Esileht Lapse ootamine Raseduse katkestamine ja uus rasedus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Raseduse katkestamine ja uus rasedus

Postitas:

Ei tegi, kas see on nüüd õige alateema, aga ootan tagasisidet naistelt, kellel on olnud raseduse katkestamine lapse üsasisese surma, kromosoomihaiguse vm väärarendi tõttu v kellel on laps sündinud haigena – kuidas olete emotsionaalselt valmis olnud järgmieks raseduseks, kuidas rasedus on kulgenud ja kas edaspidi on kõik ok olnud. Eriti huvitavad seal ligi 40-aastaste naiste kogemused, kuna selles vanuses tõuseb risk nimetatud probleemidele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 19:25; 19.02 20:56; 19.02 22:15; 04.03 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgnev rasedus kulges raskelt – just emotsionaalselt. Tervis kannatas ka selle all – jäin 5.kuul töövõimetuslehele.
2x saadeti raseduskriisi nõustaja juurde, 2x käisin ka sotsiaaltöötaja jutul. Tehti ka uuringud Geneetikakeskuses – uuriti nii minu ka ka abikaasa suguvõsa, ja muidugi ka oodatavat last.
Laps sündis tervena, sünnitusmajas vaatasid spetsialistid ta üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 39 ja minul oli raseduse katkestamine oktoobris 2017 raseduse 12.nädalal loote väärarendi tõttu. Võttis aega pool aastat et psüühiliselt taastuda. See oli nii ootamatu löök ja meie mõlema esimene laps – raske ja kurb oli. Lootel oli mingi väike kromosoomi kõrvalekalle ka ja peale lahangut käisime geneetiku juures. Seal hinnati kordusriski tõenäosuseks 5%. Käisin ka raseduskriisi nõustaja juures mitmel korral.
Peale seda (2018 aasta alguses) hakkasime uuesti proovima aga kuidagi ei õnnestunud uuesti rasestuda. Suvel pöördusime viljatusravi kliinikusse ja selle aasta alguses läbisin esimese IVF ringi. Praegu paistab et see õnnestus – reedel sain teada et veretest positiivne.
Ma praegu oskan öelda seda, et ma olen väga väga ettevaatlik, ja võtan sõna otseses mõttes kõike sammhaaval. Muidugi tahaks õudsalt hõisata ja juba igasuguseid plaane teha, aga see 12.nädala tärmin on kurva kogemuse tõttu kogu aeg silme ees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 39 ja minul oli raseduse katkestamine oktoobris 2017 raseduse 12.nädalal loote väärarendi tõttu. Võttis aega pool aastat et psüühiliselt taastuda. See oli nii ootamatu löök ja meie mõlema esimene laps – raske ja kurb oli. Lootel oli mingi väike kromosoomi kõrvalekalle ka ja peale lahangut käisime geneetiku juures. Seal hinnati kordusriski tõenäosuseks 5%. Käisin ka raseduskriisi nõustaja juures mitmel korral.

Peale seda (2018 aasta alguses) hakkasime uuesti proovima aga kuidagi ei õnnestunud uuesti rasestuda. Suvel pöördusime viljatusravi kliinikusse ja selle aasta alguses läbisin esimese IVF ringi. Praegu paistab et see õnnestus – reedel sain teada et veretest positiivne.

Ma praegu oskan öelda seda, et ma olen väga väga ettevaatlik, ja võtan sõna otseses mõttes kõike sammhaaval. Muidugi tahaks õudsalt hõisata ja juba igasuguseid plaane teha, aga see 12.nädala tärmin on kurva kogemuse tõttu kogu aeg silme ees.

