Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse planeerimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Raseduse planeerimine

Postitas:

Tere, küsiks raseduse planeerimisel kas ainult foolhapest piisab või on veel tähtsam mida võtta raseduse planeemise ajal,ei tahaks raseduse vitamiine võtta kui kõike kohe vaja pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub lasta teha vereproov, et kas sul kõikide ainetega on ok või on midagi puudu. Kõige olulisemad on foolhape ja D-vitamiin, aga kui sul on mõne muu aine puudus ka, siis see võib mõnevõrra raskendada rasestumist. Otseselt vitamiinid rasestuda ei aita, aga aitavad kehal toimida normaalselt ja seega aitab kehal olla paremini valmis raseduse vastuvõtmiseks ja raseduse kandmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuulnud veel, et A ja E vitamiini soovitakse lisaks tarbida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuulnud veel, et A ja E vitamiini soovitakse lisaks tarbida

A-vitamiiniga peab rasedana (ja seega ka rasedust planeerides) ettevaalik olema, sest selle üleküllus võib väärarenguid põhjustada. Selle pärast näiteks ei soovitatagi rasedatel maksa süüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lase kontrollida, kas sul on tehtud punetiste vaktsiin, vajadusel vaktsineeri. Rasedana punetistesse haigestumine kahjustab loodet. Arvestades nende vaktsiinivastate hulka – ei ole see välistatud.
Tsiteerin –
Lapseootel naisele on punetised ohtlik haigus. Mida varasemas raseduse järgus kokkupuude viirusega toimub, seda tõsisemad on loote kahjustused. Kui nakatumine leiab aset esimese 11 rasedusnädala jooksul, tekib 90% loodetel kaasasündinud punetiste sündroom. Sündiv laps on alakaaluline, tal võib olla südamerike, kurtus ja mitmeid silmaprobleeme, nagu katarakt ehk kaasasündinud kae, glaukoom, mikroftalmia (pisisilmsus).
https://www.kliinik.ee/haiguste_abc/punetised/id-1423

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse planeerimine