Esileht Tööelu, raha ja seadused. raseduse lõpuni haiguslehel…Kohalik palun abi?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: raseduse lõpuni haiguslehel…Kohalik palun abi?

Postitas:

Emapalk lõpeb varsti…siis kolm kuud uue dekreedini. Kui ma lõpetan lapsehoolduspuhkuse ja võtan haiguslehe kuni dekreeti minekuni…kas ma pean dekreeti minema 70 päeva enne või võin ka nn viimasel hetkel ehk 30 p enne minna? (tean et saan miinimum-70%, aga raha ikkagi kui kodus istuda).
Küsimus siis kui oled rasedusega haiguslehel, kas siis kehtib mingi piirang millal peab dekreeti minema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 15:06; 28.07 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on haigusleht \”üleviimine kergemale tööle\”, tuleb dekreeti jääda 70p enne tähtaega st ei, ei saa minna 30p enne.

Tavalise haiguslehe puhul, olgu rasedusest tingitud vaevused või näiteks kopsupõletik, gripp, ülemiste hingamisteede jatarr jms, olgugi raseduse ajal, piirangut pole.

Kui VH on oluliselt suurem miinimumpalgast, on kahjulik minna dekreeti juba 70p enne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus kohalikule. Nimelt Haigekassa kodulehel http://www2.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised on üleval selline lause: \”Kindlustatul, kellel on õigus saada sünnitus- või lapsendamishüvitist, ei ole õigus saada sama aja eest haigus- või hooldushüvitist.\” Kuidas sellest siis aru saada, et piirangut pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi uuesti, ma ei saa aru, mis mõttes \”kuidas sellest aru saada, et piirangut pole\”?Mida sa teada tahad?

Sama aja eest ei saa kahte töövõimetushüvitist.
Kui oled ise haige ja saaksid haigushüvitist ja laps on ka haige st saaksid haige lapse hooldushüvitist siis saad vaid ühte, mitte mõlemat korraga.

Kui sa saad sünnitushüvitist(dekreediraha)=oled dekreedis, siis sama aja eest haigushüvitist(ise haige) või hooldushüvitist(laps haige) ei saa.

Hetkel kui sa näiteks oled lhp-l, sul puudub õigus saada töövõimetushüvitisi(sünnitushüvitist, haigushüvitist, hooldushüvitist), kui lhp lõpetad, saad.

Või sa ei tee vahet lapsendamishüvitisel(maksab Haigekassa, kui pere lapsendab lapse) ja lapsehooldustasul vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastamast. Mul tekkis haigus raseduse ajal ja valvearst ütles, et haigekassa tahab, et ma RSP-le jään, kuna tähtajani vähem kui 70 päeva. Nüüd aga saan aru, et võiksin olla haiguslehel. Plaanisin RSP-le jääda alates 09.08. Seepärast täpsustasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valvearst eksis.

Haigestumisel, olgu raseduse ajal, väljastatakse ikka haigusleht (raseduse ajal kood 19), väljastagu seda perearst, kirurg, hambaarst või günekoloog.

Kui aga inimese üldine tervislik seisund ei luba töötada või tema töötingimused ei sobi rasedale, on rasedusele ohtlikud- siis väljastatakse leht \”üleviimine kergemale tööle\” või kui tähtajani on jäänud vähem kui 70p, siis tuleb sel juhul dekreeti jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan veel teemat…olen teemaalgataja. Kui lõpetan peale emapalka lapsehoolduspuhkuse ja vormistan end küll tööle, aga võtan haiguslehe kuni sünnitähtajani on 30 päeva…kas ma pean siis dekreeti jääma või võin uuesti esimest lapsehoolduspuhkust jätkata? (põhjus siis selles et kui rahaline olukord pigem nõuab emapalka sünnist mitte dekreet miinimum ja siis mitu kuud tühja kontot)…ehk siis lühidalt kui olen lõpetanud LHP ja viibinud rasedusega haiguselehel, kas on kohustus üldse uuesti dekreeti minna või võin haiguslehe lõpetada millalgi enne sünnitust ja jätkata LHP ja kui uus laps sünnib siis vormistada temaga kohe LHP.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 15:06; 28.07 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui dekreeti jääda ei taha, siis pead hiljemalt 31 päeva enne järgmise lapse sünnitähtaega uuesti LHP jääma, muidu tekib kohustus dekreeti jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. raseduse lõpuni haiguslehel…Kohalik palun abi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.