Esileht Lapse ootamine Raseduse lõpu vaevused ja leevendused

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Raseduse lõpu vaevused ja leevendused

Postitas:
Kägu

Kuidas teie raseduste lõpufaas kulges/kulgeb? Millised olid/on tüütumad vaevused ja kuidas leevendasite?
Räägin endast ka. Mul on täna 36+6. Viimased kaks nädalat on vist soolestik nii kokku pressitud, et isegi kui söön väga vähe, siis öösiti on sooltes ebamugav valu, päeval liikudes seda ei tunne. Seetõttu olen hakanud vähem sööma, õhtuti peaaegu ei julgegi süüa enam. Jälgin hoolega, mida suhu pistan ja mis ained toidus on, et oleks võimalikult kõhusõbralik. Lisaks on mul viimane kuu tekkinud väline hemorroid, mis küll õnneks ei veritse, aga taas ebamugavust tekitav. Määrin seda mingi geeliga ja mõnel päeval suurt tunda ei annagi, aga pühkida on halb, mässan siis sedasi, et kõigepealt vetsus paberiga, siis vannitoas niiske salvakaga ja lõpuks veel pesu. No päris tüütu ja no ei lähe see tagumik lihtsalt tavalise vetsupühkimisega kuidagi puhtaks. Kõht pole mul kordagi kinni olnud, aga ikkagi kokkuvõttes ebamugav. Ma liigun väga palju ja joon kõvasti vett, aga ämmakas ütles, et enamikul tuleb hemorroid ja see lihtsalt käibki raseduse lõpu juurde.
Alates teise trimestri keskpaigast algas see ternespiima koorikute jama nibudel. Uurisin siit ja sealt, erilisi soovitusi kuskilt ei saanud, kuni jõudsin Bepantheni ja kookosõlini, mis neid koorikuid lahustavad ja nüüd tulevad õnneks kenasti ära. Ämmakas andis mulle näiteks nõu, et neid polegi vaja üldse puutuda ega midagi teha, aga parem variant on ikka selle kreemi või õliga, nüüd siiski reaalselt näen, et nibu on endine seal kooriku all. Ma olen veel selline, kel rinnanibud mängivad seksi ajal väga suurt rolli ja nende koorikutega ei tahtnud mehe ettegi enam ilmuda. Aga õnneks leidsin lahenduse, vähemalt ajutise.
Minu meelest räägitakse sellistest asjadest, nagu ülal kirjeldasin liiga vähe. Ma ise väga palju infot ei leidnud netist, seepärast mõtlesin, et võiks siia kirjutada nendest tüütumatest muredest, äkki tulevastel guugeldajatel abi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, ole valmis ka selleks, et kohe ilmub kamp, kes pisendavad su probleeme “aga vot minul!” postitustega ja siis tuleb veel posu neid, kellede meelest rasedus pole haigus ning kõik need “ebamugavused” pole nagu mainimist väärt ja “vaat et kuidas meie esiemad”…
😀

rasedus ei ole tõesti mingi lust ja lillepidu. sünnitusest taastumine ning imetamise alustamine reeglina samuti mitte. kaeblemine on täiesti õigustatud! ainult et: lahendusi välja pakkuda eriti ei osata, ka meedikud mitte. tuleb lihtsalt üle elada ja kui probleem väga tõsine ja häiriv, tervishoiupersonalile nii kaua peale käia, et asja uuritaks.

mul olid peamiseks kõrvetised, hapnikupuudus ning üleüldine nõrkus – ei jaksanud pikalt püsti seista lõputrimestril. lisaks kohutav kõhukinnisus

