga järele ja kuu pärast hg oli 120.  Arst soovitas veel 1 kuu võtta neid. Kuna mul väga vererohked päevad siis nüüd teengi endale vahel rauakuure.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kogemust jagamast!

Mul on täielik see hemogramm või kuidas seda nimetatakse äsja perearstil tehtud, see oli täiesti korras. Perearstile pöördusin, sest pea käib pidevalt ringi, algas kuskil kuu pärast katkestamist. Seega ise kahtlustasin ka rauapuudust, aga ei olnud selles asi.

Väga madal oli hoopis D-vitamiin, mis kevadel oli veel täiesti korras. Võtan seda nüüd 4000 ühikut iga päev.

Ma panin uuesti aja enda tavagünekoloogile ka, kelle juures katkestamine tehtud sai. Ei suuda praadida ja oodata seda kümmet päeva. Tavaarst on UH-spetsialist ka, ta peaks ometi oskama öelda, kas on seal mingit laiku näha siis või ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 18:40; 21.10 18:52; 22.10 10:38; 22.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, et nii ütlen, aga minu meelest ongi see tabletiga puhastus vs abort korralik loterii, mul sellega halvad kogemused.

Lisaks vajanud kirurgilist, minu arvates võiks paren kohe patsiendile abrasiooni teha, sellega on ikka 99% kindlus, et asi õnnestub, kui muidugi midagi ei vigastata.

Nii tihti saab siit lugeda, kuidas tabletiga probleemid tekivad. Mitte et kirurgilisega ei tekiks, ag mina olen jõuliselt ammu tabletipuhastuse vastu, eriti kui tegemist suurema peetumisega nt juba 7+….

Ikkagi peavad naised selle tabletiga mega verejookse nädalaid kannatama, valutama jne. Peale operatsiooni seda üldiselt ei ole.

Loodan,et sul läheb kõik hästi. Elasin ka just puhastuse äsja läbi ja olen taastumas.

Pai!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 12:07; 22.10 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma  lugesin enne oma katkestamist samas ka palju kogemusi, kus kirurgilisel ei saadud esimese korraga kõike korda, oli vaja üle puhastada, samuti on sellega olemas oht emaka vigastamiseks jms, mida tabletiga ei ole.

Näiteks seda ma praegu väga kardangi, et kui on vaja puhastada nüüd kirurgiliselt, siis pärast tekib sealt veel mingi komplikatsioon ja lõpuks ei saagi üldse lapsi enam. Niigi meil neid keerukas saada, ainus võimalus IVF ja siiani tugev trump olnud see, et vähemasti minu tervis on täiesti korras.

Kui ma peaks valima uuesti, loodan küll, et kunagi enam ei pea, siis ma valiks esimese variandina ikkagi ka tableti. Mul oli suur verejooks kaks päeva, edasi oli nagu tavaline menstruatsioon, valud olid ainult esimesel päeval.

Üldiselt kogu sellest katkestamise kulust mingeid jubedaid mälestusi ei ole. Ma olin valmis palju hullemaks. Emotsionaalselt oli raske, füüsiliselt ei ütleks, et oli midagi väga talumatut.

Aga aitäh heade soovide eest ja soovin sulle vastu kiiret taastumist ja et seda enam kunagi teha ei oleks vaja!

Ma lähen homme selle arsti juurde, kes katkestamise tegi, usaldan teda väga, uurin, mis tema arvab asjast. Eilsest visiidist viljatusravi arstile jäi ikka väga palju küsimusi õhku, mida ei taibanud ka seal küsida, sest olin nii rabatud asjade käigust, sest just nädal varem oli ju öeldud, et emakaõõs on ilus puhas ja kõik okei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 18:40; 21.10 18:52; 22.10 10:38; 22.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Ma lugesin enne oma katkestamist samas ka palju kogemusi, kus kirurgilisel ei saadud esimese korraga kõike korda, oli vaja üle puhastada, samuti on sellega olemas oht emaka vigastamiseks jms, mida tabletiga ei ole.

    Näiteks seda ma praegu väga kardangi, et kui on vaja puhastada nüüd kirurgiliselt, siis pärast tekib sealt veel mingi komplikatsioon ja lõpuks ei saagi üldse lapsi enam. Niigi meil neid keerukas saada, ainus võimalus IVF ja siiani tugev trump olnud see, et vähemasti minu tervis on täiesti korras.

    Kui ma peaks valima uuesti, loodan küll, et kunagi enam ei pea, siis ma valiks esimese variandina ikkagi ka tableti. Mul oli suur verejooks kaks päeva, edasi oli nagu tavaline menstruatsioon, valud olid ainult esimesel päeval.

    Üldiselt kogu sellest katkestamise kulust mingeid jubedaid mälestusi ei ole. Ma olin valmis palju hullemaks. Emotsionaalselt oli raske, füüsiliselt ei ütleks, et oli midagi väga talumatut.

    Aga aitäh heade soovide eest ja soovin sulle vastu kiiret taastumist ja et seda enam kunagi teha ei oleks vaja!

    Ma lähen homme selle arsti juurde, kes katkestamise tegi, usaldan teda väga, uurin, mis tema arvab asjast. Eilsest visiidist viljatusravi arstile jäi ikka väga palju küsimusi õhku, mida ei taibanud ka seal küsida, sest olin nii rabatud asjade käigust, sest just nädal varem oli ju öeldud, et emakaõõs on ilus puhas ja kõik okei.

    Jah, eks ta igatipidi ole üks keeruline protsess, samas minu keha nende tablettidega koostööd ei teinus, eks kõik on individuaalne. Loodan, et mul on peale kirurgilist ka puhas kõik, kontrolli ma ei ole veel jõudnud, verejooksu polnudki minul, vaid määrimine aeg ajalt vana verega. Aitäh heade sõnade eest ja loodan, et sa ei pea puhastusele minema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 12:07; 22.10 12:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkestamine ja hilisemad probleemid