Palju õnne sulle! Rääkides minu kogemusest ( olen tegelikult sellest siin juba mitme teema all ka kirjutanud), siis minu lapsel avastati 12.n KV uuringus väga suur kv näit ja ka riskud olid kõrged. Saadeti koorionbiopsiale, aga seda ei tehtudki, kuna lapse süda ol seiskunud. Tegelikult ei saadudki selle tõttu teada, mis tal täpselt oli. Lihtsalt selle uuringu, näitude, tema surma ja ka tegelikult selle põhjal, et mu keha üritas mitmeid nädalaid määrimise jm märku anda, et on mingi probleem, võib järeldada, et ta oligi väga haige. Aga miks sinu lapsele lahang tehti? Minule isegi ei räägitud sellest võimalusest…Arstide arvates on see minu puhul vaid juhus, kuna varem pole mul ühegi rasedusega sellist probleemi olnud. Niiväga soovisime seda pesamuna ja läks siis nii. Aga kuidagi väga ebakindel tunne on, et äkki ikkagi asi vanuses (olen 40). Samas arstid kinnitavad kui ühest suust, et see pole ju mingi vanus veel…, et jaa, riskid küll natsa suuremad, aga et kuna varasemate rasedustega probleeme pole olnud, siis tõenäoliselt 2x järjest ei tohiks ama adi korduda. Üritan ise ka nii mõelda, kuna titasoov on väga suur, samas vägisi kipuvad vahel sellised muremõtted pähe, eriti pärast läbielatut…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 19:25; 19.02 20:56; 19.02 22:15; 04.03 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju kuulda! Ma tean seda tunnet ja kurbust ja neid lõputuid miks-küsimusi. Aga nendele ei saanudki mina kunagi vastuseid ja pidin sellega lihtsalt leppima. Looduse vingerpuss – nii öeldigi.
Ma ei oska öelda miks meie lapsuke lahangule saadeti, minu käest ei küsinud keegi midagi. Ja ma ei oleks ka osanud ilmselt midagi arvata. Ma sain seda siis teada, kui katkestamisele läksin, siis öeldi et oluline on loode kindlasti kätte saada, sest läheb lahangule. Et ma oleksin ettevaatlik tualetis käimisega. Toodi spetsiaalne pott-tool palatisse ja sinna ta siis tuligi. Ma arvan et lahkamine oligi vajalik selleks et välja selgitada võimalikud kromosoomivead.

Ma usun et see mida arstid ütlevad, on tõsi – see on juhus ja vanusega on riskid kõrgemad, samas samasuguseid asju juhtub igas vanuses naistega. Mina olin esimese raseduse ajal 38 ja kartsin et kuulun koheselt kuskilt riskirasedate hulka. Arst ütles et selliseid grupeerimisi ei tehta juba ammuammu aastaid ja riskirase oled sa siis kui ilmnevad riskid. Ka väga noored naised võivad olla riskirasedad.
Aga uue raseduse osas nad arvasid siis, et järgmisel korral pööratakse veelgi suuremat tähelepanu võimalike kõrvalekallete võimalikult varases staadiumis tuvastamisele. Mis on ju tegelikult väga hea – minu pärast uurigu ja puurigu kõike mis vaja 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju kuulda! Ma tean seda tunnet ja kurbust ja neid lõputuid miks-küsimusi. Aga nendele ei saanudki mina kunagi vastuseid ja pidin sellega lihtsalt leppima. Looduse vingerpuss – nii öeldigi.

Ma ei oska öelda miks meie lapsuke lahangule saadeti, minu käest ei küsinud keegi midagi. Ja ma ei oleks ka osanud ilmselt midagi arvata. Ma sain seda siis teada, kui katkestamisele läksin, siis öeldi et oluline on loode kindlasti kätte saada, sest läheb lahangule. Et ma oleksin ettevaatlik tualetis käimisega. Toodi spetsiaalne pott-tool palatisse ja sinna ta siis tuligi. Ma arvan et lahkamine oligi vajalik selleks et välja selgitada võimalikud kromosoomivead.

