Esileht Lapse ootamine Raseduse katkestamine ravimite pärast

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Raseduse katkestamine ravimite pärast

Postitas:

Kas kellelgi on olnud seda kogemust, et arst on soovitanud raseduse katkestada, sest olete tarvitanud mingeid ravimeid, mida raseduse ajal manustada ei või?
Mul juhtus nii, et jäi planeerimata rasedaks ning olen pool aastat tarvitanud ravimeid, mida raseduse ajal ei tohi tarvitada. Naistearst on veendunud, et need ravimid on üliohtlikud. Reumatoloog on aga veider ja nähvas, et jätke jah ravi pooleli ja sünnitage lapsi, et pärast enam haigust kontrolli alla ei saa. Ravimi infolehel on ka kirjas, et rasestumist planeetides ja raseduse ajal ei tohi võtta. Netis on aga erinev info.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 09:02; 27.03 20:37; 02.04 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina räägiks ka teise arstiga/ämmakaga ja lisaks uuriks ka teise reumatoloogiga, mis tema arvaks.

Erinevad arstid, erinevad arvamused, lisaks saab ka nö omalkulul teha erinevad teste, seega tasuks kaaluda.

On paljusi ravimeid, mis rasedana keelatud, aga samas teatud juhtudel on lubatud, seega tasub uurida, kuhu see ravim täpsemalt jääb. Paljud on keelatud ka sellepärast, et pole testitud ja sellest keeld.

Kui sa seda last ikka tahad, siis tuleks praegu korralik uuring, kasvõi tasulises ja vaadata, mis tulemus/arvamus on.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:21; 27.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi ikka jah mõnelt teiselt arstilt ka arvamust. Ennegi nii olnud, et üks ütleb, et ravimid teevad mida iganes, teine arst väidab vastupidist ja lapsega ka kõik korras.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa valmis elu lõpuni planeerimata haiget last kasvatama?
Milline oleks selle lapse elukvaliteet haigena? Voodihaige kapsas?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin 2. ja 3. arsti arvamuse. Riskid tulenesid sellest, et ravimi mõju rasedale polnud uuritud, seega oli automaatselt infolehel keeld rasedana kasutada.

Igakülgselt kaaludes, arstide arvamusi arvestades (2. ja 3. arst ei näinud põhjust katkestada vaid soovitasid lisa UH ja teises kliinikus arvele võtta teise hinnatud naistearsti juures) + lisauuringud otsustasin, et sünnitan. Kuna ootasin kaksikuid, tehti ka LVU lisaks. Ravimit tarvitasin edasi.

Lapsed igati terved ja tublid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa valmis elu lõpuni planeerimata haiget last kasvatama?

Milline oleks selle lapse elukvaliteet haigena? Voodihaige kapsas?

Miks peab hirmutama, mina võtan ka praegu raseduse ajal ravimeid, mida raseduse ajala muidu ei tohi (pole testitud, seega keelatud). Samas leidsid arstid, et ravimite kasu on hetkel suurem, kui kahju ja kirjutasid välja ja pean nüüd lõpuni võtma.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:21; 27.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reumatoloogilised ravimid on murettekitavad küll, eriti kui ravim mida võtad on metotreksaat (Trexan), mis põhjustab väärarenguid väga varases staadiumis. Seega mure on põhjendatud siinkohal küll. Reumatoloogi reaktsioon tundub kummaline, enamasti nad toetavad reproduktiivses eas naiste otsust peret planeerida ega lisa teratogeenseid ravimeid skeemi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kas see on Trexan või Arava. Viimane on tõsiselt lootetoksiline ja suurendab väärarengute riski. Raseduse korral tuleb ravi lõpetada ning uurida loodet. Kui lootel on DNA kahjustused, siis tuleks rasedus katkestada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:20; 28.03 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arava kasutamise lõpetasin 4 kuud tagasi ning sealt edasi kasutasin Plaquenili. Naistearst ütles, et Aravaga peaks rasestumise vahe vähemalt 6 kuud olema. Selle mõju on väiksem, aga Plaquenil pidi ka platsenta läbima. Rasedust hetkel 6n ja arst soovitas tabletiaborti med.põhjustel ja ütles, et mida kiiremini teha, seda lihtsam ja väiksem tüsistuste oht. Arst on Fred Kirss TÜ Kliinikumis, kes on igati asjalik olnud ja ma usaldan teda. Samas tahaks lootust ka. Rasedus on kolmas ja rasedtumisega probleeme pole olnud. Aga nii raske on selle otsusega olla.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 09:02; 27.03 20:37; 02.04 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arava kasutamise lõpetasin 4 kuud tagasi ning sealt edasi kasutasin Plaquenili. Naistearst ütles, et Aravaga peaks rasestumise vahe vähemalt 6 kuud olema. Selle mõju on väiksem, aga Plaquenil pidi ka platsenta läbima. Rasedust hetkel 6n ja arst soovitas tabletiaborti med.põhjustel ja ütles, et mida kiiremini teha, seda lihtsam ja väiksem tüsistuste oht. Arst on Fred Kirss TÜ Kliinikumis, kes on igati asjalik olnud ja ma usaldan teda. Samas tahaks lootust ka. Rasedus on kolmas ja rasedtumisega probleeme pole olnud. Aga nii raske on selle otsusega olla.