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiidan teemaalgatust!
Tõepoolest, mina olin palju kuulnud, et hemorroidid võivad tulla ja ilmselt tulevadki, aga sellest, et tagumikuhügieeniga nii palju jama tekib – ei kuskil sõnagi. Võin 7 paberit ära kulutada, aga kontrollimisel on ikka paber must, samamoodi kasutan niiskeid salvakaid pärast vannitoas, kuna need on pehmemad, ei saa ju seda kohta tugevalt hõõruda ega vajutada.
Minul on lisaks selline jama, et poole raseduse peal (ise kahtlustan ternespiima koorikute tekkimise ajal) kadus mul igasugune tupe märjaks minemine seksi ajal. Enne seda olin väga seksuaalne, läksin kiiresti märjaks, orgasmiga pole kunagi muret olnud. Ja järsku, ei midagi. Tekkis hirm, et mu seksuaalsus ongi kadunud. Mul on praegu nädalaid 35+4 ja ega oluliselt paremaks pole läinud, lihtsalt kasutan libestit esimest korda elus, aga ausalt öeldes segab vägagi. Teine teema on see, et ega selle suure kõhuga end kuidagi seksikalt ei tunne küll, niiet see võib ka asjaga seotud olla.
Muide, see püsti seismine – mul on täpselt sama teema. Ma pole saanud mitu kuud lisaks ka selili olla, ei ämmaka juures, ei hambaarsti juures, ei niisama kodus – beebi surub õõnesveenile, mis hapnikuga varustab ning minutiga hakkab halb. Ja püstiseismisega on probleeme viimastel nädalatel. Aga kohe kui ma end liigutan, siis läheb asi korda, lihtsalt olengi õppinud sellega tegelema ehk asendit muutma. Aga päris tülikas jah, näiteks teed peegli ees meiki, värvid ripsmeid ja hakkab halb. Kuid siiski on üleelatav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minumeelest ongi kogu see rasedus üks hädaorg. 2 korda olen selle läbi teinud. Esimene kord mõtlesin, et ei iial enam (tookord oli dieedile hästi alluv rasedusdiabeet, aga muid “ametlikke” hädasid mitte). Sünnitus oli pikk ja raske, aga selle olin iga hetk valmis beebi nimel uuesti läbi tegema, no üks ööpäev ja natuke peale pole võrreldavgi 9 kuu pidevate hädadega elamisega… Lõpuks sai mees mu teise rasedusega nõusse. Teine oli kergem, aga selle kõrvalt suuremat (väike)last kantseldada oli väga raske. Nii paha oli ja midagi ei jaksanud. Valud siin ja seal, magada ei saanud lõpus mitu kuud jne. Kohutav! Nüüd ühekuuse beebi kõrvalt saan ma oluliselt paremini magada näiteks. Tahaks ka kolmandat last, aga rasedus on õudusena meeles 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul tuli ka 36ndal nädalal hemorroid, aga kõht oli päris kinni ka. Kõrvetised külastasid, kui olin söönud saiakesi või midagi sellist. Liikuda oli raske, kõht kippus kõvaks minema ja siis pidin pmst seisma, et saaks mõne aja pärast uuesti liikuda 😄. Raseduse lõpp oli üldiselt, jah, pigem koormav.. Ainus hea asi oli see, et mu uni oli öösel nii hea, enne rasedust küll nii polnud. Magasin sügavalt ja pikalt. Tunnen nii puudust sellest 😴

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui võimalik, soovitan lasta paigaldada koju käsidušši. See on aidanud hügieenitoimingute puhul.
Aga jah, mul lõid hemorroidid peale ränka köhatõve välja ja nüüd ei saa ei kõndida ei istuda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea teema!
Mul on 36+3. Loen, et mul on vedanud, vähemalt hemorroididest olen seni pääsenud. Lihtsalt raske on liikuda, järjest kõndida jaksan maksimum 1km, siis on juba kas põiele surumisest tekkinud vetsuhäda või olen lihtsalt väsinud. Pissil käin tihti kaks korda paariminutilise vahega. Esimese korraga tundub, et sain tühjaks, aga kui tõusen püsti ja liigun veidi, siis selgub, et midagi veel on tulemas. Põis on vist kuidagi kägardunud, et ei saa kõike korraga välja. Rauapreparaatidest on kõht lahti, õnneks mitte pidevalt aga 2-5 korda päevas. Vähemalt need leevendasid väsimust ja südamepuperdamist, millega vahepeal hädas olin.