Ma usun et see mida arstid ütlevad, on tõsi – see on juhus ja vanusega on riskid kõrgemad, samas samasuguseid asju juhtub igas vanuses naistega. Mina olin esimese raseduse ajal 38 ja kartsin et kuulun koheselt kuskilt riskirasedate hulka. Arst ütles et selliseid grupeerimisi ei tehta juba ammuammu aastaid ja riskirase oled sa siis kui ilmnevad riskid. Ka väga noored naised võivad olla riskirasedad.

Aga uue raseduse osas nad arvasid siis, et järgmisel korral pööratakse veelgi suuremat tähelepanu võimalike kõrvalekallete võimalikult varases staadiumis tuvastamisele. Mis on ju tegelikult väga hea – minu pärast uurigu ja puurigu kõike mis vaja ????

Njah, ka mulle öeldi just täpselt nii- looduse vingerpuss. Ja seda just põhjusel, et eelmised rasedused kõik on ilma probleemideta kulgenud, katkemisi jm ei ole olnud. Aga eks me ürita ikka edasi.
Mul oli katkestamine aasta lõpus, jaanuaris veel järelpuhastus, korra on ka päevad olnud, lähipäevil peaks uuesti hakkama ja siis hakkame proovima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 19:25; 19.02 20:56; 19.02 22:15; 04.03 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoian pöialt! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on raske läbi elamine. Ise just elasin läbi selle kurva sündmuse pea kaks nädalat tagasi. Minu laps sündis 21+2 nädalal. 20 nädalal avastati et loode on kasvust maas ja lootevett praktiliselt polegi. See oli nii raske sel hetkel. Tundsin kuidas mu maailm kokku varises ühe sekundiga. Eelnevad rasedused olid ju kenasti kantud. Keegi ei tea miks nii läks. Arstid vaid oletasid. Võeti lootevee analüüs veel ja mõne tunni pärast läksin siis sünnitama. Eriti raskeks tegi selle veel see, et lapse süda lõi ja arstid ütlesid, et väga visa hingega laps ja suure tahtejõuga. Nüüd mõtlengi et kas ma julgen seda teed veel ette võtta uuesti, või matta see mõte maha. Süda ja hing ihkavad veel üht last aga kardan et julgusest jääb väheks. Kuna minul on ka vanust juba 37 ja mehel ju veel rohkem, siis ma ei teagi kohe. Ja nüüd peale sünnitust võitlen siin igasuguste jamadega ( piimapaisuga- rinnad läksid piima nii täis et jube, käisin nüüd veel kirurgilisel puhastusel lisaks), et igasugune mõte praegu uuest rasedusest on raske.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 20:57; 04.03 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on raske läbi elamine. Ise just elasin läbi selle kurva sündmuse pea kaks nädalat tagasi. Minu laps sündis 21+2 nädalal. 20 nädalal avastati et loode on kasvust maas ja lootevett praktiliselt polegi. See oli nii raske sel hetkel. Tundsin kuidas mu maailm kokku varises ühe sekundiga. Eelnevad rasedused olid ju kenasti kantud. Keegi ei tea miks nii läks. Arstid vaid oletasid. Võeti lootevee analüüs veel ja mõne tunni pärast läksin siis sünnitama. Eriti raskeks tegi selle veel see, et lapse süda lõi ja arstid ütlesid, et väga visa hingega laps ja suure tahtejõuga. Nüüd mõtlengi et kas ma julgen seda teed veel ette võtta uuesti, või matta see mõte maha. Süda ja hing ihkavad veel üht last aga kardan et julgusest jääb väheks. Kuna minul on ka vanust juba 37 ja mehel ju veel rohkem, siis ma ei teagi kohe. Ja nüüd peale sünnitust võitlen siin igasuguste jamadega ( piimapaisuga- rinnad läksid piima nii täis et jube, käisin nüüd veel kirurgilisel puhastusel lisaks), et igasugune mõte praegu uuest rasedusest on raske.