Väga huvitav. Ma olen Soomes reumatoloogi jälgimise all ja tarvitan samal toimeainel ravimit aga Oxiclorine nime all.
Kui küsisin tulevase rasestumise kohta reumatoloogilt, siis tema ütles mulle, et see ravim on lubatud ka raseduse ajal!
Ma võtan 5 päeva nädalas 300mg tableti.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 21:03; 27.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/8895146/

Siin on välja toodud kliinilised uuringud, et raseduse ajal võetud Plaquenil ei ole ohustanud loodet. Ei ole väärarenguid ja ravimi mitte võtmine on veel ohtlikum.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 21:03; 27.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada võetakse Plaquenili ikkagi ka raseduse ajal. Olin reumatoloogi ukse taga ootejärjekorras, samal päeval oli ka rasedate vastuvõtt.
Mina küll praegu ei laseks rasedust katkestada. Teeks vähemalt 1.trimestri uuringud ära. Kui need korras, siis jätkaks ikkagi rasedusega. Väärarengute korral saab rasedust kuni 21.nädalani katkestada. Ja kui asi on ikka väga-väga halvasti, siis teeb juba loodus ise töö ära – rasedus peetub või katkeb nagunii.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 20:20; 28.03 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule määras reumatoloog raseduse alguses Plaquenili ja ütles, et see ei avalda mõju lootele. Tromboosi arst palus ravi katkestada, kuna seisund ei ole nii kriitiline, et see oleks vajalik ja pidavat liiga rängad ravimid olema. Ravimit tarbisin raseduse alguses ja praeguseks 37 nädalat täis ning beebiga kõik väga hästi. UH öeldi, et on nagu raamatubeebi ja kõik näidud ideaalsed. Olen vaid lisa jälgimise all Dr.Szirko juures just oma haiguse tõttu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu lõppes ikkagi tabletiabordiga. Laupäeval hakkas määrima ja tormasin EMOsse. Emos olev naistearst vaatas rasedust ja ütles, et südametegevus on ebaühtlane ja lootekott on koleda kujuga (ütleski, et koelda kujuga). Kirjutas siiski duphastoni.
Täna öösel läks määrimine suuremaks ja läksin uuesti EMOsse ja südametegevus puudus. anti tableti, et paremini puhastuks.
Kolm erinevat arsti olid nii Arava kui Plaquenili osas murelikud. Arava puhul oleks pidanud võtma midagi, mis seda aitab organismist väljutada. Plaquenili osas seletati, et vahe on ka selles, kas see on säilitav annus või raviannus. Minul oli raviannus ja see üsnagi suur. Soovitati rasestumisel ettevaatlik olla ja planeerida. Kui nüüd ravimid ära jätta, siisarst arvas, et kuskil 3 kuu pärast võib proovima hakata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 09:02; 27.03 20:37; 02.04 15:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Raseduse katkestamine ravimite pärast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.