Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedused katkevad – aidake meenutada hormoonianalüüse

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rasedused katkevad – aidake meenutada hormoonianalüüse

Postitas:

Lugu selline: oleme abikaasa näitajate pärast IVFi patsiendid, ühe korra ligi kümme aastat tagasi on olnud ka õnnestunud ja lõpuni kantud katse.

Pärast seda olen ühe korra rasestunud ise, see katkes väga vara. Ülejäänud IVFid on varem või hiljem ebaõnnestunud, aga kõik ikka enne 10. nädala täitumist, nii et pigem varem. Raviarst ütleb, et asi on ikka mehes ja tema tulemustes, et lihtsalt ei tule tema rakkudega piisavalt elujõulisi embrüoid. Võimalik. Aga samas leian ka, et kord kümne aasta peale peaks ehk üle kontrollima ka minu hormoonid?

Liiatigi arvestades seda, et mees käis äsja uuesti läbi täieliku tervisekontrolli meestearsti juures ja tema tulemused on paremad kui kunagi varem, st paremad kui esimese ja õnnestunud IVFi ajal…

Pealiskaudsed vereanalüüsid on tehtud enne iga katset, aga mäletan, et kunagi enne esimest IVFi tehti ka mingid sellised vereanalüüsid, mille puhul oli oluline, et saaks vastavalt tehtud kas tsükli esimeses või teises pooles, igal juhul oli ajaliselt väga tähtis, millal veri nende hormoonide taseme kontrollimiseks võetud saab. Võimalik, et midagi kontrolliti lausa päevade ajal.

Kas keegi aitaks meenutada, mis analüüsidega võib tegu olla? Tahaksin oma tavagünekoloogiga läbi rääkida, et äkki tema oleks nõus neid kontrollima, aga peaksin ehk teadma nimetada, mida ma täpsemalt mõtlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 17:41; 12.01 10:38; 12.01 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KAs sa tahad neid vereanalüüse uue ivf jaoks või rasestuda proovimise jaoks, et teada kuidas tsükkel ilma rohtudeta toimib?

IVF vereproovid teeb arst ja ausalt öeldes pole neil suurt tähtsust, sest hormoonid võetakse ravimitega nagunii üle. Kui niisama, siis tsükli 2.-5. päeval (suht kohe pärast päevade algust) vaadatakse vereproovist: LH, FSH, prolaktiin, võiks üle vaadata ka tsh (t3, T3 vaba türoksiin) ehk kilpnäärnehormoonid. Tsükli 21. päeval või arvestuslikult ca nädal pärast ovd tehakse vereproov hindamaks progesterooni taset, et teada, kas ov oli toimunud, kas oli täisväärtuslik ja proget on parasjagu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 20:04; 12.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täpselt neid mõtlesingi, suur aitäh meenutamast! Eks ideaalis muidugi arst peaks ise ka oskama määrata neid analüüse, kui oma jutuga lähen, aga elu on näidanud, et nii mõnigi kord peab ikka ise täpselt nimetada  oskama, mida soovid lasta kontrollida.

Ja õige märkus, unustasin täpsustada, et ise rasestumiseks, sest ideepoolest ei peaks minus probleeme olema ning praeguste mehepoolsete näitajatega peaks olemas olema täiesti reaalne võimalus ise lapseootele jääda. Tahaksingi nüüd veenduda, et asi ei seisa seekord hoopis minu taga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 17:41; 12.01 10:38; 12.01 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap ta oskab, neid teevad üsna rutiinselt ikka kõik günekoloogid, viljatuarst ammugi teab 🙂

Kui teil tõesti 10(!) ivfi vett vedama on läinud (aa, vabandust, 10 aastat oli 🙂 ), kas pole proovitud icsi meetodil teha? Et valitakse kõige paremad parimatest seemnerakkudest välja ja süstitakse otse munarakku, mitte ei lasta lihtsalt katseklaasi “tutvuma”. Igatahes soovin südamest edu!

(minu skoor on 5 ivfi, viimane tõi ikka lapse, ja see pole kergete teekond!)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 20:04; 12.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ei ole kümme katset ebaõnnestunud, kümme aastat tagasi oli esimene IVF ja see õnnestus ja kandsin lõpuni, sündisid kaksikud. Pärast seda pole teist edukat rasedust saavutada õnnestunud.
Täisringe on olnud pärast seda kolm ja kolm nö külmaringi, et kokku siis kuus ebaõnnestumist. Lisaks sellele üks ise tekkinud rasedus, mis katkes.

ICSI meil jah esimesest katsest peale, te palju täpsem terminoloogias, ma nimetan kõike üldistavalt (küll jah valesti) IVFiks.

Raviarst jätkaks lihtsalt katsetamisega, midagi lisaks uurimata või proovimata. Võib-olla on see õige, ma ei tea. Aga endale lihtsalt tundub, et kõigi nende ebaõnnestumiste peale äkki MIDAGI ikka peaks lisaks uurima või kontrollima. Sest miks esimene kord kohe õnnestus ja pärast seda ainult ebaõnnestumised.

Aga suur aitäh heade soovide eest! Viimane katse oli väga raske ja kurnas emotsionaalselt nii ära, et lõpetasin depressiooniga, mida nüüd ravin. Võtsime aastase pausi katsetamisest, ei suuda kohe edasi minna. Aga pikemalt puhata ei saa, vanus hakkab ka vaikselt peale pressima.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 17:41; 12.01 10:38; 12.01 19:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedused katkevad – aidake meenutada hormoonianalüüse