Oi, tunnen sulle südamest kaasa. Vot just seda hilises nädalates titast ilmajäämist kartsin ma kõige enam. Minul oli ju ca nädal aega kv -st koorionbiopsianini, kui teada sain, et teda enam ei ole, aega mõelda ja seedida, et mis saab. Arstid ju ütlesid, et temaga on halvasti, aga enne ei saa midagi otsustada ja ei saa teada, kui kõik uuringud tehtud. See võtab aga aega ja aeg oli just see, mida kõige enam kartsin, kartsin just seda ca 20.n lapsest ilmajäämist, kus ta on juba täitsa päris laps…. Nii et võin hetkel küll julmana kõlada, aga selles halvas olukorras, kus ta oli mul nii haige, nii et pidi minema…, juhtus parim, ta lahkus ise ja varakult ning ilma sekkumiseta. Sama on mulle ka arstid öelnud, et kuigi on see raske ja kurb, et pidi nii minema, aga antud olukorras, kui ta ei olnud elujõuline, oli hea, et see nii vara juhtus, hiljem oleks see kordades raskem olnud… Ole palun pai ja tugev, muud ei oskagi öelda, raske on siin sõnu leida. Lapse kaotus on alati raske, juhtugu see mis tahes nädalatel, kuid kindlasti seda raskem, mida hiljem see juhtub…, aga püüame hakkama saada, eksju !

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 19:25; 19.02 20:56; 19.02 22:15; 04.03 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb lugeda kõike!
Eelviimane vastaja ma küsiks ühe asja, kas vastate on teie otsustada.
Nimelt kui süda lõi ja oli kasvust maas, kui maas ta siis oli? Kirjutasite et süda lõi, kas siis poleks kuidagi suutnud masinate all natukene kosuda ja elada..?
Lihtsalt tekkis sellised küsimused, vabandan kui tekitan ebameeldivusi või on mu küsimused kohatud.
Olete tugevad naised kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 18:04; 05.03 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan siis viimasele küsijale. Ta oli 4 nädalat juba kasvust maas. Kaalus vaid 150 g. Arstid ütlesid mulle et ta ei ela isegi 28 rasedus nädalani mitte. Ja isegi kui ta sünniks elusana siis sureks mõne hetke pärast ikka. Öeldi nii et on väga haige laps. Tal ei olnud lootevett ka ümber. Pärast arst ütles et see laps oleks vaevu paar nädalat veel elanud. Tal oli juba raske ja paha olla seal kõhus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 20:57; 04.03 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kahju! 🙁 Ole tugev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 18:04; 05.03 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaastunne kõigile kaaskannatajatele.
Meie esimene rasedus lõppes kahjuks samuti meditsiinilistel näidustusel katkestamisega. KV uuringul avastati ülisuur (10,8) kuklavolt. Arsti näost oli näha, et asi on väga-väga halb. Tõenäosused enimlevinud kromosoomihaigusele olid 1:4 (Trisomy 21 ja 13) ja 1:11 (Trisomy 18). Järgmiseks tööpäevaks saime koorionibiopsiasse aja. Tulemuste ootamise aeg oli kohutav. Eks oli loomulikult veel säilinud imeväike lootuskiir, aga samas reaalsus andis mõista – isegi kui ei ole kromosoomhaigus, on raske südamerike. Vastuseks tuli hoopis Turneri sündroom. Kuna KV oli nii suur, siis uuris geneetik tulemuste tutvustamisel, et äkki on juba ise peetunud. Katkestamisele läksin paar päeva hiljem ITK-sse. Seal arst kontrollis minu palvel, kas on peetunud või mitte. Ei olnud, loode elas. Turse oli küll arsti hinnangul laienenud, aga südametöö oli alles. Järgnes kohutav läbielamine, mida siin ei hakka kirjeldama. Katkestamine toimus 15+5.

Emotsionaalselt tunnen, et on soov võimalikult kiirelt siiski uuesti rasestuda. Hetkel küll alles taastun katkestamisest ja peame vahet pidama, aga kui luba olemas, siis tunnen, et seda tekkinud tühjusetunnet aitaks kõige paremini täita uus rasestumine. Loodetavasti see siis üldse õnnestub. Hirm jääb ilmselt kestma kogu uue raseduse ajaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaastunne kõigile kaaskannatajatele.