Magamisega oli III trimestri algul raske, kui kõht hakkas segama, aga asendi poolest olen nüüd ära harjunud. Ikka segavad öised vetsuhädad ja päeval ei saa nii vabalt magada kui eelmiste rasedustega, sest suuremad lapsed vajavad hoolt ja tegelemist.

Pidage kõik vastu need viimased nädalad, hädade kiuste! Olete kõik super! Ma olen ka mõelnud, et räägitakse palju, et võiks peredes olla 3-… last ja seda toetada rahaliselt, aga tõenäoliselt on hoopis tervis sama tihti see, mis takistab saamast rohkem lapsi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sümfüüsivalu – esimesega leeendas liikumine, teisega liikumine tegi hullemaks.

Öine unetus.

Magamisasend ( teisega magasingi poolistukil diivanipatjadel)

Nüüd ootan kolmandat ja juba 1.trimestril ei leia asendit, kõht tundub nii raske järsku ja öösiti ärkvel 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sümfüüsivalu – esimesega leeendas liikumine, teisega liikumine tegi hullemaks.

Öine unetus.

Magamisasend ( teisega magasingi poolistukil diivanipatjadel)

Nüüd ootan kolmandat ja juba 1.trimestril ei leia asendit, kõht tundub nii raske järsku ja öösiti ärkvel 🙁

Mind vaevas alates teisest trimestrist ka sümfüüsivalu, aga imekombel lõppes see 7ndal kuul, kui kõht kasvama hakkas. Kandsin bandaaži – pisut leevendas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd, päris lõpus on tekkinud rindade all sügelus, lisaks sügeleb õhtuti pea – täiesti veider. Olen lugenud, et ohtlik on käte ja jalataldade sügelus, et siis mingi maksaprobleem, millesse tuleb kiirelt sekkuda. Kreemitan iga päev, et nahk poleks kuiv, aga no juukseid ei kreemita ju. Kasutan ainult puhtaid šampoone.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esimene rasedus möödus pigem lihtsalt, nüüd teise rasedusega on suurem kaalutõus, paar päeva tagasi tuli ka väline hemorroid. Olen pannud küünlaid ja salvi, nüüd vähemalt ei valuta ega kihele enam, aga samuti on wc-s käies puhastamisega probleem ning esteetilises mõttes soovin samuti, et see ära kaoks. Nii palju kui olen lugenud, siis osadel on isegi ära kadunud koduse raviga, aga pigem tuleb see ikkagi eemaldada lasta. Seega jah, kuigi kolmas laps mõlgub ka mõttes, siis pole kindel, et tahan rasedust uuesti läbi teha. Esimene sünnitus oli raske, aga suuremate vigastusteta, seega sünnitus on selline ühekordne kannatus, mille elad üle, aga 9 kuud on ikka väga pikk aeg 😊

0
0
Please wait...

Postitas:
paula38

Minul tuleb täna nutt ja ahastus peale. Hemorroid on olnud kuu aega, rasedust 38+4. Liigun iga päev 8-9 kilomeetrit, joogiks ainult vesi, toitumine tervislik, kõht pole kordagi kinni olnud – ja ikka väline hemorroid. Siiani oli ta valutu, määrisin igal õhtul geeliga, mõni päev tõmbus tagasi ka. Ja nüüd järsku täna tohutu valu, olen võtnud 2 Paracetamoli, midagi enamat ju ei saa. Lihtsalt nutan ja kannatan, midagi teha ei ole. Jahutasin jaheda veega, väldin istumist, aga seista ju ei jaksa, kuidagi olen külili lösakil. Masendav. Ja foorumitest loen, et see kõik võib kesta veel ka kuude viisi peale sünnitust 🙁

Ütlen nii, et see hügieeniprobleem on valuga võrreldes nüüdseks minu silmis tühiasi.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Lapse ootamine Raseduse lõpu vaevused ja leevendused