Meie esimene rasedus lõppes kahjuks samuti meditsiinilistel näidustusel katkestamisega. KV uuringul avastati ülisuur (10,8) kuklavolt. Arsti näost oli näha, et asi on väga-väga halb. Tõenäosused enimlevinud kromosoomihaigusele olid 1:4 (Trisomy 21 ja 13) ja 1:11 (Trisomy 18). Järgmiseks tööpäevaks saime koorionibiopsiasse aja. Tulemuste ootamise aeg oli kohutav. Eks oli loomulikult veel säilinud imeväike lootuskiir, aga samas reaalsus andis mõista – isegi kui ei ole kromosoomhaigus, on raske südamerike. Vastuseks tuli hoopis Turneri sündroom. Kuna KV oli nii suur, siis uuris geneetik tulemuste tutvustamisel, et äkki on juba ise peetunud. Katkestamisele läksin paar päeva hiljem ITK-sse. Seal arst kontrollis minu palvel, kas on peetunud või mitte. Ei olnud, loode elas. Turse oli küll arsti hinnangul laienenud, aga südametöö oli alles. Järgnes kohutav läbielamine, mida siin ei hakka kirjeldama. Katkestamine toimus 15+5.

Emotsionaalselt tunnen, et on soov võimalikult kiirelt siiski uuesti rasestuda. Hetkel küll alles taastun katkestamisest ja peame vahet pidama, aga kui luba olemas, siis tunnen, et seda tekkinud tühjusetunnet aitaks kõige paremini täita uus rasestumine. Loodetavasti see siis üldse õnnestub. Hirm jääb ilmselt kestma kogu uue raseduse ajaks.

Olen teemaalgataja.Oi, kv tõesti ülisuur (minu tital siis 5.5), kromosoomihaigustele riskid samad, mis sul. Meile ka arst lootust ei andnud. Kahjuks selgus ka koorionbiopsial tõsiasi, et ta oligi väga haige, kuna südametegevus oli seiskunud. Mis tal täpselt oli, seda me teada ei saanudki, aga kõik viitas sellele (kv, kromosoomihaiguste riskid, tema lahkumine), et põhjus oligi raskes väärarengus v mingis kromosoomihaiguses. Minu puhul arvati seda olevat nö juhuslikuks valikuks, kuna eelnevalt mul 5 tervet rasedust ja midagi taolist ei ole kunagi olnud. Sellele vaatamata on mul hinges kerge hirm, et miks see juhtus… Püüan sellele mitte mõelda, aga ikkagi….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katkestasin raseduse 15. nädalal Patau sündroomi tõttu. Rasedaks jäin uuesti kuue kuu pärast – mõned kuud ootasime vastavalt arsti nõuandele ning siis teisel kuul peale “vabalt võtmist” jäin lapseootale. Olin 39.
Füüsiliselt oli teine rasedus kerge, aga hirm oli muidugi sees, eriti alguses. Oscar testile oli ikka päris hirmus minna (esimesel korral olin just siis oma halvad uudised kätte saanud). Kuid kõik näitajad olid head. Loobusin isegi koorionbiopsiast, mida üks arst mu ajalugu arvestades soovitas, kuna kõik mõõdud ja näidud olid ideaalsed. Peale LA uuringut tekkis tunne, et seekord ikka karta pole vaja.

Nüüd on sellest kolm aastat möödas ja pean ütlema, et olen sellest kogemusest täielikult üle saanud, ehkki omal ajal oli jubeda haiguse avastamine ja raseduse katkestamine muidugi raske, kurb, kohutav. Nüüd ei ole sellele mõeldes isegi valus – kui seda ei oleks juhtunud, siis ei oleks mul minu imekallist tütrekest. Oleks keegi teine. Minu jaoks igal juhul aeg parandas selle haava.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Raseduse katkestamine ja uus rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.